۳ پروژه فعال فاضلاب در مسکن مهر خراسان جنوبی نیازمند ۹۲ میلیارد تومان اعتبار است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
۳ پروژه فعال فاضلاب در مسکن مهر خراسان جنوبی نیازمند ۹۲ میلیارد تومان اعتبار است

۳ پروژه فعال فاضلاب در مسکن مهر خراسان جنوبی نیازمند ۹۲ میلیارد تومان اعتبار است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی گفت: سه پروژه فعال فاضلاب در مسکن مهر استان نیازمند ۹۲ میلیارد تومان اعتبار است که به اتمام برسد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی هاشمی‌مقدم شامگاه پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل صنعت آب و برق خراسان جنوبی اظهار داشت: بیرجند نخستین شهری بوده شبکه آبرسانی آن در کشور انجام شده است.

وی گفت: ۴۷۰ هزار نفر جمعیت شهری استان تحت پوشش آبرسانی قرار دارند و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش آبرسانی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی افزود: ۴۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاضلاب شهری چهار شهر استان لازم است و خوسف نیز با مشکل جدی فاضلاب روبه‌رو است که امیدواریم در سال ۹۹ ردیف بودجه برای فاضلاب این شهر اختصاص یابد.

هاشمی‌مقدم تصریح کرد: اگر طرح تصفیه‌خانه آب بیرجند به بهره‌برداری برسد ظرفیت ما نسبت به سال ۹۲ سه برابر می‌شود و فاضلاب شهر بیرجند به طول ۱۰۰ کیلومتر نیاز است که اجرا شود.

وی ادامه داد: طرح آبرسانی از دشت آهنگران به قاین باید تصویب شود تا تامین آب در میان مدت و بلند مدت این شهر برطرف شود و ردیف آبرسانی برای فردوس تدوین شود و نگرانی‌های چهار شهر استان برای میان مدت و بلندمدت برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در چهار شهر استان برنامه توسعه فاضلاب در نظر گرفته شده و اگر اعتبارات افزایش یابد می‌توان تا ۲۰ میلیون مترمکعب پساب در شش سال ایجاد کرد.

هاشمی‌مقدم اظهار کرد: امسال ۲۲ درصد تخصیص آب شرب برای فضای سبز استان کاهش یافته و در بحث اقتصاد آب ۲۵ میلیارد تومان زیان آب و فاضلاب شهری استان در سال گذشته بود و در هر مترمکعب ۶۷۰ تومان زیان داشتیم.

وی افزود: در مسکن مهر نیز خراسان جنوبی جز پنج استان برتر بوده و هیچ مشترکی بدون انشعاب آب در مسکن مهر استان نیست اما در بحث فاضلاب دچار عقب ماندگی هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی گفت: سه پروژه فعال فاضلاب در مسکن مهر استان نیازمند ۹۲ میلیارد تومان اعتبار است که به اتمام برسد.148 روستای بالای 20 خانوار در خراسان جنوبی فاقد شبکه آبرسانی و راکد هستند

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در این نشست اظهار داشت: در پنج شهرستان درمیان، زیرکوه، سربیشه، نهبندان و خوسف جمعیت روستایی از شهری بالاتر است.

صفوی‌نژاد با بیان اینکه حدود ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی است گفت: ۲۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی نیستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی افزود: ۴ هزار کیلومتر در استان خط انتقال آب وجود دارد و ۱۳۱ هزار مشترک در استان وجود دارد که ۹۲ درصد مشترکین خانگی هستند.

صفوی‌نژاد تصریح کرد: همچنین حدود یک هزار و ۵۴ کیلومتر در شبکه توزیع و ۳۳۰ کیلومتر در شبکه انتقال استان با فرسودگی روبه‌رو هستیم و ۴۴۷ روستا در استان آبرسانی سیار می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۴۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان فاقد شبکه آبرسانی و راکد هستند و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی در دستور کار قرار دارد.

