برگزاری اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی در دانشگاه تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
برگزاری اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی در دانشگاه تهران

برگزاری اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی در دانشگاه تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
عضو انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران مهم‌ترین برنامه این انجمن در سال جاری را برگزاری "اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی" در دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران عنوان کرد و گفت: از جمله جوایز این مسابقه، امکان گذراندن دوره کارآموزی برای دانشجویان در شرکت‌های بزرگ و معتبر حوزه کسب و کار است.

سارا سرداری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن شرح برخی فعالیت‌های انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران، از فعالیت چند کارگروه در این انجمن خبر داد و گفت: جدای از دوره‌های آموزشی که اکثرا مربوط به رشته مهندسی صنایع است و از سوی انجمن برگزار می‌شود، بازدیدهایی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده و به عنوان مثال بازدید اخیر انجمن از شرکت فعال در حوزه فروش اینترنتی کالا بوده است.

وی افزود: همچنین برگزاری «اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی» را در پیش رو داریم که قرار است دانشجویان مختلف در آن شرکت کنند و این مسابقه در دو فاز برگزار می‌شود.

عضو انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه فوق مهم‌ترین برنامه سال جاری این انجمن است، ادامه داد: در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه برای این مسابقه هستیم و سه عضو هیأت علمی دانشکده به همراه دو نفر از دانشجویان مقطع دکتری، مسابقه را با توجه به درس‌های رشته مهندسی صنایع طراحی می‌کنند. این در حالی است که دانشجویان قرار نیست بدانند که باید از چه مفاهیم یا ابزارهایی برای حل مسائل مسابقه استفاده کنند.

سرداری یادآور شد: این مسابقه در دو مرحله برگزار می‌شود و از جمله جوایز آن امکان گذراندن دوره کارآموزی برای دانشجویان در شرکت‌های بزرگ و معتبر حوزه کسب و کار است.

وی کارگروه دیگر این انجمن را مسئول برگزاری سمینارهای یک روزه با عنوان «صنایع در صنایع» دانست و گفت: اخیرا یکی از این سمینارها در صنعت دارو برگزار شد و مهندسین فعال در این صنعت برای دانشجویان از چگونگی کار در این صنعت گفتند. همچنین برنامه داریم سمینارهای دیگری برگزار کنیم تا در آن‌ها زمینه معرفی استارتاپ‌ها در حوزه دانشجویی فراهم شود.

عضو انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران اضافه کرد: همچنین در صدد برگزاری مسابقات دیگری هستیم که ضمن آن دانشجویان بتوانند به حل مسائل واقعی در قسمت‌های مختلف صنعت بپردازند. لازمه برگزاری این مسابقات همکاری دست‌اندرکاران صنعت و فراهم آوردن فضای فکری و مسابقه‌ای برای دانشجویان است و در صورت حل مسائل از سوی دانشجویان، جوایزی به آن‌ها اعطا خواهد شد.

سرداری خاطرنشان کرد: مسابقه اصلی دانشکده، «اولین مسابقات هوشمندسازی و تحلیل کسب و کارهای ایرانی» را به تمام دانشگاه‌های کشور اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و زمینه برای مشارکت دانشجویان سراسر کشور در این مسابقات فراهم است. هدف از برگزاری این مسابقه، تمرین کار گروهی است؛ به ویژه آن که در دانشکده صنایع دانشجویان برای انجام کارها معمولا نیاز به بستن یک تیم دارند.

وی ادامه داد: همچنین طی دو مرحله این مسابقه، برخی مهارت‌ها ارزیابی می‌شود و کسی که رتبه اول را کسب می‌کند مهارت‌هایی همچون بازاریابی، حل مسئله، کار گروهی و … را فرا می‌گیرد که به دنبال آن می‌تواند در کارخانه‌ها و شرکت‌ها به صورت موقت یا دائم استخدام شود. در عین حال این نحوه استعدادیابی موجب افزایش مهارت‌های دانشجویان در حوزه‌های فوق می‌شود و دانشجو را برای فعالیت به عنوان یک فرد نیمه-حرفه‌ای در صنعت آماده می‌کند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی صنایع سپس به ارائه توضیحاتی در رابطه با درس‌های رشته مهندسی صنایع پرداخت و تشریح کرد: بعضی درس‌های این رشته با سایر رشته‌ها مشترک است که دید گسترده‌ای به دانشجویان در مورد سایر رشته‌ها می‌دهد. همچنین برخی درس‌ها دانشجویان را با شرایط کاری آینده آشنا می‌کند. به عنوان مثال هر کارخانه‌ای اهدافی را برای خود در نظر می‌گیرد و دانشجویان این وظیفه را دارند که مسیر بهینه‌ را برای رسیدن این کارخانه به اهداف خود تعیین کنند.

وی با بیان اینکه زمینه‌های مختلفی برای کار در رشته مهندسی صنایع وجود دارد، گفت: مهندسان صنایع می‌توانند در حوزه‌های مختلف از جمله بیمه، بیمارستان و حوزه سلامت و درمان، بانک، خط تولید کارخانه و برنامه‌ریزی برای کیفیت تولید و یا به عنوان مهندس مشاور در بخش مدیریت کارخانه فعالیت کنند و برای کارخانه برنامه‌ریزی استراتژیک تعیین کنند. به عبارتی حوزه فعالیت مهندسان صنایع تنها به کارخانه محدود نشده، بلکه آن‌ها می‌توانند به هر حوزه‌ای که نیاز به بهینه شدن دارد، وارد شوند و از طرقی به سودآوری بیشتر آن کارخانه یا صنعت کمک کنند.

عضو انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه تهران در پایان با اشاره به اینکه وظیفه دانشجویان در این رشته برقراری ارتباط بین بخش‌های مختلف صنایع است، گفت: بنابراین درس‌های تخصصی‌تر این رشته درس‌هایی است که به ما کمک می‌کند بتوانیم مسیر صحیح را برای بهینه‌سازی فعالیت صنایع تعیین کنیم.

سرداری در همین زمینه یادآور شد: درس‌های رشته مهندسی صنایع در بسیاری موارد به جهت پاسخ به یک مسئله واقعی در محیط کار و صنعت به وجود آمده و به صورت علم در آمده‌اند که باعث شده دروس کاملا کاربردی باشند. در عین حال امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان و ایفای نقش به عنوان یک محقق بین‌رشته‌ای فراهم است.

به گزارش ایسنا، انجمن علمی دانشجویان مهندسی صنایع در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده و علاوه بر فعالیتهای علمی و برگزاری دوره‌های آموزشی، چاپ نشریه علمی-دانشجویی نشرفن و فنکاو از جمله اقدامات مؤثری است که از سوی اعضای این انجمن صورت پذیرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
در یک ایده داستانی باید یک موضوع را دنبال کرد و برنامه‌ای مشخص داشت. این نویسنده ادامه داد: مخاطب به شما بازخورد می‌دهد، مخاطب امروز نادان نیست و هرچیزی را نمی‌توان به خورد آن داد. این نویسنده ادامه داد: لزوما لازم نیست از ایده به کسب وکار رسید، بلکه می‌توان راه‌ها را برعکس طی کرد و از کسب و کار به ایده هنری رسید. با یک پایان شگفت‌انگیز در وب‌سری می‌توان در این دنیای شلوغ برنده شد. وی تصریح کرد: در دنیای امروز هرچه دیوانه‌وارتر کار کرد موفق‌تر خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هیئت رزمندگان اسلام ۲۲۰ کاروان شادی را به مناسبت عید غدیر از صبح امروز به سراسر استان تهران اعزام کرد که ۱۱۰ کاروان در پایتخت و ۱۱۰ کاروان دیگر به شهر‌های اطراف استان تهران راهی شدند تا در این مراسم مبلغان دینی به بازخوانی خطبه غدیر خم بپردازند و به همراه این مبلغان دینی مدیحه سرایان نوجوان نیز به مدح و ستایش حضرت علی (ع) پرداختند. در این مراسم که کاروان‌های شادی در بوستان‌های سراسر استان تهران حضور یافتند هدایایی نیز به مردم اهدا شد، زیرا هدیه دادن در روز عید سعید غدیر خم از سوی علمای اسلام بسیار سفارش شده است.

مستند نامه‌های شنیدنی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
جدای بر صدای منحصر به فرد و مدیریت دوبلاژ حرفه‌ای سعید مظفری آنچه که باعث محبوبیت این هنرمند شده است نجابت، مهربانی و تواضع اوستبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، جدای بر صدای منحصر به فرد و مدیریت دوبلاژ حرفه‌ای سعید مظفری آنچه که باعث محبوبیت این هنرمند شده است نجابت، مهربانی و تواضع اوست.
فراروفرارو13 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، «مهشید رابطیان» افزود: اوج نیاز به آموزش مسایل جنسی در کودکان در سن چهار سالگی به بعد اتفاق می‌افتد. در این زمان است که کودکان اعضای تناسلی خود را کشف می‌کنند و نسبت به موارد جنسی کنجکاوتر و می‌خواهد اسم و کارکرد آنرا بپرسد و یا اینکه چرا اعضای تناسلی دختر با پسر تفاوت دارد. دوره شش تا ۱۱ سالگیرابطیان افزود: از شش سالگی تا ۱۱ سالگی که دوران نهفته جنسی است و پیش از بلوغ جنسی است. رابطیان گفت: از همه این مسایل مهمتر والدین تلاش کنند فرزند نوجوان خود را در خصوص بهداشت جنسی آگاه کنند. مراقبت هایی که دختران در دوران قاعدگی باید رعایت کنند تا به عفونت مبتلا نشود، هرچقدر فرزندان بزرگتر شدند آموزش جنسی را که یاد گرفتند باید نسبت به بیماری هایی که از طریق جنسی فرزند ابتلا پیدا می‌کند، حتما آگاه سازند و روش جلوگیری از آلودگی به این بیماری‌ها را هم بیاموزد.

نظرها

اخبار بیشتر