صحنه ایی حیرت انگیز از این روزهای تنگه هرمز +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
صحنه ایی حیرت انگیز از این روزهای تنگه هرمز +عکس

صحنه ایی حیرت انگیز از این روزهای تنگه هرمز +عکس

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز:تا وقتی توپ جنگی به ایران نیامده بود کسی تنگه هرمز را نمی شناخت و نامش را نمی دانست! محلی ها می گفتند: «هورموغ»؛ نامی برآمده از واژه موغ به معنای نخل یا مرتبط با واژه موغستان که نام قدیم میناب بوده است. ولی این روزها شرایط تنگه هرمز بسیار عجیب و در مواقعی حیرت انگیز شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، سال ۶۵ ایران برای اولین بار یک کشتی باری آمریکایی را برای جلوگیری از ارسال احتمالی سلاح به عراق متوقف و بازرسی کرد. طی سال‌های پایانی جنگ هرسال بیش از ۱۰۰ یا ۲۰۰ حمله دریایی در خلیج فارس رخ می‌داد و بیشتر کشتی هایی که آسیب دیدند خارجی بودند نه ایرانی و عراقی. سال ۶۶ آمریکایی‌ها آمدند کشتی‌های کویتی را اسکورت کنند و یک آبروریزی بزرگ برایشان بار آمد. در نخستین عملیات اسکورت یک کشتی کویتی به نام بریجتون پس از عبور از تنگه هرمز به مین دریایی برخورد کرد و آسیب دید و ناو‌های نظامی آمریکا نیز از ترس برخورد با مین دریایی پشت کشتی بریجتون پناه گرفتند و به مسیرشان ادامه دادند. این نوع اسکورت به مضحکه‌ای برای دولت آمریکا در رسانه‌های دنیا تبدیل شد و البته یک پیروزی بزرگ برای ایران بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این روزها افزایش ناوها و قایق‌های جنگی از کشورهای مختلف در تنگه هرمز اوضاع این آبراهه را بسیار شلوغ و حساس کرده است.

عکسی که اخیرا از این محل گرفته شده باعث حیرت خیلی‌ها شده است.

صحنه ایی حیرت انگیز از این روزهای تنگه هرمز +عکس - 5

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب3 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ به طور خصوصی با مشاوران خود درمورد ایده خرید جزیره گرینلند توسط آمریکا صحبت کرده است. طبق گفته منابع آگاه، برخی مشاوران به ایده خرید این جزیره خودمختار تحت قلمرو دانمارک بین اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس منجمد شمالی خندیدند ولی بقیه آن را جدی گرفتند. خرید گرینلند اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شد. ترامپ که در تعطیلات خود در کلوب گلف بدمینستر در نیوجرسی به سر می‌برد، در اوایل سپتامبر برای اولین بار به دانمارک خواهد رفت. هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که خرید گرینلند در دستور کار مذاکرات او با مقامات دانمارک قرار داشته باشد.

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر