اعتراض فلسطینی‌های آمریکا؛ رام‌الله: دموکراسی با نژادپرستی جمع نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
اعتراض فلسطینی‌های آمریکا؛ رام‌الله: دموکراسی با نژادپرستی جمع نمی‌شود

اعتراض فلسطینی‌های آمریکا؛ رام‌الله: دموکراسی با نژادپرستی جمع نمی‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
ممانعت رژیم صهیونیستی از سفر دو عضو مسلمان کنگره آمریکا به کرانه باختری، با خشم فلسطینی‌ها و حتی جامعه فلسطینی‌های مقیم آمریکا روبه‌رو شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چند نهاد فلسطینی در ایالات متحده، در بیانیه‌ای مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کردند که مانع سفر «رشیده طلیب» و «الهان عمر» دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا از سرزمین‌های فلسطین اشغالی برای اطلاع از شرایط انسانی ملت فلسطین شدند.

بر اساس بیانیه مذکور، این در حالی است که هفته گذشته ده‌ها عضو کنگره در قالب تورهای گردشگری به اسرائیل سفر کردند و خرج و تمهیدات سفر آنها را لابی حامی اسرائیل یعنی آیپک پرداخت کرد.

در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به القدس العربی رسیده است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به تبانی با نخست وزیر رژیم افراطی اسرائیل برای ممانعت از ورود دو عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده به مناطق فلسطین اشغالی متهم و تاکید شد: این اقدام نقض مصونیت پارلمانی آنها و زیر پا گذاشتن حقوق و قانون اساسی آمریکاست که اجازه تحریک علیه آمریکایی‌ها در کشورهایی خارجی را نمی‌دهد.

این بیانیه افزود: این ممنوعیت که به توصیه رئیس جمهور آمریکا انجام شد، نشان دهنده ائتلاف آمریکا و اسرائیل در پنهان کردن جنایات اسرائیل علیه مردم فلسطین است و همچنین نشان می‌دهد دولت‌های افراطی هر دو کشور در مورد سیاست‌های تبعیض نژادی توافق دارند.

سازمان‌های امضا کننده این بیانیه از کنگره آمریکا خواستند که در برابر تصمیم رژیم راستگرای افراطی اسرائیل برای جلوگیری از ورود دو عضو مجلس نمایندگان به دلیل مواضع سیاسی آن دو در مخالفت با ادامه نقض حقوق بشر و اشغالگری توسط اسرائیل موضع صریح و جامعی را اتخاذ کند.

در این بیانیه که شورای فلسطین در آمریکا صادر کرد و به امضای اغلب نهادهای جامعه فلسطینیان مقیم آمریکا رسید آمده است: این ممنوعیت در ادامه فعالیت نژادپرستانه ترامپ علیه این دو نماینده است، زیرا آن دو را به نفرت از ایالات متحده و اسرائیل متهم می‌کند و اعضای کنگره باید موضعی علنی علیه این تصمیم اسرائیل بگیرند؛ زیرا واکنش ندادن به آن به معنای تایید رفتارهای نژادپرستانه و استبدادی اسرائیل است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

واکنش رام الله

به گزارش وبگاه خبری غزه الان، «محمد اشتیه»، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین هم در واکنش به این تصمیم آمریکا گفت: تصمیم اسرائیل و اظهارات تحریک آمیز علیه طلیب و عمر نشان دهنده ترس از رسوایی اشغالگران و رفتارهای ظالمانه آنها در حق ملت و خاک فلسطین پیش روی مردم آمریکا و جهانیان است.

اشتیه گفت: اسرائیل با هر کس که رویکرد اشغالگری آن را قبول نکند، می‌جنگد و سعی در خاموش کردن و ترساندن صداهای آزادی دارد که خواستار صلح و تحقق حقوق مردم فلسطین هستند.

وی افزود: تصمیم اسرائیل علیه عمر و طالب تأیید می‌کند که نژادپرستی و دموکراسی نمی‌توانند با هم هماهنگ باشند.

