اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شد

اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مراسم اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن کریم موسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت الاحزان حضرت زهرا (س) با حضور جمعی از مدیران این موسسه و مدیران قرآنی کشور برگزار شد که در این مراسم از 17 حافظ این موسسه که امسال موفق به حفظ قرآن شده‌اند، تجلیل شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا شاهسونی – مدیر موسسه قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) در مراسم تجلیل از ۱۷ حافظ موسسه قرآنی بیت‌الاحزان که کاملا به صورت مردمی اداره می‌شود، با بیان این موضوع که قدردان تمام کسانی هستیم که در این موسسه زحمت کشیده‌اند تا حافظان قرآنی تربیت شوند، اظهار کرد: تکلیفی که مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن برعهده ما گذاشته‌اند، تکلیف بسیار سنگینی است و در این راستا باید اقداماتی انجام بدهیم. خدا را شاکریم که این موسسه تا به امروز توانسته سهمی کوچکی در تربیت حافظان قرآنی داشته باشد.

وی گفت: ما در تابستان بیش از دو هزار نفر را در قالب طرح شبانه‌روزی «رحله» وارد کرده‌ایم که سنین آنها بین ۱۴ تا ۲۲ سال بوده است. تربیت این تعداد حافظ قرآن کریم کار راحتی نیست. برای تربیت هر حافظ قرآن حداقل باید پنج نفر درگیر شوند چراکه حافظ قرآن می‌تواند در جامعه بسیار اثرگذار باشد و اینکه از سوی مقام معظم رهبری تربیت ۱۰ میلیون حافظ برای ما مقرر شده است حداقل کاری است که می‌توانیم انجام بدهیم.

مدیر موسسه قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) گفت: برای تربیت تحصیلاتی دانش‌آموزان که حدود ۱۳ میلیون دانش‌آموز داریم وزارتخانه‌ای به نام آموزش و پرورش این مسئولیت را برعهده دارد. آیا تربیت یک حافظ قرآن به اندازه تربیت یک دانش‌آموز کار ندارد؟ بنده معتقدم برای این کار باید یک وزارتخانه در نظر بگیریم. هر روز می‌شنویم که یک وزارتخانه جدید راه‌اندازی شده است اما زمانی که بحث قرآن می‌شود بودجه، کمبود بودجه و موضوعاتی از این دست را پیش می‌کشند. برای تحول عظیم قرآنی در کشور نیازمند وزارتخانه‌ای هستیم که در این راستا فعالیت کند.

در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی – رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در قرآن کریم وارد شده است که اشرف امت پیامبران و حاملان قرآن هستند، گفت: شریف‌ترین افراد امت پیامبر افرادی هستند که قرآن را در سینه دارند و در آیه ۴۹ سوره عنکبوت به این موضوع اشاره شده است. بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه ما با قرآن بیگانه شده‌ایم را همه شنیده‌ایم. با وجود همه اهتمامی که به برکت انقلاب در کشور در موضوع قرآن به وجود آمده است اما هنوز با قرآن بیگانه هستیم. در دوران طاغوت در کل ایران ۱۷ نفر حافظ کل قرآن نبودند اما امروز در یکی از مراکز قرآنی ایران جشن حافظ کل قرآن شدن ۱۷ نفر را برگزار می‌کنیم و ماه آینده جشن فارغ‌التحصیلی ۲۵۵ نفر را خواهیم داشت. در عین حال وقتی احوالات ۸۰ میلیون نفر انسان را در ایران مطالعه می‌کنیم هنوز بسیارند افرادی که تا پایان عمر خواندن قرآن را نمی‌آموزند چه برسد که حافظ، حامل و عامل به قرآن شوند. ما باید در معاشرت و زندگی، در تربیت فرزند و در صحنه‌های امتحان به قرآن عمل کنیم. کسی که قرآن را در سینه ندارد از راهنمای قرآن محروم است و به تعبیر مقام معظم رهبری افرادی که حافظ قرآن هستند آیات قرآن مانند یک تابلو در برابر روی آنهاست و مسیر را به آنها نشان می‌دهد. امیدواریم شاهد رشد حافظان قرآن و عاملان به قرآن در جامعه باشیم تا هیچ خانه‌ای بدون حافظ قرآن نباشد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین جابر نوبختی مدیر موسسه بیت‌الاحزان تهران گفت: اولین شعبه این موسسه در شهر ری افتتاح شد که خوشبختانه با استقبال خوبی روبه‌رو شد. به حول الهی با تمام مشکلاتی که وجود داشت تا به امروز ایستاده‌ایم و مطمئنا با این هجمه‌هایی که دشمنان علیه ما به راه انداخته‌اند، وجود این موسسات در جامعه بیشتر از گذشته احساس می‌شود. درخواست ما از مدیران موسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا این است که با توجه به محرومیت تهران در زمینه فرهنگی کمک کنند تا به زودی زود دفتر مرکزی این موسسه در تهران دایر شود. با خدمت به قرآن می‌توانیم سرباز امام غایب شویم چراکه قرآن در بین ما هست و باید آن را یاری کنیم. انس با قرآن حاضر، درک محضر امام غایب را به دنبال خواهد داشت.

