عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اقتصادی

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
ارائه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت در دو سیستم عامل اندروید و آی او اس آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، یکی از اصلی‌ترین اپلیکیشن‌‌هایی که این روزها کاربران گوشی‌های هوشمند با آن سروکار دارند و برای کسب و کارها بسیار ضروری به حساب می‌آید «اپلیکیشن‌های پرداخت» است. در گذشته فرآیندهایی که درجریان مبادلات پولی انجام می‌شد بسیار زمان‌بر و دور از دسترس بود. اکنون با رشد فناوری‌ آی-تی و تکنولوژی‌های ارتباطی، کاربران می‌توانند در هر لحظه مبادلات پولی خود را انجام دهند.

تاکنون چندین اپلیکیشن به بازار معرفی شده و بسیاری از بانک‌ها نیز خود دارای چنین اپلیکیشن‌هایی هستند. همچنین شرکت‌های دیگری نیز در این زمینه به تولید برنامه مخصوص گوشی‌های هوشمند مبادرت ورزیدند که هرکدام نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. اپلیکیشن‌هایی مانند «آپ»، «سکه»، «کارت»، «بله» و.. همگی جزئی از این برنامه‌ها هستند.

اما در میان برنامه‌های مختلف، آن دسته از برنامه‌هایی که مخصوص مشتریان یک بانک هستند، شاید قابلیت‌های متفاوتی را در این زمینه عرضه کنند. بخصوص که برای مشتریان، بحث بایگانی، مدیریت و ارسال تراکنش‌ها اهمیت بسزایی دارد که این امکان در اپلیکیشن «همراه بانک» و «همراه پلاس» ملت فراهم آمده است.

اخیرا نسخه جدید سامانه همراه بانک ملت به منظور تکمیل خدمات سامانه مذکور و بهبود عملکرد سامانه مطابق با سلیقه مشتری ارائه شده و نسخه ۱٫۱.۹ سیستم عامل اندروید و ۱٫۱.۰ سیستم عاملiOS سامانه همراه‌بانک هم اکنون در دسترس مشتریان قرار گرفته است.

تغییرات ایجاد شده در سامانه‌های همراه‌بانک و همراه‌پلاس ملت شامل مواردی چون: امکان درخواست صدور المثنی بن کارت و گزارش درخواست المثنی بن کارت و تعیین سقف کیف پول همراه‌پلاس ملت در همراه بانک (از ۱۰، ۰۰۰ تا۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال) است. با استفاده از این خدمت، مشتریان بانک ملت قادر خواهند بود با مراجعه به سامانه همراه بانک ملت، نسبت به تعیین سقف کیف پول خود جهت استفاده در سامانه همراه‌پلاس ملت اقدام کنند.

سرعت بالای این اپلیکیشن برای مشتریان به علاوه امکان جدیدی که با آن برخلاف سایر اپلیکیشن‌ها می‌توان رسید تراکنش‌ها را اصطلاحا «شیر» کرده و به اشتراک گذاشت، امکانی ویژه برای کسانی است که می‌خواهند پرداخت‌های خود را به‌خوبی مدیریت کرده و طرفین معاملاتی خود را در جریان اطلاعات جدید قرار دهند.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 7عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 8

علاوه بر این، امکان استفاده از خدمت OCR (اسکن اطلاعات کارت مبداء و مقصد) در حواله ملت‏/ سحاب سامانه همراه بانک و پرداخت قبض موبایل از طریق روش استعلام در سامانه همراه بانک از طریق حساب‏/ کارت، از جمله امکانات این اپلیکیشن است.

در بحث سیستم عامل‌های اندرویدی، امکان فراخوان سرویس صوتی برای خدمات مختلف از جمله: حواله ملت، حواله پایا، کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبض از طریق بلندگوی گوشه صفحه، میسر شده است.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 11

از سوی دیگر، امکان ورود به سامانه همراه بانک از طریق اسکن چشم (Irise) امکان خاص امنیتی‌ای است که تقریبا همه اپلیکیشن‌های پرداخت پولی دیگر از آن محروم هستند. در حال حاضر دارندگان تلفن‌همراه با برند سامسونگ که نسخه سیستم عامل را به اندوید ۹ و بالاتر ارتقاء داده‌اند؛ می‌توانند در صورتی‌که پیش‌فرض ابزار احراز هویت بیومتریک تلفن همراه خود را اسکن چشم قرار داده باشند، از این خدمت استفاده نمایند.

این درحالی است که بسیاری از اپلیکیشن‌ها از مشکلات امنیتی مثل فقدان رمز و همچنین «الزام به وارد کردن اطلاعات کارت مبدا بصورت دستی» رنج می‌برند. پایین بودن سقف انتقال وجه از طریق کارت به کارت نیز از جمله محدودیت‌های این اپلیکیشن‌ها است.

