برقراری عدالت جنسیتی راهبرد اساسی دولت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
برقراری عدالت جنسیتی راهبرد اساسی دولت است

برقراری عدالت جنسیتی راهبرد اساسی دولت است

برناخبرگزاری برنا |

به گزارش برنا؛ معصومه ابتکار در نشست مشترک استاندار تهران و معاون امور خانواده و زنان رئیس جمهوری با جوانان استان تهران با ابراز خرسندی از اینکه در جمع جوانانی با اندیشه، تفکر و خلاقیت حضور دارد

وی اضافه کرد: در بحث عدالت ورزش دختران و پسران نیز سیاست‌های خوبی در نظر گرفته شده است اما متاسفانه کماکان تبعیض بین دختران و پسران در ورود به ورزشکارها دیده می‌شود.

ابتکار گفت: اجرای طرح به کارگیری ۳۰ درصدی زنان در دستگاه‌های دولتی و عدالت جنسیتی به وزیر کشور و شهرداران کلان شهرها ابلاغ شده است و شهرداری‌ها مکلف هستند در برنامه ریزی‌ها و پست‌های مدیریتی از وجود بانوان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد پست‌های سازمانی از جمله ۲۵ درصد برای دختران و ۲۵ درصد برای پسران جوان در نظر گرفته شده افزود: برای شهرداران در رابطه با به کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی کارنامه صادر می‌شود.

وی گفت: اکنون ما در حال تجربه بدترین نوع تحریم‌های اقتصادی و روانی در دنیا هستیم ولی خلاف قاعده حرکت می‌کنیم و با تلاش، صبر و استقامت در مقابل دشمن می‌ایستیم و سربلند خواهیم بود.

ابتکار با بیان اینکه دشمن با جنگ اقتصادی و روانی به دنبال ناامید کردن مردم است ادامه داد: ما باید تحول را از خود آغاز کنیم و در کنار هم توطئه‌های دشمن را شکست دهیم.

وی تصریح کرد: ما در شرایط سختی قرار داریم و آمریکا با تحریم موفق‌ترین وزیر خارجه دنیا به دنبال این است که نماینده مردم ایران را از گفت و گو محروم کند.

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه به تاثیر گذاری و ایفای نقش جوانان در کنار خود اعتقاد داریم اضافه کرد: جوانان در قالب مشاوران و سازمان‌های مردم نهاد با شرکت در چنین جلساتی می‌توانند علاوه بر ابراز مشکلات خود، ایده و راهکارهای علمی و پژوهشی خود را در موضوعات مختلف به ما ارائه دهند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در استان تهران وجود دارد گفت: تاکنون چندین دوره و نشست برای توان افزایی زنان در زمینه‌های محیط زیست و کارآفرینی برای دستیابی به مهارت برگزار شده است و در این دوره‌ها برای توان افزایی دو هزار و ۵۰۰ نفر از زنان کارآفرین و سازمان‌های مردم نهاد در استان‌های بزرگ و اطراف آنها نظیر خراسان، اصفهان و فارس تلاش شده است.

وی همچنین گفت: به عنوان اعضای دولت اعتقاد داریم سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند بهترین راه گشا برای حل مسائل مختلف باشند.

ابتکار گفت: به وزیران و استانداران ابلاغ شده که برای برنامه ریزی و ارتقای شاخص‌های آموزش و دسترسی به آموزش پسران و دختران بازمانده از تحصیل نظیر کودکان سیستان و بلوچستان و هر کودک دیگر ایرانی و خارجی کمک کنند و اجازه ندهند هیچ کودکی از تحصیل باز بماند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: دختران سه تا چهار برابر پسران از تحصیل بازمانده‌اند و این موضوع باید بررسی شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در خصوص برنامه ریزی‌های صورت گرفته نیز گفت: از تمامی استانداران خواسته شده در کمیته برنامه ریزی استان‌ها شاخص هایی برای سند ارتقاء تحقق عدالت جنسیتی و موضوع خانواده نوشته و ارائه دهند.

ابتکار تصریح کرد: استانداری تهران برنامه ارتقاء زنان و خانواده را نوشته و در شورای برنامه ریزی به تصویب رسیده است.

وی همچنین گفت: از دو سال قبل با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی آسیب‌های جدی به خانواده‌ها وارد شد و آن را از درون متزلزل کرد و ما امروز با نگاه و هویت ایرانی اسلامی باید آموزش‌های در خصوص مهارت ارتباطی درون خانواده، گفت و گوی بین نسلی، مهارت‌های شنیداری و گفتاری به خانواده‌ها ارائه کنیم تا آنها بتوانند از شبکه‌های اجتماعی به نحوه مطلوب بهره ببرند.

