سفر بی نتیجه بولتون به انگلیس برای اعمال فشار به ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. بین‌المللی

سفر بی نتیجه بولتون به انگلیس برای اعمال فشار به ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
شکسپیر: انگلیس در موضع ضعیفی قرار دارد و بولتون می خواهد ما را در خاورمیانه گرفتار تله جنگ علیه ایران بکند که باعث انفجار خاورمیانه خواهد شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی؛ جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در لندن بسر می‌برد و امیدوار است از فضای سردرگمی و نگرانی‌های فزاینده - در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا - نهایت بهره را ببرد. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس وعده داده بود «اگر آسمان هم به زمین بیاید» او برگزیت را در موعد مقرر - سی و یکم اکتبر - اجرایی می‌کند اما بسیاری از مردم انگلیس از اینکه می‌بینند انگلیس معامله با اروپا را در مقابل معامله با آمریکا معاوضه می‌کند, به شدت متعجب شده‌اند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خبرنگار پرس تی وی از لندن گزارش داد: جان بولتون در لندن بسر می‌برد تا به انگلیس اطمینان بدهد که اگر این کشور بدون دستیابی به توافقنامه از اتحادیه اروپا خارج شود, واشنگتن در آن سوی (اقیانوس اطلس) با آغوشی باز منتظرش ایستاده است! البته در این زمینه رقابت وجود دارد.

دولت ترامپ از لندن می‌خواهد که با تمام توان از سیاست اعمال فشار حداکثری آمریکا به ایران حمایت کند و اینکه بازار انگلیس را - بعد از خروج از اتحادیه اروپا - تسلیم کالاهای آمریکایی بکند!

هرچند انگلیس نمی‌تواند قبل از اجرای واقعی برگزیت وارد گفتگوهای رسمی با آمریکا شود , اما آمریکا امیدوار است که دفتر نخست وزیری انگلیس برای کاستن از نگرانی‌های مربوط به اجرای برگزیت - بدون دستیابی به توافقنامه - امتیازات معدودی بدهد.

در ادامه این گزارش به نقل از جان بولتون آمده است: «فکر می‌کنم که اینجا ما اهمیت و فوریت دستیابی سریع به توافقات ممکن را شاهد هستیم چون سی و یکم اکتبر به عنوان تاریخ خروج از اتحادیه اروپا پیش روی ما قرار دارد».

خبرنگار پرس تی وی گفت: بولتون می‌گوید آمریکا تمرکز خود را روی توافقنامه‌های تجاری دوجانبه (با انگلیس) در بخش هایی نظیر تولید و خودروسازی معطوف خواهد کرد و در آینده در مورد بخش هایی که پیچیدگی‌های بیشتری دارند کار خواهد کرد. واشنگتن به نظام درمانی انگلیس نیز چشمداشت دارد که این مسئله باعث آزردگی و ناراحتی بسیاری از افراد شده است.

در ادامه بخش هایی از نشست خبری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ترزا می‌نخست وزیر سابق انگلیس نشان داده شد که دونالد ترامپ خطاب به ترزا می‌گفته بود: «متوجه سئوال نشدم» و ترزا می‌هم داشت برای ترامپ توضیح می‌داد که پرسش خبرنگار درباره خدمات درمانی ملی است و می‌پرسد که آیا خدمات درمانی ملی انگلیس باید در میز مذاکره مطرح باشد؟

ترامپ هم وقتی که متوجه پرسش خبرنگار شده بود گفت: «به نظر من در توافقنامه تجاری (آمریکا و انگلیس) همه چیز روی میز مطرح است. وقتی که شما در زمینه تجارت معامله می‌کنید همه چیز روی میز مطرح است. خدمات درمانی ملی انگلیس یا هر چیز دیگری روی میز مطرح است. بیش از اینها مطرح است. قطعا همه چیز روی میز خواهد بود».

خبرنگار پرس تی وی افزود: اما آیا جان بولتون از حمایت کامل رئیس جمهور خودش در قبال ایران برخوردار است؟ مقامات درباره روابط آنها (ترامپ و بولتون) به صورت علنی اظهار نظر کردند. ظاهرا ترامپ دوست دارد در مقابل مقامات رسمی و مقامات ارشد و مهمانان خارجی, مشاور امنیت ملی خود را در مورد علاقه شدید وی به اقدام نظامی دست بیاندازد.

دونالد ترامپ در یکی از جلسات گفته بود: «خب! جان! اجازه بده حدس بزنم. می‌خواهی که همه آنها را بمباران اتمی کنی؟ جان (بولتون) هیچ وقت جنگی را شاهد نبود که خودش آن را دوست نداشته باشد! اگر کار دست او بود یکدفعه با تمام دنیا جنگ می‌کرد. این طور نیست؟».

خبرنگار پرس تی وی گفت: تردیدی وجود ندارد که جان بولتون اکنون عطش چه چیزی را دارد؟ مردی که معتقد است روابط بین آمریکا و بقیه کشورهای جهان باید شبیه رابطه بین میخ و چکش باشد!

