اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رامشیر با تقدیر از ۱۲ برگزیده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رامشیر با معرفی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با حضور سیدمجید حسینی نژاد، فرماندار شهرستان، مسئولان، اصحاب رسانه، هنرمندان، اعضای کتابخانه‌های عمومی و برگزیدگان در کتابخانه عمومی شهید مدنی شهرستان آغاجاری برگزار شد.

در این مراسم، سیدمجید حسینی نژاد، فرماندارشهرستان رامشیر با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: در میان مشغله‌های کاری و خانوادگی هیچ چیز مثل جلسه حوزه کتاب و کتابخوانی نمی‌شود و آن هم جلسه‌ای که متبرک به نام امام رضا (ع) است.

وی اضافه کرد: وقتی خاطرات کودکی خود از کتابخانه‌های عمومی در محل زندگی را مرور می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که ما به کتابداران و کتابخانه‌های عمومی مدیون هستیم. اجرای جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه کودک امروزی را در مسیر رشد قرار می‌دهد.

منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، در این مراسم با گزارشی از وضعیت شرکت کنندگان و چگونگی آن در سطح استان به اثر بخش این جشنواره و ویژگی‌های خاص این جشنواره پرداخت و اضافه کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی بعنوان بزرگترین جشنواره کتابخوانی در کشور است و بیشترین مشارکت در سال‌های اخیر مربوط به این جشنواره کتابخوانی رضوی است.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

رستمی اضافه کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی باعث تقویت مفاهیم دینی در بین کودکان و نوجوانان می‌شود. از اثرات مطلوب این جشنواره آشنایی کودک با فضای کتاب و کتابخوانی و معارف دینی و سبک زندگی رضوی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: ۱۸۹۸ نفر در شهرستان رامشیر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که در بخش الکترونیک ۸۸۱ نفر، در بخش مکتوب ۷۸۹ نفر و در بخش نقاشی ۲۳۸ نفر مشارکت داشتند.

شایان ذکر است، فاطمه احمدی مهر، علیرضا غلامی، علیرضا خالدی در بخش پویش؛ رضا کردونی، فریده ربیع زاده، زینب شریفات، عبدالامام خالدی، کبری موسوی، سیدعباس موسوی رمیلی در بخش چهارگزینه‌ای؛ محمد جمالی نیا، غزل عساکره، زینب خالدی در بخش نقاشی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رامشیر بودند.

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد - 9اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد - 10اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد - 11اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رامشیر برگزار شد - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو1 روز قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.

موسیقی متن فیلم همین‌گونه بمان؛ انیو موریکونه

تابناکتابناک2 روز قبل
فیلم سینمایی «همین گونه بمان / Cosi come sei / Stay as You Are» به کارگردانی آلبرتو لاتوادا بر اساس فیلمنامه‌ای از خوزه لوئیس آلکائینه محصول سال ۱۹۷۸ است. ناستاسیا کینسکی، مارچلو ماسترویانی، باربارا د روسی، آنیا پیرونی، فرانسیسکو رابال، جیلیانا کالاندرا، ماسیمو بونتی، ردولفو بیگوتی، آلبرتو لاتوادا، مونیکا راندال و خوزه ماریا کافارل در این فیلم مقابل دوربین خوزه لوئیس آلکائینه بازی کردند. انیو موریکونه موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.

روزی جهانی به نام مسجد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی و روز جهانی مسجد پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارتخانه شد>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی>> نمایش آثار سوخته نگاری غدیر در برج آزادی با عنوان بر ساحل غدیر>> سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان>> روز جهانی مسجد

چگونگی کاربردی کردن نهج البلاغه در زندگی مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ گفتگوی ویژه اخبار قرآنی، جمعه ۱ شهریور با موضوع مهجوریت نهج البلاغه و چگونگی کاربردی کردن آموزه‌های این کتاب شریف در زندگی آحاد مردم و با حضور حجت الاسلام حسن زاده استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس نهج البلاغه روی آنتن می‌رود.

اتود دبوسی برای پیانو؛ آلاین پلانس

تابناکتابناک2 روز قبل
«اتود / Étude» به معنای مطالعه است و در موسیقی به قطعه‌هایی گفته می‌شود که هدف آنها ارتقای شگرد نوازندگی است. هر اتود معمولا برای یکی از مشکلات فن نوازندگی و رفع یکی از ضعف‌های تکنیکی هنرآموزان تصنیف می‌شود. آهنگسازان و به ویژه رمانتیک‌ها بیش‌تر کوشیده‌اند اتودهای خود را علاوه بر تأمین هدف بالا، زیبا نیز تصنیف کنند، به طوری که تکنوازها آن را در رپرتوار رسیتال خود، به قصد نشان دادن قابلیت نوازندگی‌شان می‌گنجانند. برای نمونه، اتود اپوس ۲۵ شماره ۶ فردریک شوپن برای تمرین پیانیست برای اجرای سریع و موازی فواصل سوم کروماتیک است، و اتود اپوس ۲۵ شماره ۷ او تأکید بر تولید نغمه آوازین در یک ملودی پلی‌فونی دارد، و اتود اپوس ۲۵ شماره ۱۰ او اکتاوهای موازی را پوشش می‌دهد. کلود دبوسی در قاب یک اتود برای پیانو در قالب دو دفتر ساخته که اجرای این دو دفتر را با اجرای آلاین پلانس پیانیست فرانسوی در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

نظرها

اخبار بیشتر