تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه

تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه

مهرخبرگزاری مهر |
بندرترکمن- تنها اردوگاه آبی خاکی دانش آموزی کشور به دلیل برخی از مشکلات و کمبود امکانات بلااستفاده باقی مانده و رونق این اردوگاه نیازمند همت مسئولان است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- اعظم محبی: سازه‌های فلزی آن از پشت نرده‌ها مشخص بوده و قفل بزرگی بر سر در آن زده شده است؛ گاهی صدای کلاغ و یا پرندگان دریایی سکوت اردوگاه را در هم می‌شکند … صدای همهمه و خنده و شادی دانش آموزان جای خود را به خاموشی عمیقی داده و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها گره از کار تنها اردوگاه آبی و خاکی دانش آموزی کشور باز شود.

اردوگاه دانش آموزی آشوراده که قراربود میزبان کودکان و نوجوانان باشد و صدای آواز و هیاهوی دانش آموزان در فضای آن بپیچد هم اکنون غباری از فراموشی و تعلل بر آن نشسته است.

این اردوگاه در زمینی به مساحت حدود چهار هکتار ساخته شد و در سال ۹۴ مدیرکل وقت آموزش و پرورش گلستان از اختصاص بودجه ۱۸ میلیارد تومانی در آن زمان برای تکمیل آن خبرداد اما این پروژه که سرمایه‌ای ارزشمند در استان بوده به دلیل ایرادات محیط زیست، بلااستفاده رها شده است.

در خصوص نقش و اهمیت اردوگاه‌ها با کارشناس امور تربیتی گفتگو کردیم، مهین کرامت زاده به خبرنگار مهر گفت: اردوگاه‌ها با هدف رشد شخصیتی، اجتماعی و مهارتی دانش آموزان ساخته می‌شوند.

تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه - 5

کارکردهای اردوگاه

کرامت زاده گفت: اردوگاه آشوراده با تجهیز امکانات لازم، قابلیت استفاده گردشگری و بوم گردی را داشته و می‌تواند پذیرای اردوهای دانش آموزی استان‌های مختلف هم باشد.

وی همچنین بیان کرد: احداث این اردوگاه ملی دانش‌آموزی در این جزیره در رونق اقتصادی به ویژه اقتصاد گردشگری تاثیر بسیار مهمی دارد.

ظرفیت میزبانی از ۲۰۰ دانش آموز

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بندرترکمن در خصوص اردوگاه به خبرنگار مهر گفت: اردوگاه آبی خاکی آشوراده گلستان دارای ۹ سوئیت بوده و توان میزبانی از ۲۰۰ دانش آموز را دارا است.

تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه - 11

مسعود ایمری با اشاره به ایرادات محیط زیست برای بهسازی و تکمیل پروژه، گفت: بنا داشتیم که محیط ایمن با تمام امکانات برای دانش آموزان فراهم کرده و تمام مسائل در آن لحاظ شود که محیط زیست ایراداتی به سازه‌ها وارد کرده و کار متوقف است.

وی با بیان این که بنا است اردوگاه را با مصالح سازگار با محیط و البته هزینه متعارف بهسازی کنیم، به امکانات اردوگاه گریزی زد و ادامه داد: این مکان دارای زمین ورزشی مناسب برای ورزش هایی مثل فوتبال، والیبال و غیره اس،. همچنین امکاناتی مانند سالن پذیرایی و سلف سرویس دارد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بندرترکمن بیان کرد که اگر محیط زیست با روند بهسازی اردوگاه و سوئیت‌های آن موافقت کند از نظر اعتبار و تجهیز و بهسازی مشکلی نداریم.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی با بیان این که اردوگاه موقعیت مناسبی در جزیره داشته و دسترسی آن مطلوب است، تأکید کرد: اردوگاه دانش آموزی جزیره آشوراده در صورت تجهیز بیشتر ضمن تأمین نیازهای اردویی گلستان می‌تواند به اردوهای دانش آموزی دیگر استان‌ها هم خدمت رسانی کند.