رشیده طلیب هم پس از تصمیم رژیم صهیونیستی در ممانعت از سفر وی و همکارش به سرزمین‌های اشغالی و فلسطین تصویری از مادربزرگ فلسطینی خود را که در کرانه باختری زندگی می‌کند در حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرد.

طلیب در کنار این تصویر نوشت: تصمیم اسرائیل در ممانعت از دیدار نوه با مادر بزرگ نشانه ضعف و هراس از افشای واقعیت‌هایی است که برای فلسطینی‌ها رخ می‌دهد.

طلیب که نخستین آمریکایی فلسطینی تباری است که به کنگره آمریکا راه پیدا کرده است تصمیم اسرائیل را توهین خواند و گفت: نتانیاهو تصمیم ترامپ درباره ممنوعیت سفر مسلمانان را اجرا کرد.

نتانیاهو درباره دلیل منع سفر این دو عضو کنگره آمریکا ادعا کرد که برنامه سفر آنها نشان داده که هدف آسیب رساندن به اسرائیل و افزایش ناآرامی‌ها علیه آن است.

الهان عمر عضو دیگر کنگره آمریکا هم که از سفر به سرزمین‌های اشغالی فلسطین منع شده است در بیانیه‌ای گفت: تصمیم اسرائیل در ممانعت از این بازدید توهین به ارزش‌های دموکراتیک است و با توجه به مقاومت نتانیاهو در برابر تلاش‌های صلح اتفاقی عجیب و غریب نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس18 ساعت قبل
دولت و مجلس با هدف تلفیق و یکدست نمودن منابع اشتغالزایی در بودجه سنواتی، کلیه منابع اعتباری (بودجه‌ای و تسهیلاتی) مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های تولیدی و اشتغالزایی را در قالب بند «الف» تبصره ۱۸ لحاظ نموده‌اند. البته بدیهی است که رویکرد پول‌پاشی در تبصره ۱۸ تا حدودی این امر را اقتضا می‌کرد زیرا برنامه‌های تبصره ۱۸ تنها بهانه‌ای برای تزریق منابع ارزان بوده است و هیچ سازوکاری برای ارزیابی اثربخشی این منابع تزریق شده پیش‌بینی نشده است. *چالش اصلی انتقادات وارده بر مفاد تبصره ۱۸ استدر ادامه این گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس آمده است: «علیرغم موانع اجرایی فوق در جهت اجرای تبصره ۱۸ به‌نظر میرسد چالش جدی و اساسی‌تر مربوط به انتقادات وارد بر مفاد این تبصره است. بنابراین لازم است تا درخصوص ماهیت تبصره ۱۸ شفاف‌سازی گردد و مفاد این تبصره از رویکرد برنامه‌ریزی به رویکرد بودجه‌ریزی سوق داده شود. *مفاد غیرمرتبط به اشتغالزایی از تبصره ۱۸ خارج شودضمن اینکه مفادی از تبصره ۱۸ که شامل طیف گسترده و متنوعی از موضوعات با اهداف اصلی غیر از اشتغالزایی است (برای مثال بازسازی بافت فرسوده شهری، توسعه حمل‌ونقل شهری و … که ممکن است به‌طور غیرمستقیم به اشتغالزایی منتج شود) از بطن تبصره ۱۸ خارج و در جای مربوط به خود به آن پرداخته شود.

کشمیر، زخم خباثت انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «من از وضع کشمیر ناراحتم، حالا این دوستان وزارت خارجه اینجا حضور ندارند، واقعا به مردم مسلمان کشمیر دارد زور گفته میشود، حقیقتا دارد فشار وارد آورده میشود، یک سیاست منصفانه‌ای بایستی برای این مردم نجیب که در آنجا هستند، در پیش گرفته بشود از سوی دولت هند. ما البته با دولت هند روابطمان روابط خوبی است ولی این انتظار و توقع را نسبت به آنها داریم. این را هم به شما عرض بکنم، این کار انگلیس خبیث است؛ این زخمی است که در شبه قاره از سال ۱۹۴۷ انگلیس‌ها این زخم را ایجاد کردند؛ از همان اول که داشتند خارج میشدند و شبه قاره به دو قسمت تقسیم شد -یعنی هند و پاکستان- از همان وقت این زخم کشمیر را آنها اینجا کاشتند و گذاشتند و تعمد در این قضیه داشتند که این زخم خوب نشود و همیشه بین این دو کشور، مشکل و اختلاف و دعوا وجود داشته باشد؛ خب این فشارهایی که روی مردم می‌آید هم عوارضش است دیگر.» ۱۳۹۸/۰۵/۳۰پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کشمیر، زخم خباثت انگلیس» را منتشر کرد.

حمله موشکی اسرائیل به جنوب دمشق/ ادعای نیروی هوایی اسرائیل: مقر پهپادهای ایران در دمشق را زدیم

فراروفرارو23 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش داد که پدافند هوایی ارتش برای مقابله با اهداف متخاصم، فعال شده است. در پی وقوع انفجار‌ها در آسمان دمشق، ارتش رژیم صهیونیستی وضعیت امنیتی در شمال سرزمین‌های اشغالی را به حالت هشدار افزایش داد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز ضمن تایید حمله هوایی به سوریه، مدعی شد: «در عملیاتی بزرگ، ما مانع حمله نیرو‌های ایرانی و شبه‌نظامی به اسرائیل شدیم. بر این اساس، تمام جوخه‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی «از بیم پاسخ ایران، سوریه یا حزب‌الله» به حالت هشدار درآمده و جنگنده‌های اسرائیلی نیز به پرواز در حریم هوایی لبنان ادامه می‌دهند. فیلمی از شلیک پدافند هوایی ارتش سوریه که توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود
ایلناایلنا19 ساعت قبل
رهبر انقلاب در استفتائات شهریور ماه به سوالاتی درباره وضو و غسل با موی مصنوعی و شرط ضمن عقد پاسخ دادند. وضو و غسل با موی مصنوعیسؤال۳: کسی که موی مصنوعی گذاشته است، آیا برای وضو مسح بر موی مصنوعی جایز است؟ وظیفه او نسبت به غسل چیست؟ جواب: موی مصنوعی اگر به صورت کلاه گیس باشد، واجب است برای مسح برداشته شود، ولی اگر موی مصنوعی بر پوست سرکاشته شده باشد و مانع رسیدن رطوبت مسح بر کف سر یا بن موهای واقعی شخص باشد و برداشتن آن باعث عسر و حرج باشد، مسح روی آن کافی است، حکم غسل نیز همین است. ۲) نباید به شک اعتنا کنید و باید بنا بگذارید بر این که تسبیحات اربعه سوم گفته شده است. خمس هدیهسؤال۶: مبلغی پول را در روزهای نزدیک به پایان سال خمسی به همسرم هدیه دادم، آیا به این پول خمس تعلق می‌گرفته یا خیر؟ جواب: اگر هدیه عرفا مناسب شأن باشد – در نظر عقلا سفاهت و اسراف محسوب نشود - و بخشش صوری و به قصد فرار از خمس نباشد، خمس ندارد. اولا: آیا لازم است حتما با عین همان پول بانک، خرید انجام بشود.