جنگ تجاری با چین براقتصاد آمریکا تاثیر مثبت گذاشته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

جنگ تجاری با چین براقتصاد آمریکا تاثیر مثبت گذاشته است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
ترامپ همچنین از اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت کرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیمابه نقل از تلویزیون رویترز ,دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی درپاسخ به سوال خبرنگاری درباره چین گفت: به نظرم ما باید موفقیتی با دوام را در بخش اقتصادی خود داشته باشیم. دیگر کشورها از نظر اقتصادی ضعیف عمل می‌کنند. همانطور که می‌دانید چین ضعیف عمل می‌کند. تعرفه هایی که ما وضع کرده‌ایم به طور قابل توجه بر آنها موثر بوده‌اند. این تعرفه‌ها ۶۰میلیارد دلار برای ما درآمد به همراه دارند. چینی‌ها باید کشاورزان ما را درک کنند. کشاورزان کشور ما معتقدند که ما باید کاری در رابطه با چین انجام دهیم. من اقداماتی ضد چین انجام داده‌ام. البته باید بگویم که ما مذاکراتی هم با چین داشته‌ایم. آنها خواهان رسیدن به توافق هستند و ما باید ببینیم که چه روی خواهد داد. ما توافقی را پیشنهاد کرده‌ایم اما آنها آن را قبول نکردند. آنها به دنبال یک فرصت دیگر هستند. به نظرم آنها یک فرصت بزرگ و خوب را از دست دادند. چین به شدت خواهان رسیدن به توافق است. ما با آنها مذاکره کردیم. ما باید ببینیم که چه روی خواهد داد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

رئیس جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: اسرائیل به دو عضو زن کنگره اجازه ورود نداده است,نظر شما چیست,گفت: آنها افرادی یهودی ستیز هستند. آنها به شدت ضد اسرائیل هستند. به نظرم سخنان آنها مایه شرمساری است. به نظرم سخنانی که آنها درباره اسرائیل و مردم آن زده‌اند یک اشتباه وحشتناک است. آنها به نماد حزب دموکرات بدل شده‌اند. اگر شما به زبان آنها و سخنانی که گفته‌اند نگاهی داشته باشید به این نتیجه خواهید رسید. آنچه که آنها گفته‌اند مایه شرمساری است. من می‌توانم تصور کنم که چرا اسرائیل به آنها اجازه ورود نداده است. اما اگر آنها اجازه ورود به آنها می‌دادند این به منزله سوالی بزرگ برای من بود.

ترامپ در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آیا جنگ تجاری با چین اقتصاد آمریکا را وارد یک دوره رکود نمیکند,گفت: به نظرم هرچه جنگ تجاری طولانی‌تر شود ,چین ضعیف‌تر می‌شود و ما قدرتمندتر می‌شویم. ما از طریق وضع تعرفه‌ها به میلیاردها دلار درآمد رسیده‌ایم. هرچه این موضوع طولانی‌تر شود ما قدرتمندتر می‌شویم. چین میلیونها فرصت شغلی را از دست می‌دهد. هزاران شرکت خارجی در چین تعطیل شده‌اند. اگر افرادی چون بایدن بر سر کار بودند به این موضوع به فوریت خاتمه می‌دادند و می‌گفتند که ما می‌خواهیم چین را بسازیم. چین برای سالیان متمادی سالیانه ۵۰۰ میلیارد دلار از کشور ما درآمد کسب کرده است. این موضوع نمی‌تواند بیش از این ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آیا نگرانی سرکوب‌ها در هنگ کنگ نیستید,گفت: من نگرانم. ما نمی‌خواهیم شاهد سرکوب خشونت بار باشیم. من دیشب یک بیانیه منتشر کردم. من به رئیس جمهور چین گفتم که آماده‌ام که با نمایندگان تظاهرکنندگان صحبت کنم. این کار می‌تواند در مدت ۱۵دقیقه انجام شود. اگر او با تظاهرکنندگان دیدار کند بسیار موثر خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آیا قصد ندارید که با نتانیاهو درباره اینکه به دو عضو کنگره اجازه ورود به اسرائیل را نداده است ,صحبت کنید,گفت: او فردی است که من می‌توانم با او صحبت کنم. به نظرم بیانیه‌های من در رسانه‌های اجتماعی به خوبی بیان کننده همه چیز هستند. به نظرم آنها افرادی ضد اسرائیلی و یهودی ستیز هستند. اگر افراد دیگری این سخنان را می‌گفتند باید بهای آن را پرداخت می‌کردند.

او در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: چین اعلام کرده است که به خاطر وضع تعرفه‌ها از طرف آمریکا بر کالاهایش اقداماتی تلافی جویانه در نظر خواهد گرفت,پاسخ شما چه خواهد بود,گفت: اگر آنها تلافی جویانه برخورد کنند,ما هم از اقدامات تلافی جویانه ضد آنها استفاده خواهیم کرد. به نظرم در حال حاضر فرصت‌های شغلی اندکی در چین باقی مانده است. البته ما راهی طولانی پیش رو داریم. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که چین بیش از این از کشور ما بهره برداری کند. آنها برای سال‌های متمادی سالیانه ۵۰۷ میلیارد دلار از کشور ما نفع برده‌اند. این موضوع سرقت مالکیت معنوی و موارد دیگر را در بر می‌گیرد. البته ما گفتگوهای خوبی با چین داریم و باید ببینیم که وضعیت چگونه پیش خواهد رفت. ما گفتگوهای تلفنی خوبی داشته‌ایم. ما باید ببینیم که آنها می‌خواهند چه کاری انجام دهند. نگاهی به وضعیت اقتصادی کشورمان در روز بعد از انتخاب من داشته باشید. ما یک تیم اقتصادی فوق العاده پس از انتخابات ایجاد کردیم. ما از ماه نوامبر و نه ژانویه این کار را اغاز کردیم. واقعیت این است که من اقتصاد کشور را رشد دادم. اگر من در انتخابات برنده نمی‌شدم اقتصاد کشور نزول پیدا می‌کرد. اگر من در انتخابات سال ۲۰۲۰ برنده نشوم آنگاه وضعیت اقتصادی کشور بد خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی درباره چین گفت: من خواهان آن هستم که چین مسائل موجود در هنگ کنگ را به روشی انسانی حل و فصل کند. به نظرم آنها می‌توانند این کار را به فوریت انجام دهند. من اعتماد زیادی به رئیس جمهور چین دارم. معتقدم که ما می‌توانیم با نمایندگان تظاهرکنندگان مذاکره کنیم. شکی وجود ندارد که او می‌تواند به فوریت مشکلات را حل و فصل کند.

ترامپ درباره ممانعت از ورود دو نماینده زن عضو کنگره به فلسطین اشغالی هم گفت: اگر اسرائیل به آنها حتی اجازه ورود می‌داد این می‌توانست به منزله موضوع وحشتناکی باشد. آنها خواهان تحریم اسرائیل هستند. آنها سخنان وحشتناکی درباره یهودیان زده‌اند. آنها سخنان وحشتناکی درباره اسرائیل و اسرائیلی‌ها زده‌اند. اگر اسرائیل به آنها که سخنان بدی درباره اسرائیل زده‌اند اجازه ورود می‌داد این به منزله اقدامی وحشتناک بود. جالب توجه است که آنها به نماد حزب دموکرات بدل شده‌اند. دموکرات‌ها نمی‌خواهند کاری برای محکوم کردن آنها انجام دهند. اگر این سخنان را افراد دیگری ۱۰سال پیش می‌زدند باید این سخنان را تاکنون محکوم کرده بودند. آنها بدترین سخنانی را که من تاکنون درباره اسرائیل شنیده‌ام زده‌اند. اسرائیل چگونه می‌تواند به آنها خوش آمد بگوید؟ به نظرم حضور آنها نمی‌تواند مسئله خوبی برای اسرائیل باشد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: شما زمانی که راهی نشست گروه ۷ شوید آیا در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس موضوع توافق تجاری را با وی بررسی خواهید کرد,گفت: ما با انگلیس درباره تجارت مذاکره می‌کنیم. ما می‌توانیم به توافق تجاری بزرگی برسیم. ما با بوریس جانسون مذاکره می‌کنیم. من دیروز با وی تلفنی صحبت کردم. من بار دیگر با وی صحبت می‌کنم. ما در موارد زیادی با هم؛ هم نظر هستیم. ما احساس خوبی درباره هم داریم. ما می‌توانیم یک توافق خوب و عالی با انگلیس داشته باشیم. ما می‌توانیم روابط تجاری بیشتری با انگلیس داشته باشیم. آنها نزدیک‌ترین متحدان ما در جهان هستند. ما می‌توانیم روابطی عالی با همدیگر داشته باشیم. ما می‌توانیم روابط خوبی با انگلیس داشته باشیم. این موضوع می‌تواند به سرعت روی دهد. ما بیشتر موضوع روابط را با انگلیس بررسی خواهیم کرد. احتمالا مسائل دیگر بررسی خواهد شد. مسائل زیادی بررسی خواهد شد.

وی درباره خشونت‌های ناشی از سلاح در آمریکا گفت: ما نمی‌خواهیم که افراد دیوانه به سلاح دسترسی داشته باشند. بیماری روانی موضوعی است که هیچ فردی نمی‌خواهد درباره آن صحبت کند. این افراد از نظر روانی؛ بیمار هستند. ما باید این موضوع را بررسی کنیم. آنها ماشه را می‌کشند. ما باید به طور جدی بیماری‌های روانی را بررسی کنیم. تاکنون این موضوع انجام نشده است. این موضوع ساده‌ای است. ما نمی‌خواهیم که افراد بیمار به سلاح دسترسی داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

فیلم | لحظه عبور شهاب سنگ عظیم در آسمان ایتالیا!

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

پاکسازی خان شیخون از تروریست‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دمشق؛ ارتش سوریه پس از آزادی خان شیخون درصدد پاکسازی و بازگشایی راه ترانزیتی دمشق به حلب است.

نظرها

اخبار بیشتر