در بحث «همراه پلاس» نیز در هر دو سامانه «اندروید» و «آی-او-اس» شاهد بهبودهایی متفاوت هستیم.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 15

یکی از امکاناتی که سرعت حرکت را بسیار بیشتر می‌کند، امکان پرداخت عوارض آزادراه‌های منتخب است. به منظور استفاده از این خدمت، در مرحله نخست می‌بایست پلاک مورد نظر در سامانه ثبت گردد. (شکل شماره ۱) همچنین پرداخت عوارض مربوط به آزادراه، از دو طریق انجام می‌گردد: اول به صورت پرداخت بدهی‌های پیشین عوارض (پیش از ۴۸ ساعت گذشته) با استفاده از گزینه «استعلام بدهی» (شکل شماره ۲) و دوم با انتخاب گزینه «پرداخت خودکار مبلغ آزادراهی از کیف». با استفاده از این روش، در صورت تردد وسیله نقلیه با پلاک ثبت‌شده در سامانه، مبلغ مربوط به عوارض به صورت خودکار از مانده کیف پول پرداخت می‌گردد. (شکل شماره ۳)

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 17عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 18عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 19

از دیگر امکانات همراه پلاس می‌توان به: امکان محاسبه سود سپرده‌ها در همراه پلاس ملت، امکان حذف نمودن برچسپ (QR تولید شده) درکیف پول همراه پلاس ملت، امکان بازیابی رمز کیف پول در صورت فراموشی رمز، اشاره کرد.

تغییرات ایجاد شده در برخی از خدمات همراه بانک

در زمینه خدمات جانبی، بسیاری از خدمات دیگر به بازار عرضه شدند که صرف‌نظر از کنترل حساب در زمان قطعی حین پرداخت از جمله آن است. همچنین در سامانه همراه بانک ملت، تغییراتی چون افزایش سقف انتقال وجه در سامانه همراه بانک ملت مانند: ۱) امکان صدور حواله بانک ملت به میزان ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال روزانه از مجموع حساب‌های مشتری، ۲) امکان صدور حواله پایا به میزان ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال روزانه از مجموع حساب‌های مشتری، ۳) ارسال پیامک حواله ملت به تفکیک جنسیت در نسخه اندروید بستر پیامک، ۳) افزایش ضریب امنیتی سامانه با استفاده از تکنولوژی‌های روز، ۴) اضافه شدن اپراتور همراه اول به سرویس بانک پرداخت –شارژ خودکار، ۵) تغییر در لوگوی سامانه همراه بانک ملت و ایجاد تمایز با رمز نگار ملت، ۶) تغییر در رسید تراکنش‌های کارتی در همراه بانک (نمایش شماره کارت به صورت ستاره در زمان اشتراک گذاری رسیدها)، ۷) تغییرات مربوط به درخواست دسته چک (ارسال دعوتنامه به آدرس پستی مشتری)، ۸) نمایش نام ذینفع مربوط به روزهای گذشته در سرویس گردش حساب، ۹) حذف موجودی در لیست صفحه اصلی و نمایش موجودی با انتخاب گزینه بروزرسانی، ۱۰) امکان دریافت گردش حساب با یکی از فاکتورهای تعداد یا تاریخ، نیز میسر شده است.

عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 23عرضه نسخه‌ جدید سامانه همراه بانک و همراه پلاس ملت (سیستم عامل اندروید و iOS) + آموزش تصویری - 24

قابل ذکر است که دریافت نرم افزار همراه بانک ملت برای هر دو سیستم عامل اندروید (نسخه ۱٫۱.۹) و iOS (نسخه ۱٫۱.۰) از طریق مراجعه به آدرس این سایت به نشانی https:‏/‏/mobile.bankmellat.ir امکان‌پذیر است.