۵٫۵ درصد صنعت کشور را در اختیار خراسان جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این جلسه اظهار داشت: صنعت استان به طور متوسط ۵٫۵ درصد صنعت کشور را در اختیار دارد.

داوود شهرکی با بیان اینکه استان ظرفیت‌های خوبی در معادن و محصولات کشاورزی دارد گفت: سیمان، صنایع معدنی، ذغال سنگ، تایر و محصولات شوینده و مواد نسوز منیزیت بیشترین تولیدی‌های استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی جز چهار استان معدنی کشور است تصریح کرد: زرشک، زعفران و عناب و مرز و صادرات آن از مزیت‌های ویژه استان است.

شهرکی تصریح کرد: باید زیرساخت‌های اصلی را به نواحی صنعتی استان برسانیم چرا که بخش زیادی از درآمد برق از صنایع است.

وی با بیان اینکه ۴۰ معدن در استان با مشکل برق روبه‌رو هستند ادامه داد: کشور افغانستان بازار خوبی برای برق می‌تواند باشد و از تصفیه‌خانه بیرجند نیز باید آب به شهرک صنعتی اختصاص یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه مصرف آب صنعت کمتر از دو درصد است خاطرنشان کرد: ۲۰ کیلومتر انتقال آب تا شهرک شهید رحمانی خوسف انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

عید بزرگ غدیر؛ عید اخوت و برادری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوستمن کنت مولاه، فهذا على مولاهبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوست. از عید غدیر به عنوان روز وحدت مسلمان‌ها یاد شده و فرصت مناسبی برای صله رحم و عیدی گرفتن از سیدها است.
فراروفرارو13 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، «مهشید رابطیان» افزود: اوج نیاز به آموزش مسایل جنسی در کودکان در سن چهار سالگی به بعد اتفاق می‌افتد. در این زمان است که کودکان اعضای تناسلی خود را کشف می‌کنند و نسبت به موارد جنسی کنجکاوتر و می‌خواهد اسم و کارکرد آنرا بپرسد و یا اینکه چرا اعضای تناسلی دختر با پسر تفاوت دارد. دوره شش تا ۱۱ سالگیرابطیان افزود: از شش سالگی تا ۱۱ سالگی که دوران نهفته جنسی است و پیش از بلوغ جنسی است. رابطیان گفت: از همه این مسایل مهمتر والدین تلاش کنند فرزند نوجوان خود را در خصوص بهداشت جنسی آگاه کنند. مراقبت هایی که دختران در دوران قاعدگی باید رعایت کنند تا به عفونت مبتلا نشود، هرچقدر فرزندان بزرگتر شدند آموزش جنسی را که یاد گرفتند باید نسبت به بیماری هایی که از طریق جنسی فرزند ابتلا پیدا می‌کند، حتما آگاه سازند و روش جلوگیری از آلودگی به این بیماری‌ها را هم بیاموزد.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، بیماری صرع نوعی اختلال در کار مغز است که دارای حملاتی تکرارشونده و ناگهانی است که تغییر در وضعیت‌ هوشیاری‌، یا حرکات‌ غیرطبیعی‌ را به همراه دارد. این بیماری مسری نیست و برای هر دو جنس اتفاق می‌افتد. سنین آغازین برای این بیماری بین ۲ تا ۱۴ سالگی است. در واقع در این بیماری اختلال بین سلولهای تهییجی و سلولهای مهاری به وجود می‌آید و زمانی که سلولهای تهییجی بر سلولهای مهاری غلبه می‌کنند تشنج رخ می‌دهد. منشا این تشنجها هیپوکامپ بود، یک هفته بعد از شروع آسیب، محققین سلول‌های مغزی مهاری را به هیپوکامپ نیمی از نمونه‌های آزمایشی پیوند کردند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
بعد از گذشت ۵ ماه از سیل، کارون بار دیگر با مشکلات خشکی و کم آبی روبرو شده است. / بهناز جوشن عکاس اهوازی قسمت هایی از خشک شدن کارون را به تصویر کشده است.

نظرها

اخبار بیشتر