ابتکار با بیان اینکه مهارت ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار در حال ارتقاء است گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند در زمینه‌های مهارت افزایی، سلامت جنسی و آموزش جنسی به ما کمک کنند چرا که در شبکه‌های اجتماعی با انبوهی از مطالب غیر علمی روبرو هستیم.

تاکید استاندار تهران بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان استان تهران جهت دستیابی به توسعه و پیشرفت

استاندار تهران بر ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان استان تهران جهت توسعه و پیشرفت کشور و به موزارات آن توسعه استان تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی نیز در نشست امور جوانان استانداری تهران اظهار داشت: از خانم ابتکار و اقداماتشان چه زمانی که در محیط زیست بوده و چه زمانی که در شورای شهر و اکنون که در معاونت امور بانوان اقدامات راهبردی را پیگیری می‌کنند تشکر می‌کنم.

وی سپس با تبریک روز جهانی جوان و همچنین روز تشکل‌های اجتماعی که هفته آینده نشستی در این زمینه برگزار می‌شود افزود: اگر توسعه را یک هدف مطلوب تعریف کنیم که کاهش فقر، افزایش مشارکت اجتماعی و رفع تبعیض را به دنبال دارد، فرآیندی پیوسته است که باید در اولویت سیاستگذاری کشور باشد.

استاندار تهران بیان کرد: یکی از ابزارهای توسعه باور به جوانان و بانوان به عنوان نیروهای بالنده و اثرگذار است که باید از ظرفیت این نیروها برای توسعه و اعتلای کشور استفاده کرد.

محسنی بندپی سپس به ضرورت اعتماد به جوانان به عنوان نیروهای خلاق اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی اقتصادی بهره‌گیری از نیروهای جوان می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات باشد که در استان تهران از این ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۶ مرداد ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران18 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی مانند آزادی نفتکش ایرانی، حواشی جریانات اخیر باشگاه استقلال، ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و … پرداخته است. انتهای پیام/دانلود بخش خبری بیست و سی + فیلم

نقش مشاوران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ۸۴ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه دست خط شبکه پنجم سیما در بخشی از سخنانش درباره نقش مشاوران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ صحبت کرد. وی گفت: شاکله وجودی دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی و بعد مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاورن و کسانی که به او نظر می‌دادند «کارگزاران» بودند. اگر احمدی‌نژاد یک جلسه برای نمایندگان می‌گذاشتیم طبیعی بود که برای هاشمی هم بگذاریم. قرار شد من از طریق دفتر پیگیری کنم و بعد به من اطلاع دادند آقای هاشمی نمی‌آیند. بیشتر بخوانید: قاطعیت دولت در کم کردن بودجه صدا و سیما به دلیل ساخت یک سریال + فیلمانتهای پیام/کوهکن در برنامه دست خط شبکه ۵ + فیلم

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.

واکنش‌ها در روسیه به رفع توقیف نفتکش گریس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل، رفع توقیف از ابرنفتکش گریس یک، واکنش‌های بسیاری در محافل سیاسی، رسانه‌ای و کارشناسی روسیه داشت. بسیاری از مسئولان و تحلیلگران روس، این اقدام دولت انگلیس را بیانگر ضعف و ناتوانی دولت این کشور و پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرده و معتقدند: دولت انگلیس با تن دادن به خواست آمریکا، دست به اقدامی غیرقانونی زد که نتیجه آن فضاحت و خفت برای آمریکا و انگلیس بود.

فیلم | نفتکش ایرانی «گریس» با تغییر نام به «آدریان دریا» راهی مدیترانه شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

جزیره گرینلند فروشی نیست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این پیام دولت گرینلند در حقیقت واکنش به برخی گزارش‌ها در این خصوص بود که ترامپ در حال مذاکره با دولت دانمارک و تلاش برای خریدن این جزیره است. دولت گرینلند اعلام کرد این جزیره فروشی نیست. افراد محلی ساکن جنوب شرق این جزیره می‌گویند آمریکا در گذشته هم برای خریدن گرینلند تلاش کرده است. یکی از ساکنان این منطقه گفت آمریکا سال ۱۸۶۷ و همچنین کمی بعد از جنگ جهانی دوم برای خریدن این جزیره تلاش کرد. این جزیره همچنین از اهمیت راهبردی برای آمریکا برخوردار است. آمریکا در شمال غربی این جزیره یک پایگاه هوایی دارد.

نظرها

اخبار بیشتر