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو17 ساعت قبل
۲-با توجه به محدودیت ظرفیت شرکت ایران خودرو مجاز است در صورت تکمیل ظرفیت نسبت به توقف شرایط تبدیل اقدام نماید. ۴ -موعد تحویل قرارداد مشتری از لحاظ سیستمی، به اردیبهشت ۹۹ انتقال خواهد یافت. ۵ -در صورت افزایش احتمالی عوارض قانونی در سال ۹۹ از قبیل: مالیات، نرخ شماره گذاری، نرخ بیمه شخص ثالث و … این مبالغ از مشتریان محترم اخذ خواهد شد. ۷ -در صورت رضایت مشتریان با شرایط فوق، مراحل تعویق موعد تحویل با برنامه فروش‌های جدول پیوست این بخشنامه مشابه شرایط تبدیل قابل اقدام می‌باشد. ۸-این طرح فقط در نمایندگی مجاز ایران خودرو و با درخواست مشتری قابل اجرا می‌باشد؛ و نیازی به مراجعه حضوری مشتری محترم به سازمان فروش نمی‌باشد.
الفالف18 ساعت قبل
به گزارش تسنیم، چندی پیش یک پژوهشگر محیط‌زیست و حامی گونه‌های در معرض خطر انقراض شاهین ایرانی، به مدیرعامل سایپا پیشنهاد کرد در راستای حفظ و حراست از این پرنده باشکوه، نام محصول جدید این گروه خودروسازی را به «شاهین» تغییر دهند، در ادامه چند انجمن دیگر نیز این پیشنهاد را به مدیران سایپا ارائه دادند. سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور با این پیشنهاد موافقت کرد و به دلیل اینکه گروه خودروسازی سایپا در طراحی محصول جدید خود از شاهین ایرانی الهام گرفته است، دستور داد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه خودروسازی، محصول جدید سایپا «شاهین» نامگذاری شود. شاهین سایپا نخستین محصول از مگاپلت‌فرم ملی این گروه خودروسازی، موسوم به SP۱۰۰ به شمار می‌آید و قرار است تولید انبوه آن از سال آینده آغاز شود. سایپا تولید ۱۲ هزار دستگاه از این محصول را برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد تیراژ تولید آن را در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برساند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ قاسم جانعلی پور روز پنجشنبه گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر دسترسی غیرمجاز فرد یا افرادی به تلفن همراه وی و شنود مکالمات و ارسال اطلاعات خصوصی برای نزدیکانش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و اقدامات فنی دریافتند که فردی اقدام به نصب یک نرم افزار خاص در تلفن همراه این شهروند کرده و مکالمات او را شنود می‌کند. وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد شاکی مدتی قبل تلفن همراه خود را در اختیار یک تعمیر کار که از آشنایان وی بوده، قرار داده است که سپس این فرد به عنوان متهم دستگیر شد و متهم ابتدا منکر اتهامات خود شد اما پس از بررسی تجهیزات رایانه‌ای وی و پیدا شدن اطلاعات و فایل‌های شخصی شاکی، در نهایت لب به اعتراف گشود و علت این امر را درخواست دو تن از خویشاوندان شاکی اعلام کرد. سرهنگ جانعلی پور اظهار داشت: دو متهم دیگر پرونده که خواهر و برادری ۲۵ و ۳۰ ساله بودند دستگیر و ضمن اعتراف به همراه متهم ۳۵ ساله به مرجع قضایی معرفی شدندوی تصریح کرد: در اختیار قرار دادن تلفن همراه و وسایل رایانه‌ای حاوی اطلاعات شخصی به افراد و مراکز غیرمجاز آن هم بدون رعایت هشدارهای پلیس زمینه ساز مشکلات این چنینی می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
بنابه گفته فعالان بازار، طی هفته جاری و پس از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، خرید و فروش خودرو افت کرده، چه آنکه مراجعه شهروندان حتی برای تعویض پلاک نیز کاهش داشته است. از حدود یک ماه پیش، موج جدید رشد قیمت در بازار خودرو آغاز و اگرچه در مقاطعی متوقف یا کند شد، با این حال در مجموع رکوردهایی جدید در بازار به ثبت رسید. پراید ۱۳۱ هم که کاهش قیمت داشته، در مقطع فعلی ۶۶ میلیون تومان قیمت دارد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز در حال‌حاضر قیمتی برابر با ۱۰۶ میلیون تومان دارد و برای خرید تیپ ۵ این محصول باید ۱۲۵ میلیون تومان هزینه کرد. همچنین خرید پژو ۲۰۶ صندوقدار نیز چیزی حدود ۱۳۰ میلیون تومان آب می‌خورد و پژو ۴۰۵ معمولی هم ۹۶ میلیون تومان قیمت دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
اعمال محدودیت در عبور و مرور افراد مشکوک یا مبتلا به کروناوی افزود: ما به جای قرنطینه شهرها محدودیت برای عبور و مرور افراد مشکوک و مبتلا اعمال خواهیم کرد. تمدید تعطیلی مدارس در مناطق آلوده به کرونا طی دوره‌ای سه روزهوزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس در مناطق آلوده جمعه شب تصمیم‌گیری خواهد شد. فعلا در مناطق آلوده مدارس را در یک دوره سه روزه تعطیل خواهیم کرد و اگر نیاز به تمدید این تعطیلی باشد اعلام می‌کنیم. در عین حال لیست مناطق آلوده را جمعه شب اعلام خواهیم کرد. وی گفت: از آنجایی که دانشجویان به شهرهای خود بازگشتند و شناسایی افراد مبتلا دشوار است، تصمیم گرفتیم تا دانشگاه‌ها را یک هفته دیگر تعطیل کنیم تا در دانشجویان شبهه آلودگی نداشته باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر