چرا خودروها مدام بزرگ‌تر می‌شوند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. تکنولوژی
چرا خودروها مدام بزرگ‌تر می‌شوند؟

چرا خودروها مدام بزرگ‌تر می‌شوند؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:خودروهای امروزی در کنار تفاوت های تکنولوژیک زیاد با مدل های قدیمی، از لحاظ اندازه نیز بسیار متفاوت بوده و نسل های جدیدتر بزرگ تر و سنگین تر از نسل های پیشین هستند. برای مثال فولکس واگن پولو را در نظر بگیرید. این خودرو اگر چه در کلاسی پایین تر از گلف جای می گیرد، اما نسل فعلی این خودرو از نسل اول گلف که در سال ۱۹۷۴ متولد شد، ابعاد بزرگ تری دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، حال این سوال پیش می‌آید که چه دلایلی باعث رشد مداوم ابعاد خودروها می‌شوند؟ در مطلب حاضر قصد داریم نگاهی گذرا به عوامل مرتبط با این مساله داشته باشیم.

سختگیرانه‌تر شدن قوانین و مقررات مربوط به ایمنی خودروها، یکی از این عوامل به شمار می‌رود. به منظور سازگاری با این قوانین و پاس کردن انواع تست‌های تصادف، شرکت‌های مختلف مجبور هستند فضاهایی را برای تعبیه نقاط شکست در نظر بگیرند. این امر نیز به نوبه خود افزایش ابعاد را در پی دارد.

عامل دیگری که سبب رشد ابعاد خودروها شده، تغییر در رژیم غذایی مردم ساکن کره خاکی است. پس از جنگ جهانی دوم، شهروندان کشورهای مختلف به واسطه غذاهای سالم بلندقدتر شده‌اند، از سوی دیگر گرایش به سمت فست فودها و افتتاح رستوران هایی مثل مک دونالد، افزایش وزن آنها را در پی داشته است.

فورد یکی از نخستین خودروسازانی بود که به این موضوع اشاره کرد. در سال ۱۹۹۸ وقتی مدل اسکورت با فوکوس جایگزین شد، آقای ریچارد پری جونز (Richard Parry-Jones) مدیر بخش توسعه محصولات فورد در اروپا به برخی از دلایل تفاوت ابعاد دو خودرو پرداخت. تنومندتر شدن انسان‌ها یکی از این دلایل بود.

چنانچه خودروها به خاطر ایمنی و بزرگ‌تر شدن جثه‌های انسان‌ها، صرفا طولانی‌تر طراحی شوند، تناسبات ظاهری آنها بر هم می‌خورند؛ به همین جهت عرض خودروها نیز به تبعیت از طولشان افزایش پیدا کرده است.

البته در این بین مدل هایی وجود دارند که بیش از حد عریض طراحی شده‌اند. جالب اینکه در یکی از خیابان‌های لندن به دلیل روبرو شدن یک دستگاه بنتلی کانتیننتال GT با شاسی بلند رنجرور و ناتوانی رانندگان آنها در عبور از کنار یکدیگر ترافیکی ۲۰ دقیقه‌ای پدیده آمده بود!

دوباره به فولکس واگن گلف بر می‌گردیم. این هاچبک محبوب که اکنون در نسل هفتم خود قرار دارد، در مقایسه با نسل نخست خود ۱۶۹ میلی متر عریض‌تر است. آیا نسل هشتم گلف نیز که در آستانه رونمایی است، عریض‌تر خواهد شد؟ در پاسخ باید گفت: احتمالا.

افزایش عرض در بین محصولات سایر خودروسازان نیز دیده می‌شود. به عنوان نمونه هاچ بک مینی در مقایسه با ۹۱۱ کاررا ۱۹۹۷ تنها نیم اینچ باریک‌تر است. رودستر کوچکی چون مزدا MX-۵ هم عرضی بیشتر از پورشه ۹۱۱ RS مدل ۱۹۷۳ دارد.

نسل‌های مختلف پورشه ۹۱۱ مثال بارز دیگری از افزایش عرض خودروها در دهه‌های اخیر هستند. آخرین نسل از این کوپه دوست داشتنی که با کد ۹۹۲ شناخته می‌شود، عرضی برابر با ۱۸۵۲ میلی متر داشته و در مقایسه با نسل پیشین ۴۴ میلی متر عریض‌تر شده است. نسل اول ۹۱۱ در سال ۱۹۶۳ دارای عرضی برابر با ۱۶۱۰ میلی متر بود!

برخی بر این باور هستند که بزرگ‌تر شدن پورشه ۹۱۱ باعث کاهش لذت رانندگی آن شده است، زیرا هنگام حضور در خیابان یا جاده باید توجه زیادی به اطراف داشت تا اشتباهی کوچک باعث برخورد آن با کناره‌های مسیر یا سایر خودروها نشود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

علاقه طراحان به چرخ‌های بزرگ، دیگر عاملی است که در سال‌های گذشته ابعاد اتومبیل‌ها را تحت تاثیر قرار داده؛ وقتی قطر چرخ‌های یک خودرو افزایش پیدا می‌کند، عرض آنها نیز باید بیشتر شود تا از چرخ موتور سیکلت‌ها تمایز پیدا کنند! ناگفته پیداست چرخ‌های قطورتر و عریض‌تر نیازمند محفظه‌های بزرگ‌تر نیز هستند. محفظه‌های بزرگ‌تر نیز به نوبه خو افزایش عرض خودرو را در پی دارند.

نکته حائز اهمیت اینکه افزایش عرض خودروها هزینه بسیار بیشتری نسبت به افزایش طول آنها دارد، زیرا در صورت افزایش عرض اجزای زیادی چون داشبورد، ساختارهای جذب کننده ضربه، چرخ‌ها، تایرها، سیستم تعلیق و چند بخش دیگر تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

تقلید شرکت‌ها از همدیگر یکی از اتفاقاتی است که این روزها در صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو بسیار شاهد آن هستیم. واقعیت این است وقتی روندی با استقبال مشتریان روبرو می‌شود، مدیران شرکت‌ها سخت بتوانند در برابر فشار سهامداران مقاومت کنند.

به همین خاطر وقتی رشد ابعاد مدلی با استقبال مواجه می‌شود، دیگر شرکت‌ها هم از این رویه پیروی می‌کنند. البته استناهایی مثل رنجرور ایووک هم وجود دارند که نسل جدید آنها تقریبا هم اندازه با نسل پیشین است. در این بین برخی برندها شجاعت به خرج داده و برخلاف جریان حاکم حرکت می‌کنند. پژو و واکسهال جزو این برندها به شمار می‌روند که بعضی از محصولات جدید خود را با ابعادی کوچک‌تر راهی بازار کرده‌اند.

برای بسیاری از برندهای رده بالا و لوکس، بازار ایالات متحده عامل مهم دیگری است که سبب افزایش ابعاد خودروهایشان شده است. شاسی بلندی مثل رنجرور شاید در اروپا یا سایر نقاط جهان بزرگ به نظر برسد، اما این خودرو در خیابان‌ها و اتوبان‌های بزرگ آمریکا در کنار مدل هایی چون فورد F-۱۵۰ و کادیلاک اسکالید محو می‌شود!

در این کشور که دومین بازار خودرویی بزرگ جهان به شمار می‌رود، مشتریان سلیقه متفاوتی داشته و اتومبیل‌های بزرگ دارای طرفداران زیادی هستند. این مساله سبب شده تا خودروسازان نتوانند براحتی از کنار چنان بازار گسترده‌ای به راحتی عبور کنند.

تویوتا سکویا اولین شاسی بلند فول سایز از یک برند ژاپنی محسوب می‌شود که در بازار ایالات متحده عرضه شده است

با روند کنونی حتما می‌پرسید رشد ابعاد خودروها چه زمانی متوقف می‌شود؟ در پاسخ باید گفت نه تنها محدودیت خیابان‌های شهرها و روستاها یک عامل بازدارنده هستند، بلکه قوانین سختگیرانه زیست محیطی برای کاهش آلایندگی و لزوم افزایش برد حرکتی مدل‌های برقی به احتمال زیاد باعث تحلیل رفتن اندازه خودروها در آینده نزدیک خواهند شد.

