عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اقتصادی

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
ارائه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت در دو سیستم عامل اندروید و آی او اس آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، یکی از اصلی‌ترین اپلیکیشن‌‌هایی که این روزها کاربران گوشی‌های هوشمند با آن سروکار دارند و برای کسب و کارها بسیار ضروری به حساب می‌آید «اپلیکیشن‌های پرداخت» است. در گذشته فرآیندهایی که درجریان مبادلات پولی انجام می‌شد بسیار زمان‌بر و دور از دسترس بود. اکنون با رشد فناوری‌ آی-تی و تکنولوژی‌های ارتباطی، کاربران می‌توانند در هر لحظه مبادلات پولی خود را انجام دهند.

تاکنون چندین اپلیکیشن به بازار معرفی شده و بسیاری از بانک‌ها نیز خود دارای چنین اپلیکیشن‌هایی هستند. همچنین شرکت‌های دیگری نیز در این زمینه به تولید برنامه مخصوص گوشی‌های هوشمند مبادرت ورزیدند که هرکدام نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. اپلیکیشن‌هایی مانند «آپ»، «سکه»، «کارت»، «بله» و.. همگی جزئی از این برنامه‌ها هستند.

اما در میان برنامه‌های مختلف، آن دسته از برنامه‌هایی که مخصوص مشتریان یک بانک هستند، شاید قابلیت‌های متفاوتی را در این زمینه عرضه کنند. بخصوص که برای مشتریان، بحث بایگانی، مدیریت و ارسال تراکنش‌ها اهمیت بسزایی دارد که این امکان در اپلیکیشن «همراه بانک» و «همراه پلاس» ملت فراهم آمده است.

اخیرا نسخه جدید سامانه همراه بانک ملت به منظور تکمیل خدمات سامانه مذکور و بهبود عملکرد سامانه مطابق با سلیقه مشتری ارائه شده و نسخه ۱٫۱.۹ سیستم عامل اندروید و ۱٫۱.۰ سیستم عاملiOS سامانه همراه‌بانک هم اکنون در دسترس مشتریان قرار گرفته است.

تغییرات ایجاد شده در سامانه‌های همراه‌بانک و همراه‌پلاس ملت شامل مواردی چون: امکان درخواست صدور المثنی بن کارت و گزارش درخواست المثنی بن کارت و تعیین سقف کیف پول همراه‌پلاس ملت در همراه بانک (از ۱۰، ۰۰۰ تا۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال) است. با استفاده از این خدمت، مشتریان بانک ملت قادر خواهند بود با مراجعه به سامانه همراه بانک ملت، نسبت به تعیین سقف کیف پول خود جهت استفاده در سامانه همراه‌پلاس ملت اقدام کنند.

سرعت بالای این اپلیکیشن برای مشتریان به علاوه امکان جدیدی که با آن برخلاف سایر اپلیکیشن‌ها می‌توان رسید تراکنش‌ها را اصطلاحا «شیر» کرده و به اشتراک گذاشت، امکانی ویژه برای کسانی است که می‌خواهند پرداخت‌های خود را به‌خوبی مدیریت کرده و طرفین معاملاتی خود را در جریان اطلاعات جدید قرار دهند.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 7عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 8

علاوه بر این، امکان استفاده از خدمت OCR (اسکن اطلاعات کارت مبداء و مقصد) در حواله ملت‏/ سحاب سامانه همراه بانک و پرداخت قبض موبایل از طریق روش استعلام در سامانه همراه بانک از طریق حساب‏/ کارت، از جمله امکانات این اپلیکیشن است.

در بحث سیستم عامل‌های اندرویدی، امکان فراخوان سرویس صوتی برای خدمات مختلف از جمله: حواله ملت، حواله پایا، کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبض از طریق بلندگوی گوشه صفحه، میسر شده است.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 11

از سوی دیگر، امکان ورود به سامانه همراه بانک از طریق اسکن چشم (Irise) امکان خاص امنیتی‌ای است که تقریبا همه اپلیکیشن‌های پرداخت پولی دیگر از آن محروم هستند. در حال حاضر دارندگان تلفن‌همراه با برند سامسونگ که نسخه سیستم عامل را به اندوید ۹ و بالاتر ارتقاء داده‌اند؛ می‌توانند در صورتی‌که پیش‌فرض ابزار احراز هویت بیومتریک تلفن همراه خود را اسکن چشم قرار داده باشند، از این خدمت استفاده نمایند.

این درحالی است که بسیاری از اپلیکیشن‌ها از مشکلات امنیتی مثل فقدان رمز و همچنین «الزام به وارد کردن اطلاعات کارت مبدا بصورت دستی» رنج می‌برند. پایین بودن سقف انتقال وجه از طریق کارت به کارت نیز از جمله محدودیت‌های این اپلیکیشن‌ها است.

