اسکلت بندی ۳ هزار خانه سیل زده در ۳ هفته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

اسکلت بندی ۳ هزار خانه سیل زده در ۳ هفته

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس بنیاد مسکن گفت: در سه هفته اخیر با پیشرفت ۱۰ درصدی ساخت و ساز‌ها در مناطق سیل زده، ۳ هزار واحد مسکونی ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علیرضا تابش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: تاکنون ۲۳۰۰ میلیارد تومان از ۲۵۰۰ میلیارد تومان مصوبه نخست دولت را به بانک معرفی کرده‌ایم و ۱۸۰۰ میلیارد تومان نیز عقد قرارداد شده و در سه هفته اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان معرفی به بانک و ۴۰۰ میلیارد تومان عقد قرارداد اضافه شده است.

وی افزود: تاکنون ۴۱ هزار واحد تعمیری و ۲۳ هزار واحد احداثی انعقاد قرارداد شده است و در این سه هفته ۱۷ هزار تعمیری و ۶ هزار واحد احداثی اضافه شده و تاکنون ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد فونداسیون انجام شده و اسکلت ۳ هزار واحد نیز به اتمام رسیده است.

تابش تصریح کرد: از ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مرحله اول بیش از ۸۰ درصد که بیش از ۱۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار را در بر می‌گیرد در شش استان لرستان، گلستان، خوزستان، ایلام، مازندران و کرمانشاه هزینه شده و ۲۴۰۰ میلیارد تومان وام مرحله دوم نیز امروز تصویب و به بانک مرکزی ابلاغ شده است.

وی افزود: ساخت دیواره‌ها در پلدختر تا قبل از شروع فصل بارندگی‌ها به پایان خواهد رسید.

تابش گفت: در برخی روستا‌ها و مناطق، ساخت و ساز‌ها سرعت بیشتری دارد و در برخی روستا‌ها ساخت وساز‌ها روند کندتری دارد که پیگیری خواهد شد.

وی افزود: برای جابجایی و درجاسازی روستا‌هایی در خوزستان، پروژه‌ای در حال اجراست، اما بیشتر نظر بر درجاسازی است. درباره تاسیسات زیربنایی روستا‌ها نیز اعتبارات درنظر گرفته شده است که بعد از پیشرفت ساخت و ساز‌ها، کار معابر روستایی نیز آغاز خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن در ادامه برنامه افزود: کسانی که در سازه منازل مشکل داشته باشند و نیاز به تخریب باشد با آن موافقت می‌شود و همچنین طرح هادی نیز در برخی روستا‌ها در حال انجام است.

سیدموسی خادمی استاندار لرستان نیز در این برنامه گفت: خوشبختانه در حوزه مسکن پیشرفت‌ها بهتر از بخش کشاورزی بوده است.

وی افزود: به بخشی از واحد‌های تجاری تا سقف ۴۵ میلیون تومان وام و تسهیلات پرداخت شد، اما به کسانی که مغازه و محل کسبشان از دست رفته باز ۱۵ میلیون تومان وام و ۵ میلیون تومان بلاعوض که تا ۹۰ متر تا سقف ۱۵ میلیون بلاعوض پرداخت شده است.

استاندار لرستان گفت: اگر مغازه‌ای از بین رفته باشد و امکان بازسازی نیز نباشد زمین برای ساخت مغازه داده می‌شود همچنین کسانی که زمینی با کاربری داشته باشند و زمین در حریم واقع شده باشد به دنبال این هستیم که از طریق تملک زمین و جایگزینی زمین، مشکل آن‌ها را برطرف کنیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی افزود: در روستا‌هایی که به طور کامل تخریب شده است زمین آماده شده و به مردم واگذار شده است و اعتراض در واگذاری زمین نیز از طریق مراجع قضایی برطرف شده است و ساخت و ساز‌ها به ترتیب انجام خواهد شد.

خادمی در ادامه برنامه گفت: نوعی از خسارت‌ها مربوط به زیرساخت‌ها بود که راهها، پل‌ها، تاسیسات شهری و آب و فاضلاب را دربر می‌گیرد و مدت کمی است که منابع تامین و ابلاغ شده است.

وی افزود: برای شهرداری لرستان ۸۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است، اما درباره دیواره ساحلی شهر نیز منابعی در نظر گرفته شده که شهرداری نیز مشغول کار است.

خادمی گفت: خسارت زیرساخت‌ها نیز تامین اعتبار شده است که در مرحله بعد انجام خواهد شد و همچنین در خرم آباد تامین زمین سخت بود که از محل مسکن مهر به توافق رسیدیم که قرار است مسکن مهر جایگزین شود.

میرمحمد غراوی معاون عمرانی استانداری گلستان نیز در ارتباط تصویری با برنامه گفت: کمیته ملی اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی از روند بازسازی بازدیدی داشتند که دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به ساخت وساز‌ها داده شد.

وی افزود: واد‌های تعمیراتی تا آغاز هفته دولت و ساخت و ساز‌ها تا پایان امسال تکمیل و واگذار خواهد شد.

غراوی گفت: نگرانی ما درباره واحد‌های احداثی در حال انجام است و ستاد‌های معین بیشتر نسبت به میزان تسهیلاتی که دولت در اختیار قرار داده است که ممکن است بازسازی و ساخت و ساز‌ها با این میزان تسهیلات کامل نشود نگران هستند.

وی درباره خسارت کشاورزان نیز افزود: یکی دو هفته گذشته در بخش کشاورزی روند کار کند بود که اکنون سرعت گرفته و در حال انجام است و در مجموع برای ۸۵ هزار هکتار تخمین خسارت شده و خسارت بیش از ۱۶ هزار نفر کشاورز نیز پرداخت شده است.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب گفت: ساخت و ساز‌ها برخلاف گرما پیشرفت خوبی داشته و بنیاد مسکن به خوبی انجام وظیفه کرده است.

شریعتی افزود: جابجایی حجم جمعیت کار سختی است، ولی اگر لازم باشد انجام خواهد شد. سیل بند‌ها و مرتفع بندی ساختمان‌ها به گونه‌ای انجام خواهد شد که در سیل‌های احتمالی آینده مشکلی نداشته باشیم.

وی گفت: ساخت و ساز مدارس و منازل در اولویت است، اما برای پرداخت خسارت کشاورزان سازوکار‌ها انجام شده است تا کار‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فارسفارس23 ساعت قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم گلباز: چند روزی است که داستان سگ‌کشی با اسید در کهریزک در فضای مجازی منتشر و واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. مدیریت فعلی شهری تأکید بر این دارد که این فیلم برای سال ۹۶ است و ربطی به مدیریت فعلی ندارد. این حامی حقوق حیوانات گفت: ‌ فیلم را قطعا دیده‌اید و می‌بینید که این افراد با اقدام وحشیانه این حیوانات بی زبان را از بین می‌برند. برخی اعضای شورای شهر تهران خواستار پاسخگویی شهرداری تهران در این زمینه هستند و معتقدند تناقضاتی در گفتارها وجود دارد. برخی کارشناسان معتقد هستند که انتشار این فیلم موضوع تسویه حساب شخصی است و رقبای این پیمانکار نمی‌خواستند کار به وی سپرده شود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک مادر آزارگر که پسر سالمش را به ۱۳ عمل جراحی بیفایده کشانده بود به علت آزار فرزندش و سوءاستفاده از پزشکی متهم به دو دهه زندان شد. این مادر تگزاسی فرزند سالم خود را مجبور به تحمل تمهیدات پزشکی غیر ضروری کرد، آن هم در شرایطی که این اقدامات الزامی به نظر نمی‌رسیدند. این زن در نهایت فرزندش را به سیزده عمل جراحی غیر ضروری واداشت. در این مدت مادر این پسر فرزندش را به بیش از ۳۲۰ بیمارستان و مرکز پزشکی برد. حال عمومی کریستوفر اکنون کمی بهتر است و مادرش نیز با حکم بیست سال زندان رو به روست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. می‌خواستم بپرسم آیا من می‌توانم یک دانگ از سهم خودم را بفروشم یا به کس دیگری واگذار کنم؟ اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. این نکته قابل توجه است که بر اساس قانون چنانچه شما ملک را به شخصی غیر از شریکتان بفروشید برای شریکتان حقی ایجاد می‌شود که در قانون به آن «حق شفعه» یا همان حق شریک دوم می‌گویند و به این معنی است که هرگاه مال غیرمنقول قابل تقسیمی بین ۲ نفر مشترک باشد و یکی از ۲ شریک سهم خود را به شخص دیگری بفروشد، شریک دیگر حق دارد قیمتی را که مشتری داده است به او بدهد و مالک سهم فروخته شده شود. ینابراین با استفاده از این حق دوست شما می‌تواند با پرداخت ثمن معامله به خریدار سهم فروخته شده را در ملکیت خود درآورد. شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی @Modiretemad در تلگرام با ما در میان بگذارید، و مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
این تصویر درختی را نشان می‌دهد که به خاطر وجود تفاوت دما در دو طرف آن، از یک طرف تابستان و از طرف دیگر پاییز زودرس را تجربه می‌کند‌به گزارش ایسنا، مهراب رجبی، رئیس بنیاد البرزشناسی با انتشار این عکس در کانال خود نوشت: این عکس بسیار زیبا و گویا درخت توت است در جاده دروان، مرز بین دروان و خوارس، این تصویر به زیبایی تفاوت (دما و آب و هوا) در البرز - کرج - را بیان می‌کند. برگ‌های زرد درخت، به سمت شمال (که هوا سردتر است) و برگ‌های سبز به سمت جنوب (که هوا چند درجه گرمتر است) قرار گرفته‌اند.
انتخابانتخاب2 روز قبل
معاون امنیتی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران گفت: پیگیری برای آزادی دستگیرشدگان از مقابل شهرداری پایتخت در جریان تجمع اعتراضی برای حمایت از حقوق حیوانات جریان دارد. حمیدرضا گودرزی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مطالبه مردم و سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) در خصوص حمایت از حقوق حیوانات به‌حق است. وی یادآور شد: در این تجمع گروهی از مردم به‌عنوان جمعیت حامی حقوق حیوانات حضور داشتند و اعتراض آنان نیز یک موضوع بسیار حائز اهمیت است. معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: مسئولان استان تهران و مراجع قضایی موضوع مورد مطالبه مردم را پیگیری می‌کنند و حتما نتیجه اقدامات به نظر رسانه‌ها خواهد رسید. به گزارش ایرنا امروز گروهی از حامیان حقوق حیوانات در اعتراض به اقدامات نامناسب برای کشتار سگ‌های بی‌صاحب در مراکز نگهداری، مقابل شهرداری تهران تجمع کردند که به درگیری و بازداشت عده‌ای انجامید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حدود یک سوم کتاب‌ها هیچ کدام از این سؤال‌ها را نداشتند و به جایش از اولین عکس، اولین جشن تولد، اولین کریسمس، اولین دندان و اولین سفر پرسیده بودند. او این کلمات را بدون اینکه بنویسد، به خاطر سپرد، چون کتاب کودکی من کاتولیک بود و به‌جای اولین کلمات، «اولین دعا» و «اولین کریسمس» و «اولین عشای ربانی» من بود. با اینکه اولین کلمات من احتمالا پیشگویانه نبودند، اولین کلمۀ پیکاسو «پیز» (معادل کلمۀ اسپانیایی «مداد») و اولین کلمۀ جولی اندروز «خانه» بود. وضعیت اولین کلمه به عنوان «اولین»، همیشه به نوعی من‌درآوردی و وابسته به میل یک بزرگسال است که برای یک حرف معنایی در نظر بگیرد. اولین کلمات شما اولین کلمات هر فرد دیگری بوده‌اند و نسل‌های بی‌پایانی از کودکانی که سعی می‌کردند پیش بروند، آن‌ها را بارها و بارها به زبان آورده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر