آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است/ایران از اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می‌کند/استقبال ایران از سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. بین‌المللی

آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است/ایران از اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می‌کند/استقبال ایران از سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند

خبرگزاری میزان- حوزه سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. تاریخ انتشار: 08:00 - 25 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۱۷۱۱
آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است/ایران از اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می‌کند/استقبال ایران از سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه سیاست خارجی در طول هفته‌ای که گذشت اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.امکان موفقیت اینستکس با توجه به روندهای طی شده بسیار پایین خواهد بود

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: با توجه به روندهای طی شده امکان موفقیت اینستکس بسیار پایین خواهد بود. آرایش نیروها در سطح جهانی و منطقه‌ای به سمت افزایش تنش در حال حرکت است و اروپا قدرت مانور چندانی در مدیریت فرایندها نخواهد داشت.

آغاز مراحل ساخت ۴ نیروگاه حرارتی در هرمزگان/ تحول کمی و کیفی روابط تهران - مسکو از سال ۹۳/ افزایش ۱۰ برابری ویزای گردشگری بین ایران و روسیه/ نمی‌شود امیدی به اینستکس بست

سفیرجمهوری اسلامی ایران در روسیه تاکید کرد روابط ایران و روسیه در طول سه دهه گذشته روابط خوبی بوده و تعامل در آن برقرار بوده است در عین حال به اذعان همه ناظرین روابط ایران و روسیه و پژوهشگران این عرصه، این روابط طی سال‌های اخیر دچار تحول کیفی و کمی قابل توجهی شده است.

ضرورت اجماع جهانی علیه قانون‌شکنی بزرگ آمریکا در تحریم ظریف

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، تصریح کرد: تحریم ظریف، نقض فاحش اصول و هنجار‌های اساسی حقوق بین‌الملل و خدشه‌ای بر دیپلماسی و چندجانبه گرایی است.

شروط اتحاد بین گروه‌های فلسطینی/ روند سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی مرده است

کارشناس مسائل فلسطین گفت: اتحاد بین گروه‌های فلسطینی شروطی دارد، اولین شرط اینکه ابومازن و طیف همفکرش در فلسطین حقیقتا به این نتیجه رسیده باشند که همه قراردادها با رژیم صهیونیستی که با حمایت آمریکایی‌ها بوده را به کنار بگذارند. دیگر اینکه آیا ابومازن و تشکیلات خودگردان حقیقتا از همه تفکرات خود برگشته‌اند.

آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است

وزیر خارجه کشورمان در دیدار اعضای فراکسیون دیپلماسی مجلس، گفت: فشار آمریکا به ایران به دلیل قوت و قدرت ایران است نه ضعف.

هیات بلندپایه اقتصادی نیکاراگوآ با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد

هیات اقتصادی نیکاراگوئه به ریاست ایوان کوستا وزیر دارایی و اعتبارات دولتی این کشور و هیات همراه عصر امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار کردند.

پیام تسلیت ظریف خطاب به رهبر انصارالله یمن

ظریف در پیامى خطاب به رهبر انصارالله یمن شهادت برادر وی را تسلیت گفت.

ایران از اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می‌کند

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه راهکار حل بحران یمن سیاسی است گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از انجام گفتگو‌های یمنی- یمنی و اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می‌کند.

ظریف: تامین امنیت خلیج فارس مسئولیت کشورهای منطقه است نه نیروهای خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان امنیت خلیج فارس را مسئولیت کشورهای همین منطقه دانست و نه نیروهای خارجی و بر مسئولیت ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه تاکید کرد.

تاکنون پیشنهادی برجامی از جانب فرانسه که بتوان روی آن حساب کرد، ارائه نشده است

سخنگوی وزارت امور خارجه، اخبار منتشره در خصوص پیشنهادات رئیس‌جمهور فرانسه به ایران را در حد گمانه زنی رسانه‌ای دانست و تاکید کرد: تاکنون پیشنهادی برجامی از جانب فرانسه که بتوان روی آن حساب کرد، ارائه نشده است.

فقط کشور‌های منطقه می‌توانند امنیت منطقه را تضمین کنند

وزیر امور خارجه در پیامی نوشت: فقط کشور‌های منطقه می‌توانند امنیت منطقه را تضمین کنند.

تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران کارساز نیست

وزیر امور خارجه ایران‌گفت: تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران کارساز نیست و بر ناامنی منطقه افزوده است.

ایران با سیل‌زدگان در کشورهای هند، چین و میانمار ابراز همدردی کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف از تلفات و خسارات سنگین سیل در کشورهای هند، چین و میانمار با دولت‌ها و ملت‌های این کشورها و خانواده‌های مصیبت‌زده ابراز همدردی کرد.

آمریکا با هدف کسب منافع مالی، اروپا را برای تحویل گرفتن اعضای داعش تحت فشار گذاشته است

سفیر پیشین ایران در نروژ و مجارستان با بیان اینکه فشار‌های اخیر ترامپ به اروپا برای تحویل گرفتن اعضای داعش، برای کسب منافع مالی است، گفت: ترامپ بحث داعش را مطرح کرده تا هزینه‌های نگهداری این تروریست‌ها در اردوگاه‌های سوریه و عراق را از جیب اروپاییان تامین کند.

تلاش محور سعودی - صهیونیستی - آمریکایی جهت تشدید تنش در کشمیر برای انحراف افکار عمومی ازمسائل یمن و فلسطین

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: بخشی از فعالیت‌های محور سعودی - صهیونیستی - آمریکایی از تشدید تنش در کشمیر، تلاش برای انحراف افکار عمومی جهان اسلام و منطقه از بحران‌های مهم مانند یمن و فلسطین به‌عنوان موضوعات محوری جهان اسلام است.

استقبال ایران از سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند

سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: امیدواریم حضور آقای زکزاکی در خارج از کشور فرصت بهتری را برای حل مشکلات چند سال اخیر میان جنبش اسلامی نیجریه و دولت به منظور تضمین حقوق شیعیان، رفع محدودیت‌ها از جنبش و آزادی زندانیان ایجاد نماید.

اظهار نگرانی ایران از شرايط سخت امنيتی پیش‌آمده برای شهروندان کشمیر

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با توجه به اخبار منتشر شده درباره شرایط امنیتی حاکم بر مناطق مختلف کشمیر از شرایط سخت امنیتی که برای شهروندان عادی پیش آمده و نیز محدودیت مسلمانان منطقه برای اعمال دینی خود، اظهار نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه به ۳ کشور اروپایی سفر می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفر ظریف به سه کشور اروپایی، هفته آینده انجام می‌شود.

کمالوندی: میزان اورانیوم غنی شده ایران به ۳۷۰ کیلوگرم افزایش یافت

سخنگوی سازمان انرژی اتمی، گفت: در حال حاضر میزان اورانیوم غنی شده ایران ۳۶۰ تا ۳۷۰ کیلوگرم است.

درگیری‌های عدن؛ اوج اختلافات نیرو‌های وابسته به عربستان و امارات

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: درگیری‌های خونین اخیر در عدن به معنی اوج گرفتن اختلافات نیرو‌های وابسته به عربستان و امارات در این منطقه است، البته تازمانی که امارات از یمن خارج نشده بود، چنین اختلافاتی میان این نیرو‌های وابسته وجود نداشت.

روایتی از ساماندهی مزدوران بلک‌واتر در سوریه توسط آمریکا

کارشناس مسائل ترکیه گفت: آمریکا تعداد ۳ هزار نفر از نیرو‌های بلک واتر و ۷۰ هزار نفر از جوانان کرد و نیرو‌های دموکراتیک سوری را در مناطق اشغال شده سوریه (منطقه امن) سازمان دهی کرده و می‌خواهد عملیات‌هایی در سوریه، عراق و اگر در آینده لازم شد در ترکیه انجام دهد و جلوی نفود ایران در منطقه را بگیرد.

چرا آمریکا تهدید به آزادسازی عناصر داعش در اروپا می‌کند؟

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: آمریکا برای اجرایی کردن طرح‌های منطقه‌ای خود مانند طرح معامله قرن و ائتلاف سازی علیه ایران به باج خواهی با ابزار داعش بین اروپایی‌ها برآمده است تا این کشورها را به خود نزدیک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش‌ها در روسیه به رفع توقیف نفتکش گریس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل، رفع توقیف از ابرنفتکش گریس یک، واکنش‌های بسیاری در محافل سیاسی، رسانه‌ای و کارشناسی روسیه داشت. بسیاری از مسئولان و تحلیلگران روس، این اقدام دولت انگلیس را بیانگر ضعف و ناتوانی دولت این کشور و پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرده و معتقدند: دولت انگلیس با تن دادن به خواست آمریکا، دست به اقدامی غیرقانونی زد که نتیجه آن فضاحت و خفت برای آمریکا و انگلیس بود.

تصاویر پهپادهای یمن در عمق عربستان سعودی+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل

فیلم | دومین پرواز اوخوتنیک، پهپاد جنگنده روسیه

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

دعوای فیل و الاغ در اوکراین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، با گذشت پنج سال از آغاز جنگ داخلی در اوکراین و امضا قرداد صلح مینسک هنوز گامهای عملی برای برقراری آرامش در منطقه دونباس برداشته نشده. انتخابات سال آینده آمریکا، اوکراین را میدان جنگ رقابتهای انتخاباتی بین نامزدهای دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی کرده است. مصاحبه۱: سرگی لشینکو نماینده پارلمان اوکراین
تسنیمتسنیم1 روز قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دادگاه منطقه کلمبیا آمریکا یک روز پس از آزادسازی نفتکش ایرانی گریس ۱ (آدریان دریا) حکم توقیف آن را به درخواست دولت این کشور صادر کرد. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ آمریکا فرمان رهگیری و توقیف نفتکش ایرانی را که به حکم دادگاه عالی «جبل الطارق» آزاد شده بود، صادر کرد. آمریکا فرمان رهگیری و توقیف نفتکش ایرانی را که به حکم دادگاه عالی «جبل الطارق» آزاد شده بود، صادر کرد. به گزارش رویترز، تنها یک روز پس از آن که دادگاه عالی جبل الطارق فرمان آزادسازی نفتکش ایرانی «گریس ۱» را صادر کرد، «جسی لیو» دادستان منطقه «کلمبیا» در پی شکایت دولت آمریکا حکم توقیف مجدد این نفتکش ایرانی حامل ۲ میلیون بشکه نفت را صادر کرد. دادگاه منطقه کلمبیا مدعی شد صدور حکم توقیف صرفا به دلیل شکایت دولت آمریکا انجام شده و وظیفه اثبات این ادعا‌ها بر عهده دولت آمریکا است.

نظرها

اخبار بیشتر