در کنار موارد فوق باید گفت ذهنیت برخی از مشتریان نیز نیاز به تغییر دارد. کم نیستند تعداد افرادی که بهتر بودن خودروها را به ابعاد آنها نسبت می‌دهند و در ذهن خود می‌گویند خودروی من از خودروی دیگران بزرگ‌تر و در نتیجه بهتر است. بخشی از محبوبیت بالای کراس اوورها و شاسی بلندها ریشه در این مساله دارد. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو1 روز قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
قرار است امسال از سه مدل گوشی: آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و ایفون ۱۱ پرو مکس رونمایی شود که آیفون ۱۱ ارزان‌ترین گوشی رونمایی شده خواهد بود و جایگزین گوشی ایفون XR خواهد شد. آیفون ۱۱ پرو کوچک‌ترین گوشی در جمع گوشی‌های جدید خواهد بود و مجهز به صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی است. آیفون ۱۱ دارای نمایشگر ۶٫۱ اینچی و ۱۱ پرو مکس دارای نمایشگر ۶٫۵ اینچی خواهد بود. دو نسخه پرو آیفون ۱۱ دارای قابلیت‌های یکسانی خواهند بود و تنها در دو مورد با یکدیگر تفاوت خواهند داشت: نسخه مکس دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر و گنجایش باتری بیشتری نسبت به نسخه پرو است. هر سه نسخه مدل ۱۱ به مانند نسخه سال قبل دارای قابلیت عکاسی در حالت پرتره خواهند بود.
تابناکتابناک1 روز قبل
بعد از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل ایران خودرو خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد که عجیب‌تر از خبر اول بود. بعد از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل ایران خودرو خبر دیگری در رسانه‌ها منتشر شد که عجیب‌تر از خبر اول بود. قرار وثیقه صادره آنها ۱۰ میلیارد تومان است و فعلا به لحاظ عدم امکان تودیع وثیقه در اوین به درمی‌برند. سلیمی گفت: تا این لحظه مدارک لازم و اسناد مرتبط با بازداشت ۲ نماینده مجلس توسط قوه قضاییه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نرسیده است. همچنین محمد عزیزی نماینده ابهر پیش از این به خاطر دخالت در بازار پوشک یکبار بازداشت شده بود.
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
فارس نوشت: سعید نمکی صبح امروز در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی جامعه ایمن در تبریز اظهار کرد: سالانه ۱۶ هزار مرگ فقط در سر صحنه تصادف داریم که بخش قابل توجه آن مرتبط با نیروی انسانی، مقداری مربوط به جاده و کیفیت خودرو است. وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در رابطه با نقش نیروی انسانی و آموزش‌ توانمندی برای یک رانندگی بی‌خطر انجام گرفته است، تصریح کرد: پکیج‌هایی برای آموزش طراحی شده و مابقی نیز با همکاری پلیس راهور و بقیه دستگاه‌های موثر به عنوان یک کار بین‌بخشی در حال پیگیری است. وی اضافه کرد: معتقدیم وزن نیروی انسانی و آگاهی‌اش به مراتب بالاتر از نقش خودرو است کما اینکه همان خودرو توسعه نیافته را یک فرد توسعه یافته نمی‌خرد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور تصریح کرد: اگر فردی بداند که این ارابه‌ای که می‌خرد مرگ‌آور بوده و استانداردها در آن رعایت نشده است و در هیچ کشوری مورد پذیرش نیست، هیچ‌گاه در صف خرید آن نمی‌ایستد. وی متذکر شد: اصلاح جاده‌ها یکی از حرکات دولت و وزارت راه است و نقاط حادثه‌خیز را به شدت کاهش داده و حمل و نقل ریلی را افزایش می‌دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا در پیامی به‌مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی، ضمن تبریک این روز به جهادگران صنعت دفاع، از آمادگی این گروه برای تولید مشترک قطعات پیشرفته خودرو با همکاری وزارت دفاع خبر داد. اعتمادآنلاین| مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پیامی به‌مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی، ضمن تبریک این روز به جهادگران صنعت دفاع، از آمادگی این گروه برای تولید مشترک قطعات پیشرفته خودرو با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبرداد. متن پیام سیدجواد سلیمانی به‌شرح زیر است: صنایع دفاعی کشور با پشتوانه تجربیات هشت‌سال دفاع مقدس و تکیه بر ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی توانسته به دانش تولید تجهیزات و امکانات پیشرفته دفاعی و نظامی دست‌یابد و نیازهای کشور را در عرصه دفاعی برآورده سازد. طراحی و ساخت پیشترفته‌ترین تجهیزات و ابزارهای دفاعی که در حال حاضر در بخش‌های مختلف نیروهای مسلح مورد استفاده قرار گرفته و کشور را از بسیاری وابستگی‌ها در این عرصه رها ساخته، نمود بارز وجود توانمندی‌های بالا در عرصه صنعت دفاعی است. اینجانب ضمن تبریک به‌مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی به همه فعالان و کارکنان این عرصه به‌ویژه در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان صنایع دفاع کشور، آمادگی گروه سایپا را برای تسریع در همکاری‌های مشترک جهت طراحی و ساخت قطعات پیشرفته خودرویی و سایر نیازهای صنعت خودرو کشور اعلام می‌کنم تا با تکیه بر همین ظرفیت‌های موجود در کشور، در راستای پیاده‌سازی دستورالعمل اقتصاد مقاومتی، رونق تولید ملی را محقق سازیم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به نظر می‌رسد سامسونگ در حوزه گوشی‌های تاشو به گلکسی فولد بسنده نکرده و تصاویر یک ثبت اختراع جدید سامسونگ نشان می‌دهد که تلفن تاشو به صورت عمودی در راه است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، انتظار می‌رود موتورولا با نام تجاری RAZR یک گوشی تاشو را وارد بازار کند که بی شباهت به گلکسی فولد نیست اما سامسونگ نیز به گلکسی فولد بسنده نکرده و به زودی نخستین گوشی تاشو خود را رونمایی می‌کند. در ظاهر و بر اساس طرح‌های این گوشی به نظر می‌رسد این گوشی مانند هواوی میت ایکس طراحی شده و اجازه می‌دهد گوشی به شکل عمودی تا شما و همزمان قسمت هایی از صفحه نمایش برای سایر کارها عملکرد داشته باشد. این کارها می‌تواند تغییر آهنگ موسیقی، عکس گرفتن، عکسهای سلفی گرفتن و … را شامل شود. به هر حال به نظر می‌رسد سامسونگ در تلاش است مشکلات پیشین گوشی تاشو اولیه خود را حل کند.

نظرها

اخبار بیشتر