پایان پنجمین دوره مسابقات نظامی دریایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. بین‌المللی

پایان پنجمین دوره مسابقات نظامی دریایی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مسابقات جام دریا در چهارچوب مسابقات نظامی بین المللی 2019 میلادی با شرکت 30 کشور با محوریت روسیه در 32 رشته در ده کشور برگزار میشود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما از باکو؛ در پنجمین دوره رقابت‌های نظامی جام دریا، که با شرکت روسیه، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و قزاقستان به مدت ۱۰ روز در آب‌های دریای خزر به میزبانی جمهوری آذربایجان برگزار شد، تیم‌های شرکت کننده به ترتیب به این امتیازها دست یافتند؛ جمهوری آذربایجان ۲۱۲ امتیاز، روسیه ۱۸۶ امتیاز، قزاقستان ۱۴۲ امتیاز، جمهوری اسلامی ایران ۱۳۶ امتیاز.

بقا در دریا، کنترل صدمات با سامانه کنترل صدمات آبگرفتگی، تیراندازی به اهداف هوایی و سطحی، مهارت‌های دریا و رفتن به بویه شش بخش رقابتی این مسابقات نظامی بود.

جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات با دو ناوموشک انداز جوشن و پیکان شرکت کرده بود.

درمراسم اختتامیه و تقدیر از تیم‌های برتر این مسابقات نظامی که صبح امروز پنجشنبه با حضور نیروهای شرکت کننده در این مسابقات وجمعی از مقامات نظامی جمهوری آذربایجان برگزار شد نظام عثمان اف معاون ستاد کل ارتش جمهوری آذربایجان گفت: برگزاری این رقابت‌ها موجب تبادل تجربه، گسترش همکاری‌ها ی نظامی، تقویت دوستی و اعتماد میان کشورهای حاضر می‌شود.

قبل از آغاز مراسم اختتامیه با حضور سرپرستان هرکدام ازتیم‌های اعزامی از کشورهای حاضر در این مسابقات نشست خبری برگزار شد که در این نشست ناخدایکم ستاد "حسین حسنی مسئول و سرپرست تیم اعزامی از کشورمان به مسابقات بین المللی جام دریا گفت: این مسابقات برای پنجمین بار همسایگان دریای خزر را دور هم جمع کرد تا دانش و تخصص و مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارند.

وی با اشاره به نقش این رقابت‌های نظامی در ارتقای دیپلماسی نظامی و تعامل سطح همکاری کشورهای حاشیه دریای خزر افزود: پیام این مسابقات این است که امنیت خزر فقط و فقط با حضور خود کشورهای ساحلی این دریا و بدون حضور بیگانگان مقدور می‌باشد.

سبحان بکیر اف معاون نیروی دریایی جمهوری آذربایجان هم در این نشست خبری، پیروز اصلی این رقابت‌ها را دوستی میان کشورهای حاضر اعلام کردو افزود: در این مسابقات ما در فضای صمیمی چگونگی مبارزه با تروریسم و دیگر تهدیدات در خزر را تمرین کردیم

مسابقات جام دریا در چهارچوب مسابقات نظامی بین المللی ۲۰۱۹ میلادی که با شرکت ۳۰ کشور با محوریت روسیه در ۳۲ رشته در ده کشور برگزار میشود به میزبانی جمهوری آذربایجان برگزار شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تصاویر پهپادهای یمن در عمق عربستان سعودی+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل

عمق خاک سعودی در نخستین عملیات توازن بازدارندگی درهم کوبیده شد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ازصنعا,یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بزرگترین عملیات را با نام «نخستین عملیات توازن بازدارندگی» در عمق خاک سعودی انجام داد؛ به طوری که ۱۰ فروند پهپاد میدان نفتی و پالایشگاه الشیبه وابسته به آرامکو بزرگ‌ترین شرکت نفتی عربستان را هدف قرار دادند. عبدالملک بدرالدین دبیرکل انصارالله یمن تاکید کرد: این عملیات در فاصله ۱۱۰۰ کیلومتری عمق خاک سعودی انجام شد. خالد غراب کارشناس نظامی می‌گوید: تاسیسات نفتی و اقتصادی عربستان به هدف مشروع نیرو‌های موشکی و پهپادی یمن تبدیل شده‌اند. سرتیپ عابد الثور کارشناس نظامی گفت: اگر این، نخستین عملیات در منطقه بود پس عملیات بعدی گسترده‌تر صورت خواهد گرفت؛ بنابراین تاسیسات و مراکز مهم عربستان زیر آتش ما قرار دارد. ------------مصاحبه‌ها:۱-سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن۲-عبدالملک بدرالدین دبیرکل انصارالله یمن۳-خالد غراب کارشناس نظامی۴-سرتیپ عابد الثور کارشناس نظامی۵-احمد الکبسی روزنامه نگار

عملیات گسترده پهپادی یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسرتیپ عبدالله الجفری سخنگوی نیروی هوایی یمن گفت: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سطح عالی پیشرفت کرده و اکنون به طور نقطه زن، اهداف خود را منهدم می‌کند. این سلاح پیشرفته تهاجمی با عبور از مرزهای جغرافیایی، اهداف نظامی را در کشورهای متجاوز هدف قرار می‌دهد و توانست معادله جنگ را تغییر دهد. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مزدوران را در منطقه غرب رشاحه هدف حملات گسترده قرار دادند. یک رزمنده یمنی تاکید کرد: به مواضع مزدوران حمله کردیم و شمار زیادی از آنها را کشتیم و غنائم زیادی به دست آوردیم. عبداللطیف وشلی خبرنگار جنگ گفت: هدف از حملات در مرزها و مقابله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با حملات سعودیها و همچنین حملات پهپادی، تسلیم کردن عربستان برای توقف جنگ است.

حمله انتحاری به یک مراسم عروسی در غرب کابل/ ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در نتیجه حمله انتحاری شنبه‌شب گذشته به یک مراسم عروسی در غرب شهر کابل دست‌کم ۶۳ نفر کشته و ۱۸۲ نفر زخمی شده‌اند. نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، امروز یک‌شنبه (۲۷ اسد)، گفت که در این حمله زنان و کودکان در میان قربانیان این رویداد هستند. این انفجار حوالی ساعت ۱۰:۴۰ شنبه‌شب گذشته در سالن عروسی «شهر دبی» در نزدیکی ایستگاه بهادرخان و در کنار جاده فیض‌محمد کاتب در حوزه ششم امنیتی شهر کابل به وقوع پیوست. به گفته نصرت رحیمی، یک عامل انتحاری مواد منفجره همراه خود را در نزدیکی جایگاه داماد منفجر کرده است. هرچند وزارت کشور افغانستان شمار قربانیان را ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی اعلام کرده است، اما برخی از شاهدان این رویداد و وکیل گذر منطقه می‌گویند شمار تلفات بیشتر از آمار رسمی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نیرو‌های ارتش سوریه از پانزدهم مرداد ماه مرحله سوم عملیات را در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب علیه گروهک‌های تروریستی آغاز و ضربات مهلکی را به آنان وارد کردند. براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های سوری در جریان درگیری‌های ۱۱ روز گذشته موفق شدند بیش از ۲۰ منطقه را در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند. «اربعین، البان، الزکاه، الصخر، مشرفه، الجیسات، سکیک، کفرعین، ام زیتونه، زیتونه، عاس، خربه مرشد، المنطار، مدایا، الارجحی، کفرطاب، عابدین و مغرالحنطه» مهم‌ترین مناطق به شمار می‌آیند که در این عملیات به کنترل نیرو‌های ارتش سوریه درآمدند. به گفته منابع میدانی، نیرو‌های سوری در مرحله سوم عملیات در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب مساحتی نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر مربع را از لوث وجود تروریست‌ها پاکسازی و به سیطره درآوردند. در فهرست کشته شدگان نام چند فرمانده میدانی گروهک‌های تروریستی از جمله ««ابو سلمان البیلاروسی، مالک ابراهیم، عبدالباسط الحمیدی، صالح نجدات، شهاب ابوسامی و …» دیده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

نامه‌نگاری‌های تند و تیز میان آیت‌الله یزدی و صادق آملی لاریجانی

خبری1 ساعت قبل

معرفی یک مستند ایرانی به عنوان نماینده اسکار ۲۰۲۰ و واکنش‌ها به این انتخاب

خبری2 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۲۷ مردادماه

خبری3 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

علم الهدی: موسیقی امروز هماهنگ با فسق و فجور است/در زمان ائمه، ابزار موسیقی فقط در مورد لهو و لعب کاربرد داشته است

خبرآنلاین46 دقیقه قبل

نمایش معماری هندوستان در کاخ گلستان

ایسنا48 دقیقه قبل

ترمز رکورد شکنی شاخص کشیده شد/ نماگر بورس در ارتفاع ۲۶۰هزار واحدی

اقتصاد آنلاین49 دقیقه قبل

ارتش سوریه حلقه محاصره تروریستها در اطراف «خان‌شیخون» را تنگ‌تر کرد

مهر49 دقیقه قبل

هند ۴ هزار نفر را در جامو و کشمیر بازداشت کرد

مهر49 دقیقه قبل

دولت اقدام قابل توجهی برای جبران خسارت اصناف سیل‌زده نکرده است

مهر51 دقیقه قبل