در ادامه به بخشی از توئیت جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان اشاره شد که در آن آمده است: «اشتباه نکنید. جان بولتون که در اغوا کردن دونالد ترامپ به جنگ قرن (منظور معامله قرن) ناکام مانده است و نگران فروپاشی تیم بی (B) خود است اکنون نیش خود را به سمت انگلیس گرفته و امیدوار است که انگلیس را به باتلاق بکشاند».

رادنی شکسپیر تحلیلگر سیاسی انگلیس گفت: «لطفا فراموش نکنید که اقدام ترامپ به خروج از پیمان اتمی ایران (برجام) و تحریم کردن ایران, اعلان جنگ است. وی وحشتناک‌ترین جنگ طلبان را در دولت خود منصوب کرده است که شامل جان بولتون, مایک پمپئوی متکبر و قلدر و جینا هاسپل جنگ طلب و شکنجه‌گر می‌شود. واقعا خطرناک است. جان بولتون اینجا (انگلیس) است. ما در موضع ضعیفی قرار داریم و او می‌خواهد ما را در خاورمیانه گرفتار تله جنگ علیه ایران بکند که باعث انفجار خاورمیانه خواهد شد».

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

جشن شصتمین سالگرد تأسیس نیروی هوایی قرقیزستان + تصاویر

11+
فارسفارس1 روز قبل

فیلم | ترامپ با این بزها از مالیات فرار می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
براساس این گزارش، دلیل اصلی برای آواره شدن این افراد جنگ و ناامنی و همچنین خشکسالی بوده است. اوچا ابراز نگرانی کرد که شمار افراد نیازمند کمک تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به حدود یک میلیون نفر افزایش خواهد یافت. «عبدالباسط انصاری» سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان به صدای آمریکا گفت که در حال حاضر شمار مجموع آوارگان داخلی در این کشور به بیش از ۳ میلیون و ۷۷۸ هزار نفر می‌رسد. این درحالی است که وزارت مهاجرین افغانستان در آذر ماه سال ۱۳۹۵ مجموع آوارگان داخلی را ۱٫۳ میلیون نفر اعلام کرده بود و در طول این مدت افزایش ۲٫۸ برابری داشته است. به گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت (آی. او. ام) بیشتر آوارگان داخلی و افرادی که از دیگر کشورها به افغانستان بازگشته‌اند در فقر به سر می‌برند.

فیلم | لحظه سلام نماز صبح در جوار کعبه و پرواز پرندگان بر فراز خانه خدا

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، مدت بازداشت «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان تا ۲۶ اکتبر سال جاری تمدید شد. این تصمیم توسط دادگاه شهر بیشکک صادر شد و در نتیجه رئیس جمهور سابق قرقیزستان در بازداشت موقت کمیته امنیت ملی این کشور محبوس خواهد شد. در تاریخ هفتم آگوست سال جاری در روستای «کایتاش» واقع در نزدیکی شهر بیشکک درگیری بین طرفداران آتامبایف و مقامات نهادهای امنیتی صورت گرفت. در تاریخ هشتم آگوست مقامات کمیته امنیت ملی توانستند رئیس جمهور سابق را در نتیجه مذاکرات بازداشت کنند. در ابتدا دادگاه بیشکک بازداشت آتامبایف را تا ۲۶ آگوست اعلام کرد اما امروز این حکم را تا اواخر ماه اکتبر تمدید کرد.
الفالف16 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۴۷ ۳۹۸۰۵۲۹۰۰۵به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اریک هانل، رئیس و مدیر اجرایی شرکت مالک نفتکش استنا ایمپرو از نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند برای حل اختلاف با ایران و آزادی این کشتی طلب کمک کرده است. او همچنین از رهبران و وزرای خارجه کشورهای روسیه، لتونی و فیلیپین که اتباع آنها هم جزو خدمه کشتی هستند خواسته به حل اختلافات با ایران کمک کنند. این نفتکش انگلیسی ۲۸ تیرماه پس از نقض قوانین بین‌المللی دریایی و ورود به آب‌های کشورمان با اقدام مقتدرانه نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز متوقف و با ۲۳ خدمه به سواحل بندر عباس منتقل شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 29 مردادماه

خبری3 ساعت قبل

ادامه واکنش‌ها به مشاجره آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی

خبری5 ساعت قبل

افتتاح ایستگاه‌های تازه در متروی تهران

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

نامه انتقادی آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی از سایت مجمع تشخیص حذف شد

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

گلایه موسوی گرمارودی از رسانه‌ها: چرا در زمان زندگی سیدحسن اجتهادی به سراغ او نرفتید؟

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

امید بالاخره با شال سپاهان

خبر فوری5 دقیقه قبل

۳۰ میلیون نفر ایرانی درگیر دادگاه‌ها و دادسراها هستند/ هیچ‌وقت یک مرد خانواده نباید به علت مهریه و نفقه مجبور به حضور در زندان شود/ خواهش می‌کنم زوجین قبل از دادگاه، به مراکز مشاوره رجوع کنند

خبر فوری13 دقیقه قبل

مبنای ارزیابی دستگاه‌های دولتی منطبق بر دیدگاه مردم باشد

ایسنا16 دقیقه قبل

سینا مهراد به سریال جدید سازندگان «پدر» اضافه شد

زوم‌جی21 دقیقه قبل