آبرسانی به استان‌های محروم حق مسلم مردم است/ پیش‌بینی ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای زیرساخت‌های مسکن مهر کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

آبرسانی به استان‌های محروم حق مسلم مردم است/ پیش‌بینی ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای زیرساخت‌های مسکن مهر کشور

ایلناخبرگزاری ایلنا |
وزیر نیرو گفت: استان خراسان جنوبی از امروز به بعد باید از برخوردارترین استان‌های کشور قلمداد شود.

آبرسانی به استان‌های محروم حق مسلم مردم است/ پیش‌بینی ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای زیرساخت‌های مسکن مهر کشور - 1

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» در جلسه بررسی مسایل صنعت آب و برق خراسان جنوبی افزود: امروز در کشور متاسفانه گرفتار دو بیماری تمرکزگرایی در سازمان‌های دولتی و بخشی عمل کردن شدید در بین دستگاه‌ها مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه در استان پهناور خراسان جنوبی به‌رغم تمام‌ فعالیت‌ها هنوز تعدادی از روستاها با مشکل تامین آب مواجه هستند، ادامه داد: این مشکلات باید گفته و رسانه‌ها با جدیت به آن بپردازند. طرح آمایش مصوب در سطح کشور نداریم و توزیع امکانات ما متاثر از شیوه‌ها و طرح کردن مسائل است.

وی خاطرنشان کرد: هم مرز بودن با افغانستان یک ظرفیت بی نظیری برای خراسان جنوبی است و مناطق مرزی ویترینی در کشور هستند؛ نمی‌توان در امر توسعه خط کشی کرد و امنیت افغانستان و عراق امنیت ما است و توسعه نیافتن آنها ما را از توسعه یافتگی بازمی‌دارد.

اردکانیان اظهار کرد: باید به فکر مراودات وسیع باشیم و تنها چیزی که نباید روی آن فکر کرد محرومیت و رها کردن مرز است، چرا که زمینه‌های کار بسیار وسیع است و می‌توان ظرفیت‌های استان را بکارگیری کرد.

وی با بیان اینکه در صنعت آب و برق آمادگی هرگونه همکاری در استان هستیم و برخی از اختیارات نیز به استان‌ها تفویض اختیار خواهد شد، افزود: شیرین کردن آب دریا و انتقال آن در بستر طرح کلان سازگاری با کم آبی است و سازگاری با کم آبی یعنی اینکه در اقلیم خشک و نیمه خشک زندگی می‌کنیم و نمی‌توان هر محصولی را کاشت.

وزیر نیرو گفت: به دنبال پیشبرد هر دو طرح سازگاری با کم آبی و صدور مجوز برای شیرین کردن آب دریا و تامین آب مورد نیاز هستیم و باید در شاخص‌های توزیع و تقسیم منابع مالی بازنگری داشته باشیم و باید بپذیریم نسخه‌های یکسان برای توزیع منابع بپیچیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

اردکانیان اظهار کرد: تامین آب در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی حق مسلم برای مردم در روستاها و شهرها است؛ آیا برای تامین آب باید با روش سنتی ادامه دهیم! ۱۴۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان در وضعیت قرمز هستند لذا نیازمند نگاه ویژه‌ای هستیم.

وزیر نیرو گفت: تعرفه گرمسیری آب و ضریب آب بها در کشور باید اصلاح شود و اصل را بر تبعیض اعمال نکردن بگذاریم و نباید در شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی بر خلاف توقع حالت زیانده داشته باشد.

اردکانیان تصریح کرد: تامین نوعی منابع مالی برای طرح‌های سازگاری با کم آبی نیاز است و این سازگاری به این معنا نیست که ردیف بودجه جدید به استان‌ها دهیم بلکه از محل صرفه‌جویی یارانه انرژی بتوانیم مبلغی به عنوان مشوق و منبع درآمدی برای طرح‌های سازگاری با کم آبی اختصاص دهیم.

وی افزود: ۴۰ معدن در استان با مشکل برق مواجه هستند و اگر درب استان می‌خواهد روی پاشنه صحیح بنشیند نباید صنعت و معدن مشکل برق داشته باشند.

وزیر نیرو تصریح کرد: امسال در بند «ب» تبصره هشت قانون بودجه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای زیرساخت‌های مسکن مهر کشور پیش بینی شده است و مسکن مهر بدون آب و برق قابل استفاده نیست.

اردکانیان اضافه کرد: زیرساخت‌های مسکن مهر یکی از ضروریات است و آیین نامه اجرایی این بند از تبصره هشت در دستور کار دولت قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

پارک تفریحی آلمان پس از آتش‌سوزی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
آتش سوزی مهیب در بزرگترین پارک و مجموعه تفریحی آلمان موسوم به «اروپا پارک» چندماه اخیر منجر به مصدوم شدن هفت مامور آتش نشان شد. در این ویدیو تصاویری از این آتش سوزی را مشاهده می‌کنید؛
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت، شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۸ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد. در ماده دو این شیوه‌نامه عنوان شده است که به منظور ایجاد هماهنگی در پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان، دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی موظف هستند که لیست حقوق و مزایای فوق‌العاده مستمر کارکنان خود را مطابق آخرین حکم کارگزینی به صورت ماهانه در سامانه خزانه‌داری کل، حداکثر تا بیستم هر ماه در سقف تخصیص صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بارگذاری کرده و با امضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی و امضای ذی‌حساب یا مسوول اور مالی مربوط حسب مورد از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست وجه کنند. بر اساس ماده پنج این شیوه‌نامه، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است که اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شناسنامه‌دار را به تفکیک شماره ملی و به صورت برخط به خزانه‌داری کل ارسال کند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، خبرنگار شبکه «ان. این شبکه آمریکایی سپس به سراغ «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران رفت و با او به مصاحبه نشست. لازم به ذکر است متن پیاده شده از صحبت‌های شمخانی بر مبنای ترجمه انگلیسی است که شبکه ان. بی. سی روی گزارش خود صداگذاری کرده است. هولت سپس از گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی پرسید و شمخانی نیز اینگونه پاسخ داد: «بیان خواهیم کرد. این خبرنگار آمریکایی سپس به میان مردم رفت و درباره اثرات تحریم‌ها و کارزار فشار حداکثری از ایرانی‌ها پرسید.
ایسناایسنا1 روز قبل
«کتو» یک برنامه سازگار با اندروید و iOS است و دستگاهی است که به طور دائم داخل خودرو می‌ماند. بدین ترتیب وقتی کاربر به خودروی خود نزدیک می‌شود، «کتو» سیگنال بلوتوث منحصر به فرد و یک سیگنال صوتی غیر قابل شنیدن را به گوشی هوشمند کاربر می‌فرستد. همچنین هنگامی که فرد داخل ماشین است، راننده می‌تواند با استفاده از گوشی خود ماشین را روشن کند. کاربر اصلی می‌تواند دسترسی هر کسی را در هر زمان دلخواه لغو کند یا می‌تواند دسترسی را به ساعات خاصی از روز محدود کند. علاوه بر این، اگر یک نفر دارای چندین خودروی مجهز به دستگاه «کتو» باشد، می‌تواند از این برنامه برای دسترسی مجزا به هر خودرو استفاده کند.

نظرها

اخبار بیشتر