در بحث «همراه پلاس» نیز در هر دو سامانه «اندروید» و «آی-او-اس» شاهد بهبودهایی متفاوت هستیم.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 15

یکی از امکاناتی که سرعت حرکت را بسیار بیشتر می‌کند، امکان پرداخت عوارض آزادراه‌های منتخب است. به منظور استفاده از این خدمت، در مرحله نخست می‌بایست پلاک مورد نظر در سامانه ثبت گردد. (شکل شماره ۱) همچنین پرداخت عوارض مربوط به آزادراه، از دو طریق انجام می‌گردد: اول به صورت پرداخت بدهی‌های پیشین عوارض (پیش از ۴۸ ساعت گذشته) با استفاده از گزینه «استعلام بدهی» (شکل شماره ۲) و دوم با انتخاب گزینه «پرداخت خودکار مبلغ آزادراهی از کیف». با استفاده از این روش، در صورت تردد وسیله نقلیه با پلاک ثبت‌شده در سامانه، مبلغ مربوط به عوارض به صورت خودکار از مانده کیف پول پرداخت می‌گردد. (شکل شماره ۳)

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 17عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 18عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 19

از دیگر امکانات همراه پلاس می‌توان به: امکان محاسبه سود سپرده‌ها در همراه پلاس ملت، امکان حذف نمودن برچسپ (QR تولید شده) درکیف پول همراه پلاس ملت، امکان بازیابی رمز کیف پول در صورت فراموشی رمز، اشاره کرد.

تغییرات ایجاد شده در برخی از خدمات همراه بانک

در زمینه خدمات جانبی، بسیاری از خدمات دیگر به بازار عرضه شدند که صرف‌نظر از کنترل حساب در زمان قطعی حین پرداخت از جمله آن است. همچنین در سامانه همراه بانک ملت، تغییراتی چون افزایش سقف انتقال وجه در سامانه همراه بانک ملت مانند: ۱) امکان صدور حواله بانک ملت به میزان ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال روزانه از مجموع حساب‌های مشتری، ۲) امکان صدور حواله پایا به میزان ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال روزانه از مجموع حساب‌های مشتری، ۳) ارسال پیامک حواله ملت به تفکیک جنسیت در نسخه اندروید بستر پیامک، ۳) افزایش ضریب امنیتی سامانه با استفاده از تکنولوژی‌های روز، ۴) اضافه شدن اپراتور همراه اول به سرویس بانک پرداخت –شارژ خودکار، ۵) تغییر در لوگوی سامانه همراه بانک ملت و ایجاد تمایز با رمز نگار ملت، ۶) تغییر در رسید تراکنش‌های کارتی در همراه بانک (نمایش شماره کارت به صورت ستاره در زمان اشتراک گذاری رسیدها)، ۷) تغییرات مربوط به درخواست دسته چک (ارسال دعوتنامه به آدرس پستی مشتری)، ۸) نمایش نام ذینفع مربوط به روزهای گذشته در سرویس گردش حساب، ۹) حذف موجودی در لیست صفحه اصلی و نمایش موجودی با انتخاب گزینه بروزرسانی، ۱۰) امکان دریافت گردش حساب با یکی از فاکتورهای تعداد یا تاریخ، نیز میسر شده است.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 23عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 24

قابل ذکر است که دریافت نرم افزار همراه بانک ملت برای هر دو سیستم عامل اندروید (نسخه ۱٫۱.۹) و iOS (نسخه ۱٫۱.۰) از طریق مراجعه به آدرس این سایت به نشانی https:‏/‏/mobile.bankmellat.ir امکان‌پذیر است.

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جان بولتون انگلیس را به تله انداخت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بی‌بی‌سی درتحلیل اقدامات اخیر بریتانیا این چنین مطرح کرد: انگلیس در تله جان بولتون افتاد. منبع: جام نیوزانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

بلک اس؛ هیولای اینفینیتی به خیابان‌ها می‌آید! (+تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
همین مساله بهانه‌ای شده تا رسانه‌های مطرح جهان در حوزه خودرو باردیگر پروژه بلک اس را مورد توجه قرار دهند. بنابراین بلک اس با استفاده از فناوری فرمول۱ خود تا ۴۰ درصد برابر ۱۶۳ اسب بخار توان بیشتری را ارائه داده است. درپوش موتور عضلانی با خطوط مشخص قسمت دیگر از عناصر مهم تشکیل دهنده نمای جلوی بلک اس محسوب می‌شود. بلک اس در نمای عقب نیز یک اثر هنری خودرویی محسوب می‌شود. در تصویر مربوط به کابین بلک اس، لوگوی برند او ام پی ریسینگ جلب توجه می‌کند.

توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانی

الفالف1 روز قبل
توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخانیگروه اقتصادی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵ ۳۹۸۰۵۲۶۱۵۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه درباره فرار یکی از متهمان و اخلال‌گران ارزی از کشور توضیحاتی ارائه کرد.
مهرمهر20 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.

افزایش مساحت گلخانه‌های کشور به ۲۰ هزار هکتار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: بر اساس آمارها در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۰ در بخش کشاورزی افزایش اشتغال داشتیم و با توجه به طرح‌های جدید از جمله گلخانه‌ها، مصرف آب کاهش و اشتغال افزایش یافته است. وزیر­ جهاد کشاورزی گفت: اکنون باید حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار هکتار گلخانه داشتیم تا هم گام با جهان باشیم. حجتی با بیان اینکه امسال در پنبه نسبت به پارسال بیش از ۴۰ درصد افزایش تولید­ خواهیم داشت، اضافه کرد: در مورد محصولاتی مانند روغن تا خودکفای فاصله زیادی داریم. حجتی افزود: قیمت مرغ در بازار باید ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود نه ۱۴۰۰۰ تومان. وزیر جهاد کشاورزی افزود: در بخش تولید محصولات کشاورزی باید زنجیره تولید دیده شود.

نظرها

اخبار بیشتر