همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۱۳۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. فرهنگ
همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۱۳۹۸

همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۱۳۹۸

ایبناخبرگزاری ایبنا |
همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه های تک رقمی کنکور سراسری ۹۸، با تاکید بر تلاش‌وکوشش و شکوفایی حاصل از حضور موفق و موثر نخبگان با راه اندازی استارتاپ ها در کشور، برگزار شد.

به گزارش ایبِنا، در این رویداد سالانه علمی از ۱۳۸ دانش آموز رتبه برتر تک رقمی مناطق و ایثارگران در ۵ گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان تجلیل و قدردانی به عمل آمد که ۳۱ نفر از آنان حائز رتبه‌های کشوری بوده‌اند.

پدیده امسال، درخشش زهرا نامور رتبه ۵ منطقه ۳ تجربی با محدودیت جسمی حرکتی از شهر شیراز بوده است؛ همچنین دانش آموزان استثنایی (نابینا، کم بینا، نیمه شنوا و جسمی حرکتی) علی رغم محدودیت هایشان به موفقیت خود تداوم بخشیدند و ۲۹ نفر از آنان که با دانش آموزان منطقه ۳ رقابت داشته‌اند، موفق به کسب رتبه‌های زیرهزار شدند.

در رقابت علمی امسال، شیراز با ۱۴ رتبه تک رقمی در ۵ گروه آزمایشی، مقام نخست و شهرهای مشهد، تبریز، اراک و یزد هر کدام با ۵ نفر، بیشترین رتبه‌های تک رقمی کشوری از میان شهرستان‌ها را داشتند؛ البته دانش آموزان تهرانی همانند سال‌های گذشته باز هم توانستند رتبه‌های برتر کشوری را با ۱۸ رتبه تک رقمی به خود اختصاص دهند.

در میان استان‌ها نیز تهران با ۲۲ نفر، فارس ۱۸ نفر و مازندران با ۱۰ نفر بیشترین رتبه‌های تک رقمی امسال را داشتند. دکتر کمره‌ای در همایش تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری که در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شده به حمایت‌های این بنیاد در حمایت از رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد و گفت: این بنیاد به رتبه‌های برتر ورودی در دانشگاه تهران هر ساله تسهیلاتی ارائه می‌کند و در سال جاری نیز افرادی که رتبه‌های زیر دو هزار را کسب کنند از طرف این بنیاد کمک هزینه تحصیلی به مدت ۱۰ ماه در یک سال تحصیلی دریافت می‌کنند و اگر این رتبه‌های برتر بتوانند معدل خود را در سال‌های بعدی در سطح بالاتری حفظ کنند می‌توانند از حمایت‌های بنیاد حامیان برخوردار شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد، دانشجویانی را که بتوانند رتبه‌های بالای ۱۷ را کسب کنند بورسیه می‌کند و تمامی دانشجویانی که در سهمیه دانشکده این حمایت‌ها قرار بگیرند می‌توانند همچنان تحت پوشش بنیاد حامیان دانشگاه تهران باشند. همچنین ورودی‌های کنکور که هنوز در دانشگاه سابقه تحصیلی ندارند و سال اول ورودی دانشگاه هستند نیز از این بورسیه‌ها بهره‌مند هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران تاکید کرد: در حال حاضر بنیاد حامیان دانشگاه تهران به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند اما نمرات پایین‌تری کسب کردند تحت عنوان دانشجویان متقاضی تحت حمایت بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند چرا که ما معتقد هستیم دانشجویانی که وارد دانشگاه‌های کشور می‌شوند از استعدادهای بالا بهره مند هستند و باید حمایت‌های لازم برای استفاده از این استعدادها صورت بگیرد.

دکتر کمره‌ای خاطرنشان کرد: هر ساله تعداد ۱۵۰۰ نفر از افراد، تحت حمایت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند و طی ۴ سال گذشته بیش از پنج هزار نفر بورسیه این بنیاد قرار گرفتند.

در این همایش که با حضور خیرین مدرسه ساز همراه بود، کاظم قلم چی عضو هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران و خیر مدرسه ساز از رتبه‌های برتر به عنوان دانشمندان جوان یاد کرد و گفت: هریک از این دانش آموزان برتر، قهرمانان پیوستگی هستند که هرکدام، از خانواده و قشرهای مختلف جامعه‌اند که با تلاش و سخت کوشی به موفقیت رسیده و زندگی عبرت آموزی دارند و می‌توانند الگو و الهام بخش برای دیگران باشند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که رتبه‌های برتر حاضر در این همایش، برخی حتی ترازهای بالای ۷ هزار دارند که با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی، لقب نابغه و دانشمند به آنان اغراق آمیز نیست.

واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) با اشاره به تعدادی از استارتاپ‌های حاضر در این رویداد و همچنین رتبه تک رقمی کنکور سال ۸۲ که هم اکنون به عنوان کارآفرین در داخل ایران اقدام به راه اندازی استارتاپ کرده و کارآفرینی پیشه کرده است، آن‌ها را نیز نابغه و افتخارات کشور خواند و تاکید کرد: رویکرد این همایش نیز بر تلاش نخبگان و حضور آنان در کشور و خدمت به آن است.

وی با تاکید بر نقش مهم پدران و مادران در موفقیت فرزندان، خطاب به دانش آموزان برتر به صراحت گفت: شما به هر درجه و مقامی که رسیدید باید همواره به پدر و مادرتان با هر جایگاه اجتماعی و شغلی که دارند افتخار کنید چون همواره در مسیر آموزش و رسیدن به قله موفقیت، همراهتان بوده‌اند.

کاظم قلم چی همچنین با بیان اینکه، کار در دوران دانشجویی موجب کسب مهارت‌های زندگی است، به رتبه‌های برتر توصیه کرد پس از ورود به دانشگاه، دروس سال نخست و اساتید خود را جدی بگیرند تا همچنان در قله باقی بمانند.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این همایش با بیان این نکته که خیرین مدرسه ساز نقش مهمی را در مسیر اعتلای فرهنگ و آموزش کشور ایفا می‌کنند، ابراز داشت: موفقیت امروز دانش آموزان، مرهون خدمات ارزنده خیرین مدرسه ساز است؛ آنان بخشی از زندگی خود را وقف توسعه علم و تربیت در کشور می‌کنند و باید قدردان حرکت ارزشمند آنان باشیم.

وی در ادامه گفت: نخبگان با موفقیت خود ثابت کردند که فراگیری علم و دانش هیچ محدودیتی ندارد چنانچه در همه آئین‌ها و مکاتب خصوصا اسلام نیز به کسب علم و دانش در هر زمان و مکانی توصیه شده است.

بنابراین گزارش، یکی از نکات قابل توجه و مهم این همایش، حضور تعدادی از نخبگان و ایده پردازان استارتاپی بود که در داخل کشور مشغول به خدمت هستند و حتی برخی با وجود ادامه تحصیل در خارج از کشور، برای راه اندازی کسب و کار مبتنی بر کارآفرینی به وطن بازگشته‌اند.

همچنین در راستای ارج نهادن به تلاش‌های نخبگان کشور، اعطای جوایز به رتبه‌های برتر امسال، توسط رتبه‌های تک رقمی سال‌های گذشته، چهره‌های علمی ماندگار، فرهنگیان، دانشگاهیان و خیرین صورت گرفت.

بخش تاثیرگذار این رویداد، به گرامیداشت پدر مدرسه سازی ایران «زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی» و ادای احترام روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور با اعطای شاخه‌های گل به یاد او که در مسیر توسعه فرهنگ و آموزش کشور قدم برمیداشت، اختصاص یافت.

در این همایش که توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) برگزار شد، نخبگان و خانواده‌های آن‌ها، مسئولان آموزشی کشور، استادان دانشگاه‌ها، چهره‌های ماندگار علمی، خیرین مدرسه ساز، مسئولان نهاد کتابخانه‌های کشور، ناشران و تعدادی از استارتاپ‌ها حضور داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس17 ساعت قبل
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به قدمت ساخت خوابگاه دانشجویی طالقانی که ۶۰ سال از عمرش می‌گذرد، گفت: در کرمانشاه بیش از ۳۵ سال است که خوابگاه دانشجویی ساخته نشده است. محمدرضا غلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه فرهنگی و دانشجویی اظهار داشت: سال گذشته دبیرخانه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بین دانشگاه‌های استان رتبه نخست را کسب کرد. معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شرکت ۶۰ درصدی دانشجویان این دانشگاه در مسابقات قرآن و عترت، افزود: رتبه نخست از لحاظ تعداد شرکت کننده ازآن دانشگاه شد. معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: نظارت کمی و کیفی طبخ و عرضه غذا امسال با دانشجویان است. * برگزاری کنگره پ‍ژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور به میزبانی کرمانشاهمعاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از برگزاری کنگره پ‍ژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشو از پنجم تا هشتم شهریورماه جاری به میزبانی کرمانشاه خبر داد و افزود: این کنگره سالیانه امسال به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود.

هنرمندان غدیر به حوزه هنری آمدند

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
ایسناایسنا15 ساعت قبل
مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اعتماد عمومی باید به اوقاف افزایش پیدا کند زیرا هر چه اعتماد افزایش یابد می‌توانیم در رابطه با وقف گام‌های بلندی برداریم. لذا مهم‌ترین مسئله مسئله ولایت و امامت است و باید این روز را برای همیشه در تاریخ اسلام حفظ کنیم. روحانی‌نژاد در ادامه با اشاره به وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مسئله وقف نیاز به تلاش جمعی دارد و تنها وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه نیست. مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: باید اوقاف تلاش کرده و جاهایی که مستند است و عامه مردم وقفیت آن محل و منطقه را قبول دارند، این موارد به وقفیت برگردد و در راستای نیت واقفان هزینه شود. وی افزود: اعتماد عمومی باید به اوقاف افزایش پیدا کند زیرا هر چه اعتماد افزایش یابد می‌توانیم در رابطه با وقف گام‌های بلندی برداریم.

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
برنامه‌ نمایش‌های تماشاخانه سیار «پیک امید» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اعلام شد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تماشاخانه سیار کانون هم‌زمان با سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، نمایش فیلم‌هایی با موضوع‌های مختلف ویژه کودک و نوجوان را در برنامه‌های خود دارد. این تماشاخانه فیلم‌های بلند کانون از جمله «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی، «خانه دوست کجاست» عباس کیارستمی، «کلید» ابراهیم فروزش، «دونده» امیر نادری، «کلانتری غیرانتفاعی» یدالله صمدی و … را در این مناطق به نمایش می‌گذارد. تماشاخانه سیار کانون از ۲۷ مرداد تا ۴ شهریور به ترتیب هر شب در مناطق چهارده، دوازده، دو، هفت، هشت، ده، سیزده، یازده و ۹ شهر اصفهان میزبان کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها است. سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور ۱۳۹۸ به دبیری علیرضا تابش در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

فعالیت اورژانس اجتماعی در ۱۵۰ شهر کشور

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
لزوم تقویت نقش بازدارنده اورژانس اجتماعی در بروز آسیب‌های اجتماعیهمایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی با حضور خانم «معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آقای «وحید قبادی دانا» رئیس و جمعی از معاونان و مسئولان سازمان بهزیستی کشور برگزار شد. خانم ابتکار افزود: افتخار می‌کنم که در دولت دوازدهم یکی از رویکرد‌های اصلی ما، حمایت از اورژانس اجتماعی است و حدود ۴۰ بازدید از مراکز اورژانس اجتماعی داشته‌ام و گزارش‌های متعددی دریافت کرده‌ام و در جریان بسیاری از مشکلات و پیگیری‌های انجام شده هستم. وی افزود: اورژانس اجتماعی به طرحی جامع نیاز دارد و ارزیابی ما از این سازمان، موثرترین ساز و کار مداخله‌ای کشور است. وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا با هم افزایی با اورژانس اجتماعی و به طور خاص در جامعه بر مسئله مهارت‌های ارتباطی تمرکز شود. در انتهای همایش از نمایندگان اورژانس اجتماعی تمامی استان‌ها با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

نظرها

اخبار بیشتر