واکنش کریم باقری به سبک کاری کالدرون در پرسپولیس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. ورزشی

واکنش کریم باقری به سبک کاری کالدرون در پرسپولیس

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 - کریم باقری که طی سال ها فراز و نشیب های بسیار را در پرسپولیس شاهد بوده است، درباره لزوم هوشمندی بیش از پیش اعضای تیم، باشگاه و هواداران، در مواجهه با مسایلی که برای مقابله با پرسپولیس ترتیب داده می شود صحبت کرد.

کریم باقری که طی سال‌ها فراز و نشیب‌های بسیار را در پرسپولیس شاهد بوده است، درباره لزوم هوشمندی بیش از پیش اعضای تیم، باشگاه و هواداران، در مواجهه با مسایلی که برای مقابله با پرسپولیس ترتیب داده می‌شود صحبت کرد.

-بالاخره تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. پرسپولیس برای ورود به مسابقات آماده است؟

خوشبختانه تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. ما هم خودمان را آماده کرده‌ایم. ماطبق برنامه کار را شروع کردیم و بعد با برنامه آقای کالدرون ادامه دادیم. مدتی است که منتظریم تا وارد بازی‌ها بشویم. تمرین‌های و بازی‌های تدارکاتی خوبی هم داشتیم و یک بازی خوب دیگر هم داریم. فکر می‌کنم سرمربی هم تا الان ترکیب اصلی خود را شناخته باشد.

در کنار همه این‌ها باید گفت؛ سال خیلی سختی داریم. امتیاز گرفتن از پرسپولیس بیش از هر زمانی هدف همه تیم‌ها است و البته بعضی تیم‌ها هم تلاش کرده‌اند خود را به شدت تقویت کنند. از سوی دیگر انتظار پرسپولیسی‌ها به حق بالا رفته است. قطعا مجموعه باشگاه و تیم هم در تلاش است تا این نیاز را مرتفع کند.

– در کنار این افزایش انتظارات، کارشناسان هم در تحلیل‌های خود به این مساله اشاره می‌کنند که پرسپولیس با توجه به نفراتی که در اختیار گرفته است، این پتانسیل را دارد که حتی قویتر از قبل باشد.

ما شاکله اصلی تیم را حفظ کرده‌ایم و چند بازیکن ملی پوش هم به آن اضافه شده است. از این جهت شرایط خیلی خوبی داریم. برای فصل جدید امیدوارانه منتظر شروع مسابقات هستیم. همه برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنیم تا نتایج خوب این چند سال را ادامه بدهیم. البته برای رسیدن به این هدف باید خیلی زحمت بکشیم و کار با حرف پیش نمی‌رود. آقای کالدرون هم که گفته بود به دنبال ساختن یک تیم بهتر است.

-یکی از مسایل پیش رو این است که بالاخره هواداران بعد از ۴ سال با کادر قبلی، خو گرفته بودند و این مساله می‌تواند نمودهایی داشته باشد.

هواداران در این ۴ سال خاطرات خوبی با آقای برانکو داشتند و او هم عملکرد خوبی داشت ولی هر آمدنی، یک رفتنی هم دارد. هواداران هم بعد از همه این سال‌ها خوب می‌دانند مربیان و بازیکنان زیادی آمده‌اند و رفته‌اند ولی آن چه برای هوادار باقی می‌ماند خود پرسپولیس است. پرسپولیس چه با نتایج خوب و چه با نتایج ضعیف همیشه هوادار و نام بزرگ خودش را داشته است. نمی‌توانیم دنبال نام کسی باشیم بلکه باید دنبال نام خود پرسپولیس بود.

ما در این فصل بیشتر از سال‌های قبل به حمایت هواداران نیاز داریم. بازیکنان هم با توجه به اتفاقاتی که افتاد، چشمشان بیشتر از قبل به سکوها است. باید با هم باشیم و با هم نتیجه بگیریم.

-بعضی، این مساله را مطرح می کنند که اگر تیم در شروع بازی ها یا در مقطعی از لیگ نتایجی کسب کند که خوشایند هواداران نباشد با کششی که وجود دارد، ممکن است شعارهایی رو سکوها به نام کادرفنی قبلی به راه بیفتد، شما چه نظری دارید؟

بله. بالاخره ممکن است چنین مسایلی پیش بیاید. ممکن است بعضی بخواهند از احساسات هواداران بهره برداری کنند. نمی‌شود گفت اصلا این طور نخواهد بود. این تصمیمی است که هواداران در ورزشگاه و خارج از آن، باید برای تیم خود بگیرند. البته نظر من این است که هواداران مثل سال‌های قبل از پرسپولیس و تیم حمایت می‌کنند. دلگرمی ما واقعا به هواداران است و این یک شعار نیست. من فقط می‌توانم بگویم؛ امسال همه ما باید هوشمندانه‌تر عمل کنیم. آن هایی که پرسپولیس را دوست ندارند یا آن را سد راه خودشان می‌بینند امسال تلاش می‌کنند از این مسایل برای ایجاد مشکل بین هواداران با باشگاه و تیم استفاده کنند. آن‌ها منتظر فرصت هستند. حتما سعی می‌کنند میان هواداران و بین آن‌ها و تیم تفرقه و فاصله بیندازند و اتحاد و همدلی و اعتماد را از بین ببرند چون می‌دانند بدون این‌ها هر مجموعه‌ای آسیب پذیر می‌شود. پس همه باید باهوش و با هم باشیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

من عاجزانه از هواداران می‌خواهم که بیایند و از پرسپولیس حمایت کنند.

-قطعا هواداران هم مثل تیم فشار زیادی را احساس می‌کنند و قرعه هم به شکلی شد که پرسپولیس باید با رقبای جدیترش، ظرف چند هفته ابتدایی بازی کند و تقسیم امتیازات می‌تواند کار را سخت کند.

هر احتمالی وجود دارد. به خاطر همین باید حواسمان را جمع کنیم. من باز هم تکرار می‌کنم بعضی ممکن است شلوغ کنند. این اتفاق نباید روی بدهد. نقش تماشاگران خیلی مهم است. چشم تیم به سکوها است.

-مربیان سبک‌های متفاوتی دارند. بازیکنان با سبک جدید کنار آمده‌اند؟

سبک کار مربیان با هم فرق می‌کند. مربیان کروات روی توان بدنی و نظم و انضباط خوب کار می‌کنند. نه این که کالدرون غیر از این باشد ولی او شکل متفاوتی از فوتبال را مد نظر دارد. او بازی با حمله‌ها و تعداد گل‌های بالا می‌خواهد. آمار هم نشان می‌دهد ما از این جهت افت داشتیم. هدف کالدرون این است که پرسپولیس را از نظر نوع بازی یک مرحله بالا ببرد. بچه با این سبک ارتباط برقرار کردند ولی جا افتادن آن مستلزم بازی‌های بیشتر در طول فصل است.

-فکر می‌کنید کالدرون به ترکیب ایده آل خودش رسیده است.

برای رسیدن به نقطه ایده ال همیشه باید تلاش کرد. ما همیشه دنبال بهتر شدن هستیم ولی به طور کلی باید بگویم با توجه تمرینات و بازی‌ها او به شناخت خیلی خوبی از بچه‌ها رسیده و ترکیب خود را شناخته است.

-پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی دارد و به نظر در هر بازی چند ستاره روی نیمکت خواهد بود. این مساله در کنار خوبی هایش، سختی هایی هم دارد.

قطعا این شرایط یک نعمت است و دست مربی را باز می‌گذارد ولی اداره و مدیریت تیم را هم سخت می‌کند. البته با مشخصاتی که از آقای کالدرون دیدم، به نطرم، کار را جمع می‌کند. بازیکن فقط باید تلاش، تلاش ئ باز هم تلاش کند و باقی کار را هم به سرمربی بسپارد. در طول فصل به همه، بازی می‌رسد. البته کم و زیاد دارد ولی هر کسی باید خود را برای لحظه‌ای آماده کند که زمانش می‌رسد تا هم به خودش و هم به تیم کمک کند.

من کاملا امیدوارم بازیکنان شرایط درک کنند و با رفاقت، همدلی، انگیزه و تفکرات حرفه‌ای در خدمت تیم باشند.

-راستی به عنوان آخرین سوال، به حواشی بپردازیم که در ارتباط با سید جلال حسینی ایجاد شده بود.

متاسفانه این قبیل حواشی در اطراف پرسپولیس همیشه وجود دارد. مهم است که با هوشیاری به آن‌ها به شکلی بها ندهیم که تکرار شود. در مورد سید جلال اصلا مساله‌ای وجود نداشت. او مصدوم بود. همه هم می‌دانستند و این باعث شد در بازی‌های دوستانه کمتر حضور داشته باشد. بالاخره پرسپولیس اگر ۱۰ تا دوست داشته باشد، ۵ تا دشمن هم دارد که موفقیتش را نمی‌خواهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ضربه فنی آمریکایی بی اخلاق به سبک ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: >> چند روزی است که گفته می‌شود استراماچونی مربی ایتالیایی استقلال از شرایط ناراضی است و می‌خواهد برود>> بیرانوند به همراه کاپیتان‌های پرسپولیس از مامور نیروی انتظامی عذرخواهی کردوی چندی پیش برخورد نامناسبی با یکی از ماموران نیروی انتظامی داشت که می‌خواست با بازیکنان پرسپولیس عکس یادگاری بگیرد>> کوهپیمایی کوهنوردان نابینا و کم بینا>> نخستین مدال شمشیربازی ایران در جهان>> وقتی عموزاد به رسم ادب و احترام خواست با کشتی گیر آمریکایی دست دهد، کشتی گیر آمریکایی امتناع کرد و عموزاد نیز در میدان، این بی احترامی را پاسخ داد

گل تماشایی آریتز آدوریز به بارسلونا (اتلتیک بیلبائو ۱-۰ بارسلونا)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
به من یکی که خیلی چسبید اولین بازی فصل، با اولین ریدمان بارسا +اونم با یه سوپر گل و از حق نگذریم بازی زیبا اتلتیک اصلن هیچ نشانی از بازی کسل کننده بارسا نبود فقط چند دقبقه که اونم نمک بازی بود

آماده‌سازی ورزشگاه آزادی و ورزشگاه یادگار امام تبریز

مهرمهر1 روز قبل

ماجرا قرارداد ۷ میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس +فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس مشکلات ساختاری زیادی دارد که باید به آنها رسیدگی شود اما اینکه هر روز شو اجرا کنم و مصاحبه کنم دردی از هوادار دوا نمی‌کند. منبع: خبرآنلاین

صحنه عجیب مصدومیت آدریان دروازه بان لیورپول (ویدیو)

ایلناایلنا1 روز قبل
در جریان بازی سوپر کاپ اروپا و شادی پس از پیروزی، واکنش عجیب جیمی جامپ باعث مصدومیت دروازه بان لیورپول شد تا او بازی بعد تیمش را از دست بدهد.

معاون وزیر ورزش و پاسخ به برخی ابهامات

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان به برخی ابهامات در زمینه فوتبال پاسخ دادمعاون وزیر ورزش و پاسخ به برخی ابهاماتمعاون وزیر ورزش و پاسخ به برخی ابهاماتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان در حاشیه رقابت‌های چهارجانبه چوگان جام خیریه فرشتگان به برخی ابهامات در زمینه فوتبال پاسخ داد.

نظرها

اخبار بیشتر