سود و منفعت انجیر گلوگاه نصیب دلالان می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
سود و منفعت انجیر گلوگاه نصیب دلالان می‌شود

سود و منفعت انجیر گلوگاه نصیب دلالان می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
گلوگاه- فرماندار گلوگاه گفت: سود و منفعت انجیر گلوگاه، نصیب دلالان می شود و مردم سهم ناچیزی از دسترنج خود دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون کلبادی نژاد، پنجشنبه شب در ششنین جشنواره انجیر گلوگاه افزود: ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی مهمترین راهکار برای برون رفت از مشکلات مختلف حوزه اشتغال و توسعه در گلوگاه است.

وی اظهار داشت: جشنواره انجیر گلوگاه، نمادی از توسعه و پیشرفت شهرستان است و اگر به دنبال توسعه هستیم باید ظرفیت‌های مختلف برای توسعه استفاده شود، همچنین پتانسیل و ظرفیت‌های مختلف بالقوه و بالفعل و استفاده از توان صنایع خرد و بزرگ مهمترین راهکار برای توسعه است.

فرماندار گلوگاه افزود: اگر ساختارمند و نظام مند نباشیم بدون کمک اتحادیه‌ها و تعاون راه به جایی نمی‌بریم.

وی بیان داشت: ششمین جشنواره انجیر میراث گذشتگان ما است و اما هنوز به مطالبه‌گری شش ساله نرسیدیم و باید تلاش شود تا این فرصت به تهدید تبدیل نشود.

وی میزان تولید انجیر گلوگاه را ۱۰۰۰تن تولید اعلام کرد که عمده تولیدات توسط دلالان با قیمت بسیار پایین خریداری و به نوعی به یغما میرود.

شهردار گلوگاه هم با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره انجیر گلوگاه یادآور شد: این جشنواره با تمام کمبودها و اختلافات نظرها شروع شد و تا ۲۸مردادماه ادامه دارد.

محمدرضا ترابی گفت: باید تلاش شود تا در شهرستان در کنار تولیدات صنایع بسته بندی داشته باشیم چرا که وجود ۱۵۰هکتار باغ انجیر که ۱۰۰هکتار به بار نشسته است می‌تواند نقطه مهمی برای توسعه باشد.

وی گفت: باید همه تلاش کنیم تا در راستای توسعه باغات و صنایع تبدیلی تلاش شود تا فرصت کاشت درختان انجیر و برداشت این میوه در نبود صنایع تبدیلی به تهدید برای باغداران تبدیل نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سرهنگ علیفر و گاف جدید از نوع ویکی‌پدیا

مهرمهر1 روز قبل
ایسناایسنا22 ساعت قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.

گاف سرهنگ علیفر؛ متلک به پرسپولیسی‌ها یا سوتی از نوع ویکی‌پدیا؟ /فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گفته او، بر اساس مصوبه دیگر این جلسه، همه پرداخت‌ها اعم از مستمر و غیرمستمر، باید سقف و کف مشخصی داشته باشند و پرداخت خارج از آن مشمول مجازات خواهد بود. انگاره دوم بر آن بود که در راستای کنترل حقوق‎های نجومی، محدودیت‎هایی را از نظر کف و سقف برای پرداخت به کارکنان و مدیران در دستگاه‎های اجرائی در نظر بگیرند. ایجاد کف و سقف در پرداخت حقوق و خروج از ایجاد زمینه برای نظردهی مدیران، مانور آنها و وقوع تخلفات را کاهش می‎دهد. اگر هر پرداختی ورای سقف پرداختی‎ها باشد، آنگاه خارج از مجوزهای قانونی خواهد بود و می‎توان با آنها برخورد قانونی کرد. از آن اختیارات گاهی سوءاستفاده می‎شود، اما سقف و کف حقوقی که تعیین شده است‎، می‎تواند تا حدودی این اختیارات را کنترل کند، زیرا مدیران هر چه اختیار داشته باشند مجوز پرداخت فراتر از سقف پرداخت حقوق‎ها را نخواهند داشت.

فیلم/ برخورد دو اتوبوس در جاده چیتگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

مرحله وارد آوردن ضربات واقعی به اقتصاد عربستان رسیده است

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
حسین البخیتی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره حمله پهپادی به مهمترین تأسیسات نفتی عربستان گفت: تأسیساتی که هدف حمله قرار گرفت ۶۰ تا ۷۰ درصد نفت عربستان را تولید می‌کنند. ما به مرحله هدف قرار دادن ستون فقرات اقتصاد عربستان رسیده‌ایم. پیش از این میدان نفتی الشیبه نزدیک امارات هدف حمله قرار گرفت که در مقایسه با میدان نفتی بقیق، تولید کمی دارد. زمان فرستادن پیام برای سعودی‌ها گذشته است و اکنون شاهد هدف قرار گرفتن بزرگترین میدان نفتی جهان در عربستان بودیم. بنابراین مرحله فرستادن پیام سپری شده است و اکنون مرحله وارد آوردن ضربات واقعی به اقتصاد عربستان است.

نظرها

اخبار بیشتر