اختصاص ۳۱۹ میلیارد ریال جهت اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری در کردستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اقتصادی

اختصاص ۳۱۹ میلیارد ریال جهت اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری در کردستان

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
اختصاص ۳۱۹ میلیارد ریال جهت اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری در کردستان - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، گفت: جهت اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری کردستان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری مبلغ ۳۱۹ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سردار مهرجو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شروع پروژه‌های آبخیزداری با تاکید بر مدیریت ریسک سیلاب و اشتغال پروژه‌های مکانیکی و بیو مکانیکی آبخیزداری در کردستان با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی هم زمان در ۱۰ شهرستان و در ۲۴ زیر حوزه آبخیز با مساحت بیش از ۴۱۸ هکتار، آغاز شد.

وی تصریح کرد: سال گذشته با عنایت رهبر معظم انقلاب از محل صندوق توسعه ملی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای آبخیزداری و آبخوان‌داری کشور اختصاص یافت که سهم کردستان جهت پروژه‌های آبخیزداری ۱۱۸ میلیارد ریال بود و میزان رشد ۱۱۰ درصدی اعتبارات سال جاری نسبت به سال قبل نشان‌دهنده توجه ویژه مسئولین و اهمیت آبخیزداری به عنوان راه حل موثر برای پیشگیری از مخاطرات طبیعی و حفاظت از آب و خاک است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، افزود: فعالیت‌های آبخیزداری در حال اجرای سطح استان شامل اقداماتی از جمله عملیات خاکی به حجم ۵۳ هزار و ۲۳۰ متر مکعب، عملیات مکانیکی شامل سازه‌ها و بندهای اصلاحی و کنترل سیلاب به حجم ۱۱۱ هزار و ۳۷۰ مترمکعب، و عملیات بیومکانیکی شامل بانکت بندی به مساحت ۱۲۲ هکتار است.

مهرجو با اشاره اهداف مهم این پروژه‌ها، گفت: ایجاد اشتغال موقت در جوامع محلی و جلب مشارکت ذی نفعان منابع طبیعی، مهار سیلاب، کنترل و مقابله با فرسایش و هدر رفت خاک مقابله با انتقال رسوب به مخازن و افزایش عمر مفید سدها افزایش ذخایر آبی از طریق کاهش تبخیر و نفوذ دادن آب به سفره‌های زیر زمینی با هدف توسعه کشاورزی پایدار ایجاد فرصتی در طبیعت به منظور توسعه و استقرار پوشش گیاهی از اهداف کلان انجام پروژه هاست.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی تاکید کرد: پروژه‌های آبخیزداری با رویکرد مدیریت ریسک سیلاب با ایجاد زیر ساخت‌های لازم و اقدامات پیشگیرانه موجب افزایش زمان تمرکز، سازگاری و مهار سیلاب به جای مقابله با آن و کنترل رواناب و هرزاب ۷۵ الی ۱۰۰ متر معکب در هکتار، کنترل فرسایش ۱۰ الی ۱۵ متر مکعب در هر هکتار افزایش تولید علوفه ۱۰۰ الی ۱۵۰ کیلوگرم در هکتار و کاهش ۷۰ الی ۷۵ درصدی خسارت سیل در حوضه‌هایی که آبخیزداری اجرا شده نسبت به حوضه‌های فاقد عملیات آبخیزداری، سندی از عملکرد درست و مناسب این قبیل پروژه‌های اجرایی سطح استان در افزایش بهره وری از رواناب و هدایت آن به سفره‌های آب زیرزمینی و در نهایت تولید آب است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، خاطرنشان کرد: با شروع این عملیات برای ۱۹۵ نفر به مدت هشت ماه در ۲۲ کارگاه ایجاد اشتغال موقت شده که به لحاظ ایجاد درآمد در زندگی جوامع محلی بسیار ارزشمند و حایز اهمیت است.

انتهای پیام

اختصاص ۳۱۹ میلیارد ریال جهت اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری در کردستان - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

