قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اقتصادی

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

فراروخبرگزاری فرارو |
بررسی شرایط موجود بازار مسکن بر پایه اطلاعات قیمتی درج شده در آگهی‌های مربوط به فایل‌های عرضه شده برای فروش نشان می‌دهد ردپای کاهش قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان به بازار مناطق مصرفی نیز رسیده است.

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد؛ درحالی‌که نشانه‌های اولیه کاهش قیمت پیشنهادی برای فروش مسکن از سوی فروشنده‌ها در ماه گذشته در مناطق شمالی شهر تهران به‌خصوص منطقه یک رصد شد، هم‌اکنون تعداد فایل‌های با سطح قیمت پیشنهادی تعدیل شده در مناطق مصرفی نیز افزایش یافته است.به گزارش دنیای اقتصاد، البته کاهش قیمت‌های پیشنهادی در برخی از فایل‌های فروش مسکن عرضه شده به بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران از جمله مناطق مصرفی و پرمعامله نشان‌دهنده افت قابل‌توجه قیمت‌ها در مقایسه با ماه‌های اخیر نیست و این اتفاق بیشتر در فایل‌هایی قابل‌مشاهده است که مالکان آنها پیش از این اقدام به تعیین قیمت پیشنهادی نامتعارف برای فروش واحدها کرده‌اند.

با این حال انتظار می‌رود همزمان با کاهش میزان تقاضا برای خرید مسکن از یک سو و به تبع کاهش تعداد معاملات خرید و همچنین افزایش تعداد فایل‌های فروش مسکن، این تعدیل قیمت‌ها ادامه پیدا کند و بازار مسکن در سطح مشخصی به ثبات برسد. واسطه‌های بازار معاملات مسکن نیز می‌گویند بازار مسکن رفته رفته در حال حرکت به سمتی است که تعداد فایل‌های فروش و فروشنده بیش از تعداد خریداران و متقاضیان خرید خواهد شد و این موضوع یکی از اصلی‌ترین علائم ورود بازار مسکن به فاز رکود است.بنابراین انتظار نمی‌رود به شرط ثبات در شرایط فعلی، سطح قیمت واقعی مسکن در ماه‌های پیش‌رو با افزایش محسوسی مواجه شود؛ این در حالی است که هم‌اکنون تصور غالب در بازار مسکن ادامه روند کاهش قیمت‌های پیشنهادی حداقل تا قبل از رسیدن بازار به مقطع زمانی شب عید است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران - 4

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جان بولتون انگلیس را به تله انداخت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بی‌بی‌سی درتحلیل اقدامات اخیر بریتانیا این چنین مطرح کرد: انگلیس در تله جان بولتون افتاد. منبع: جام نیوزانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
عصرایران- نسل اول موهاوی که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد یک شاسی بلند جذاب بود که در بازار ایران نیز طرفداران زیادی داشت. موهاوی نسل اول/ دلبر بلندقامت در بازار ایرانموهاوی با سه مدل موتور متفاوت عرضه شد: ۳٫۸ لیتری و ۳ لیتری ۶ سیلندر و نمونه ۴٫۶ لیتری ۸ سیلندر که این مدل در ایران طرفداران زیادی دارد. با توجه به تصاویری که مشاهده می‌کنید این محصول را باید یک فیس لیفت از موهاوی نسل اول بدانیم تا نسل جدید آن! باحرکت به سمت کنار خودرو، دقیقا یک موهاوی نسل اول پیش روی بیننده قرار می‌گیرد که تنها بخش کرومی انتهای درب‌ها و بالای رکاب بدان افزوده شده است. در تصاویر جدیدی که از موهاوی ارائه شده پشت خودرو نمایه ۴WD به چشم می‌خورد که ویژگی ۴ چرخ محرک را مورد اشاره قرار می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اقای امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات در کارگاه آموزشی بلاکچین و رمزارز‌ها با سخنانی با عنوان استخراج رمزارز، فرصت یا تهدید گفت: ظهور و بروز فناوری بلاکچین و نخستین فرآورده آن با عنوان رمزارز، اساسا بر تبادلات ملی و پولی جهان تاثیر گذاشت و آشنایی با زیست بوم استخراج رمزارز‌ها باعث شناخت و بکارگیری هرچه بیشتر فناوری بلاکچین و استفاده از آن در دیگر کاربرد‌ها از جمله پزشکی، زنجیره تامین کالا و تبادلات اطلاعات خواهد شد. وی با طرح این سوال که آیا استخراج رمزارز، قاچاق برق محسوب می‌شود؟ گفت: مباحثی مطرح شده است که استخراج رمزارز‌ها در ساعات اوج مصرف برق، ضایع کردن حق شهروندان است و طبق آمار‌های وزارت نیرو میزان برق مصرفی در زمان‌های اوج ۵۰ تا ۶۰ هزار مگاوات است و در طول سال حدود ۲۰۰ ساعت اوج مصرف برق داریم. آقای ناظمی افزود: همه صحبت‌های وزارت نیرو که در این موضوع با ما مخالفت‌هایی دارد این بود که این اقدام در ساعات اوج مصرف نباید انجام شود و بر همین اساس قیمت متوسط صادراتی را برای کسی که این کار را انجام می‌دهد درنظر گرفته‌اند که این استدلال غلطی است. وی گفت: در زمان اوج مصرف، اغلب نیروگاه‌ها با حداکثر ظرفیت اسمی درحال کار است و ما پیشنهاد دادیم استخراج رمزارز در ساعات اوج، قطع شود و در ساعات غیرپیک در بازار ثانویه ارتباطی میان عرضه کننده و مصرف کننده ایجاد شود و براساس مناقصه صورت گیرد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره رابطه بانک مرکزی و رمزارز و مباحث مبادله افزود: رمزارز‌ها به هیچ عنوان نباید جایگزین پول ملی تلقی شود و حداقل شیوه برخورد با رمزارز‌ها باید به عنوان ارز خارجی باشد. آقای ناظمی گفت: صرافی‌ها هم باید قادر به انجام مبادله و نقل و انتقال آن‌ها با شناسایی هویت طرفین معامله باشند. وی بر لزوم استخراج رمزارز‌ها در مزارع استخراج تاکید کرد و افزود: مزرعه استخراج رمزارز مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و سیستم‌های با قدرت پردازش بالا و همچنین تاسیسات برقی سرمایشی است که با استاندارد‌های مشخص و تحت شرایط ایمن، پایدار و مصرف برق مناسب و بهینه فعالیت می‌کنند. آقای ناظمی درباره مزایای استخراج رمزارز در مزارع استخراج گفت: آگاهی تصمیم گیران از میزان برق مورداستفاده برای برنامه ریزی‌های آینده و استفاده از زیرساخت‌های موجود شهرک‌های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و … برای استخراج و آگاهی از نوع و میزان ارز استخراج شده برای تبیین ظرفیت‌های کشور در به دست آوردن رمزارز بخشی از این مزایاست. وی افزود: استخراج رمزارز در مزارع استخراج از پراکندگی نقاط استخراج و مصرف برق خانگی برای این کار جلوگیری و برنامه ریزی برای اجرای زیرساخت‌های اینترنتی موردنیاز برای استخراج را نیز فراهم می‌کند. ناظمی درخصوص این موضوع که اگر کل صنعت استخراج در دنیا شکست بخورد ما چقدر ضرر می‌کنیم؟ افزود: در صورت شکست کامل فرآیند استخراج رمزارز، تاسیسات ایجادشده شامل مرکز داده و سیستم‌های خنک کننده و سامانه‌های برقی، شبکه‌ای و ارتباطات اینترنتی همگی قابل استفاده در سایر کاربری‌ها و مراکز آی تی و سی تی است. وی گفت: در صورت شکست فرآیند رمزارز بیت کوین دستگاه‌های استخراج‌گر می‌توانند سایر رمزارز‌ها را استخراج کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین20 ساعت قبل
صفحه اینستاگرام «اینستاخبری» درتازه‌ترین پست خود نوشت: رسول دانیال‌زاده که به سلطان فولاد ایران هم مشهور بود، چند ماهی است به یکی از سوژه‌های روز رسانه‌ها تبدیل شده است. قدس آنلاین: اسم او هم در پرونده حسین فریدون برادر رئیس جمهور، و هم طبری معاون دفتر رییس سابق قوه قضائیه مطرح بود. اما با پیگیری مسئولان ارشد قوه قضائیه و رسیدگی جدی به تخلفات، قرار بر پیگرد قضایی و رسیدگی به اتهامات متنوع او شده بود. به نظر می‌رسد با تنگ‌تر شدن حلقه دستگیری اطرافیان دانیال‌زاده، وی ترجیح داده با فرار از کشور خود را از مجازات قانونی نجات دهد. حالا باید دید آیا امکان دستگیری او مانند شهرام جزایری فراهم می‌شود، یا همانند محمود خاوری از دست قانون، گریزان باقی خواهد ماند؟
فارسفارس1 روز قبل
دبیر انجمن برنج ایران با طرح این سؤال که چرا اصلا باید برنج وارد شود، گفت: ممنوعیت واردات برنج مربوط به زمان خاصی نیست ما که کسری نداریم بلکه زیاد هم داریم. دبیر انجمن برنج ایران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: آزاد شدن بحث واردات برنج تنها شیطنت و اذیت کردن کشاورز است. وی بیان کرد: میزان واردات در صورت برآورد میزان تولید و میزان نیاز برآورد می‌شود که چه میزان کسری داریم و در این صورت باید واردات صورت گیرد. علیزاده شایق ادامه داد: مشاهده می‌کنیم که چه میزان برنج اضافی وارد شد و با این وجود امسال نیازی به واردات برنج نخواهیم داشت. علیزاده شایق در پایان با طرح این سؤال که چرا اصلا باید برنج وارد شود، گفت: ممنوعیت واردات برنج مربوط به زمان خاصی نیست ما که کسری نداریم بلکه زیاد هم داریم.

نظرها

اخبار بیشتر