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی خط ریلی تهران-استانبول در آینده‌ای نه‌چندان دور خبر داد و گفت: مذاکرات در حال انجام است و با توجه به استقبال دو کشور، به نتیجه و اتمام رسیدن این پروژه به این بستگی دارد که مجری طرح، اعتبارات و جوانب مختلف آن را نهایی کند. وی افزود: برای راه‌اندازی خط ریلی تهران-استانبول نیز در حال مذاکره هستیم و از قبل و سال‌های دور نیز تقاضا برای آن وجود داشته است. بنابراین طرح این موضوع را انجام داده و همکاران من در حوزه مسافری با راه آهن ترکیه در حال گفت‌وگو، مذاکره و رایزنی هستند. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بازه زمانی درنظر گرفته شده برای احداث و راه‌اندازی قطار تهران - استانبول چقدر است و آینده آن را چگونه می‌بینید؟ اظهار کرد: قطعا توسعه خطوط ریلی بین ایران و ترکیه و حتی کشورهای مختلف دیگر آینده خوبی دارد اما نمی‌توان از هم اکنون برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از قطار تهران - استانبول زمانی را مشخص کرد و باید منتظر شروع عملیات اجرایی آن باشیم. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی پیشتر نیز در نشست خبری اعلام کرده بود که در صورت تقاضای مازاد بر قطارهایی که درحال حاضر به مقصد ترکیه وجود دارد، ظرفیت جا به جایی مسافر در این دو خط ریلی به ترکیه افزایش خواهد یافت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
وی ادامه داد: جرائم تمامی بدهکاران این سازمان شامل افراد حقیقی و حقوقی که تا پایان وقت اداری دهم شهریور۹۸، اصل بدهی‌های معوق خود به سازمان منطقه آزاد کیش را به‌صورت نقدی پرداخت کنند، بخشیده خواهد شد. وی افزود: بخشودگی دیرکرد شامل سرمایه‌گذارانی است که اصل بدهی‌های خود از جمله بدهی بابت مجوز فعالیت اقتصادی، زمین یا اخذ پروانه ساخت و … را در بازه زمانی مصوب، نقدی پرداخت کنند. وی با بیان اینکه اسفند پارسال نیز سازمان منطقه آزاد کیش طرح بخشودگی جرایم را اجراکرده بود و افراد با پرداخت بخشی از بدهی خود یا پرداخت چک جهت تسویه بدهی می‌توانستند از بخشودگی بهره‌مند شوند، تاکید کرد: در این مرحله افراد تنها با پرداخت کامل بدهی خود به‌صورت نقدی مشمول بخشودگی جرایم می‌شوند. آخوندی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذارانی که اصل و جرایم دیرکرد در پرداخت بدهی را تسویه کرده‌اند، به‌دلیل قطعی شدن و ثبت بدهی آنها در اسناد سازمان امکان استفاده از بخشودگی را ندارند، اظهار کرد: اجرای این مصوبه درخصوص افرادی که پرونده آنها حقوقی شده و سازمان درباره بدهی آنها اقدام به ارسال اظهارنامه یا طرح دعوی حقوقی کرده است، منوط به تایید واحد حقوقی سازمان خواهد بود. وی تصریح کرد: این مصوبه برای تسویه کامل بدهی افراد بوده و مشمول جرایم قطعی یا تهاتر بدهی با مطالبات سایر شرکت‌ها نمی‌شود و سرمایه‌گذارانی که در فرآیند تهاتر بدهی هستند در صورت پرداخت نقدی می‌توانند از مزایای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد استفاده کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری1 روز قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

انتقاد فلاحت پیشه از تعلل ادامه‌دار مجمع تشخیص در بررسی اف‌ای‌تی‌اف /به نظر می‌رسد مجمع با مجلس و دولت به یک تصمیم مصلحتی رسیده است

خبرآنلاین18 دقیقه قبل

گمرک ایران: عدم ترخیص و تسویه تعهد ارزی ذرتهای آلوده به ما ارتباط ندارد

تسنیم20 دقیقه قبل

خودرو در خوزستان؛ خدمات در شیراز!

ایسنا20 دقیقه قبل

افتتاح همزمان ۱۲۴۵واحد مسکونی نیروی انتظامی در سراسر کشور آغاز شد

مهر20 دقیقه قبل

ترامپ: مانورهای مشترک با کره جنوبی دور ریختن پول است

قدس آنلاین21 دقیقه قبل

چرا باید ۲۴ ذی‌الحجه را قدر بدانیم؟

تسنیم21 دقیقه قبل