تکذیب هزینه هنگفت طراحی صندوق ۲۰۶

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل سابق ایران خودرو گفته‌ی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مبنی بر پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ را تکذیب کرد و گفت: هرگز چنین پولی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ پرداخت نشده است. آقای منوچهر منطقی با بیان اینکه اعداد مطرح شده در این زمینه غلوآمیز بوده و ناشی از عدم شناخت وی به ابعاد کار است، افزود: وقتی شما می‌خواهید یک خودرو مثل پژو ۲۰۶ را صندوق دار کنید به این معنی است که شما به جای دو محفظه یک محفظه دیگر نیز به خودرو اضافه می‌کنید یعنی علاوه بر محفظه موتور و محفظه سرنشین محفظه سومی هم به عنوان صندوق عقب به خودرو اضافه می‌شود و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد قاعدتا باید تمام پارامتر‌های خودرو بر این اساس تغییر کند. وی گفت: برای اعمال این تغییرات باید دو اصل را مدنظر قرار دهید اول اینکه خودرویی با قیافه‌ای جذاب و مشتری پسند طراحی کنیم و دوم اینکه این خودرو تست‌های مختلف از جمله تست تصادف را تحمل کند. مدیر عامل سابق ایران خودور افزود: به همین منظور وقتی محفظه سومی به خودرو اضافه می‌شود تمامی سیستم‌های خودرو شامل سیستم ترمز، تعلیق و سیستم‌های پایداری یا باید مجددا طراحی شود و یا ارتقاء یابد. آقای منطقی با بیان اینکه بعد از طراحی، خودروی شما باید آزمایش‌های مختلف را بگذراند، گفت: به همین منظور شما باید ۱۲ نمونه بسازید که آزمون‌های فنی متعدد را انجام دهد و از آنجا که پژو ۲۰۶ صندوق دار برای صادرات به اروپا طراحی شده بود باید ۲۶ آزمون مختلف را می‌گذراند تا استاندارد سه ستاره اروپا را دریافت کند. وی با بیان اینکه برخی از این آزمون‌ها در داخل کشور و برخی دیگر در خارج انجام شد، افزود: پس از گرفتن استاندارد‌های لازم تازه باید کار ساخت تجهیزات جدید خودرو و همچنین طراحی قالب‌ها و در نهایت طراحی خط تولید و راه اندازی آن را انجام می‌دادیم که سرجمع هزینه تمامی این کار‌ها با محاسبات ما آن زمان ۱۴۷ میلیون دلار و با نرخ تبدیل آن زمان ۱۴۷ میلیارد تومان می‌شد. مدیرعامل سابق ایران خودرو در توضیح جزئیات بیشتر این هزینه‌ها گفت: ۱۲ میلیون دلار برای طراحی این خودرو، ۸ میلیون دلار برای آزمون‌ها، ۴۰ میلیون دلار برای طراحی خطوط تولید و ۸۳ میلیون دلار نیز برای راه اندازی و تولید محصول هزینه شد مضاف بر اینکه در این پروژه ۸۰۰ هزار نفر ساعت فعالیت کردند. آقای منطقی با بیان اینکه هزینه ۱۴۷ میلیارد تومانی برای طراحی، ساخت نمونه، آزمون‌ها و دریافت استانداردها، ساخت تجهیزات و راه اندازی خط تولید بوده افزود: بنابر این، این گفته که بگویند ۲۵۰ میلیون دلار فقط برای طراحی هزینه شده است کاملا اشتباه است. وی در خصوص منطقی بودن این هزینه نسبت به استاندارد‌های جهانی هم گفت: اگر بخواهیم مقایسه کنیم بعد از برجام شرکت رنو خواست یک خط تولید در ایران راه اندازی کند که هزینه راه اندازی آن خط ۸۵۰ میلیون دلار بود یا تصمیم گرفته شد خودروی سیمبل را در ایران مونتاژ کنند، اما چون این خودرو قدیمی بود قرار شد تغییراتی در آن ایجاد کنند که هزینه طراحی این تغییرات ۴۸ میلیون دلار بوده است بنابر این رقمی که آن زمان برای طراحی و راه اندازی خط تولید پژو ۲۰۶ صندوق دار پرداخت شده ۵۰ تا ۶۰ درصد میانگین جهانی است. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس روز گذشته گفته بود: طبق اسناد موجود بابت طراحی صندوق پژو ۲۰۶، ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده که با ارز امروز قیمت آن به ۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که با این میزان پول می‌شد یک خط کامل تولید خودروی جدید را طراحی کرد.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران با اشاره به معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو از تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی این بیماران انتقاد کرد. یونس عرب (مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با مشکلات بیماران تالاسمی در کشور گفت: مشکل اصلی ما با بیمه‌ها است، چرا که سازمان‌های بیمه‌‌گر دخالت خودمختار در برخی حوزه‌های داروئی بیماران تالاسمی دارند. معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارووی گفت: این بیماران حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند. مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران تصریح کرد: ما در ارتباط با دو قلم داروی بیماران تالاسمی گلایه مندیم. مابقی یعنی حدود ۵۵ درصد آنها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۵ درصد هم تحت پوشش بیمه‌ نیروهای مسلح و سایر بیمه‌ها قرار دارند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این کارشناس حوزه مبارزه با قاچاق دارو گفت: در بسیاری از کشورها نوشتن نسخه دارو با برند جرم است. در سال ۶۸ و یک سال بعد از جنگ سرانه مصرف دارو ۱۳٫۶ دلار بوده اما در سال ۹۳ این رقم به ۶۴ دلار سیده است. وی با اشاره به اینکه، از تمام دستگاههای نظارتی تقاضا داریم در خصوص سامانه تی تک ورود کنند، گفت: موضوع تخلفات حوزه دارو را پیگیری می‌کنیم. قائم دیده بان شفافیت گفت: نرم افزار سامانه تحویل سازمان غذا و دارو نشده است در حالی که اطلاعات این سامانه حاکمیتی است. جلواتی گفت: دیده بان شفافیت با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کند و جزییات را به اطلاع مردم می‌رساند.

نظرها

اخبار بیشتر