رونمایی از ۶ محصول دانش‌بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
رونمایی از ۶ محصول دانش‌بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رونمایی از ۶ محصول دانش‌بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
طی مراسمی و همزمان با برگزاری چهارمین همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری نوین، از ۶ محصول فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان علوم پزشکی شیراز رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، یونس قاسمی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص این محصولات گفت: محصولات فناورانه شامل نخ جراحی، شکلات دیا دیت، فناوری هپتیک، ست لاپاراسکوپی، ویدئو لارنگوسکوپ پارسیان و فناوری استخراج و خالص سازی ترکیبات گیاهان دارویی، رونمایی شد.

قاسمی اظهار کرد: فاز نخست نخ جراحی جذبی و غیرجذبی به بهره‌برداری رسیده و با تولید ۱۲ میلیون عدد در سال، در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کیفیت بسیار بهتر و برتر از برندهای معروف خارجی جا افتاده و با ۸۰ درصد قیمت پایین‌تر مصرف می‌شود.

وی افزود: فاز دوم و سوم با تولید دو محصول عمده توام، لوله‌های خونگیری و نوجکت و سافت سرم تزریقی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۸۰ درصد پیشرفت علمی و تحقیقاتی در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

قاسمی درباره دیگر محصول رونمایی شده با عنوان شکلات دیا دیت «Dia Date» نیز گفت: این محصول فرآورده‌ای بدون ساکارز و دارای قهوه هسته خرما بوده که علاوه بر افراد سالم، افراد دیابتی هم می‌توانند آن را مصرف کنند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه هسته خرما در دانش بومی ایران و کشورهای خاورمیانه برای افراد دیابتی استفاده می‌شده و این محصول در مطالعات حیوانی نیز گزارش شده است، گفت: برای ساخت این شکلات، از مواد اولیه مرغوب و آنالیز شده، استفاده شده و توسط یکی از شرکت‌های مراکز رشد گیاهان دارویی و طب سنتی دانشگاه، تهیه و بسته‌بندی می‌شود.

وی در مورد فناوری هپتیک به عنوان دیگر محصول رونمایی شده گفت: شرکت تولیدکننده این محصول توانسته به یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های ممکن در عرصه شبیه‌سازی آموزش پزشکی که فناوری هپتیک بوده و امکان ایجاد مقاومت بافت در فضای مجازی شبیه‌ساز فراهم می‌کند، دست یابد، این فناوری تنها در انحصار چند کشور بوده و هم اکنون در اختیار این شرکت نیز است.

قاسمی ادامه داد: ست لاپاراسکوپی رونمایی شده، نخستین مجموعه دستگاه‌های لاپاراسکوپی در کشور به شمار می‌رود که شامل اینسافلیتور، دوربین لاپاراسکوپی و منبع نور سرد است و توانسته تمامی استانداردهای لازم را کسب کند و آزمون‌های کیفی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

وی درباره آخرین محصول رونمایی شده گفت: محصول ویدئو لارنگوسکوپ پارسیان تولید شده اکنون در بیمارستان‌های استان فارس در حال بهره‌برداری است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از ویژگی‌های این محصول، امکان ذخیره‌سازی عکس و فیلم در حافظه داخلی، باتری قابل شارژ با قابلیت ۱۰ ساعت کار مداوم، امکان اتصال به رایانه و زاویه دید ۸۰ درجه، قابلیت تعویض بلید و دوربین ضد آب و بخار است.

قاسمی تاکید کرد: این محصولات به عنوان محصولات تجاری سازی شده در مراکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بازار عرضه می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از آتش زدن خودرو و بانک‌ تا زیر گرفتن مامور پلیس

تابناکتابناک1 روز قبل
برخی گزارش‌های منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها، تعداد کل معترضان و آشوبگران از شب جمعه تاکنون مجموعا ۸۷۴۰۰ نفر برآورد کرده که از این میزان حدود ۸۲۲۰۰ نفر مرد و ۵۲۰۰ نفر آن‌ها زن بوده‌اند. بخش قابل توجهی از معترضان صرفا در محل تجمعات حاضر بوده و با هسته مرکزی اغتشاشات همراهی نداشتند. با این حال برای بسیاری از آن‌ها پیامک هشدار توسط دستگاه‌های امنیتی ارسال شده است. تصاویری که از ابعاد خسارت آشوبگران به اموال عمومی ثبت شده و نشان می‌دهد این ناآرامی‌ها چه جهت‌گیری یافته است.

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

بررسی مشکل خوابگاه و تغذیه با حضور رئیس دانشگاه تهران و اعضای شورای صنفی دانشجویی

فارس8 دقیقه قبل

اتفاق وحشتناک برای ۱۵ زن و مرد تهرانی در پاسداران تهران

رکنا17 دقیقه قبل

حادثه وحشتناک برای تانکر سوخت در غرب تهران + عکس

رکنا19 دقیقه قبل

لغو ۴ مسابقه لیگ برتر/ پرسپولیس - نفت مسجد سلیمان جمعه برگزار می‌شود

رکنا21 دقیقه قبل

مرگ عامل قتل عام ۵ عضو خانواده در سراوان / در محاصره پلیس رخ داد

رکنا22 دقیقه قبل