تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد

تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان خرم آباد با تقدیر از ۳۲ برگزیده، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان خرم آباد با حضور قاسم ولی زاده، سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ ناهید پرویز پور، مدیرکل امور بانوان استانداری؛ زهرا توکلی، مدیرکل بهزیستی؛ محمدجواد محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ حجت الاسلام غلامی، معاون اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان؛ ناصر دولتشاه، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ مریم پورسرتیپ، معاون اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ کامران خدایی، معاون جمعیت هلال احمر لرستان؛ عنایت صادقی، رئیس اداره فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان؛ علی محمد صالحی نسب، رئیس شورای اسلامی شهرستان خرم آباد؛ ولی اله رستمی نژاد، عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد؛ محمد باقر بقالی، معاون دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان و سایر مدعوین در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی استان برگزار و برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در این شهرستان مورد تقدیر قرار گرفتند.

تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 2

در این مراسم قاسم ولی زاده، سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان، کتاب و مطالعه را یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر فرد به ویژه علما و فرهیختگان دانست و گفت: از دیرباز تاکنون کتابخانه‌ها همواره از ارکان اساسی یک جامعه بوده و در تاریخ خوانده‌ایم وقتی حکومتی در جنگ قلمروی را تصرف می‌کرد، سوزاندن کتب و منابع مکتوب از اولین اقدامات بود، تا اطلاعات و سوابق تاریخی رقیب کاملا از بین برود.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان ادامه داد: افراد اهل مطالعه در جامعه به سه بخش تقسیم می‌شوند؛ دسته اول، افرادی که برای پر کردن اوقات فراغت خود مطالعه می‌کنند؛ دسته دوم، افراد صاحب نظر در جامعه هستند که با هدفی خاص، از جمله نقد نظریات دیگران به مطالعه می‌پردازند و دسته سوم، خوانندگان ممتاز هستند که مطالعه را با چند هدف دنبال می‌کنند.

ولی زاده ادامه داد: بدون شک وقتی برنامه‌های فرهنگی با حوزه دین و مذهب گره می‌خورد، تأثیری بسیار شگرف دارد. مصداق بارز این امر، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است. بر اساس آمار اعلام شده، شاهد افزایش مشارکت مردم در هر دوره نسبت به دوره قبل هستیم و جا دارد از تمامی دست اندرکاران برگزاری این جشنواره تقدیر کنم؛ امیدوارم برگزاری این جشنواره هر ساله با شکوه‌تر از گذشته ادامه داشته باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 7

رشد ۵۰ درصدی شرکت کنندگان لرستانی در نهمین دوره جشنواره رضوی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان نیز در این مراسم به استقبال گسترده مردم استان از نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به ویژه در بخش آنلاین اشاره کرد و گفت: لرستانی‌های عزیز از نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال خوبی داشتند و میزان شرکت کنندگان در هشتمین دوره نسبت به دوره نهم جشنواره در بخش آنلاین از ۸۳۰۵ نفر به ۱۵۵۳۰ نفر؛ در بخش مکتوب از ۷۴۲۸ نفر به ۸۰۷۴ نفر و در مجموع از ۱۵۷۳۳ نفر به ۲۳۶۰۴ نفر رسید. این آمار از رشد پنجاه درصدی میزان مشارکت مردم لرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره قبل، خبر می‌دهد.

طهماسبی همچنین میزان مشارکت در بخش پویش کتابخوان مجازی را در استان، به عنوان یکی از بخش‌های ویژه جشنواره ۱۷۰۸ نفر اعلام کرد.

وی در خاتمه اظهار داشت: ۷۸۱۸ نفر از مردم شهرستان خرم آباد در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، شرکت کردند و از تمامی شرکت کنندگان، کتابداران، اصحاب رسانه و دستگاه‌های اجرایی استان که در روند برگزاری نهمین دوره جشنواره مشارکت داشتند، قدردانی می‌کنم.

اجرای سرود دسته جمعی توسط نوجوانان با موضوع حضرت امام رضا (ع)، پخش صلوات خاصه و کلیپ عملکرد کتابداران در این جشنواره از دیگر بخش‌های این اختتامیه بود.

تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 13

در پایان این مراسم از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان خرم آباد تقدیر شد؛ اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

مریم بیرانوند، مهشید خضوعی، فهیمه رحیمی، سیده سارا حسینی، عین علی اقلی دس، امیرحسین شامرادی، نسترن سپهوند، شهاب عباسی، الهه سلیمانی، زهرا دالوند، بیتا احمدی در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان؛

فاطمه چگنی، فاطمه عطایی، ندا صحرایی، سعید نیک بیان، عظیم رشنو، انسیه پورشیخی، محسن زکی پور، مهدی سرلک، صمد علایی نژاد، زهرا حسنوندی رحیمی، فریبا زکی زاده نویری دوست در بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال؛

نگار قبادی نژاد، فاطمه حسینی در چهار گزینه‌ای خانوادگی؛

مصطفی یاری نژاد، محمدجواد حاجیان فرد، نصرت اله امیری خواه در بخش پویش بزرگسال؛

کیانا عباسی، ستایش سیف الهی در بخش پویش کودک؛

همچنین در بخش معرفی متنی کتاب «آزاده باقری»، در بخش نقاشی کودک «کیان مهر نجفی نیا» و در بخش پویش نوجوان «رزا مرادی» مورد تقدیر قرار گرفت.

تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 21تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 22تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 23تقدیر از ۳۲ برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در خرم آباد - 24

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سونات کاستلنووو تدسکو برای گیتار و فلوت

تابناکتابناک1 روز قبل
هست یا نیست؛ رضا صادقی «هست یا نیست» قطعه‌ای از رضا صادقی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن «سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن در می‌بمل ماژور اوپوس ۱۸ / Strauss …فقط برو؛ بهنام بانی «فقط برو» قطعه‌ای از بهنام بانی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …پرلود کلود دبوسی؛ آلاین پلانس «پرلود / Prelude» یک ساخته موسیقایی است، که اغلب کوتاه و عموما قبل از …فانوس؛ نیما رئیسی «فانوس» قطعه موسیقی از نیما رئیسی بر اساس ترانه‌ای قدیمی است. موزیک …عشق من تویی؛ رضا صادقی «عشق من تویی» قطعه‌ای از رضا صادقی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو …

برنامه‌های ویژه برگزیدگان «عصر جدید»

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آقای محمد زارع رتبه دوم این برنامه نیز به عنوان معلم و مربی در فصل آینده برنامه «عصر جدید» حضور خواهد داشت. آقای سعید فتحی روشن رتبه چهارم برنامه عصر جدید نیز ۲۰ اجرای ویژه را در برنامه صبح شبکه سه خواهد داشت. داوران برنامه «عصر جدید» هم با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند. آقای احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید اعلام کرد: احتمالا تعداد نفرات شرکت کننده در نظرسنجی انتخاب نفرات برتر فینال «عصر جدید» به مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. ۱۰۳۸ نفر در برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شرکت و رقابت کردند و در پایان، ۴ نفر و یک گروه به فینال راه یافتند.

درس مردمی بودن از استاد موسیقی ایران

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایران و انتخاب نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار بی سر و صدا انتخاب شد، ولی سر و صدای سینمایی‌ها را درآورد>> محافظان شخصی بازیگران! >> فیلم سینمایی ۲۳ نفر در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> حفظ ریشه‌های سنتی موسیقی ایران در جشنواره موسیقی جوان>> جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایرانی و حضور در مترو

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

روزی جهانی به نام مسجد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی و روز جهانی مسجد پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارتخانه شد>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی>> نمایش آثار سوخته نگاری غدیر در برج آزادی با عنوان بر ساحل غدیر>> سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان>> روز جهانی مسجد

خاموشی یک صدای ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
ناصر احمدی از صداپیشگان قدیمی سینما و تلویزیون و از گویندگان رادیو در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی پس از تحمل دوره‌ای بیماری دیروز درگذشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ زنده یاد ناصر احمدی کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۴ در صداپیشگی آغاز کرد و پس از آن وارد عرصه گویندگی رادیو شد. وی از گویندگان اخبار جنگ در دوران دفاع مقدس بود و خبر‌های مربوط به اطلاعیه‌ها، عملیات و پیروزی‌های سپاهیان اسلام را به اطلاع مردم می‌رساند. از آثار شاخصی که وی صداپیشگی کرده بود، می‌توان به «گربه روی شیروانی داغ»، «مظنونین همیشگی» و «ارباب حلقه‌ها» اشاره کرد. از آخرین کار‌های مرحوم احمدی می‌توان فیلم‌های سینمایی «رئیس پلیس آهنین»، «وقتی مارنی اینجا بود»، «نبرد با آتش»، «یاغی دشت»، مستند «آمازون» و «مغولستان» را نام برد.

نظرها

اخبار بیشتر