کتاب ایده‌هایی با شال سبز مدلی عملیاتی برای برنامه‌های غدیر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
کتاب ایده‌هایی با شال سبز مدلی عملیاتی برای برنامه‌های غدیر

کتاب ایده‌هایی با شال سبز مدلی عملیاتی برای برنامه‌های غدیر

فارسخبرگزاری فارس |
کتاب ایده‌هایی با شال سبز شروع ارتباط تازه با فعالان غدیری امت اسلامی است. زیرا راه احیای معارف غدیری داشتن نگاه جبهه‌ای و ارتباط مستمر حرکت‌های هم‌افزا توسط تشکل‌های مردمی است.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ محسن مشرقی مدیرعامل مؤسسه رویش رسانه و مؤلف کتاب ایده‌هایی با شال سبز گفت: چاپ کتاب ایده‌هایی با شال سبز شروع ارتباط تازه با فعالان غدیری امت اسلامی است. معتقدیم راه احیای معارف غدیری داشتن نگاه جبهه‌ای و ارتباط مستمر حرکت‌های هم‌افزا توسط تشکل‌های مردمی است.

ایده‌هایی برای احیاء سنت‌های غدیری

وی ادامه داد: کتاب ایده‌هایی با شال سبز حاوی ۳۰۰ ایده کاربردی در تکریم و ترویج غدیر است که در مصاحبه و ارتباطی مستمر با مجموعه‌های فعال غدیری به دست آمده است. برای تدوین کتاب به سراغ فعالان کارشناسان و خبرگان غدیری کشور رفتیم و با انجام مصاحبه عمیق شروع به گردآوری اطلاعات و تجربیات این مجموعه‌ها کردیم.

مشرقی گفت: ارائه دسته‌بندی از تجربیات و ایده‌های غدیری گردآمده قدم بعدی بود که فهرست کتاب ایده‌هایی با شال سبز را تشکیل می‌دهد. نماز جماعت غدیر، زیارت غدیر، اطعام غدیر، خطابه غدیر، غدیریه سرایی، تکریم سادات، شادمانه غدیری، کودکان غدیری، پژوهش‌های غدیری، هدیه‌های غدیری، ایده‌های ترویجی غدیر و تأمین مالی غدیر فهرست اصلی کتاب ایده‌هایی با شال سبز است.

ارائه یک مدل عملیاتی برای مجموعه‌های غدیری

وی افزود: به نظر می‌رسد تشکل‌های غدیری باید با نگاهی بلندمدت، مستمر و نرم به طراحی نقشه خود بپردازند. از این رو شایسته است هرمجموعه با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود یک برنامه پنج ساله تدوین کند. همچنین در کتاب ایده هایی با شال سبز با تکیه بر تجربیات گردآمده به استخراج یک مدل عملیاتی پنج ساله برای تشکل‌های غدیری پرداخته‌ایم. پنج گام که می‌تواند یک مجموعه فرهنگی را آرام آرام و با حداقل ظرفیت‌ها به یک تشکل فعال و موثر غدیری تبدیل کند. یکی از نقطه‌های شروع برای فعالیت می‌تواند شروع با یک ایده غدیری یا یک فصل از کتاب حاضر باشد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

نگران بودجه فعالیت‌های غدیری خود نباشید

مؤلف کتاب ایده‌هایی با شال سبز گفت: با اندک بررسی در پیشینه حرکت‌های موثر و ماندگار مجموعه‌های غدیری این برداشت حاصل می‌شود که موفقیت همیشه نتیجه بودجه‌های کلان و آماده نیست بلکه در گرو سرمایه‌گزاری بر هسته‌های چابک، خالص و خلاق مردمی است که بدون هیچ پشتوانه دولتی تکیه اصلی خود را بر مردم نهاده‌اند. همچنین فصل پایانی کتاب ایده‌هایی با شال سبز برخی از این تجربیات با عنوان «تأمین مالی غدیر» آمده است که برای راهنمایی فعالین غدیری به اشتراک گذاشته شده و می‌تواند متناسب با فضا و امکانات آن مجموعه بومی‌سازی شود.

