کاهش تماس‌ها با سامانه ۱۹۰ با توجه به رفع موارد کمبود دارویی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سلامت

کاهش تماس‌ها با سامانه ۱۹۰ با توجه به رفع موارد کمبود دارویی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان غذا و دارو از کاهش تماس‌ها با سامانه ۱۹۰ با توجه به کاهش موارد کمبود دارویی در کشور خبر داد. تاریخ انتشار: 08:45 - 23 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۱۴۵۳
کاهش تماس‌ها با سامانه ۱۹۰ با توجه به رفع موارد کمبود دارویی - 0

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به فعالیت سامانه ۱۹۰ در کشور در حوزه تامین دارو، گفت: این سامانه در حوزه کمبود دارو یا دارو‌های کمیاب فعالیت داشته و توانسته خدمت رسانی مناسبی به مردم داشته باشد.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۹۰ پل ارتباطی مردم با مسئولان در حوزه کسب اطلاع از دارو‌های کمیاب است، افزود: این سامانه تنها مختص سازمان غذا و دارو نبوده و به طور کلی در حوزه بهداشت و درمان پذیرای مردم است.

خبری: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

جهانپور با تاکید بر اینکه فعالیت سامانه مذکور در یک سال اخیر بسیار خوب بوده است، تصریح کرد: با توجه به کاهش موارد کمبود دارویی تماس‌های مردمی با این سامانه کاهش یافته، اما این ارتباط به صورت مستمر برقرار است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت درصدد هوشمند سازی سامانه مذکور به ویژه در حوزه دارو‌های کمیاب است، گفت: با توسعه این سامانه بتواند خدمت رسانی بهتر به مردم انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر سعید نمکی با حضور در برنامه نگاه یک سیما، درباره طرح تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان افزود: در ۲۵ خرداد امسال خدمت رئیس جمهور اعلام آمادگی کردیم و در اوایل تیر، این طرح کلید خورد. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره طرح تحول سلامت گفت: این طرح یکی از طرح‌های بسیار کاربردی دولت بوده است. دکتر نمکی افزود: شریف‌ترین داروسازان را در داخل کشور داریم و در مبارزه با فساد در حال رسیدن به وحدت ملی هستیم. دکتر نمکی افزود: در بحث استفاده از کارتخوان‌های بانکی هم با توجه به مصوبه قانونی باید تمکین کنند و در اجرای قانون همکاری می‌کنیم. دکتر نمکی افزود: اگر تعداد پزشک از تعداد مورد نیاز بالاتر برود جمعیت بیکار متوقعی را ایجاد می‌کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
آنها برای برخی عملکردهای بدن انسان، مانند انتقال تکانه‌های الکتریکی از قلب، عضلات و سلول‌های عصبی به سلول‌های دیگر، ضروری هستند. از انقباض عضلات تا هیدارته نگه داشتن بدن برای تنظیم سطوح مایع، الکترولیت‌ها از عملکردهای مختلفی پشتیبانی می‌کنند. سطوح الکترولیت می‌تواند در ارتباط با سطوح آب در بدن و همچنین عوامل دیگر تغییر کند. مقدار مصرف توصیه شده روزانه منیزیم به جنسیت و سن فرد بستگی دارد اما به طور کلی ۳۲۰ میلی گرم برای مردان و ۴۲۰ میلی گرم برای زنان توصیه شده است. مقدار مصرف توصیه شده روزانه پتاسیم برای یک فرد بزرگسال ۴,۵۰۰ تا ۴,۷۰۰ میلی گرم است.
الفالف1 روز قبل
حقایقی جالب درباره بدن انسان که نمی‌دانیدگروه سلامت الف، ۲ شهریور ۱۳۹۸، ۲۲:۳۸ ۳۹۸۰۶۰۲۱۸۷مغز انسان ۲٪ وزن بدن را تشکیل داده ولی ۲۰٪ کالری و اکسیژن را مصرف میکند. قلب در روز ۱۰۰ هزار بار ودر سال ۴۰ میلیون بار می‌تپد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
عضو هیات علمی دانشگاه تهران و انستیتوپاستور گفت: کشورهای شمال یا توسعه یافته در راستای اعمال سیاست‌های آپارتاید نژادی به دنبال محروم نگه داشتن کشورهای جنوب از داروهای بیماری‌های نوپدید هستند. عضو هیات علمی دانشگاه تهران توضیح داد: داروی سورفکتانت داروی خاصی است که ممکن بود در آینده به واسطه تحریم‌ها در واردات آنها با مشکل مواجه شویم و مجبور شویم با قیمت بالا خریداری کنیم. وی اظهار کرد: متخصصان کودک نگرانی‌هایی از دسترسی به این دارو داشتند که با تولید داخلی آن این دغدغه برطرف شده است. وی گفت: با تولید این دارو حدود ۶۵ هزار نوزاد نارس از خطر مرگ نجات پیدا می‌کنند. مخبر افزود: این دارو از کیفیت بالایی برخوردار است و تست‌های پیچیده را پشت سرگذاشته و با استفاده از آن نوزادان زودرس می‌توانند به راحتی نفس بکشند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
یکی از سالم‌ترین عادات این بخش از جمعیت در سراسر جهان، جلوگیری از پرخوری است. جزایر اوکیناوای ژاپن مملو از افرادی است که بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند. آنها ورزش را به یک عادت در زندگی خود تبدیل کرده‌اند و در مناطقی زندگی می‌کنند که سیستم حمل و نقل عمومی محدود است و بخش عمده‌ای از کارها باید با دست انجام شود نه ماشین آلات مدرن. مفهوم ژاپنی «ikigai» و یا ارزش زندگی، تأثیر زیادی بر شیوه زندگی مردم اوکیناوا دارد و دلیل برخاستن آنها از خواب و شروع زندگی است. البته منظور این نیست که کسانی که بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند، در گذشته سیگاری نبوده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعبدالرحمان رستمیان فوق تخصص روماتولوژیست از استفاده بیش از حد دخانیات در کشور انتقاد کرد و گفت: مصرف دخانیات در کشور به افزایش بیماری‌های مختلف دامن زده است. اخبار اجتماعی- وی با تاکید بر اینکه متاسفانه سالانه ۵۵ هزار مرگ در اثر مصرف دخانیات در کشور رخ می‌دهد، افزود: کاهش مالیات دریافتی از تولیدکنندگان و واردکنندگان دخانیات معضل اصلی حوزه سلامت را رقم زده، زیرا این امر به افزایش مصرف در کشور منتهی شده است. رستمیان همچنین از توزیع آزادانه قلیان در رستوران‌ها انتقاد کرد و گفت: مضرات دخانیات ایجاب می‌کند که تدبیری برای کاهش مصرف مردم اتخاذ شود. این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه سیاست گذاری غلط در تغییر سبک زندگی مردم موثر است، تصریح کرد: متاسفانه طبق آمار‌های موجود برخی سیاست‌های غلط بر افزایش تعداد بیماران در کشور انجامیده است. فوق تخصص روماتولوژیست یادآور شد: نظام سلامت باید در تعامل با دستگاه‌های دیگر پیشگیری را هدف گذاری کرده و بتواند به کاهش بیماری در کشور کمک کند.

نظرها

اخبار بیشتر