در این مراسم از ۱۷ حافظ کل قرآن کریم که امسال موفق به حفظ قرآن شده‌اند و همچنین از اساتید برگزیده این موسسه تجلیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
فراروفرارو13 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، «مهشید رابطیان» افزود: اوج نیاز به آموزش مسایل جنسی در کودکان در سن چهار سالگی به بعد اتفاق می‌افتد. در این زمان است که کودکان اعضای تناسلی خود را کشف می‌کنند و نسبت به موارد جنسی کنجکاوتر و می‌خواهد اسم و کارکرد آنرا بپرسد و یا اینکه چرا اعضای تناسلی دختر با پسر تفاوت دارد. دوره شش تا ۱۱ سالگیرابطیان افزود: از شش سالگی تا ۱۱ سالگی که دوران نهفته جنسی است و پیش از بلوغ جنسی است. رابطیان گفت: از همه این مسایل مهمتر والدین تلاش کنند فرزند نوجوان خود را در خصوص بهداشت جنسی آگاه کنند. مراقبت هایی که دختران در دوران قاعدگی باید رعایت کنند تا به عفونت مبتلا نشود، هرچقدر فرزندان بزرگتر شدند آموزش جنسی را که یاد گرفتند باید نسبت به بیماری هایی که از طریق جنسی فرزند ابتلا پیدا می‌کند، حتما آگاه سازند و روش جلوگیری از آلودگی به این بیماری‌ها را هم بیاموزد.

مستند نامه‌های شنیدنی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
جدای بر صدای منحصر به فرد و مدیریت دوبلاژ حرفه‌ای سعید مظفری آنچه که باعث محبوبیت این هنرمند شده است نجابت، مهربانی و تواضع اوستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، جدای بر صدای منحصر به فرد و مدیریت دوبلاژ حرفه‌ای سعید مظفری آنچه که باعث محبوبیت این هنرمند شده است نجابت، مهربانی و تواضع اوست.

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
مدیرکل حقوقی دانشگاه پیام نور در بازدید از دانشگاه پیام نور استان کردستان و مرکز سنندج بر نقش آفرینی هدفمند دانشگاه در تحولات اجتماعی تاکید کرد. به گزارش ایسنا، دکتر رسول ابافت در بازدید از دانشگاه پیام نور استان کردستان و مرکز سنندج گفت: صیانت از حقوق دانشگاه، دانشجویان و پیشگیری از مشکلات و یا حل موارد احتمالی از رویکردهای دفتر حقوقی دانشگاه است. وی با تاکید بر عزم جدی مجموعه دانشگاه برای کیفیت بخشی به خدمات علمی و فرهنگی گفت: باید دانشگاه پیام نور در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی متناسب با نیاز جامعه نقش افرینی موثر و هدفمند داشته باشد. همچنین دکتر یعقوب احمدی رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت املاک و مسائل حقوقی این دانشگاه گفت: توجه به حقوق دانشجویان، صیانت از سرمایه‌های مادی و انسانی دانشگاه از اولویت‌های کاری این مجموعه است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر ابافت در جمع کارکنان و اساتید مرکز سنندج افزود: رسیدگی به مسائل و مشکلات مجموعه دانشگاه، پاسخگویی مستدل و مناسب به پرونده‌های حقوقی و رفع اختلافات احتمالی با سازمان‌ها و اشخاص دیگر از رویکردهای دفتر حقوقی دانشگاه پیام نور است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هیئت رزمندگان اسلام ۲۲۰ کاروان شادی را به مناسبت عید غدیر از صبح امروز به سراسر استان تهران اعزام کرد که ۱۱۰ کاروان در پایتخت و ۱۱۰ کاروان دیگر به شهر‌های اطراف استان تهران راهی شدند تا در این مراسم مبلغان دینی به بازخوانی خطبه غدیر خم بپردازند و به همراه این مبلغان دینی مدیحه سرایان نوجوان نیز به مدح و ستایش حضرت علی (ع) پرداختند. در این مراسم که کاروان‌های شادی در بوستان‌های سراسر استان تهران حضور یافتند هدایایی نیز به مردم اهدا شد، زیرا هدیه دادن در روز عید سعید غدیر خم از سوی علمای اسلام بسیار سفارش شده است.

نظرها

اخبار بیشتر