شما هم سهمی در تکمیل بانک ایده‌های غدیری داشته باشید

مشرقی ادامه داد: چاپ کتاب ایده‌هایی با شال سبز شروع ارتباط تازه با فعالان غدیری امت اسلامی است. معتقدیم راه احیای معارف غدیری داشتن نگاه جبهه‌ای و ارتباط مستمر حرکت‌های هم افزا توسط تشکل‌های مردمی است. یک مدل کاملا پیشنهادی و اولیه که امیدواریم افراد با به اشتراک‌گذاری تجربیات و ایده‌های خود در تکمیل آن ما را یاری رسانند. البته سایت ایده‌های غدیری به آدرس www. ghadiridea. ir محلی برای ثبت تجربیات و ایده‌های غدیری است که در ادامه کار کتاب مهیا شده است. همچنین علاقمندان می‌توانند برای خرید کتاب به وب سایت مسجدکالا به نشانی www. masjedkala. ir مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

برنامه‌های ویژه برگزیدگان «عصر جدید»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد زارع رتبه دوم این برنامه نیز به عنوان معلم و مربی در فصل آینده برنامه «عصر جدید» حضور خواهد داشت. آقای سعید فتحی روشن رتبه چهارم برنامه عصر جدید نیز ۲۰ اجرای ویژه را در برنامه صبح شبکه سه خواهد داشت. داوران برنامه «عصر جدید» هم با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند. آقای احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید اعلام کرد: احتمالا تعداد نفرات شرکت کننده در نظرسنجی انتخاب نفرات برتر فینال «عصر جدید» به مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. ۱۰۳۸ نفر در برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شرکت و رقابت کردند و در پایان، ۴ نفر و یک گروه به فینال راه یافتند.

درس مردمی بودن از استاد موسیقی ایران

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایران و انتخاب نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار بی سر و صدا انتخاب شد، ولی سر و صدای سینمایی‌ها را درآورد>> محافظان شخصی بازیگران! >> فیلم سینمایی ۲۳ نفر در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> حفظ ریشه‌های سنتی موسیقی ایران در جشنواره موسیقی جوان>> جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایرانی و حضور در مترو

خاموشی یک صدای ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
ناصر احمدی از صداپیشگان قدیمی سینما و تلویزیون و از گویندگان رادیو در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی پس از تحمل دوره‌ای بیماری دیروز درگذشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ زنده یاد ناصر احمدی کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۴ در صداپیشگی آغاز کرد و پس از آن وارد عرصه گویندگی رادیو شد. وی از گویندگان اخبار جنگ در دوران دفاع مقدس بود و خبر‌های مربوط به اطلاعیه‌ها، عملیات و پیروزی‌های سپاهیان اسلام را به اطلاع مردم می‌رساند. از آثار شاخصی که وی صداپیشگی کرده بود، می‌توان به «گربه روی شیروانی داغ»، «مظنونین همیشگی» و «ارباب حلقه‌ها» اشاره کرد. از آخرین کار‌های مرحوم احمدی می‌توان فیلم‌های سینمایی «رئیس پلیس آهنین»، «وقتی مارنی اینجا بود»، «نبرد با آتش»، «یاغی دشت»، مستند «آمازون» و «مغولستان» را نام برد.

سونات کاستلنووو تدسکو برای گیتار و فلوت

تابناکتابناک1 روز قبل
هست یا نیست؛ رضا صادقی «هست یا نیست» قطعه‌ای از رضا صادقی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن «سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن در می‌بمل ماژور اوپوس ۱۸ / Strauss …فقط برو؛ بهنام بانی «فقط برو» قطعه‌ای از بهنام بانی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …پرلود کلود دبوسی؛ آلاین پلانس «پرلود / Prelude» یک ساخته موسیقایی است، که اغلب کوتاه و عموما قبل از …فانوس؛ نیما رئیسی «فانوس» قطعه موسیقی از نیما رئیسی بر اساس ترانه‌ای قدیمی است. موزیک …عشق من تویی؛ رضا صادقی «عشق من تویی» قطعه‌ای از رضا صادقی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو …

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر