مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند/نظارت‌ها بر صفحات اینستاگرام باید بیشتر شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سلامت

مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند/نظارت‌ها بر صفحات اینستاگرام باید بیشتر شود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس، از اعتماد مردم به برخی تبلیغات فضای مجازی در خصوص خدمات مشاوره، روانشناسی و طالع بینی و فال انتقاد کرد. تاریخ انتشار: 01:00 - 23 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۱۳۱۵
مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند/نظارت‌ها بر صفحات اینستاگرام باید بیشتر شود - 0

تقی ابوطالبی احمدی عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، از اعتماد مردم به برخی تبلیغات فضای مجازی در خصوص خدمات مشاوره و روانشناسی انتقاد کرد و گفت: بسیاری از این صفحات ایجاد شده در فضای مجازی تقلبی بوده و صاحبان آن‌ها در این حوزه‌ها تخصصی ندارند.

وی با بیان اینکه برخی صفحات در اینستاگرام و سایر فضا‌های مجازی بدون کمترین تخصص در حال ارایه مشاوره به مردم و اخذ وجوه بسیار هستند، تصریح کرد: انجام هر گونه تست روانشناسی و تحلیل آن باید از سوی متخصص این حوزه انجام شود از این رو مردم نباید به این نوع تبلیغات در فضای مجازی اعتماد کنند.

ابوطالبی احمدی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بر فضای مجازی از سوی دستگاه‌های مسئول، گفت: متاسفانه مردم به عواقب اعتماد به سایت‌ها و فضای مجازی تقلبی که خدمات مشاوره ارایه می‌کنند واقف نیستند.

