راه اندازی پایگاه مترو سلامت در شهر زیرزمینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

راه اندازی پایگاه مترو سلامت در شهر زیرزمینی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
شرکت بهره بردای متروی تهران وحومه پایگاه مشاوره و خدمات پزشکی را با عنوان "مترو سلامت" راه اندازی می‌کند
راه اندازی پایگاه مترو سلامت در شهر زیرزمینی - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره بردار‌ی متروی تهران و حومه، این پایگاه سلامت شامل مشاوره پزشکی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، مامایی و خدمات روان پزشکی، پرستاری، کنترل فشار خون و … است که با هدف توسعه و ارتقای فرهنگ سلامت اجتماعی با تأکید بر افزایش سلامت جسمانی مسافران مترو اجرا می‌شود.

پایگاه مترو سلامت به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه با همکاری و مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ برگزار می‌شود و مسافران با مراجعه به میز‌های مشاوره و خدماتی، پرسش‌ها و مشکلات پزشکی و بهداشتی خود را با کارشناسان حوزه سلامت مطرح می‌کنند.

این پایگاه در ایوان انتظا ایستگاه میدان حضرت، ولی عصر (عج) از ۲۲ تا ۲۴ مرداد ۹۸ و از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به ارایه خدمات رایگان می‌پردازد.

محمد سالاری

سند راهنمای نحوه بلند مرتبه‌سازی در شهر‌های کشور مهم است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از نداشتن مطالعات بومی در خصوص بلندمرتبه سازی در شهر‌های کشور انتقاد کرد و گفت: سند راهنمای بلند مرتبه‌سازی در شهر‌های کشور مهم است.

محمد سالاری در واکنش به ابلاغ ضوابط عام بلند مرتبه‌سازی از سوی دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی گفت: ضوابط بلندمرتبه‌سازی در طرح جامع و طرح تفصیلی شهر تهران پیش‌بینی شده، اما اشکال اساسی این بوده که هم طرح جامع و هم طرح تفصیلی قبل از این که مطالعات مربوط به ضوابط بلند مرتبه‌سازی انجام و کامل شود، تصویب و ابلاغ شده بود.

وی ادامه داد: ابلاغ‌کنندگان طرح تفصیلی در آن بندی را گنجاندند با این مضمون که شهرداری تهران مکلف است حداکثر یک سال پس از ابلاغ طرح تفصیلی نسبت به انجام مطالعات ضوابط بلند مرتبه‌سازی اقدام کند و از طریق مراجع ذی‌ربط یعنی شورای شهر، کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور آن را تصویب کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

سالاری با بیان اینکه متأسفانه مدیریت شهری دوره گذشته به این تکالیف توجه نکرد، اضافه کرد: مدیریت شهری گذشته مبتنی بر رویکرد سلیقه‌ای و به صورت موردی بنا را به درخواست مناطق ۲۲ گانه پرونده‌هایی که تقاضای بلند مرتبه‌سازی داشتند در شورا‌های معماری مناطق و کمیسیون ماده ۵ به تصویب می‌رساند، بدون این که ضابطه بلند مرتبه‌سازی مبتنی بر پیوست‌های مطالعاتی کامل و جامع تهیه شده باشد. این حجم بلند مرتبه‌سازی که وجود دارد با این رویکرد مجوز گرفته است.

سالاری ادامه داد: بعد از ایجاد کمیسیون شهرسازی و معماری در دوره گذشته به این موضوع به طور جدی اعتراض کردیم و در تعامل با دبیرخانه شورای عالی شهرسازی پیگیری صورت گرفت و بار‌ها نامه‌نگاری شد تا از این کار خودداری کنند که به آن‌ها توجهی نشد. در نهایت دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در دوره گذشته، در سال ۱۳۹۴ این ضابطه را لغو کرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور سند راهنمای نحوه بلند مرتبه‌سازی در شهر‌های کشور و جمعیت‌های بیش از دویست هزار نفر را تصویب و ابلاغ کرده است. هم اکنون مدیریت شهری تهران باید اقدامات خود را مبتنی بر اصول و چارچوب سند راهنمای مصوب شورای عالی پیش ببرد.

سالاری در پایان تاکید کرد: در حال پیگیری هستیم تا شهرداری تهران پاسخ سؤال شورای عالی شهرسازی و معماری کشور را بدهد و ضابطه بلند مرتبه‌سازی در راستای طرح تفصیلی تصویب شود. ضمن این که در شهر تهران جمعیت‌پذیری و کم آبی خط قرمز است، اما اگر بلند مرتبه‌سازی مبتنی بر پیوست‌های مطالعاتی در اراضی باز شهری بزرگ مقیاس ساخته شود و فضا‌های سبز و باز و سرانه‌های خدماتی به صورت کامل دیده شود، باید به الزامات، پهنای گسلی و دیگر موضوع‌ها توجه لازم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تاکید دستگاه قضا بر مطالبه خسارت توقیف نفتکش

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
رکن ولایت علوی، اجرای عدالت استرئیس قوه قضاییه گفت: امروز رکن اول در تمسک به سیره ولایت علوی برای ما، اجرای عدالت است. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عالی قضایی افزود: اجرای عدالت در مجلس شورای اسلامی در قالب قانونگذاری عادلانه و در دستگاه قضایی هم در قالب صدور حکم عادلانه متجلی می‌شود. اجرای عدالت برای همه راضی کننده استرئیس قوه قضاییه گفت: اجرای عدالت برای همه راضی کننده است. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: اجرای عدالت هم رضای خدا و هم رضای خلق را به دنبال دارد و اگر عده‌ای ناراضی شدند، نباید به آن‌ها توجهی کرد، ناراضی شدن عده‌ای خاصی نمی‌تواند تعیین کننده باشد. رئیس قوه قضاییه افزود: از خداوند می‌خواهیم که به برکت غدیر به همه ما تفضل کند تا عادلانه بیندیشیم و عادلانه عمل کنیم.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
شوهر عصبانی پس از جلسه دادرسی به پرونده طلاق همسرش، زن خود را مقابل دادگاه به باد کتک گرفت. ایران آنلاین: شوهر عصبانی پس از جلسه دادرسی به پرونده طلاق همسرش، زن خود را مقابل دادگاه به باد کتک گرفت. به گزارش شینهوا، دوربین‌های مداربسته دادگاهی در چین از لحظات ضرب و شتم یک زن توسط همسرش مقابل در دادگاه و در کنار وکیلش عکس گرفته است. به گزارش پلیس شوهر عصبانی به قصد انتقام از همسرش در پرونده طلاق او را به باد کتک گرفته و رهگذران نیز شاهد این رفتار وحشیانه بوده‌اند. «چن» مرد حسود پس از ضرب و شتم همسرش «لیو» او را نیز تهدید به مرگ کرده است. در پی این رفتار وحشیانه ماموران پلیس ساعاتی پس از حمله شوهر خشمگین را دستگیر و راهی زندان کردند.

عید بزرگ غدیر؛ عید اخوت و برادری

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوستمن کنت مولاه، فهذا على مولاهبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوست. از عید غدیر به عنوان روز وحدت مسلمان‌ها یاد شده و فرصت مناسبی برای صله رحم و عیدی گرفتن از سیدها است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشپیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران با بیان اینکه تعداد ماموریت‌های اورژانس ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است گفت: این موضوع درحالی است که طی سال گذشته ما هیچ گونه افزایش نیرویی نداشته‌ایم و با استفاده از توان حال حاضر نیروی انسانی و اضافه کار توانستیم تعداد ماموریت‌ها را افزایش دهیم. اخبار اجتماعی- وی تصریح کرد: هر آمبولانس حداقل به شش نیروی انسانی احتیاج دارد، به کمبود نیرو در اورژانس تهران تاکید کرد. رئیس مرکز اورژانس تهران افزود: هر آمبولانس به طور معمول باید ۸ ماموریت را در طول روز انجام دهد در حالی که اورژانس تهران روزانه ۱۶ ماموریت انجام می‌دهد. صابریان گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ نیرو در استان تهران درحال خدمت‌رسانی هستند که این رقم باید به ۵۰۰۰ نفر برسد.

فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سازمان محیط زیست در واکنش به فیلم کشتن سگ‌ها اعلام کرد که این فیلم مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار نیز در همان زمان لغو شده است. سازمان محیط زیست در کانال تلگرامی خود در این باره نوشت: «متاسفانه، اتاق فکری که ماهیت و اهدافش کاملا مشخص است هر چند هفته یکبار مبادرت به انتشار شایعات، اخبار کذب یا فیلم‌هایی مربوط به سال‌های قبل در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های تلفن همراه می‌کند تا فعالیت‌ها و عملکرد کارکنان سازمان محیط زیست را زیر سوال ببرد. بر این مبنا و با تقدیر از هوشیاری مخاطبان ارجمند، به اطلاع می‌رساند که فیلم کشتن سگ‌ها در کهریزک که مجددا منتشر شده است مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار در همان زمان لغو شد». برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر