۱۳ مرکز علمی کاربردی یزد تعطیل یا به بخش خصوصی واگذار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۱۳ مرکز علمی کاربردی یزد تعطیل یا به بخش خصوصی واگذار شد

۱۳ مرکز علمی کاربردی یزد تعطیل یا به بخش خصوصی واگذار شد

مهرخبرگزاری مهر |
یزد ـ رئیس دانشگاه علمی کاربردی یزد با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر عدم فعالیت آموزشی ادارات دولتی گفت: بر این اساس ۱۳ مرکز علمی کاربردی وابسته به ادارات در یزد تعطیل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصالح احمدی امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه پیش از این ۲۲ مرکز علمی کاربردی در سطح استان فعالیت می‌کردند، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری، ادارات دولتی از فعالیت‌های آموزشی منع شدند و از آنجا که تعداد قابل توجهی از مراکز علمی کاربردی متعلق به ادارات دولتی بود، ۱۳ مرکز تعطیل یا به بخش خصوصی واگذار شد.

وی با بیان اینکه مراکز علمی کاربردی هلال احمر و شهرداری دولتی محسوب نمی‌شوند، افزود: تعدادی از ۱۳ مرکز وابسته به دستگاه‌های دولتی، تعدادی تعطیل و تعدادی نیز به بخش خصوصی واگذار شدند به عنوان مثال دانشگاه علم و هنر یزد به خانه فرهنگ صدوقی و مرکز علمی کاربردی بهزیستی تفت نیز به خیریه تفت واگذار شد و این مراکز از مهرماه می‌توانند بر اساس آیین نامه دانشجو بپذیرند.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد ساماندهی مدرسان مراکز علمی کاربردی استان یزد عنوان کرد: در استان در مجموع هزار و ۲۰۰ مدرس فعالیت می‌کردند که اسامی آنها در سامانه به ثبت رسیده بود که تعدادی از آنها به دلیل عدم تدریس بیش از دو سال، خود به خود از چرخه مدرسان خارج شدند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی افزود: بعد از پایش‌های انجام شده و سنجش سطح علمی همچنین نیاز مراکز به اساتید، در حال حاضر تعداد اساتید به ۶۰۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان یزد در پاسخ به سئوال مهر در مورد شهریه‌های دانشگاه علمی کاربردی نیز بیان کرد: شهریه این دانشگاه تقریبا یک سوم دانشگاه‌های غیرانتفاعی است به ویژه در رشته‌های پرمتقاضی و امسال نیز با توجه به افزایش تورم، افزایش تعرفه شهریه در این دانشگاه نداشتیم.

احمدی همچنین از ساماندهی رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: گرچه حذف برخی رشته‌ها اعتراضاتی به همراه داشت اما رشته هایی که امکان مهارت آموزی در آنها به دانشجویان وجود نداشت، حذف شد.

وی در مورد اساسنامه دار شدن مراکز علمی کاربردی یزد نیز عنوان کرد: مراکز علمی کاربردی در سطح کشور عموما اساسنامه نداشتند بنابراین هر مرکزی در صورتی با مشکل مواجه می‌شد و اقدام به تعطیلی می‌کرد، از نظر حقوق قابل پیگیری نبود بر این اساس کار اساسنامه دار کردن مراکز در دستور کار قرار گرفت و در استان یزد به سرعت این اقدام انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو1 روز قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.

برنامه‌های ویژه برگزیدگان «عصر جدید»

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آقای محمد زارع رتبه دوم این برنامه نیز به عنوان معلم و مربی در فصل آینده برنامه «عصر جدید» حضور خواهد داشت. آقای سعید فتحی روشن رتبه چهارم برنامه عصر جدید نیز ۲۰ اجرای ویژه را در برنامه صبح شبکه سه خواهد داشت. داوران برنامه «عصر جدید» هم با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند. آقای احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید اعلام کرد: احتمالا تعداد نفرات شرکت کننده در نظرسنجی انتخاب نفرات برتر فینال «عصر جدید» به مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. ۱۰۳۸ نفر در برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شرکت و رقابت کردند و در پایان، ۴ نفر و یک گروه به فینال راه یافتند.

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

درس مردمی بودن از استاد موسیقی ایران

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایران و انتخاب نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار بی سر و صدا انتخاب شد، ولی سر و صدای سینمایی‌ها را درآورد>> محافظان شخصی بازیگران! >> فیلم سینمایی ۲۳ نفر در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> حفظ ریشه‌های سنتی موسیقی ایران در جشنواره موسیقی جوان>> جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایرانی و حضور در مترو

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.

روزی جهانی به نام مسجد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی و روز جهانی مسجد پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارتخانه شد>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی>> نمایش آثار سوخته نگاری غدیر در برج آزادی با عنوان بر ساحل غدیر>> سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان>> روز جهانی مسجد

نظرها

اخبار بیشتر