پیاز اشک همه را درآورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
پیاز اشک همه را درآورد

پیاز اشک همه را درآورد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مرکز آمار در گزارش افزایش قیمت محصولات کشاورزی اعلام کرد که در بخش سبزیجات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت سیب زمینی ٣٦١٢٣، پیاز ٣٧١٣٤ و گوجه فرنگی ٢٢٢٤٥ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٢٧,٩، ٥٣٩.٢ و ٢٢١.٦ درصد افزایش داشته‌اند به طوری که پیاز رکورددار افزایش قیمت محصولات کشاورزی بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در بخش غلات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت گندم ١٧٢١٠ ریال و متوسط قیمت جو ١٧٨٥١ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣١,١ درصد و ٥٧٫٥ درصد افزایش داشته‌اند.

حبوبات

در بخش حبوبات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت نخود ٦٠٠١٠ ریال و متوسط قیمت عدس ٥٥٥٤٣ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٣,٨ درصد و ٢٥٫٩ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش محصولات جالیزی، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت هندوانه ٨٤٧٢، خربزه ٢٥٦٨٤ و خیار ٢١٥١٠ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥,٦ درصد کاهش و ٥٧٫٩ و ٧٩٫٥ درصد افزایش داشته‌اند.

سبزیجات

در بخش سبزیجات، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت سیب زمینی ٣٦١٢٣، پیاز ٣٧١٣٤ و گوجه فرنگی ٢٢٢٤٥ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٢٧,٩، ٥٣٩٫٢ و ٢٢١٫٦ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش محصولات علوفه‌ای، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یونجه ١٦٩٢٨ و کاه ٣٠٥٠ ریال بوده که به ترتیب نسبت به بهار سال قبل ٦٩,٥ و ٩٢٫٧ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش میوه‌های هسته‌دار، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت زردآلو ٧٨١٢٨ و متوسط قیمت آلبالو ٧٣٠٢٨ ریال بوده که به ترتیب نسبت به بهار سال قبل ٥٤,٦ و ٦٣٫٥ درصد افزایش نشان می‌دهد و متوسط قیمت هلو ٤٧٣١٧ بوده که ٦١٫٤ درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های دانه‌دار، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت سیب درختی ٦٠٤٢٥ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٣,٩ درصد افزایش یافته است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

دامداری سنتی

در بخش دامداری سنتی، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ٤٣٠٦٣٠ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ٣٦٤٥٤١ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ١١٢,٧ و ١٣٤٫٥ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش فرآورده‌های دامی سنتی، در بهار سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ٥٣٨٥٩ ریال بوده که نسبت به بهار سال قبل ٢٢,٣ درصد افزایش داشته است و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ٢٠٤٧٦ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٦٤٫٨ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در بخش هزینه‌های خدمات ماشینی، در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، هزینه شخم یک هکتار زمین زراعی آبی ٢٥٤٠٤٨٩ ریال و هزینه شخم یک هکتار زمین زراعی دیم ١٦٠٧٥٤٩ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٨,١ و ٢٨٫٤ درصد افزایش داشته‌اند.

دستمزد نیروی کار

در بخش دستمزد نیروی کار، در بهار سال ١٣٩٨، دستمزد کارگر میوه‌چین مرد ٦٤٩٤٢٠ ریال بوده که نسبت به سال قبل ٣٤,٣ درصد افزایش داشته و دستمزد کارگر میوه چین زن ٥٢٨٣٨٣ ریال بوده که نسبت به بهار سال قبل ٣٨٫٤ درصد افزایش داشته است.

همچنین، دستمزد کارگر وجین‌کار و تنک‌کار مرد ٧٦٧٥٥٥ ریال و دستمزد کارگر وجین‌کار و تنک‌کار زن ٨٦٢٥٦٩ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٨٫٤ و ٣٠٫٨ درصد افزایش داشته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
این رسانه‌ها اعتراف کرده‌اند که یکی از تحریم هایی که مردم ایران را هدف قرار می‌دهد؛ تحریم‌های مرتبط با تجارت دارو است. روزنامه آمریکایی 'نیویورک تایمز' به تازگی در گزارشی پیرامون ابعاد غیرانسانی تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران نوشت: دولت ترامپ می‌تواند با صدور دستورالعمل هایی؛ وضعیت ایجاد شده را تغییر دهد تا در نتیجه تحریم‌ها؛ شهروندان ایرانی آسیب کمتری را متحمل شوند. اذعان نیویورک تایمز به تاثیر غیرانسانی تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران درحالی مطرح می‌شود که مقامات ایالات متحده بویژه ترامپ و پمپئو بارها به دروغ مدعی شده‌اند که هدف از تحریم‌ها ملت ایران نیست. براساس این گزارش؛ کمال خرازی وزیر اسبق خارجه ایران نیز به تازگی در بیست و دومین مجمع اروپایی گفت: آنها ادعا می‌کنند که تحریم‌های اعمال شده علیه دولت ایران و نه ملت ایران است، در حالی که در اثر تحریم ملت‌ها آسیب می‌بینند. اذعان رسانه‌های خارجی به ابعادانسانی تحریم‌های غیرقانونی ترامپ علیه ملت ایران درحالی صورت می‌گیرد که «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گذشته بار دیگر با انتشار پیامی توییتری مدعی شد که آمریکا هرگز ایران را هدف تحریم‌های غذایی و دارویی قرار نمی‌دهد.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: با توجه به عدم تغییر قیمت اونس جهانی و ثبات در بازار ارز داخلی، تقاضا برای سکه و طلا در روزهای اخیر کاهش داشته و تعادل نسبی در بازار برقرار است بطوریکه نرخ انواع سکه نسبت به روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تغییر قابل محسوسی نداشته است. وی ادامه داد: در حال حاضر حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده است که در سه سال اخیر بی‌سابقه بوده است. باید توجه داشت که بیشترین سطح حباب در این بازه زمانی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد آخرین نرخ اواع سکه گفت: در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، سکه تمام با طرح جدید ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۹۰ میلیون تومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۷۰ هزار تومان است. به گفته وی؛ نرخ هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۶ هزار تومان است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.

نفت‌کش گریس حرکت خود را آغاز کرد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

یک ناو اطلاعاتی، یک زیردریایی کلاس غدیر، یک یدک‌کش و یک بالگرد به ارتش الحاق شد

رکنا10 ساعت قبل

برقراری عدالت مالیاتی با راه‌اندازی پایانه‌های فروشگاهی

تسنیم1 روز قبل

تلاش برای اصلاح دستگاه‌های رای گیری قابل هک در آمریکا

فارس14 ساعت قبل

در جام‌جهانی تمام نگاه‌ها به سمت ما است/ می‌توانیم از اسپانیا سیستم‌های روز دنیا را یاد بگیریم

میزان‌آنلاین15 ساعت قبل

دامپینگ سریالی پالایشگاه‌دار بزرگ، ‌دردسرساز شد

دنیای خودرو22 ساعت قبل

وزیر اقتصاد باید پاسخگوی تخلفات پوری حسینی باشد

افکارنیوز18 ساعت قبل

مشاور عبدالمهدی: عراق نقش اساسی در پایان بحران توقیف گریس۱ ایفا کرد

خبرآنلاین6 ساعت قبل

شهرستان ملایر نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی است

مهر1 روز قبل

رئیس کل بانک مرکزی از چند واحد صنعتی و تولیدی استان کرمانشاه بازدید کرد

تسنیم9 ساعت قبل

قرص‌های آنتی‌بیوتیک برای کودکان مضر است

افکارنیوز20 ساعت قبل