فعالیت ۳۱ خیر مدرسه‌ساز در شهرستان سرعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
فعالیت ۳۱ خیر مدرسه‌ساز در شهرستان سرعین

فعالیت ۳۱ خیر مدرسه‌ساز در شهرستان سرعین

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعین گفت:‌ در حال حاضر بیش از ۳۱ نفر خیر مدرسه‌ساز در این شهرستان فعالیت می‌کنند که شاخص‌ترین این چهره‌ها خیر مدرسه‌ساز موسی‌زاده و برادران صدیقی است که با تعهد ساخت مدارس متعدد در روستاها سعی در فراهم کردن فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، موسی زاده به تلاش خیرین مدرسه‌ساز در احداث مدرسه سه کلاسه در روستای شایق و همچنین علیداشی، آتشگاه و همچنین تجهیز سالن ورزشی فضیلت سرعین و خرید تجهیزات کامپیوتری برای مدرسه شهید عباسی اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از این واحدها تکمیل و تعدادی نیز با پیشرفت ۵۰ درصد در حال احداث است که امیدواریم تعدادی از این واحدهای آموزشی تا مهرماه آماده افتتاح شود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعین ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۳۱ نفر خیر مدرسه‌ساز در این شهرستان فعالیت می‌کنند که شاخص‌ترین این چهره‌ها خیر مدرسه‌ساز موسی‌زاده و برادران صدیقی است که با تعهد ساخت مدارس متعدد در روستاها سعی در فراهم کردن فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان دارند.

احداث ۸ باب مدرسه به همت خیرین

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعین گفت: با تلاش خیرین مدرسه‌ساز در سرعین ۸ واحد آموزشی در قالب ۳۰ کلاس درس احداث و یا در حال تکمیل و تقدیم به آموزش و پرورش شهرستان است.

موسی‌زاده بیان کرد: متاسفانه آموزش و پرورش استان فضای آموزشی را که از سال ۱۳۴۲ سابقه آموزشی داشته و بعد از زلزله سال ۷۵ نیز توسط خیرین خارج از کشور نوسازی شده به یک مجموعه اقامتی با اسم هتل سه ستاره تبدیل کرده که تغییر کاربری در این آموزشگاه غیرقانونی به نظر می‌رسد.

وی افزود: در کنار تغییر کاربری این مدرسه وقفی و خیرساز ما شاهد تبدیل محوطه این مدرسه به جای حیاط بازی کودکان به پارکینگ هستیم که مدیران قبلی و فعلی آموزش و پرورش نه تنها جوابگوی اعتراضات مردمی نبودند بلکه در این امر دهن‌کجی کرده و درصدد سرپوش گذاشتن به واقعیت‌ها هستند.

خیرین ۸۲۰ میلیون تومان تعهد کردند

موسی‌زاده در نشست با جمعی از اصحاب رسانه در سرعین اظهار کرد: در یک و نیم سال فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان سرعین فعالیت‌های خوب عمرانی و مدرسه‌سازی در این شهرستان با اولویت مناطق روستایی آغاز شده به طوری که خیرین در این مدت ۸۲۰ میلیون تومان تعهد مدرسه‌سازی داشتند

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعین فرافکنی مسئولان آموزش و پرورش را در این زمینه یادآور شد و گفت: تغییر کاربری رخ داده در این مدرسه غیرقانونی بوده به طوری که پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در حال رسیدگی است و قطعا آموزش و پرروش باید پاسخگوی این تغییر کاربری خودسرانه باشد.

وی اضافه کرد: این اقدام آموزش و پرورش فضای بی‌اعتمادی و بدبینی را نسبت به امر وقف و خیرین رقم زده به طوری که با گذشت ۲۰ سال مسئولان آموزش و پرورش حاضر به شفاف‌سازی در مورد فعالیت این مجموعه اقامتی و درآمد حاصل از آن نیستند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعین با بیان اینکه ۸۰ درصد زمین‌های آموزشی سرعین اهدایی از سوی خیرین و واقفین بوده است، تصریح کرد: عده‌ای به نام معلم سعی می‌کنند از قبل این اقدام غیرقانونی مبالغی را به جیب بزنند و تبدیل کلاس درس به آشپزخانه و سرویس بهداشتی و محل اقامت توهین آشکار به معلمان است.

موسی‌زاده اظهار کرد: ما حاضر هستیم در تکریم و احترام معلمان ۵ هزار هکتار زمین برای احداث هتل و محل اقامت معلمان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم تا یک مجموعه آبرومند و در شان آنها احداث و فضای آموزشی چنین مجموعه‌هایی در اختیار نسل‌های آینده قرار گیرد تا تحصیل راحت‌تری را در خود شهر سرعین تجربه کنند.

در این نشست عضو هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعین نیز به فعالیت یک و نیم ساله این مجمع و تلاش شبانه‌روزی برای احداث ۸ باب مدرسه به همت خیرین در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: ما در کنار خیرین ۳۰۰ نفر از پرسنل آموزش و پرورش را نیز عضو این مجمع کردیم تا ماهانه بخشی از حقوق خود را به این امر اختصاص دهند.

احمدی با بیان اینکه خیرین علاقمند هستند به صورت گمنام فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی که خیرین صادقانه تلاش می‌کنند اصلا انصاف نیست که فضاهای آموزشی به مکان دیگری تبدیل شود چرا که زیبنده معلمان نیز نیست که در یک مدرسه با تغییر کاربری غیرقانونی اسکان یابند.

وی بیان کرد: امیدواریم با تغییر کاربری این مدرسه به همان کلاس درس برای معلمان که شان و جایگاه آنها والاست مجموعه‌های اقامتی احداث و در اختیار آنها قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گنجینه سحر

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR بر همین اساس کلیپ صوتی «گنجینه سحر» را منتشر کرد. وقتی شما نماز شب میخوانید، گناهانی را که در روز انجام داده‌اید، آنها را از بین میبرد؛ چه چیزی از این بهتر؟ اینکه اهل معنا و اهل معرفت و اهل سلوک، نماز شب را گنجینه و ذخیره‌ی تمام‌نشدنی‌ای میدانند، به خاطر این است. نماز شب را فراموش نکنید، از دست ندهید. لکن به طور معمول ماها، امثال بنده در روز مشغولیم دیگر، ما وقتی نداریم که با خدا خلوت کنیم؛ سحر وقت خلوت با خدا است. معنویات هم همین جور است، تغذیه‌ی معنوی هم همین جور است: تلاوت قرآن، ذکر الهی، توجه به خدا، استغاثه، استغفار، نماز و نماز شب.

وقتی شهید باقری قسم جلاله میخورد

مهرمهر1 روز قبل
شهید باقری در صوت ماندگاری که از وی به جا مانده است می‌گوید: برای نتیجه فقط اخلاص عمل فایده دارد، به والله، اگر کسی در این جنگ تاثیر داشته باشه، چه با تجربه چه بی‌تجربه.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور10 ساعت قبل
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در چهار شهرستان داراب، زرین دشت، کوار و خرامه با معرفی و تقدیر از ۵۲ برگزیده کتابخوان برگزار شد. مهدی ظهرابی برگزیده شدن ۱۹ نفر از شهرستان داراب در این جشنواره را نشان پویا بودن جشنواره در شهرستان دانست. در ادامه از برترین‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در این شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدیه یادبود قدردانی شد. شهرستان زرین دشت نیز شامگاه دوشنبه ۲۸ مرداد، میزبان مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد. در این مراسم برترین‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در جمع نمازگزاران معرفی شدند.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
به گفته رتبه دو رشته ریاضی و فیزیک کنکور سراسری سال ۹۸ اگر دانش‌آموزان در مدارس دولتی موفق به قبولی در کنکور نمی‌شوند، نباید به آنها ایراد گرفت، چرا که علت آن کم‌توجهی آموزش و پرورش به مدارس دولتی است. نظام قدیم برای دانش‌آموزان بهتر بود اگر دانش آموزان در مدارس دولتی موفق به قبولی در کنکور نمی‌شوند، نباید به آنها ایراد گرفت، چرا که علت آن کم‌توجهی آموزش و پرورش به مدارس دولتی است. شاید نظام قدیم برای ما دانش آموزان بهتر بود، از طرفی با وجود نظام جدید تغییرات چندانی در ساختار آموزش و پرورش ایجاد نشد. سارا سادات کریمی (رتبه یک رشته هنر کنکور سراسری سال۹۸) درگفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه کنکور هنر یک کنکور منبع آزاد است، گفت: سازمان سنجش یک سری منابع را منتشر می‌کند که بخشی از آن در کتب آموزش و پروش است، ولی در نهایت در کنکور هنر سوالاتی می‌آید که در هیچ کدام از این منابع نبوده است. یک مساله دیگر ما در کنکور هنر این است که کنکور ما دو مرحله‌ای است و یک مرحله آن به شکل عملی برگزار می‌شود.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، پس از تصویب در هیئت دولت توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد. تبصره ۴- با تشکیل کارگروه وزارت اخلاق در پژوهش، سایر کارگروه‌های متناظر موجود در وزارت منحل می‌شوند. ۶- بررسی اولیه و کارشناسی گزارش‌های ارتکاب تخلفات پژوهشی موضوع ماده (۱۰) این آیین‌نامه. تبصره ۴- در ارتکاب جرایم موضوع ماده واحده قانون به صورت سازمان‌یافته و تکرار و تعدد آن، ضوابط تشدید مجازات برابر قانون اعمال خواهد شد. ماده ۱۰- گزارش‌های ارتکاب تخلفات پژوهشی موضوع تبصره (۶) ماده واحده قانون بدوا در کارگروه‌های اخلاق در پژوهش موضوع ماده (۳) این آیین‌نامه مطرح می‌شوند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
روبروی من نشسته و یک تراژدی دانشگاهی را تعریف می‌کند، البته یک تراژدی ناقص، چراکه قلب قهرمان داستان هنوز ضربان دارد و چشم او در هوای گرگ و میش وعده‌های مسئولان به اندک پرتوهای نوری که معلوم نیست صادق است یا کاذب دوخته شده. قصه اینگونه آغاز شد: یک روز سرد زمستان، خیلی اتفاقی با مسابقات کمیکار آشنا شد. هیچکس حاضر نمی‌شد به ما کمک کند و دانشجویی هم پیدا نمی‌شد که در تیم ما عضو شود. کمیته برگزار کننده مسابقات جهانی کمیکار هزینه بلیط سفر شرکت کنندگان را پرداخت نمی‌کند. حتی مشخصا اسم مسابقات کمیکار را هم آورده بود و قول مساعدتی که شنیدیم این مرد داده واقعا به ما امید داد.

نظرها

اخبار بیشتر