دستگاه‌های نظارتی لرستان باید در برگزاری انتخابات مجلس اصل بی‌طرفی را رعایت کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
دستگاه‌های نظارتی لرستان باید در برگزاری انتخابات مجلس اصل بی‌طرفی را رعایت کنند

دستگاه‌های نظارتی لرستان باید در برگزاری انتخابات مجلس اصل بی‌طرفی را رعایت کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار لرستان با اشاره به لغو حکم مشاورین خود برای اعلام بی‌طرفی در انتخابات گفت: تمامی دستگاه‌های نظارتی، انتظامی و قضایی این استان باید بی‌طرفی خودشان را در انتخابات آینده نشان دهند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرنگار تسنیم از بروجرد، سیدموسی خادمی ظهر امروز در جلسه گردهمایی ائمه‌ جمعه لرستان که در حسینیه اهل بیت (ع) شهرستان بروجرد برگزار شد اظهار داشت: از موارد مهمی که باید همگان مد نظر داشته و به آن عمل کنند ایجاد عشق و امید در میان مردم است و این امیدآفرینی و جلوگیری از ناامیدی در مردم لازمه جامعه ایرانی‌ست و باید سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

وی افزود: امروزه با تلاشی دوچندان نیاز است که امیدآفرینی و به‌ویژه در بین جوانان داشته باشیم، این روزها و به‌خاطر شرایط بد اقتصادی جریان‌های ناامید کننده در داخل و خارج از کشور فعال شده‌اند و این یک زنگ خطر برای جامعه ما محسوب می‌شود به‌همین منظور گفتن مشکلات درست نیست.

استاندار لرستان عنوان کرد: هر چند با وجود مشکلاتی که این روزها با آن روبه‌رو هستیم اما نظام موفقیت‌های مهمی هم داشته‌ است برخی افراد طرفدار نظام هستند اما با تضعیف دولت نظام را هم تضعیف می‌کنند در حالی‌ که نمی‌دانند ۸۰ درصد نظام در عملکرد دولت بروز و ظهور پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: درست نیست که ما تمام مشکلات را به دولت فعلی نسبت دهیم و برخی افراد آگاهانه یا ناآگاهانه این زاویه را برجسته می‌کنند که مسئولان و مدیران نظام باید سعی کنند خدمات را هم بگویند تا دیگر آحاد مردم هم مطلع شوند به‌همین دلیل هر زمان دولت را تخریب کنیم عملکرد این تخریب به نظام هم برمی‌گردد به‌ویژه دولتی که امروز در این شرایط فعلی در مقابل دنیایی از استکبار ایستاده‌ است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

خادمی با بیان اینکه نمونه این ایستادگی جبران خسارت سیل اخیر در استان لرستان است که توانست مبلغی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سیل‌زدگان پرداخت کند، گفت: هم‌چنین مبلغی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هم در حوزه مسکن به‌صورت وام بلاعوض صرف شده‌ است.

استاندار لرستان عنوان کرد: تمایلی به دخالت در انتخابات در لرستان نداریم سیاست کلی برای این مهم هم همین است که انتخاباتی برگزار کنیم تا برخی از خاطرات بد گذشته که در اذهان مردم مانده حالا درست یا غلط را پاک کنیم، این بهترین راه بی‌طرفی‌ است و باید سعی کنیم این انتخابات به‌شکل ساده و عادی برگزار شود.

وی بیان کرد: همه مردم باید به‌دنبال برگزاری انتخاباتی سالم باشند و این رسالت مهم به عهده ائمه‌ جمعه استان لرستان است که با جلب رضایت و اعتماد در بین مردم می‌توانند انتخاباتی ایمن، سالم، پرشور و بانشاط را برگزار کنند.

خادمی گفت: ما هم در استانداری و وزارت کشور به‌دنبال این هستیم که بی‌طرفی خودمان را از این موضوع رعایت کنیم به‌طوری‌که برای این کار حکم تمام مشاورینم را لغو کرده و در این راستا تمامی دستگاه‌های نظارتی، انتظامی، قضایی نیز باید بی‌طرفی خودشان را نشان دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: گزارشی داریم از یک سال و نیم پیش راجع به سقوط هواپیمایی که به یاسوج می‌رفت ولی هنوز منتشر نشده در حالی که کمیسیون عمران این گزارش را تهیه کرده و ارائه داده ولی معلوم نیست چرا که دست‌هایی ناپنهان جلوی انتشار این گزارش را می‌گیرند. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد هم وزارت نفت هم سازمان برنامه خیلی اجرای این تبصره قانونی خوشایندشان نیست و به هر نحو آن را اجرا نمی‌کنند. در دستور کار قرار گرفتن گزارش کمیسیون‌ها هم تبعیض وجود دارد البته ما تشکر می‌کنیم که به موقع گزارش دادند و در دستور قرار گرفت. وی تصریح کرد: آقای مصری خود شما از مناطقی هستید که محرومین آنجا هم هستند و خبر دارید که چه وضعیتی هست. در حالی که ما باید به نفع مردم کار کنیم یا قانون برنامه وقتی اجرا نمی‌شود اینها نشان می‌دهد که مجلس باید پیگیر باشد.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: کارشناسان ضدجاسوسی در پرونده مازیار ابراهیمی نبودند و کارشناسان دیگری در این پرونده دخیل بودند. به گزارش «انتخاب»؛ علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری گفت: درباره ادعای یکی از رسانه‌های خارجی درباره بازداشت فردی به اسم مازیار ابراهیمی در وزارت اطلاعات و اتهام‌های وارد شده به وزارت اطلاعات گفت: این اتفاق در این دولت رخ نداده استربیعی افزود: اطلاعات کلی که در این زمینه دارم این است که به جز یک مورد در بقیه موراد کار کارشناسی صورت نگرفته است، همان موقع از این افراد دلجویی و عذرخواهی شده است، کارشناسان ضدجاسوسی در این پرونده نبودند و کارشناسان دیگری در این پرونده دخیل بودند.

انتقاد رهبر معظم انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر

مهرمهر8 ساعت قبل
رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان در سال ۱۳۹۴ با انتقاد از مسئولینی که بر سر یکدیگر فریاد می‌کشند، فرمودند: دشمن اصلی را با دوستانی که با آن‌ها اختلاف نظر داریم اشتباه نگیریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: دستگاه قضائی، اکبر طبری معاون دفتر رئیس پیشین قوه قضائیه را بازداشت کرده و در حال رسیدگی به اتهامات و تخلفات اوست. این که یک معاون دفتر رئیس پیشین قوه قضائیه مرتکب تخلفات و زد و بند هایی شده باشد، اتفاق کوچکی نیست و باید با دقت و قاطعیت رسیدگی شود. در عین حال، با وجود اهتمامی که الحمد لله در قوه قضائیه و مشی آیت الله رئیسی دیده می‌شود، نیاز ی به ملتهب کردن افکار عمومی و ایجاد حواشی غیر قضایی ندارد. و اتفاقا در فضای توام با آرامش و وقار و خویشتنداری، حق و عدالت و مصلحت بیشتر مراعات می‌شود. اما اکنون زمان آن نیست که آن دلخوری‌ها -ی ولو بحق- بهانه ملتهب کردن فضای عمومی و ساختن موج هایی شود که بهره بردار نهایی آن دشمنان و بدخواهان هستند.

جان بولتون انگلیس را به تله انداخت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بی‌بی‌سی درتحلیل اقدامات اخیر بریتانیا این چنین مطرح کرد: انگلیس در تله جان بولتون افتاد. منبع: جام نیوزانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر