فعال بودن ۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
فعال بودن ۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور

فعال بودن ۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با بیان این‌که طی دو سال اخیر بیش‌ترین طرح‌های اجتماعی با حضور سازمان‌های مردم نهاد انجام شده است، گفت: تمامی اعتبارات اجتماعی در برخی از استان‌های کشور از طریق سازمان‌های مردم نهاد هزینه شده است.

اعتمادآنلاین|کمال اکبری در همایش سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان شرقی، با بیان این‌که دولت به دنبال توسعه‌ی کمی و کیفی سازمان‌های مردم نهاد است، گفت: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که همواره بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مباحث مختلف تاکید دارند، ریاست جمهوری به وزارت کشور ابلاغ کرده تا گام‌هایی برای توسعه‌ی کمی و کیفی سمن‌ها برداشته شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر نزدیک به ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد در کشور وجود دارد، افزود: از این تعداد ۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور فعال بوده و مابقی نیز غیرفعال یا نیمه فعال هستند، باید بتوانیم تمامی این سازمان‌ها را فعال کنیم.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با تاکید بر این‌که دولت باید بتواند بستر لازم از جمله بستر حقوقی را برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد فراهم کند، گفت: لایحه‌ی سازمان‌های مردم نهاد در دولت تدوین شده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود. نمایندگان مجلس و سازمان‌های مردم نهاد در تدوین و طراحی این لایحه نقش داشتند و بارها جلساتی برای اخذ نظرات سازمان‌های مردم نهاد برگزار کردیم.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی با بیان این‌که مسئولیت اجتماعی در جامعه از مهم‌ترین دستاوردهای سازمان‌های مردم نهاد است، بیان کرد: برانگیختن حس مسئولیت اجتماعی نسبت به جامعه جزوی از انتظارات ما از سازمان‌های مردم نهاد است، سازمان‌های مردم نهاد باید مسئولیت اجتماعی را از دولت و دستگاه‌های دولتی، خصوصی، عمومی و شرکت‌ها مطالبه کنند.

اکبری افزود: حدود ۶۰۰ سازمان مردم نهاد بین المللی، ملی و فرا استانی، استانی، شهرستانی و محلی در کشور وجود دارد، به تازگی آیین نامه‌ی اجرایی سازمان‌های مردم نهاد محلی نیز ابلاغ شده است که این انجمن‌های غیردولتی‌ها در محلات شهر و روستایی بدون تشریفات شکل گرفته و زیر نظر بخشداران اداره می‌شوند.

وی با تاکید براین‌که سازمان‌های مردم نهاد باید بتوانند مشارکت مردم را جلب کنند، گفت: برانگیختن مردم به ویژه جوانان برای حضور در کار گروهی باید جزو مهم‌ترین فعالیت‌های سمن‌ها باشد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با بیان این‌که توسعه‌ی کیفی سازمان‌های مردم نهاد جزو برنامه‌ی اصلی دولت در سال جاری است، گفت: آبان ماه سال جاری، انتخابات نماینده‌ مردم نهاد در شوراهای توسعه و حمایت ملی، استانی و شهرستانی را خواهیم داشت.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.

فیلم | نفتکش ایرانی «گریس» با تغییر نام به «آدریان دریا» راهی مدیترانه شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

واکنش‌ها در روسیه به رفع توقیف نفتکش گریس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل، رفع توقیف از ابرنفتکش گریس یک، واکنش‌های بسیاری در محافل سیاسی، رسانه‌ای و کارشناسی روسیه داشت. بسیاری از مسئولان و تحلیلگران روس، این اقدام دولت انگلیس را بیانگر ضعف و ناتوانی دولت این کشور و پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرده و معتقدند: دولت انگلیس با تن دادن به خواست آمریکا، دست به اقدامی غیرقانونی زد که نتیجه آن فضاحت و خفت برای آمریکا و انگلیس بود.

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل

اصلاح آیین نامه داخلی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
نمایندگان مجلس در راستای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس نحوه معرفی و بررسی برنامه وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌های مجلس را اصلاح کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس در راستای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس نحوه معرفی و بررسی برنامه وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌های مجلس را اصلاح کردند.

نظرها

اخبار بیشتر