تعمدی بودن انفجارها در عراق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

تعمدی بودن انفجارها در عراق

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
محافلی عراقی از دست داشتن آمریکا و رژیم صهیونیستی در انفجار پایگاه نظامی الصقر خبر دادند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ محافلی عراقی اعلام کردند انفجاری که در انبار سلاح داخل پایگاه نظامی الصقر روی داد, تعمدی بوده است و آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیست در آن دست دارند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

دیدگاه‌های ضد و نقیضی درباره انفجار انبار سلاح در پادگان الصقر در جنوب بغداد, پایتخت عراق مطرح شده است. برخی بر این باورند که این نوع انفجارها بر اساس سناریوی مشابه در حال تکرار است.

برخی گروه‌های سیاسی عراقی در واکنش به انفجار پادگان الصقر تاکید می‌کنند که برخی طرفها به طرق گوناگون در تلاش هستند تا بسیج مردمی را هدف قرار دهند.

نسیم عبدالله, عضو ائتلاف فتح عراق در این باره گفت: «هدف اصلی, ضربه زدن به محور مقاومت است. تقریبا بیش از ده انبار سلاح وابسته به بسیج مردمی و نیروهای مسلح عراقی به شکلی یکسان منفجر شدند. تا زمانی که چنین راهها و روشهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد, نشان می‌دهد که انگیزه هایی وجود دارد و طرفهایی هستند که از این وضعیت استقبال می‌کنند».

بنا به گفته منابع امنیتی عراقی, یکی از دلایل وقوع انفجار در انبار سلاح در پایگاه نظامی الصقر, انباشته کردن نامناسب سلاح و افزایش دمای هواست اما با تکرار چند باره این گونه انفجارها در مناطق مختلف عراق, درستی این دیدگاه بعید به نظر می‌رسد. محافلی عراقی با استناد به داده هایی تاکید می‌کنند عامل اصلی این انفجارها, ائتلاف آمریکایی اسرائیلی است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

طالب الشوکه, تحلیلگر مسائل سیاسی در همین زیمنه به العالم گفت: «چه کسی توان و امکانات لازم را برای هدف قرار دادن این مواضع نظامی دارد؟ حریم هوایی در اختیار کیست؟ چه اهداف و مقاصدی منجر به حمله به این پادگانها و مواضع نظامی شده است؟ هر آنچه رخ داده, نتیجه حضور آمریکاییها و اسرائیلیهای منفور برای ضربه زدن به بسیج مردمی است, زیرا این نیروها تنها مانع بر سر راه آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند».

در پی انفجار انبار سلاح و انفجارهای پیش از آن, گروه‌های سیاسی عراقی اجرای تحقیقاتی جامع را درباره انگیزه‌های این انفجارها و همه طرفهایی خواستار شدند که امکانات لازم را برای چنین حملاتی در اختیار دارند.

بسیاری از عراقیها و گروه‌های سیاسی در این کشور, وقوع انفجار را به علت انبار کردن نامناسب سلاح بعید می‌دانند و محتمل‌ترین سناریو, این است که این انفجارها در پی حمله‌های هوایی رخ داده اند, اتفاقی که چندین بار در مواضع نظامی مختلف رخ داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

فیلم | نفتکش ایرانی «گریس» با تغییر نام به «آدریان دریا» راهی مدیترانه شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

واکنش‌ها در روسیه به رفع توقیف نفتکش گریس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل، رفع توقیف از ابرنفتکش گریس یک، واکنش‌های بسیاری در محافل سیاسی، رسانه‌ای و کارشناسی روسیه داشت. بسیاری از مسئولان و تحلیلگران روس، این اقدام دولت انگلیس را بیانگر ضعف و ناتوانی دولت این کشور و پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرده و معتقدند: دولت انگلیس با تن دادن به خواست آمریکا، دست به اقدامی غیرقانونی زد که نتیجه آن فضاحت و خفت برای آمریکا و انگلیس بود.

جزیره گرینلند فروشی نیست

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
این پیام دولت گرینلند در حقیقت واکنش به برخی گزارش‌ها در این خصوص بود که ترامپ در حال مذاکره با دولت دانمارک و تلاش برای خریدن این جزیره است. دولت گرینلند اعلام کرد این جزیره فروشی نیست. افراد محلی ساکن جنوب شرق این جزیره می‌گویند آمریکا در گذشته هم برای خریدن گرینلند تلاش کرده است. یکی از ساکنان این منطقه گفت آمریکا سال ۱۸۶۷ و همچنین کمی بعد از جنگ جهانی دوم برای خریدن این جزیره تلاش کرد. این جزیره همچنین از اهمیت راهبردی برای آمریکا برخوردار است. آمریکا در شمال غربی این جزیره یک پایگاه هوایی دارد.

فیلم | دومین پرواز اوخوتنیک، پهپاد جنگنده روسیه

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

اصلاح آیین نامه داخلی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نمایندگان مجلس در راستای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس نحوه معرفی و بررسی برنامه وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌های مجلس را اصلاح کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس در راستای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس نحوه معرفی و بررسی برنامه وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌های مجلس را اصلاح کردند.

نظرها

اخبار بیشتر