خطر مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک برای کودکان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
خطر مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک برای کودکان

خطر مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک برای کودکان

دانشمندان باور دارند آنتی‌بیوتیک‌ها باکتری‌های خوبی که باعث می‌شود کودکان نوپا را در رفع بیماری‌های آینده کمک کنند، از بین می‌برند.

اعتمادآنلاین| نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد دادن قرص آنتی‌بیوتیک به کودکان برای درمان سرماخوردگی ریسک بروز بیماری در بزرگسالی آنها را افزایش می‌دهد.

این مطالعه براساس داده‌های NHS برای ۲۵۰ هزار کودک یک تا پنج ساله انجام شده است؛ دانشمندان می‌گویند آنتی‌بیوتیک‌ها باکتری‌های خوبی را که باعث می‌شود کودکان نوپا در رفع بیماری‌های آینده کمک کنند، از بین می‌برند.

یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه آکسفورد صورت‌گرفته بیانگر آن است که نباید برای سرفه و سرماخوردگی کودکان آنتی بیوتیک تجویز کنند زیرا این امر احتمال ابتلا آنها به بیماری را در آینده افزایش می‌دهد.

دانشمندان دانشگاه آکسفورد باور دارند، این امر به این دلیل است که آنتی بیوتیک‌ها باکتری‌های مفیدی را از بین می‌برند که می‌تواند کودکان نو پا را در مقابله با سایر بیماری‌ها و عفونت‌ها کمک کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

مصرف آنتی بیوتیک همچنین باعث افزایش تعداد باکتری‌های مقاوم به دارو در کودک می‌شود، به این معنی که دوره‌های بعدی داروها ممکن است مؤثر نباشد.

بسیاری از نسخه‌های آنتی بیوتیکی که به کودکان زیر پنج سال داده می‌شود غیر ضروری است و اغلب به دلیل عفونت‌های ویروسی از جمله گلودرد تجویز می‌شوند.

این مطالعه که امروز در مجله عمومی عمومی در انگلیس منتشر شد، براساس داده‌های NHS برای ۲۵۰ هزار کودک یک تا پنج ساله انجام شده است.

افرادی که دو یا چند نسخه آنتی‌بیوتیکی برای سرفه، سرماخوردگی و گلودرد دریافت کرده بودند، ۳۰ درصد بیشتر احتمال دارد که سال‌های آینده در بیمارستان بستری شوند یا به دیگر مراقبت‌های پزشکی احتیاج پیدا کنند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.

جوی آرام در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دارد البته در برخی استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، نواحی شمالی استان خوزستان و در برخی نقاط استان فارس شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود. خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: افزایش نسبی دما در اکثر مناطق ادامه
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ پیروز حناچی شهردار تهران در ادامه مراسم صبحگاهی خود به بخش دیگری از اراضی عباس‌آباد رفت. وی در سومین ایستگاه خود دریاچه هنر با مساحت ۲۵ هزار متر‌مربع و باغ هنر با مساحت ۵ هزار مترمربع را در غرب باغ کتاب تهران افتتاح کرد. به گفته مسؤولان حاضر در این محل باغ هنر با هدف خلق فضایی برای ارائه هنر‌هایی چون: موسیقی، تجسمی، شعر و ادبیات با تمرکز بر کوشک مرکزی و برقراری رابطه نزدیک میان هنرمند و مخاطب و ارتقاء درک هنری جامعه با تمرکز بر هنر ایرانی طراحی شده است. به گفته مسؤولان شرکت نوسازی اراضی عباس آباد این مجموعه همراه با مجموعه‌ای از خانه‌های شعر، موسیقی، نقش و هنر‌های تجسمی و نمایش، می‌تواند هنر‌های هفت‌گانه را در مجموعه‌ای زیبا، سبز و دور از کشمکش‌های روزمره جمع کند. این باغ در راستای فراهم آوردن امکان تجربه مستقیم فرهنگ و هنر ایرانی و با الهام گرفتن از الگوی معماری ایرانی و اسلامی با هدف آشنایی عموم مردم با هنر و فرهنگ ایرانی طراحی و اجرا شده است.
ایمناایمنا4 ساعت قبل
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه همه خواستار افزایش مشارکت مردم و به ویژه جوانان هستند، ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از سمن‌های حوزه جوانان هنوز در پیچ و خم دریافت مجوز هستند. وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۰ سمن برای فعالیت در حوزه جوانان درخواست داده‌اند و این در حالی است که هنوز موفق به دریافت کد رهگیری هم نشده‌اند و باید این بروکراسی اداری مدیریت شود. وی با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه جوانان بیش از ۲۰۰ سمن فعال و ۱۰۰ سمن در شهر اصفهان فعالیت دارد، افزود: ما در انجمن جوانان ۹ کمیسیون داریم که امور مربوط به جوانان را پیگیری می‌کند، خانه سمن‌های جوان در اصفهان راه‌اندازی شده است و فعالیت سمن‌های استان را پیگیری می‌کند. رئیس مجمع جوانان استان اصفهان با بیان اینکه مجمع جوانان استان نماینده پنج هزار جوان فعال است، تصریح کرد: این مجمع فضای مناسبی را ندارد و از شهرداری و شورای شهر درخواست داریم همکاری لازم را برای تخصیص فضایی برای این انجمن داشته باشد. سهرابی با بیان اینکه سمن‌های حوزه جوانان توان برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری را دارد، افزود: چنانچه شهرداری قصد برون سپاری فعالیت‌های خود را داشته باشد ما در این زمینه آمادگی لازم را داریم.

تعزیرات این بار در شرکت‌های هواپیمایی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ اعضای گشت مشترک تعزیرات مکرر به سراغ آژانس‌های هواپیمایی رفته‌اند، اما این بار وارد شرکت‌های هواپیمایی شدند و از مسئولان شرکت‌ها علت اجرا نشدن مصوبه ۲۹ مرداد سال گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی را خواستار شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وی ادامه داد: تبدیل حدفاصل میدان امام حسین تا میدان شهدا به یک محور آیینی، پیشنهاد شهرداری بود. در حالیکه ما تبدیل ۱۷ شهریور از چهارراه صفا تا میدان شهدا به یک محور شهری با غلبه پیاه و نه حذف کامل حرکت سواره، پیشنهاد داده بودیم. زنوزی با بیان اینکه یکی از دلایل توجیهی شهرداری برای حذف ترافیک سواره از خیابان ۱۷ شهریور، احداث بزرگراه امام علی بود. وی با بیان اینکه گذرهای بن­ بست متعدد در طول خیابان ۱۷ شهریور وجود داشت که تنها راه دسترسی آنها از خیابان ۱۷ شهریور بود مدعی شد: مدیریت شهری در جریان تحقق ایده بسته شدن کامل محور، اقدام به تملک خانه­ هایی در بافت پشت خیابان ۱۷ شهریور کردند تا دسترسی دیگری ایجاد کرده و این گذرها از محور ۱۷ شهریور را ببندند! می­بنید که محور ۱۷ شهریور شبیه هیچ کدام از پیاده راه‌های موفق دنیا نیست و باز هم به این نتیجه می‌رسیم که انتخاب این محور از ابتدا نادرست بود.

نظرها

اخبار بیشتر