داستان محمدرضا ساکت و این همه پست مدیریتی چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. ورزشی
داستان محمدرضا ساکت و این همه پست مدیریتی چیست؟

داستان محمدرضا ساکت و این همه پست مدیریتی چیست؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
محمدرضا ساکت، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال که به دلیل قانون بازنشستگی از سمت خودش استعفا داده بود، این روزها حتی بیش از قبل در فوتبال فعال شده و به تازگی پست جدید در کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی دریافت کرده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روز گذشته خبر استعفای محمدحسن انصاری‌فرد، رئیس کمیته‌فنی فوتسال و فوتبال ساحلی در نگاه اول خبر عجیبی نبود. در ورزش ایران بارها از این استعفاها و انتخاب افراد جدید اتفاق افتاده اما دلیل اسعتفای انصاری‌فرد موجی از تعجب را در بین اهالی ورزش پخش کرد. انصاری‌فرد که با سابقه مدیرعاملی پرسپولیس، راه‌آهن و سرمربیگری تیم‌ملی فوتسال و سابقه پوشیدن پیراهن تیم‌ملی فوتبال به تازگی در سمت جدید خودش شروع به کار کرده بود، انتخاب محمدرضا ساکت به عنوان عضو کمیته‌فنی فوتسال را دلیل اسعتفای خودش مطرح کرد. این اتفاق به نوعی شروع یک اختلاف علنی بود. انصاری‌فرد حتی در صحبت‌هایی که انجام داده بود از این گفت که آینده خوبی برای فوتبال و فوتسال ایران متصور نیست. او به حدی از اتفاقات اخیر ناراحت است که حتی روز گذشته در یک برنامه تلویزیونی قصد داشت هدف مهدی تاج از انتخاب ساکت به عنوان عضو کمیته‌فنی فوتسال را بیان کند اما در نهایت دست به چنین کاری نزد.

استعفای محمدحسن انصاری‌فرد از ریاست کمیته‌فنی فوتسال و فوتبال ساحلی اما تنها پیامد انتخاب ساکت نبود. حکمی که برای ساکت صادر شد بیش از این‌ها در ورزش ایران جنجال به پا کرد. خیلی زود بعد از استعفای انصاری‌فرد همین تصمیم از سوی وحید شمسایی گرفته شد. شمسایی هم که عضوی از کمیته تحت ریاست انصاری‌فرد بود، دلیل استعفای خودش را روی کار آمدن ساکت مطرح کرد.

داستان محمدرضا ساکت و این همه پست مدیریتی چیست؟ - 3

در واقع انتخاب محمدرضا ساکت به نظر به مذاق هیچکس جز همان کسانی که او را پشت میز جدید نشاندند خوش نیامده. ساکت بدون شک این روزها یکی از پرکارترین‌های ورزش ایران است. او که به دلیل بازنشتگی از پشت میز دبیرکلی فدراسیون فوتبال بلند شد، حالا در پست‌های جدید مدیریتی حتی از قبل هم بیشتر کار می‌کند. روز گذشته بود که خبرگزاری تسنیم در همین رابطه واکاوی مهمی در خصوص حضور ابراهیم شکوری به جای ساکت و البته اختیارات فوق‌العاده زیادی که به دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال ایران سپرده شده گزارش جالبی منتشر کرد. از دل همین گزارش و البته چیزی که در واقعیت مشخص است، می‌توان چندین پست مدیریتی برای ساکت کشف کرد. از انتخاب جدید به عنوان عضو کمیته‌فنی فوتسال و فوتبال ساحلی تا حضور به عنوان سرپرست تیم‌ملی بزرگسالان فوتبال ایران.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

هرچند اسم رئیس فدراسیون بعد از پایان کار علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال روی مهدی تاج گذاشته شده اما بر هیچکس پوشیده نیست که محمدرضا ساکت هم این روزها در فدراسیون فوتبال و در کل در تصمیمات مربوط به این فدراسیون اگر بیشتر از تاج اختیار نداشته باشد، کمتر از او هم تسلط ندارد. در حالیکه تا همین چند وقت پیش بحث‌های زیادی در خصوص بازنشستگی و حتی مدرک تحصیلی محمدرضا ساکت مطرح شده بود اما این روزها او نه تنها به دلیل چنین اتفاقاتی حضورش پیرامون فوتبال کمرنگ نشده بلکه عملا یکی از مهم‌ترین افراد فدراسیون فوتبال است.

داستان محمدرضا ساکت و این همه پست مدیریتی چیست؟ - 8

فرد مهمی که هرروز عجیب‌تر از روز قبل پست جدیدی دریافت می‌کند و یکبار دیگر این علامت سوال را در ذهن همه به وجود می‌آورد که آیا محمدرضا ساکت بیش از چیزی که خیلی‌ها تصور می‌کنند به بالادستی‌های فدراسیون فوتبال نزدیک است و آیا پشت این انتخاب‌های واقعا عجیب چیزی وجود دارد؟ شاید هم همه چیز در بخشی از مصاحبه وحید شمسایی با ایسنا بعد از اعلام استعفا خلاصه شود. جایی که شمسایی با اشاره به زور زیادی از حد ساکت در فدراسیون گفت: ساکت زمانی مدیرعامل سپاهان و هیات فوتبال اصفهان و فولاد ماهان بوده و سپس در فدراسیون فوتبال هم پست‌های مهمی گرفته است. ایشان با این همه پست و مقام، مدل آمدن‌شان به کمیته فنی فوتسال عجیب بود. آمدن‌شان مبارک باشد؛ به هر حال زورشان در فدراسیون زیاد است و امیدوارم با این زور زیادشان، فوتسال پیشرفت کند. حالا انتظار داریم پاداش‌ها را زودتر بدهند و اردوی‌های تیم ملی منظم برگزار شود. اما مثل این می‌ماند که مدیرعامل یک بیمارستان که تخصصش مغز و اعصاب است، مسئول کافی شاپ، اورژانس و اتاق عمل بیمارستان هم شود. با این حال خود ساکت آدم بزرگی بوده و تصمیم گیرنده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مراسم رونمایی از پیراهن جدید تیم شهرخودرو (عکس)

ایلناایلنا1 روز قبل
تیم شهر خودرو مشهد امشب مراسم رونمایی از پیراهن جدید خود و کسب سهمیه آسیایی را جشن گرفت. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا از شهر مشهد، از ساعت ۱۹:۰۰ امشب مراسم رونمایی از پیراهن جدید تیم شهرخودرو مشهد در حال برگزاری است. هواداران شهر خودرو به او لقب «عقاب شهر خودرو» را دادند و با این عنوان او را تشویق کردند. *بعد از ورود بازیکنان پدیده، یحیی گل محمدی پشت تریبون قرار گرفت و برای حاضرین صحبت کرد. *گل محمدی نتیجه سال گذشته شهر خودرو را خوب دانست و گفت این نتیجه با همکاری بازیکنان، کادرفنی و مدیران تیم و شهر مشهد به وجود آمد.

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | یک دقیقه حرم امیرالمومنین (ع) را زیارت کنید؛ عیدتان مبارک

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

صحبت‌های جونیور براندائو در بدو حضور در تهران (ویدئو)

ایلناایلنا1 روز قبل

خلاصه بازی وولورهمپتون ۱-۱ منچستریونایتد (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- تیم‌های وولورهمپتون و منچستریونایتد از هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی ۱-۱ به پایان رسید. پل پوگبا یک ضربه پنالتی را هم در این دیدار برای منچستریونایتد از دست داد.

فیلم/ حضور میلیچ در تمرینات امروز استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر