توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفتخیز جنوب موجب رشد ۲۵۰ هزار بشکه‌ای می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفتخیز جنوب موجب رشد ۲۵۰ هزار بشکه‌ای می‌شود

توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفتخیز جنوب موجب رشد ۲۵۰ هزار بشکه‌ای می‌شود

صادق فتح اللهی، مدیر امور فنی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به 27 بسته برای توسعه 28 مخزن میادین این منطقه،‌ گفت: اجرای این بسته‌ها 250 هزار بشکه به تولید نفت مناطق نفتخیز جنوب افزوده می‌شود و به همین میزان نیز از افت تولید و کاهش برداشت جلوگیری خواهد شد.

اعتمادآنلاین| صادق فتح اللهی، مدیر امور فنی مناطق نفتخیز جنوب در نشستی خبری با اشاره به این موضوع ادامه داد: از ۳۴ بسته‌ای که برای افزایش و نگهداشت تولید میادین نفتی در مجموعه صنعت نفت تعریف شده، ‌ ۲۷ بسته در ۲۸ مخزن به ارزش ۴٫۳ میلیارد دلار، مربوط به مناطق نفتخیز جنوب است.

وی افزود: ‌ از ۲۷ بسته‌ای که در ۲۸ مخزن در حال پیگیری است، کار اجرایی ۶ بسته با ارزش چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، زمستان ۹۷ با شناسایی پیمانکاران آغاز شده و برخی پیمانکاران کار حفاری را آغاز کرده‌اند.

به گفته فتح اللهی، پیمانکاران سه بسته دیگر نیز روز چهارشنبه هفته گذشته مشخص شده‌اند، ‌ارزش اجرایی این سه بسته سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: این بسته‌ها در مخازن مارون۱ و ۴، زیلایی و سیاه مکان در گچساران اجرا خواهد شد و هفته اینده نیز تکلیف چهار بسته دیگر شامل

اهواز ۱ و ۴، منصورآباد، مارون ۲ و ۵ و رامین مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: سایر بسته‌ها نیز کارها در حال پیگیری است و احتمال دارد یکی از بسته‌ها به شیوه ترک مناقصه و تشریفات واگذار شود.

مدیر امور فنی مناطق نفتخیز جنوب این بسته‌ها را شامل حفاری ۲۸۳ حلقه حفاری چاه، ۱۰۰۰ کیلومتر خط لوله جریانی، ۲۸۳ جاده و ایجاد خطوط انتقال نفت و ایستگاه پمپاژ نفت دانست و گفت: ‌ همچنین ۱۵۰ میلیون دلار برای تجهیزات مربوط به گاز و گاز مایع، ۶۵۰ میلیون دلار برای جمع‌آوری گازهای همراه در آینده و ۲۳ میلیون دلار برای تعمیرات اساسی در نظر گرفته شده است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

فتح اللهی با بیان اینکه برای جمع‌آوری گازهای همراه فعلی در منطقه، قرارداد یک میلیارد دلاری با دو پتروشیمی بسته شده، ‌افزود: ‌۶۵۰ میلیون دلاری که در این بسته‌ها گنجانده شده، مربوط به گازهایی است که در آینده تولید می‌شوند و با اینکار در تمام مناطقی که نفت تولید می‌شود گاز همراه جمع‌آوری خواهد شد.

وی توضیح داد: ‌ موضوع مقابله با آلودگی خاک نیز در دستور کار قرار دارد و سعی شده آلودگی به حداقل برسد و تمام پسماندها حفاری جمع‌آوری شود که اینکار هزینه حفاری را تا ۱۵ درصد بالا برده است.

این مقام مسئول، توجه ویژه به ساخت داخل در اجرای پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: بسیاری از کالاها منع خرید از خارج دارد تا با اینکار تولید داخلی رونق گیرد. در این مسیر نیز پیش پرداخت‌ها به پیمانکاران اصلی به شرطی صورت می‌گیرد که قرارداد اجرایی تنفیذ شده با تولیدکننده داخلی بسته شده باشد.

مدیر امور فنی مناطق نفتخیز جنوب تاکید کرد: با اجرای این بسته‌ها در مجموع ۲۵۰ هزار بشکه افزایش تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب محقق خواهد شد و به همین میزان نیز از افت تولید جلوگیری می‌شود.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

گروگانگیری در بزرگراه برزیل +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

پارک تفریحی آلمان پس از آتش‌سوزی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
آتش سوزی مهیب در بزرگترین پارک و مجموعه تفریحی آلمان موسوم به «اروپا پارک» چندماه اخیر منجر به مصدوم شدن هفت مامور آتش نشان شد. در این ویدیو تصاویری از این آتش سوزی را مشاهده می‌کنید؛
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت، شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۸ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد. در ماده دو این شیوه‌نامه عنوان شده است که به منظور ایجاد هماهنگی در پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان، دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی موظف هستند که لیست حقوق و مزایای فوق‌العاده مستمر کارکنان خود را مطابق آخرین حکم کارگزینی به صورت ماهانه در سامانه خزانه‌داری کل، حداکثر تا بیستم هر ماه در سقف تخصیص صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بارگذاری کرده و با امضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی و امضای ذی‌حساب یا مسوول اور مالی مربوط حسب مورد از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست وجه کنند. بر اساس ماده پنج این شیوه‌نامه، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است که اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شناسنامه‌دار را به تفکیک شماره ملی و به صورت برخط به خزانه‌داری کل ارسال کند.

نظرها

اخبار بیشتر