۲ نهاد ارمنستانی به دلیل تجارت با ایران تحریم شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
۲ نهاد ارمنستانی به دلیل تجارت با ایران تحریم شدند

۲ نهاد ارمنستانی به دلیل تجارت با ایران تحریم شدند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
وزارت‌ بازرگانی آمریکا 2 نهاد ارمنستانی را برای «مشارکت در روابط تجاری با نهادهای تحت تحریم ایرانی» تحریم کرد.

اعتمادآنلاین| وزارت‌ بازرگانی آمریکا ۲ نهاد ارمنستانی را برای «مشارکت در روابط تجاری با نهادهای تحت تحریم ایرانی» تحریم کرد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که بر روی وب‌سایت فدرال ریجستر (وب سایت منتشرکننده قوانین و اطلاعیه‌های دولت آمریکا) قرار داده شده است، دو نهاد ارمنستانی میان ۱۷ نهادی هستند که اداره در فهرست نهادها (Entity List) خود قرار داده است و محدودیت‌های آن از امروز اجرایی می‌شود.

این فهرست (Entity List) شامل نهادهایی است که در مورد آنها دلایل منطقی بر اساس حقایق خاص و قابل بیان وجود دارد که در فعالیت‌هایی مشارکت داشتند یا دارند یا با ریسک مشارکت در فعالیت‌های منافی امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی آمریکا مواجه هستند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

به صورت ویژه، وزارت بازرگانی آمریکا تصمیم گرفته است تا محدودیت‌هایی علیه شرکت Markel Closed Joint Stock Company در ایروان و موسسه Telecommunications Research Institute و شرکت Closed Joint Stock Company اعمال کند.

بر اساس این گزارش، این شرکت‌ها اقلامی که بدون دریافت مجوزهای لازم به ایران صادرات مجدد کرده‌اند و مدیران Markel Closed Joint Stock Company و Telecommunications Research Institute در روابط تجاری با یک سازمان تحت تحریم ایرانی مشارکت داشته‌اند.

در ماه ژانویه، آمریکا یک آژانس فروش ارمنی را برای تامین خدمات ماهان‌ایر تحریم کرد.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

جان بولتون انگلیس را به تله انداخت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بی‌بی‌سی درتحلیل اقدامات اخیر بریتانیا این چنین مطرح کرد: انگلیس در تله جان بولتون افتاد. منبع: جام نیوزانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
جام نیوزجام نیوز5 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای رضا اردکانیان در همایش ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌های وزارت نیرو در شرکت‌های آب و برق افزود: با نوآوری و اصلاحات انجام شده در سیستم نیرو‌های برق موجود، ​ ۳۲۰ مگاوات افزایش توان و با رفع محدودیت‌ها در نیروگاه‌های موجود نیز ۲۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق در کشور اضافه شده است که با در نظر گرفتن این اعداد، میزان تولید برق در کشور، امسال به سه هزار و ۸۰۰ مگاوات رسیده است. وی با بیان اینکه هدف گذاری وزارت نیرو برای تولید برق در کشور ۵ هزار مگاوات است، گفت: مابقی این نیاز نیز از طریق نیروگاه‌های برق آبی که بطور عمده در خوزستان قراردارند، تامین شده است. وزیر نیرو با اشاره به تنگنا‌های ارزی موجود کشور ادامه داد: با وجود مضیقه‌های ارزی، ​ مشکل مبادلات پولی و مسائل مربوط به خرید تجهیزات، ​توانستیم اوج بار تابستان سال ۹۸ را با موفقیت طی کنیم. آقای اردکانیان با اشاره به وارد مدار شدن ۱۵ نیروگاه جدید در ۱۲ استان کشور گفت: اجرا و تکمیل این نیروگاه مستلزم صرف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بوده است که با وجود همه مشکلات این کار با موفقیت انجام شد. وزیر نیرو با تاکید بر اینکه دستیابی ما به یک تجربه و اخلاق صحیح مصرف برای عبور از زمان اوج بار مهمتر از تولید است، افزود: با اجرای ۱۱ برنامه، از جمله جابجایی بار صنایع بزرگ، پمپ‌های کشاورزی، نصب کنتور‌های هوشمند، اصلاح تعرفه و تغییر ساعت کار ادارات رقم هدف گذاری شده را تا سه هزار و ۸۷۴ مگاوات محقق کردیم. آقای اردکانیان با بیان اینکه مصرف برق نسبت به سال گذشته، ​ ۱۵۰ گیگاوات ساعت انرژی افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: مدیریت مصرف انرژی و جابجایی ساعات بار نه تنها کوچکترین لطمه‌ای در تولید وارد نکرد بلکه شاهد افزایش تولید انرژی در کشور نیز بودیم. وزیر نیرو گفت: با مدیریت مصرف، سه هزار و ۸۷۴ مگاوات صرفه جویی در مصرف برق کشور داشته‌ایم که اگر می‌خواستیم همین میزان را تولید کنیم به نصب ۵ هزار و ۳۰۰ مگاوات نیروگاه جدید با صرف ۳/۷ میلیارد سرمایه گذاری جدید نیاز داشتیم. آقای اردکانیان رشد مصرف برق در ۱۰ سال گذشته کشور را در زمان اوج بار معادل ۵/۲۲ درصد دانست و افزود: در تابستان ۹۷ این رشد به ۲/۹۸ درصد کاهش یافته و امسال بدون اعمال خاموشی و با وجود تامین نیاز کامل صنعت فقط یک درصد رشد را در مصرف برق کشور شاهد بودیم. وزیر نیرو با بیان اینکه ما تعهدات خود را در صادرات به کشور‌های همسایه انجام دادیم، گفت: از ابتدای خرداد تا ۲۰ مرداد ۲/۳ میلیارد کیلووات ساعت انرژی صادر شده است که این بیشترین مقدار در طول سالیان اخیر بوده است.

تعطیلی کارخانجات تولید مکمل خوراک دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با پیگیری این کارخانجات و انجمن‌های مربوطه و مساعدت سازمان دامپزشکی به زودی شرایطی فراهم می‌شود که ضمن اختصاص ارز مناسب ازسوی دولت، ۴۷ کارخانه تولید مکمل خوراک دام و طیور کشور از تعطیلی و بیکاری صد‌ها تن از کارکنان خود نجات می‌یابند.

نظرها

اخبار بیشتر