نبود اتوبوس دریایی

فرماندار بندرترکمن هم در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: ایراداتی در زمینه جابجایی دانش آموزان به جزیره وجود دارد و باید مسائل ایمنی در آن رعایت شود.

تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه - 20

الیاس هیوه چی به ایمنی پایین قایق‌ها برای تردد دانش آموزان اشاره کرد و ادامه داد: قایق هایی که هم اکنون برای تردد مسافران آشوراده استفاده می‌شود ایمنی کافی برای تردد دانش آموزان را نداشته و به دلیل این که جزیره فاقد اتوبوس دریایی است، استفاده دانش آموزان از این اردوگاه ممکن نیست.

وی با بیان این که هم اکنون از اردوگاه به صورتی جزئی استفاده می‌شود، گفت: برای گسترش فضای اقامتی چند اسکلت فلزی ایجاد شده اما محیط زیست مازندران به آن اعتراض کرد.

هیوه چی خاطرنشان کرد: ساختمان اردوگاه هم نیازمند بهسازی و مرمت است تا اردوهای دانش آموزی در آن جا برگزار شود.

تنها اردوگاه آبی خاکی کشور اسیر تنهایی/سکوت مهمان همیشگی اتراقگاه - 24

البته محمدرضا کنعانی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان هم به خبرنگار مهر گفت که در صورت رعایت اصول زیست محیطی و همخوانی سازه‌ها با محیط هیچ ایرادی به بهسازی و نوسازی اردوگاه وارد نیست و آن‌ها می‌توانند کار خود را ادامه دهند.

آشوراده تنها جزیره‌ ایرانی در دریای خزر که در قلب شبه‌جزیره‌ی میانکاله واقع شده است. این سرزمین با بالا آمدن آب از شبه جزیره‌ی میانکاله جدا افتاده و از ۲۰ سال پیش تاکنون به دلیل طغیان آب و سیل‌های پی ‌در پی خالی از سکنه است.

اما در سال‌های اخیر به ویژگی گردشگری این جزیره توجه شده و آشوراده با پوشش گیاهی متنوع و جانوران فوق العاده خشکی و دریایی و طبیعت بکر و زیبا، می‌تواند بستر اجرای طرح‌های تفریحی توریستی باشد.