خبری: اخبار تازه پزشکی در ایران

وی با بیان اینکه متاسفانه صفحات بسیاری در فضای مجازی به فال گیری و طالع بینی اختصاص یافته است، افزود: فعالیت آزادانه چنین سایت‌ها و صفحاتی نیز نشان از ضعف نظارت‌ها دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس، با تاکید بر اینکه سازمان نظام روانشناسی، پلیس و همچنین سایر دستگاه‌های نظارتی باید در خصوص محتوای منتشر شده در فضای مجازی حساس‌تر باشند، تصریح کرد: در کشور‌های پیشرفته نظارت بر فضای مجازی به گونه‌ای است که اجازه فعالیت به صفحات و سایت‌های تقلبی و بدون تخصص داده نمی‌شود این موضوع در کشور ما نیز باید پیگیری شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر سعید نمکی با حضور در برنامه نگاه یک سیما، درباره طرح تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان افزود: در ۲۵ خرداد امسال خدمت رئیس جمهور اعلام آمادگی کردیم و در اوایل تیر، این طرح کلید خورد. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره طرح تحول سلامت گفت: این طرح یکی از طرح‌های بسیار کاربردی دولت بوده است. دکتر نمکی افزود: شریف‌ترین داروسازان را در داخل کشور داریم و در مبارزه با فساد در حال رسیدن به وحدت ملی هستیم. دکتر نمکی افزود: در بحث استفاده از کارتخوان‌های بانکی هم با توجه به مصوبه قانونی باید تمکین کنند و در اجرای قانون همکاری می‌کنیم. دکتر نمکی افزود: اگر تعداد پزشک از تعداد مورد نیاز بالاتر برود جمعیت بیکار متوقعی را ایجاد می‌کنیم.
همشهریهمشهری1 روز قبل
یکی از سالم‌ترین عادات این بخش از جمعیت در سراسر جهان، جلوگیری از پرخوری است. جزایر اوکیناوای ژاپن مملو از افرادی است که بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند. آنها ورزش را به یک عادت در زندگی خود تبدیل کرده‌اند و در مناطقی زندگی می‌کنند که سیستم حمل و نقل عمومی محدود است و بخش عمده‌ای از کارها باید با دست انجام شود نه ماشین آلات مدرن. مفهوم ژاپنی «ikigai» و یا ارزش زندگی، تأثیر زیادی بر شیوه زندگی مردم اوکیناوا دارد و دلیل برخاستن آنها از خواب و شروع زندگی است. البته منظور این نیست که کسانی که بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند، در گذشته سیگاری نبوده‌اند.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: طی یک دهه گذشته میزان ایزومر ترانس روغن‌های خوراکی از سقف ۵۸ به ۲ درصد کاهش یافته است. به گزارش ایلنا، وحید مفید با بیان این مطلب افزود: با تجزیه‌ و تحلیل بار بیماری‌ها و هزینه‌های کمرشکن نظام سلامت مشاهده می‌کنیم که ریشه اصلی اکثر آن‌ها، بیماری‌های غیر واگیر هستند و یکی از علل اصلی آن به بیماری‌های مرتبط با تغذیه نامناسب بازمی‌گردد. وی تصریح کرد: برنامه‌هایی که در چند سال گذشته برای اصلاح الگوی تغذیه‌ای از قبیل کمبود ید، آهن، اسیدفولیک ویتامین دی در کشور اجرایی و با غنی‌سازی فرآورده‌های غذایی دنبال شد، نتایج مطلوبی داشت، درحالی‌که اگر این اقدامات پیشگیرانه انجام نمی‌شد الان علاوه بر عوارض آن با هزینه‌های کمرشکن درمانی این بیماری‌ها نیز مواجه بودیم. مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو بابیان اینکه ایزومر ترانس روغن‌های خوراکی در اوایل دهه ۸۰، تا حدود ۵۸ درصد بود، اظهار کرد: میزان تمام اسیدهای چرب ترانس و اشباع روغن‌ها در سطح بالایی قرار داشت اما با اقدامات صورت گرفته در این سال‌ها میزان ایزومر ترانس به کمتر از ۲ درصد رسیده است که دستاورد بزرگی محسوب می‌شود. وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت، عنوان کرد: باسیاستگذاری مناسب و همکاری صاحبان صنایع می‌توانیم با تغییرات مثبت نتایج خوبی در حوزه فرآورده‌های غذایی ایجاد می‌شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
پنج ماده مفید در درمان مشکلات گوارشیبرخی از مواد غذایی طبیعی‌در درمان مشکلات گوارشی و عملکرد هرچه بهتر این اندام بدن کمک می‌کند. ۴۰ درصد مردم ایران کبد چرب دارندفوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به افزایش مبتلایان به بیماری کبد چرب در کشور اظهار کرد: بی تحرکی، تغذیه ناسالم و مصرف دخانیات بسیاری از بیماری‌های گوارشی را موجب می‌شود. موید علویان با تاکید به رشد آمار بیماری‌های گوارشی در کشور، گفت: متاسفانه حدود ۴۰ درصد مردم کشور درگیر بیماری کبد چرب هستند. وی با بیان اینکه کودکان نیز با توجه به تغییر سبک زندگی از بیماری کبد رنج می‌برند، افزود: در حال حاضر در حدود ۱۰ درصد کودکان درگیر بیماری کبد چرب شده‌اند. وی تصریح کرد: استرس نیز می‌تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد کبد شود، دیابت نیز می‌تواند بیماری کبد چرب را تشدید کند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از فعالیت‌های مهم تحقیقاتی این مرکز در سال‌های اخیر، ایجاد بانک تومور است. این متخصص گوش و حلق و بینی درباره موضوعات تحقیقاتی مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی گفت: جراحی‌های گوش، جراحی‌های بینی و سینوس، جراحی‌های جمجمه، سر و گردن، جراحی‌های فک و صورت، جراحی‌های پلاستیک، گوش و حلق و بینی اطفال و اختلالات خواب از زمینه‌هایی هستند که مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی در آن‌ها دارای فعالیت است. آمالی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مهم مرکز تحقیقات در سال‌های اخیر ایجاد بانک تومور است. معاون مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی افزود: طرح‌های رجیستری تومور صورت و گردن اخیرا آغاز شده است و رجیستری بانک‌های تومور با نظارت وزارت بهداشت و درمان انجام می‌گیرد که نتایج دقیق آن احتمالا تا یک سال آینده حاصل می‌شود. برای این که این طرح تحقیقاتی با تعداد بیشتری انجام شود طرح تکمیلی آن نیز در حال انجام است.
برنابرنا1 روز قبل
یک متخصص چشم با اشاره به علل بروز بیماری ماکولا به تشریح راه‌های درمانی آن پرداخت. متخصص چشم درباره علائم بیماری تباهی لکه زرد بیان کرد: افراد مبتلا به این بیماری به‌تدریج دید مرکزی خود را از دست می‌دهند و فرد ممکن است بعد از مدتی برای خواندن، نوشتن، رانندگی یا تشخیص چهره‌های آشنا با دشواری روبه‌رو شود. متخصص چشم درباره نوع مرطوب ماکولا بیان کرد: نوع مرطوب ماکولا اثرات مخربی بر چشم فرد خواهد گذاشت، اما شیوع کمتری دارد؛ در نوع مرطوب علاوه بر ضعیف شدن بینایی، برخی عروق جدید زیر لکه زرد شروع به رشد می‌کنند که دید فرد را به شکل غیرمنتظره‌ای کاهش می‌دهند؛ به‌طوری که بیمار حتی می‌تواند سیرکاهش دیدش را احساس کند. او متذکر شد: در نوع مرطوب درمان سخت‌تر است، زیرا عروق جدید رشد کرده‌اند درحالی که تقریبا هیچ درمانی برای نوع مرطوب وجود ندارد. متخصص چشم تاکید کرد: به تازگی آمپول‌هایی برای تزریق داخل چشم برای نوع مرطوب تولید شده است که نباید خودسرانه استفاده کرد و حتما باید با توصیه پزشک این کار صورت بگیرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری14 ساعت قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

از ضرورت برخورد با فساد تا شناسایی ۲۶ فرایند مستعد فساد در شهرداری تهران

فارس3 دقیقه قبل

دیپلمات اروپایی از مخالفت ترامپ با تمدید معافیتهای نفتی خبر داد

فارس3 دقیقه قبل

از رویای چهارمی تا کسب عنوان هفتمی/ نقشه‌هایی که نقش بر آب شد

فارس5 دقیقه قبل

نه تنها رای نمایندگان بلکه باید تمام امور کشور برای مردم شفاف سازی شود

الف7 دقیقه قبل

دولت به وظایفش در قبال خودروهای فرسوده عمل کند/لزوم نجات صنعت خودرو از بلاتکلیفی

فارس7 دقیقه قبل

پلیس در تعقیب عاملین تیراندازی در دهدسته فسا/ خودروی حامل افراد مسلح در فسا توقیف شد

ایسنا9 دقیقه قبل