دخترم آمد جلوی چشمم وقتی که در تیررس تکفیری‌ها می‌دویدم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
دخترم آمد جلوی چشمم وقتی که در تیررس تکفیری‌ها می‌دویدم

دخترم آمد جلوی چشمم وقتی که در تیررس تکفیری‌ها می‌دویدم

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
در نقطه‌ای باید فاصله‌ای چند متری را در تیررس تکفیری‌ها می‌دویده و توی همین چند متر، دخترش آمده جلوی چشمش.

به گزارش افکارنیوز،

شهید مدافع حرم «محمودرضا بیضایی» در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۶۰ در تبریز متولد شد و در روز ۲۹ دی سال ۱۳۹۲ در منطقه قاسمیه سوریه در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

اخبار اجتماعی_ برش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان که در کتاب «تو شهید نمی‌شوی» توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گردآوری شده است را منتشر می‌کند.

روایت سی و هشتم

درون خودش، با خودش کلنجار می‌رفت. برای کسی آشکار نمی‌کرد اما گاهی خصوصی که حرف می‌زدیم. حرف‌های دلش به زبانش می‌آمد. هر بار که از سوریه برمی‌گشت و می‌نشستیم و به حرف زدن، ‌حرف‌هایش بیشتر بوی رفتن می‌داد. اگر توی حرف‌هایش دقیق می‌شدی، می‌توانستی بفهمی که انگار هر روز دارد قدمی را کامل می‌کند.

آن اوایل یک بار که برگشته بود، وسط حرف‌هایش خیلی محکم گفت: «جان‌فشانی اصلا آسان نیست.» بعد توضیح داد که در نقطه‌ای باید فاصله‌ای چند متری را در تیررس تکفیری‌ها می‌دویده و توی همین چند متر، دخترش آمده جلوی چشمش. بعد گفت: «این طوری‌ها که ماها آسان درباره شهدا حرف می‌زنیم و می‌گوییم مثلا فلانی جانش را کف دست گرفته بود یا فلانی جان‌فشانی کرد؛ این قدرها هم آسان نیست. تعلقات مانع است».

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

من شاهد بودم که محمودرضا چطور در عرض یکی دو سال قبل از شهادتش برای بریدن رشته تعلقاتش تمرین می‌کرد. واقعا روی خودش کار کرده بود. اگر کسی حواسش نبود نمی‌توانست بفهمد که وقتی محمودرضا چیزی را به کسی به راحتی می‌بخشید، ‌ داشت رشته تعلقاتش را می‌برید؛ ولی من حواسم بود که چطور کار کرده بود و چطور بی‌تعلق شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر19 ساعت قبل
انتقاد معاون استاندار از عدم حضور استانهای معین در کرمانشاهاین تاخیر در استقرار استانهای معین کرمانشاه در مرز خسروی به حدی رسید که مهرداد سالاری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه که یازدهم شهریور ماه جاری در استانداری کرمانشاه برگزار شد، از این تاخیر به شدت انتقاد کرد و خواستار حضور هر چه سریعتر آنها در استان کرمانشاه شد. ۷۰ درصد وعده‌های استانهای معین روی زمین مانده استجعفر همتی، فرمانده قرارگاه اربعین استان کرمانشاه در این جلسه از عدم عمل استان‌های معین به تعهداتشان در بحث اربعین به شدت انتقاد کرد و گفت: تنها ۳۰ درصد استان‌های معین به وعده شان عمل کرده‌اند و ۷۰ درصد به وعده شان عمل نکرده‌اند. فرمانده قرار گاه اربعین در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ما تنها تا پایان شهریور فرصت داریم و زمان زیادی به اربعین باقی نمانده است. فرمانده قرار گاه اربعین در استان کرمانشاه تاکید کرد: از شهرداری کرمانشاه نیز به شدت گله مند هستیم و تاکنون هیچ اقدامی را صورت نداده‌اند. پورافشار خاطرنشان کرد: ۷ استان معین برای استان کرمانشاه تعیین شده که تاکنون ۴ استان تقریبا پای کار آمده و ۳ استان هنوز کامل پای کار نیامده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون در گام دوم انقلاب هستیم و گام دوم انقلاب، گام بهره برداری از تجربیات گام اول است، لذا هر چقدر بتوانیم ارزش‌های انقلاب را برجسته کنیم و به مردم بیشتر خدمت رسانی کنیم مورد رضایت خداوند واقع می‌شود. وی گفت: در این بازدید درباره طرح هر مسجد یک حقوقدان، مورد تاکید ریاست قوه قضاییه، صحبتی با رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه داشتم. این مرکز نخستین نهادی است که به این خواسته رئیس قوه قضاییه لبیک گفتند، بنابراین بنده نیز برای پیوستن به این فراخوان اعلام آمادگی کردم و تشویق شدم تا دیدار‌های مردمی را هر چند وقت یکبار در مساجد برگزار کنم. حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم افزود: راهکار‌های این طرح در حال بررسی است. وی ادامه داد: چه در مرکز و چه در کانون وکلا، وکلایی هستند که نقش موثری در اجرای عدالت دارند و هر چه که فعالیت آن‌ها بهتر و مردمی‌تر باشند قطعا در عدالت گستری نیز نقش بیشتری را خواهند داشت و مورد حمایت بیشتر دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت. علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه نیز با قدردانی از حضور رئیس دیوان عالی کشور در این مرکز گفت: ما به دنبال استفاده از راهنمایی و رهنمود‌های رئیس دیوان عالی کشور در حوزه‌های انتظامی و بررسی راهکار‌های ارتقاء جایگاه و نقش وکیل مدافع در مراحل دادرسی هستیم که در این خصوص نکات خوبی مطرح شد. وی ادامه داد: اگر وکلا کار خود را بدرستی انجام دهند می‌توانند کمک کار قضات باشند. رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از اعلام آمادگی رئیس دیوان عالی کشور برای شرکت در طرح هر مسجد یک حقوقدان ابراز خوشحالی کرد و گفت:: با حضور قضات محاکم در این طرح خدمت رسانی حقوقی مردم از محاکم به مساجد کشیده می‌شود تا بتوانند خدمت رسانی بهتری در جهت پیشگیری از تشکیل پرونده داشته باشند. رئیس دیوان عالی کشور، در پایان این دیدار از بخش‌های مختلف مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بازدید کرد و با چند از مراجعه کنندگان به گفتگو پرداخت.

چه کنم؛ عشق دندان‌پزشکی‌ام / دانشجوی قلابی که با عنوان نخبه سر از تلویزیون هم درآورد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
چندی پیش بود که با پیگیری حراست دانشگاه شهید بهشتی پرونده‌ای برای رسیدگی به کلانتری ۱۶۳ ولنجک ارجاع شد. وقتی یک روز داشتم از جلوی دانشگاه شهید بهشتی رد می‌شدم، با خودم گفتم به آن‌جا بروم و از دانشجویان رشته دندانپزشکی سوال‌هایی بپرسم. برای همین پرس‎و‌جو کردم و فهمیدم که رشته دندانپزشکی چه زمان‌هایی کلاس دارد و دانشجویان این رشته چه درس‌هایی می‌خوانند. من عاشق رشته دندانپزشکی بودم؛ همیشه دوست داشتم دندانپزشک شوم ولی موفق نشدم که در این رشته قبول شوم. برای همین پرس‎و‌جو کردم و فهمیدم که رشته دندانپزشکی چه زمان‌هایی کلاس دارد و دانشجویان این رشته چه درس‌هایی می‌خوانند.
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
مسئول دفتر آیت الله علوی گرگانی معتقد است موتورسواری و دوچرخه سواری زنان عفت جامعه را به خطر می‌اندازد. مسئول دفتر آیت الله علوی گرگانی همچنین در ارتباط با موتورسواری زنان نیز گفت: موتورسواری با دوچرخه سواری فرقی نمی‌کند. وی همین موضوع را در ارتباط با دوچرخه سواری و موتورسواری زنان صادق دانست و گفت: اگر پارکی باشد که در آن فقط زنان رفت و آمد کنند موتورسواری و دوچرخه سواری زنان اشکالی ندارد. برای موتورسواری و دوچرخه سواری لباس‌های خاصی لازم است و لازمه این کار این است که در ملاء عام نباشد. وقتی زن گواهینامه داشته باشد می‌گوید من گواهینامه دارم و می‌خواهم با آن به خیابان بیایم.

کاهش دما در چند روز آینده

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
کارشناس هواشناسی افزود: البته این گرمای هوا تداوم نخواهد داشت و برای هفته آینده باید منتظر کاهش دما به ویژه در نواحی شمالی کشور باشیم. احتمال دارد در سواحل دریای خزر تا ۱۰ درجه نیز کاهش دما را داشته باشیم. وی گفت: برای نواحی و دامنه‌های جنوبی البرز نیز کاهش ۴ تا ۵ درجه‌ای هوا رخ می‌دهد به طوری که از روز دوشنبه هفته آینده کاهش دما محسوس خواهد بود ضمن اینکه بارش نیز پیش رو داریم و امروز صبح از شهر‌های نواحی سواحل دریای خزر مثل آمل، پل سفید و ساری گزارش بارش پراکنده باران را داشتیم. سرکرده افزود: با کاهش دما در سواحل دریای خزر از روز جمعه بارش‌های پراکنده و خفیف را داریم و استان‌های گیلان، مازندران و گلستان از روز شنبه با شمالی شدن جریانات هوا بارش‌های خوبی خواهند داشت. کارشناس هواشناسی گفت: برای نواحی شرقی کشور وزش باد‌های ۱۲۰ روزه را داریم که با شدت گرفتن آن کاهش دما و کیفیت هوا را خواهیم داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
کمیته مسابقات سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه نود ارومیه و هم چنین هیات فوتبال استان آذربایجان‌غربی اعلام کرد: از این پس تیم نود ارومیه نمی‌تواند در استادیوم تختی این شهر میزبان رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور باشد. به این دلیل که نواقصات متذکر شده از سوی سازمان لیگ را برطرف نکرده است و استادیوم در همان شرایط قبلی مانده است. به همین خاطر از این پس و تا رفع نواقصات استادیوم تختی بازی‌های تیم نود ارومیه در استادیوم خاتم الانبیاء شهر بوکان برگزار خواهد شد. هم اکنون در رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور علاوه بر تیم نود ارومیه تیم خوشه طلایی ساوه هم حق میزبانی را ندارد و تا به این جای کار هر ۵ بازی خود را در خارج از خانه برگزار کرده و جالب اینکه یازده امتیاز به دست آورده است.

نظرها

اخبار بیشتر