وجود اردوگاه دانش آموزی با مساحت چهار هکتار در این جزیره با مالکیت وزارت آموزش و پرورش، نقطه مثبتی جهت برنامه ریزی تفریحی برای فرزندان و بزرگسالان است که باید با تعامل و همفکری مدیران مربوطه هر چه سریعتر به باز کردن گره‌های اجرایی آن همت گمارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک مادر آزارگر که پسر سالمش را به ۱۳ عمل جراحی بیفایده کشانده بود به علت آزار فرزندش و سوءاستفاده از پزشکی متهم به دو دهه زندان شد. این مادر تگزاسی فرزند سالم خود را مجبور به تحمل تمهیدات پزشکی غیر ضروری کرد، آن هم در شرایطی که این اقدامات الزامی به نظر نمی‌رسیدند. این زن در نهایت فرزندش را به سیزده عمل جراحی غیر ضروری واداشت. در این مدت مادر این پسر فرزندش را به بیش از ۳۲۰ بیمارستان و مرکز پزشکی برد. حال عمومی کریستوفر اکنون کمی بهتر است و مادرش نیز با حکم بیست سال زندان رو به روست.
فارسفارس18 ساعت قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم گلباز: چند روزی است که داستان سگ‌کشی با اسید در کهریزک در فضای مجازی منتشر و واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. مدیریت فعلی شهری تأکید بر این دارد که این فیلم برای سال ۹۶ است و ربطی به مدیریت فعلی ندارد. این حامی حقوق حیوانات گفت: ‌ فیلم را قطعا دیده‌اید و می‌بینید که این افراد با اقدام وحشیانه این حیوانات بی زبان را از بین می‌برند. برخی اعضای شورای شهر تهران خواستار پاسخگویی شهرداری تهران در این زمینه هستند و معتقدند تناقضاتی در گفتارها وجود دارد. برخی کارشناسان معتقد هستند که انتشار این فیلم موضوع تسویه حساب شخصی است و رقبای این پیمانکار نمی‌خواستند کار به وی سپرده شود.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
این تصویر درختی را نشان می‌دهد که به خاطر وجود تفاوت دما در دو طرف آن، از یک طرف تابستان و از طرف دیگر پاییز زودرس را تجربه می‌کند‌به گزارش ایسنا، مهراب رجبی، رئیس بنیاد البرزشناسی با انتشار این عکس در کانال خود نوشت: این عکس بسیار زیبا و گویا درخت توت است در جاده دروان، مرز بین دروان و خوارس، این تصویر به زیبایی تفاوت (دما و آب و هوا) در البرز - کرج - را بیان می‌کند. برگ‌های زرد درخت، به سمت شمال (که هوا سردتر است) و برگ‌های سبز به سمت جنوب (که هوا چند درجه گرمتر است) قرار گرفته‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. می‌خواستم بپرسم آیا من می‌توانم یک دانگ از سهم خودم را بفروشم یا به کس دیگری واگذار کنم؟ اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. این نکته قابل توجه است که بر اساس قانون چنانچه شما ملک را به شخصی غیر از شریکتان بفروشید برای شریکتان حقی ایجاد می‌شود که در قانون به آن «حق شفعه» یا همان حق شریک دوم می‌گویند و به این معنی است که هرگاه مال غیرمنقول قابل تقسیمی بین ۲ نفر مشترک باشد و یکی از ۲ شریک سهم خود را به شخص دیگری بفروشد، شریک دیگر حق دارد قیمتی را که مشتری داده است به او بدهد و مالک سهم فروخته شده شود. ینابراین با استفاده از این حق دوست شما می‌تواند با پرداخت ثمن معامله به خریدار سهم فروخته شده را در ملکیت خود درآورد. شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی @Modiretemad در تلگرام با ما در میان بگذارید، و مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
معاون امنیتی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران گفت: پیگیری برای آزادی دستگیرشدگان از مقابل شهرداری پایتخت در جریان تجمع اعتراضی برای حمایت از حقوق حیوانات جریان دارد. حمیدرضا گودرزی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مطالبه مردم و سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) در خصوص حمایت از حقوق حیوانات به‌حق است. وی یادآور شد: در این تجمع گروهی از مردم به‌عنوان جمعیت حامی حقوق حیوانات حضور داشتند و اعتراض آنان نیز یک موضوع بسیار حائز اهمیت است. معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: مسئولان استان تهران و مراجع قضایی موضوع مورد مطالبه مردم را پیگیری می‌کنند و حتما نتیجه اقدامات به نظر رسانه‌ها خواهد رسید. به گزارش ایرنا امروز گروهی از حامیان حقوق حیوانات در اعتراض به اقدامات نامناسب برای کشتار سگ‌های بی‌صاحب در مراکز نگهداری، مقابل شهرداری تهران تجمع کردند که به درگیری و بازداشت عده‌ای انجامید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
وی ادامه داد: چنان جریان اقتصادی و سودآوری مواد مخدر بالاست که بعید می‌دانم سوداگران به این راحتی دست از قاچاق مواد مخدر بردارند. معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به هزینه بالای مواد مخدر در کشور بیان داشت: ۱۶۷ تریلیون تومان هزینه مواد مخدر در ایران طی یک سال است یعنی ۴۷ درصد بودجه عمومی کشور و ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی مربوط به این موضوع است. منتظرالمهدی گفت: ‌بیش از ۴۵۰ میلیون نفر در دنیا درگیر مواد مخدر هستند و ۴۵۰ هزار نفر سالانه بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌أدهند ضمن اینکه در ایران نیز روزانه ۱۰ نفر ودر سال ۳۶ هزار نفر بر اثر مصرف مواد مخدر از بین می‌روند. وی یادآور شد: در این سال‌ها شاهد افزایش ۵ درصدی مصرف مواد مخدر در ایران هستیم. وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مواد مخدر در کشور افزود: مبارزه با مواد مخدر از مرزها تا شهرها ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر