استاندار تهران: برای کسب مجوز موسیقی خیابانی مساعدت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. فرهنگ

استاندار تهران: برای کسب مجوز موسیقی خیابانی مساعدت می‌کند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
استاندار تهران: برای کسب مجوز موسیقی خیابانی مساعدت می‌کند - 0

استاندار تهران با بیان اینکه نواختن موسیقی خیابانی را تکدی‌گری نمی‌دانم افزود: استانداری برای اخذ مجوزهای لازم برای نوازندگان موسیقی خیابانی کمک‌های لازم را انجام می‌دهد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در نشست مشترک با معاون امور خانواده و زنان رئیس جمهوری و جوانان استان تهران گفت: نوازندگان موسیقی خیابانی می‌توانند با هماهنگی استانداری تهران از طریق وزارت ارشاد اقدام به اخذ مجوزهای لازم کنند.

وی افزود: نواختن موسیقی‌های خیابانی باعث ایجاد نشاط اجتماعی شده و برای افزایش روحیه مردم مناسب است.

محسنی بندپی با تاکید بر بهره گیری از ایده‌ها و افکار جوانان برای پیشبرد امور گفت: جوانان می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد، محیط زیست و مسائل علمی کمک‌های زیادی بکنند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی گفت: جوانان می‌توانند در مسائل مختلف ابراز نظر کرده و برای تجمعات خود از استانداری مجوز دریافت کنند تا اقداماتشان قانونی باشد.

محسنی بندپی همچنین با بیان اینکه مقرر شده بود معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری پایتخت ۱۱ ساختمان را در اختیار سمن‌ها و سازمان بهزیستی قرار دهد اما این کار را انجام نداده است، بر ارتقای تعامل شهرداری و بهزیستی پایتخت تاکید کرد.

وی گفت: کاهش فقر، بیکاری و رفع تبعیض یک فرایند پیوسته است که برای تحقق آن باید نگاه ویژه‌ای به بانوان و جوانان داشت و همچنین تلاش کرد تا این عرصه‌ها به روی آنان گشود چرا که جوانان و بانوان شفافیت و انرژی بیشتری دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وقتی شهید باقری قسم جلاله میخورد

مهرمهر1 روز قبل
شهید باقری در صوت ماندگاری که از وی به جا مانده است می‌گوید: برای نتیجه فقط اخلاص عمل فایده دارد، به والله، اگر کسی در این جنگ تاثیر داشته باشه، چه با تجربه چه بی‌تجربه.

المپیاد دانش آموزی نانو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گنجینه سحر

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR بر همین اساس کلیپ صوتی «گنجینه سحر» را منتشر کرد. وقتی شما نماز شب میخوانید، گناهانی را که در روز انجام داده‌اید، آنها را از بین میبرد؛ چه چیزی از این بهتر؟ اینکه اهل معنا و اهل معرفت و اهل سلوک، نماز شب را گنجینه و ذخیره‌ی تمام‌نشدنی‌ای میدانند، به خاطر این است. نماز شب را فراموش نکنید، از دست ندهید. لکن به طور معمول ماها، امثال بنده در روز مشغولیم دیگر، ما وقتی نداریم که با خدا خلوت کنیم؛ سحر وقت خلوت با خدا است. معنویات هم همین جور است، تغذیه‌ی معنوی هم همین جور است: تلاوت قرآن، ذکر الهی، توجه به خدا، استغاثه، استغفار، نماز و نماز شب.
مهرمهر11 ساعت قبل
داشتن معلومات حقوقی از سوی مشاوران املاک در اجرای عقود بیع یا اجاره به کاهش تخلفات از سوی مشاوران املاک کمک شایانی کرده است. با پیگیری‌های اتحادیه مشاوران املاک علاوه بر ابطال پروانه کسب این مشاور، مشکل حقوقی پیش آمده برای مالکان ۴۰ واحد مسکونی مرتفع شد. وی گفت: با این حال متاسفانه مشکلی که در قانون وجود دارد این است که هر فرد با داشتن مدرک پایان راهنمایی یا سیکل می‌تواند پروانه مشاور املاک دریافت کند. این عضو اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: در تهران ۱۲ هزار عضو صنفی و در سراسر کشور ۱۴۰ هزار نفر در بخش مشاوران املاک فعالیت می‌کنند و تاکنون بیش از ۴۲۰۰ نفر توانسته‌اند در مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک تحصیل کنند. عباس زاده درباره حق کمیسیون مشاوره املاک گفت: مرکز علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک به این اتحادیه پیشنهاد داده تا حق کمیسیون برای همه قراردادها یکسان شده و در بخش بیع به یک درصد ارزش ملک و در بخش اجاره به یک دوم اجاره یک ماه افزایش یابد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یکی دیگش را بیاورد و دیگری برنج و روغن و گوشتش را، و سومی اجاق گازش را و چهارمی نمک و ادویه‌اش. کسانی هم ممکن است اندازه آب کش کردن برنج و هم زدن محتوای آن، و یا برداشتن و گذاشتن دیگ روی گاز کمک کنند. برنامه عصر جدید در شبکه سوم سیما با موج اجتماعی یی که به راه انداخت، گل کرد. عصر جدید و قوت و ضعف‌های آن را می‌شود نقد کرد و باید هم نقد کرد تا بهتر شود؛ همین طور صدا وسیما را. در این حیص و بیص، گل کردن برنامه عصر جدید آن هم با مشارکت خود مردم، نقض غیر قابل چون و چرای ادعای اردوگاه دروغ بود.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسوره تین یا والتین و الزیتون نود و پنجمین سوره قرآن کریم است که در جزء سی ام آن قرار دارد. اخبار مذهبی _ سوره تین از سوره‌های کوتاه و به معنای انجیر است. محور اصلی سوره تین مسئله قیامت و پاداش اخروی است. در فضیلت تلاوت سوره تین روایت شده است: سلامتی و یقین از آثار دنیوی و پاداش روزه از آثار اخروی تلاوت این سوره است. بنا بر دستورالعملی که برای نماز مستحبی ماه شعبان بیان شده است، سوره تین در رکعت دوم قرائت می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر