۱۰ شهری که اقتصاد آمریکا را می‌چرخانند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
۱۰ شهری که اقتصاد آمریکا را می‌چرخانند

۱۰ شهری که اقتصاد آمریکا را می‌چرخانند

۸.۸ درصد از کل اقتصاد آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۷ در شهر نیویورک متمرکز بوده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، تا پایان سال ۲۰۱۷، حدود نیمی از کل اقتصاد آمریکا در ۲۳ کلان‌شهر این کشور متمرکز بوده است. با جمع آوری داده‌های مربوط به ۳۸۳ شهر بزرگ آمریکا از مرکز سرشماری این کشور مشخص شده است که تقریبا تمامی ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی در این شهرها مستقر هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، لازم به ذکر است که به طور متوسط ۳۲ درصد بزرگسالان آمریکایی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند که این رقم در ۲۰ شهر از ۲۳شهر بزرگ اقتصادیاین کشور از متوسط کشوری بالاتر بوده است. در ادامه با سهم ۱۰ شهر بزرگ آمریکا از کل تولید ناخالص داخلی این کشور تا پایان سال ۲۰۱۹ آشنا می‌شوید:۱- نیویورک

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۱٫۷ تریلیون دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۸٫۸ درصد۲- لس آنجلس

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۱ تریلیون دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۵٫۴ درصد۳- شیکاگو

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۱٫۷ تریلیون دلار

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۸٫۸ درصد۴- دالاس

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۵۳۵٫۵ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲٫۷ درصد۵- واشنگتن دی. سی

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۵۳۰ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲٫۷ درصد۶- سان فرانسیسکو

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۵۰۰٫۷ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲٫۶ درصد۷- هوستون

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۴۹۰٫۱ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲٫۵ درصد۸- فیلادلفیا

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۴۴۵ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲٫۳ درصد۹- بوستون

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۴۳۸٫۷ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲٫۳ درصد۱۰- آتلانتا

حجم تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷: ۳۸۵٫۵ میلیارد دلار

سهم تولید ناخالص داخلی از کل اقتصاد آمریکا: ۲ درصد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش سی‌ان‌ان، ترامپ از مشاورانش در کاخ سفید خواسته تا درباره امکان خرید این جزیره از دولت دانمارک بررسی کنند. دو منبع مطلع از درون کاخ سفید به وال استریت ژورنال گفته‌اند: ترامپ با دستیارانش در این باره صحبت کرده و از آنها پرسیده که چطور می‌شود گرینلند را خرید. بر اساس اعلام دو منبع داخلی از کاخ سفید، ترامپ ظاهرا در ارایه پیشنهاد خرید خود جدی بوده و در بهار امسال این مساله را حتی با وکیل کاخ سفید مورد بررسی قرار داده است. ایالات متحده آمریکا پیشتر نیز پیشنهاد خرید گرینلند را به دولت دانمارک داده بود. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، ترامپ به این امید است که هزینه‌های زیاد نگهداری گرینلند برای دانمارک، در نهایت دولتمردان کپنهاگ را مجاب به پذیرش پیشنهاد فروش گرینلند کند.

نظرها

اخبار بیشتر