معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس دفتر رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نیمه اول شهریور ماه قطعی و به مجلس معرفی شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ محمود واعظی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: باتوجه به اینکه باید مقدمات بازگشایی مدارس آماده شود طبیعی است که در چند هفته گذشته مطالعاتمان را درباره گزینه‌های مختلفی که برای تصدی مدیریت این وزارتخانه به دست ما رسیده است آغاز و بررسی کردیم.

وی افزود: از میان گزینه‌ها اکنون به پنج شش نفر رسیده‌ایم که درحال بررسی آن هستیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

واعظی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فرجام مذاکرات برای آزادی نفتکش کشورمان گفت: از همان روزی که کشتی ما توقیف شد وزارت امورخارجه تلاش گسترده‌ای را آغاز کرد و همچنان درحال پیشبرد مذاکرات است.

وی افزود: همه اسنادی که لازم بود از طریق بخش‌های ذیربط به دادگاهی در جبل الطارق فرستاده شود ارسال شد که در آنجا بررسی و روند پیگیری موضوع، روندی مثبت است و امیدوارم نتیجه همان باشد که در پی آن هستیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

­رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره موضع دولت در حمایت از مسلمانان کشمیر تاکید کرد: موضعی که همواره درباره مسلمانان داشته‌ایم این است که باید تلاش کنیم حقوق آنان در هر جایی که زندگی می‌کنند تامین شود و این موضع حمایتی ماست.

واعظی افزود:، اما باتوجه به اینکه موضوع کشمیر موضوعی اختلافی میان هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم همواره توصیه کرده‌ایم که هر دو طرف به ویژه هند، خویشتنداری کنند و برخوردشان با مسلمانان از موضع احترام و توجه به حقوق آنان و دادن حقوق آنان باشد.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

واعظی ابرازامیدواری کرد: تنشی که از هفته گذشته در منطقه کشمیر ایجاد شده است به سرعت کاهش یابد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی همچنین درباره مذاکرات برجامی با اروپایی‌ها گفت: مذاکرات با اروپایی‌ها از یک ماه قبل و رایزنی‌ها در جلسه کمیسیون مشترک برجام با حضور آقای عراقچی جدی‌تر بود و توافق کردند که نشستی در سطح وزرای ۱ + ۴ تشکیل شود.

­رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: کشور‌های مختلف با ما در این خصوص گفتگو کردند تا بتوانیم به چارچوبی برای حفظ برجام برسیم و در میان این کشور‌ها فعالیت رئیس جمهور فرانسه بیش از بقیه کشورهاست و مذاکراتمان با او تقریبا ادامه داشته است.

واعظی ابرازامیدواری کرد: بتوانیم آنچه را که به عنوان منافع ملی در برجام تعریف شده است محقق کنیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره محتوای گام سوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان گفت: اجازه بدهید که به آن مقطع برسیم، زیرا اکنون بیش از یک ماه تا آن موعد وقت داریم و در روز‌های آخر اگر در مذاکراتمان به جمع بندی نرسیم حتما محتوای گام سوم را اعلام خواهیم کرد.

واعظی تاکید کرد: در اینکه اگر به جمع بندی نرسیم گام سوم را برخواهیم داشت قطعا تردیدی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

اهالی ادلب، عکس‌های سرکرده جبهه النصره را آتش زدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ فعالان شبکه‌های اجتماعی، تصاویری از اقدام اهالی شهر ادلب سوریه در آتش زدن عکس‌های محمد الجولانی سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره، منتشر کردند. اهالی شهر ادلب، در پی شکست افراد مسلح جبهه النصره در شهر خان شیخون، عکس‌های محمد الجولانی سرکرده این گروه را آتش زدند. اهالی ادلب همزمان با آتش زدن عکس‌های الجولانی، فریاد می‌زدند: سرنگون باد النصره.

پاکسازی خان شیخون از تروریست‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دمشق؛ ارتش سوریه پس از آزادی خان شیخون درصدد پاکسازی و بازگشایی راه ترانزیتی دمشق به حلب است.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
حقوق و مزایای کارکنان در سال جاری نیز به روال سال گذشته این‌گونه پرداخت می‌شود که حقوق و فوق العاده‌های مستمر با اعلام به خزانه‌داری مستقیم از دولت دریافت می‌کنند و پرداخت مزایا و فوق‌العاده‌های غیر مستمر طبق ضوابط بودجه و با توجه به اعتبار در اختیار دستگاه‌ اجرایی از سوی آن انجام می‌شود. به گزارش ایسنا، از سال گذشته نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دستخوش تغییراتی شد؛ به طوری‌که حقوق مستمر (پایه حقوق) به طور مستقیم و بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان‌ها از سوی خزانه واریز و مابقی مزایا و فوق‌العاده‌های غیر مستمر با توجه به اعتبار در اختیار دستگاه‌ اجرایی و از سوی سازمان مربوطه پرداخت می‌شد. این در حالی است که اخیرا سازمان برنامه و بودجه شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمامی پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی را طبق ضوابط اجرایی قانون بودجه ابلاغ کرده است و نشان از ادامه روند پرداخت در سال گذشته دارد. البته مسئولیت صحت لیست حقوقی که دستگاه‌ها ارائه می‌کنند با بالاترین مقام اجرایی و ذی‌حساب یا مسئول امور مالی ذی‌ربط دستگاه اجرایی است. در این بین بانک مرکزی و بانک‌های عامل پرداخت کننده حقوق و مزایای مستمر کارکنان دستگاه‌های اجرایی موظفند وب سرویس استعلام شبابی بانکی کارکنان دولتی را براساس کد ملی در اختیار خزانه‌داری کل قرار داده و شرایطی ایجاد کند که وجه مربوط به حقوق بدون وقفه و در اسرع وقت به حساب بانکی کارکنان واریز و در نهایت به دستگاه‌های اجرایی اعلام شود.

نظرها

اخبار بیشتر