بیش از ۵۰۰ واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان فعال هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اقتصادی

بیش از ۵۰۰ واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان فعال هستند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
بیش از ۵۰۰ واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان فعال هستند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - حدود ۷۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کردستان مستقر هستند که از این تعداد، بیش از ۵۰۰ واحد فعال بوده و تا پایان سال هم بازگرداندن ۵۰ واحد غیر فعال به چرخه تولید در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه امسال شرکت شهرک‌های صنعتی استان بسته رونق تولید است که در چارچوب مباحث اقتصاد مقاومتی آن را پیش خواهیم برد.

احمد خسروی با اشاره به اینکه در ۳۰ شهراستان مصوبه شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در استان وجود دارد، افزود: در ۱۹ مورد زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در حال واگذاری است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۷۰۰ واحد در شهرک‌های صنعتی استان مستقر هستند و علاوه بر این استقرار ۲۰۰ واحد دیگر هم در حال انجام است که زمین مورد نیاز به آنها واگذار شده و قراردادها هم منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان گفت: چند طرح آماده افتتاح هم در استان داریم که در سفر رئیس جمهوری، هفته دولت و دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسند.

بیش از ۵۰۰ واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان فعال هستند - 9

خسروی تاکید کرد: از مجموع واحدهای مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان هم اکنون بیش از ۵۰۰ واحد فعال است و حداقل پنج هزار نفر هم در آنها مشغول بکار هستند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های این شرکت در سال جاری به چرخ تولید بازگرداندن واحدهای غیرفعال است، افزود: این اقدام تنها توسط شرکت شهرک‌ها قابل انجام نیست و بانک‌ها، سازمان صنعت، معدن و تجارت، معاونت امور اقتصادی استانداری و سازمان جهادکشاورزی کردستان همه پای کار هستند تا زمینه فعال‌سازی مجدد واحدهای تولیدی را فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اضافه کرد: تمام واحدهای تولیدی استان مورد بررسی و پایش قرار گرفتهاند که در این پیمایش مشخص شد صاحبان تعدادی از واحدها دیگر قصد ادامه کار ندارند.

خسروی یادآور شد: هر واحد تولیدی که به دلیل مسائل اقتصادی با مشکل تامین منابع مالی مواجه شده و یا در زمینه به روز کردن ماشین‌آلات و تجهیزات خود نیاز به سرمایه داشته باشد در کارگروه رفع موانع تولید درخواست او بررسی و به بانک معرفی و مبلغ مورد نیاز بعد از کار کارشناسی در اختیار این واحدها قرار داده می‌شود.

وی گفت: هدف و برنامه‌ریزی شده تا امسال ۵۰ واحد غیرفعال در استان به چرخه تولید بازگردانده شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان از همراهی و تعامل اهالی رسانه تقدیر کرد و افزود: رسانه‌های استان همیشه در مباحث توسعه‌ای و اقتصادی یار و همراه بخش دولتی و خصوصی هستند.

۹۹۳۶/۹۱۰۲

بیش از ۵۰۰ واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی کردستان فعال هستند - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه سلام نماز صبح در جوار کعبه و پرواز پرندگان بر فراز خانه خدا

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای ورود به تخلفات خودروسازان

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ساعت قبل
تعداد معاملات حوزه مسکن تهران در بهار سال جاری نسبت به بهار سال ۹۷، افت داشته است، به نحوی که بیشترین افت با رقم بیش از ۴۵ درصدی در خرید و فروش ملک مسکونی رخ داده است. به گزارش تجارت‌نیوز، مقایسه روند قیمتی بازار مسکن بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد قیمت زمین در مقایسه با مسکن رشد بیشتری داشته است. متوسط قیمت هر متر مربع زمین در تهران در بهار سال جاری معادل ۱۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بوده، همچنین متوسط مساحت آن معادل ۲۴۶ متر مربع بوده است. این آمارها نشان می‌دهد تمایل معامله‌گران بازار مسکن به خرید و فروش زمین یا خانه کلنگی بیشتر از مسکونی بوده است. اجاره بها هر متر مربع مسکن در تهران در بهار امسال نسبت به فصل قبل رشد ۱۷٫۴ درصدی داشته و از نظر تعداد نیز ۳٫۴ درصد بیشتر شده است.

فیلم/ رفتار زشت همسر نتانیاهو درسفر به اوکراین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همسر بنیامین نتانیاهو که در سفر به اوکراین او را همراهی میکرد به دلیل عدم استقبال «درست» از او هنگام سوار شدن به هواپیما، خلبان را مورد سرزنش قرار داد و مردم اوکراین را نادیده گرفت.
موجموج16 ساعت قبل
سعید سلطانی با بیان اینکه در یک سال اخیر مبارزه با قاچاق دام نیز بیشتر از گذشته جدی گرفته شده است، افزود: علاوه بر این اقدامات افزایش تخصیص ارز برای واردات گوشت و کاهش قدرت خرید مردم در روند کاهش قیمت گوشت قرمز نیز تاثیر داشته است، به طوری که به تازگی قیمت دام زنده نسبت به اوج قیمت گوشت در سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند، در حالی که دامداران گوشت را ۳۰ درصد کمتر از قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند. او با تاکید بر اینکه سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشت قرمز نه تنها موجب کاهش قیمت گوشت قرمز نشد، بلکه بخش عمده‌ای از منابع ارزی کشور از این طریق خارج شد، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت دام زنده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است، هرچند در بازار اثر آن برای مردم دیده نمی‌شود که این ناشی از ضعف نظارتی و نبود نهادی واحد برای پذیرفتن مسئولیت بازار است. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی برای واردات گوشت قرمز در کشور وجود ندارد، گفت: در شرایطی که یک برنامه منسجم وجود ندارد و سازمان واحدی نیز مسئولیت نظارت بر آن را به عهده نمی‌گیرد به‌طورقطع این روند بی‌نظمی در واردات و عدم تعادل قیمت در بازار گوشت قرمز ادامه خواهد داشت. آیا پای افراد با نفوذی در میان است که مانع از تصمیم‌گیری‌های موثر در دستگاه‌های متولی و نظارتی شده است؟

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر