اختصاص ٦٠٠ میلیارد ریال برای رفع مشکلات دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی استان کردستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

اختصاص ٦٠٠ میلیارد ریال برای رفع مشکلات دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی استان کردستان

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس قوه قضائیه در پایان سفر خود به کردستان گفت: مقرر شد از ظرفیت‌هاى خود قوه قضائیه ٦٠٠ میلیارد ریال به کارهاى فورى که در اینجا باید انجام شود، اختصاص داده شد؛ هم نسبت به دادگسترى‌ها و هم نسبت به سازمان‌هاى وابسته به ویژه زندان‌ها و سازمان پزشکى قانونى که مشکلات بیشترى داشتند.

اختصاص ٦٠٠ میلیارد ریال برای رفع مشکلات دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی استان کردستان - 1

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسى در نشست خبرى پایان سفر خود به استان کردستان در خصوص دستاوردهاى این سفر بیان کرد: سفر به استان کردستان که در ادامه سفرهاى استانى ما انجام شد عملا براى دیدار با مردم عزیز این استان، خانواده معظم شهیدان و دیدار با نخبگان بود که این دیدار براى من بسیار مغتنم بود؛ چون با دیدگاه هاى عزیزانمان در این جلسه آشناتر شدیم؛ خصوصا دیدگاه جوانان عزیز که از فارغ التحصیلان دانشگاه کردستان بودند و در حوزه اقدامات مربوط به دادرسى و حقوقى دیدگاه هاى بسیار خوبى داشتند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در بخشى از جلسه به دیدگاه هاى عزیزان توجه کردم و در بخشى نکاتى را عرض کردم.

وى با بیان اینکه خانواده معظم شهیدان در کردستان سرمایه عظیمى هستند اذعان کرد: هر کدام از خانواده شهدا پرچمى براى نظام مقدس جمهورى اسلامى هستند و همواره باید نسبت به آن‌ها مدیران و مسئولان کشورى توجه داشته باشند.

رئیسى با اشاره به نشست مسئولان ادارات و سازمان‌ها در شوراى ادارى استان کردستان اظهار کرد: گزارشى را آقاى استاندار نسبت به پیشرفت هایى در استان مطرح کردند.

رئیس قوه قضائیه اذعان کرد: مسئولان مختلفى که آنجا بودند نکاتى را مطرح کردند و نکته بسیار مهم در استان کردستان عبارتست از سلامت ادارى در سازمان هاى ادارى این استان.

وى با اشاره به لزوم توسعه یافتن استان کردستان بیان کرد: توسعه یافتگى در گرو سلامت ادارى، امنیت اقتصادى و رونق تولید است. نکته اساسى و محورى در جلسه شوراى ادارى تضمین سلامت ادارات و سازمان‌ها در استان کردستان است که نکته بسیار مهمى است.

رئیسى عنوان کرد: برخورد جدى با هرگونه مفسده و تخلفى مى تواند سلامت ادارى را تضمین کند.

وى با اشاره به دیدار با قضات و کارکنان دادگسترى استان کردستان بیان کرد: در این نشست هم دیدگاه هاى آن‌ها را شنیدیم و هم نقطه نظرات قضات و مشکلاتی را که مطرح کردند. کارکنان نیز نکاتى را مطرح کردند و توصیه هایى کردم که مهم‌ترین توصیه من در این جلسه به دوستان عبارت بود از مهربانی با مردم. با اقتدار در مقابل هر گونه فساد و هر گونه جرم برخورد کردن و رفتار مقتدرانه داشتن و عملکرد با تدبیر نکات مهم و قابل توجهى است که در این جلسه تاکید کردم.

رئیسى اظهار کرد: در این جلسه برخى از مشکلات ادارى و سازمانى مطرح شد که ما ١٠ هیئت به ١٠ نقطه استان از روز گذشته اعزام کرده بودیم و جلسه شوراى عالى قوه قضاییه اینجا در دادگسترى تشکیل شد و علاوه بر بررسى هایى که نسبت به کاستى‌ها در کار دادگسترى و سازمان هاى وابسته و مشکلاتى که دارند در سطح استان مطرح شد.

وى ادامه داد: در جلسه اى اینجا بخشى از مشکلات را بررسى کردیم که نتیجه این شد نسبت به مشکل نیروى انسانى اعم از قاضى و کارمند اقدام سریع شود و کاستى هایى که در دادگسترى بوده سریعا برطرف شود و بخشى در رابطه با مشکلات مالى بود که از ظرفیت هاى خود قوه قضاییه ٦٠٠ میلیارد ریال به کارهاى فورى که در اینجا باید انجام شود، اختصاص داده شد؛ هم نسبت به دادگسترى‌ها و هم نسبت به سازمان هاى وابسته به ویژه زندان‌ها و سازمان پزشکى قانونى که مشکلات بیشترى داشتند.

رئیس قوه قضائیه افزود: انشاالله هم از امکاناتى که قوه قضاییه دارد و هم از ظرفیت هاى استانى استفاده شود و هر چه سریع‌تر با یک اقدام جهادى این مشکلات را رفع کنیم.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وى تصریح کرد: مسئله اى که در این سفر قابل توجه است، من روحیه مردم، نشاط مردم و امید به آینده را در مردم بسیار بالا دیدم و احساسم این است که مردم کردستان آنچنان که در مقابل اشرار و ضدانقلاب در منطقه ایستادند، امروز براى دفاع از انقلاب و ارزش‌ها، در جایگاه و سنگر ولایتمدارى با همان روحیه نسل اول ایستاده‌اند.

رئیسى گفت: این روحیه امید و نشاط علىرغم تلاش ضدانقلاب برای ایجاد یاس و نومیدی در مردم به ویژه مردم این خطه است اما مردم کردستان تحت تاثیر شایعات و القائات و شبهات ضدانقلاب قرار نگرفته و همچنان با امید به آینده، آینده را بسیار روشن مى بینند و در این عرصه به این باور و اعتقاد جدى رسیده‌اند که باید با اتکا به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته هاى خود که داشته هاى کمى نیست، تلاش کرد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه یکى از داشته هاى کردستان داشته‌های مادى است، اظهار کرد: ذخایر بسیارى در این استان وجود دارد و داشته دیگر، نیروى انسانى متراکم جوان و کارآمد است که از سرمایه هاى استان کردستان محسوب مى شود و باید به آن توجه شود.

وى افزود: ما در دادگستری مان اکثر نیروها نیروهاى جوان هستند و اکنون در انتصابات تلاش شده به این نیروها بها و میدان داده شود تا کار کنند، ما در جاهایى که به جوانان اعتماد کردیم و میدان دادیم هیچ ضررى نکردیم.

رئیسى تصریح کرد: امام (ره) این کار را کردند و مقام معظم رهبرى این کار را دارند مى کنند و ما هم در دادگسترى میدان دادن به جوانان کارآمد را دنبال مى کنیم و در این راه خسارت ندیدیم و منافع بسیارى نیز داشته است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امیدواریم نتایج این سفر که در اولین جلسه شوراى عالى قوه قضاییه در تهران با حضور آقاى استاندار و رئیس کل دادگسترى استان کردستان مطرح می‌شود، نتایج مثبتی برای مردم باشد. در آن جلسه هیئت هاى اعزامى به شهرستان‌ها گزارش خود را مى دهند و این جلسه در تهران به کردستان اختصاص پیدا مى کتد و موضوع کردستان از دستور کار خارج نمیشود تا وقتى که مشکلاتى که اینجا موجود هست و برخى از کمبودها را در عمل رفع کنیم و تا وقتى که رئیس کل دادگستری استان اعلام کند مشکلات مرتفع شده و گام هاى بعدى را بتوانیم برداریم.

وى با اشاره به بازدید خود از زندان سنندج گفت: با تعداد قابل توجهى از زندانیان گفت و گو داشتم، سرزدن به زندان توسط مسئولان عالى شاید کمتر اتفاق افتاده و یا به دلیل اشتغالاتى که امثال بنده دارند کمتر اتفاق مى افتد. در اینجا فرصتى شد به زندان سر بزنم و سخن زندانیان را بشنوم که به نکاتى برخورد کردم که آن نکات نیز به نظر من قابل توجه است و هم تسریع در رسیدگی به پرونده زندانیان نکته مهم و قابل توجهی است و هم وضعیت و شرایط زندان که البته بخش هایى که ما دیدیم توسعه قابل توجهى پیدا کرده بود به نحوى که طبقه بندى کاملا در زندان اجرا شده بود.

رئیسى بیان کرد: ما معتقدیم وضعیت زندان باید بهتر از این باید باشد که در این جهت نیز باید تلاش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی اقدامات تجاوزکارانه این رژیم در هر جا و منطقه‌ای علیه ایران شده است. نتانیاهو در اظهارات بی اساس خود مدعی شده است که ارتش اسرائیل در عراق و سایر کشورها در خاورمیانه که ایران در آن علیه اسرائیل پایگاه ایجاد می‌کند، عملیات انجام خواهد داد. پیش از این، «ابو مهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرده بود که «آمریکایی‌ها برای هدف قرار دادن پایگاه‌ها و مقرهای عراق، چهار پهپاد اسرائیل را به این کشور وارد کرده‌اند.» با این حال دولت عراق در واکنش به پرواز برخی پهپادهای ناشناس از روز گذشتهاعلام کرده است که پرواز هرگونه پهپاد شناسایی تنها با مجوز دولت بغداد امکان پذیر خواهد بود و در غیر این صورت پهپادهای ناشناس هدف قرار خواهند گرفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، انصاف نیوز در گزارشی با بیان این مطلب نوشت: علی مطهری در گفت‌وگویی با انصاف نیوز ضمن اینکه می‌گوید اظهارات شمخانی مصرف خارجی داشته و برای منفعل کردن آمریکا بوده اما تاکید می‌کند که «این گفته‌ها درباره‌ی برجام موضع شخصی آقای شمخانی بوده است که با موضع نظام فاصله دارد، چراکه برجام تصمیم کل نظام از جمله مقام رهبری بود و به نفع نظام بود و با وضع فعلی هم به نفع نظام است». این روزنامه نوشت: «موضع آقای شمخانی درباره ‌اشتباه بودن امضای برجام، موضعی بجاست که پیش از اینها باید ابراز می‌شد. به‌هرحال موضع ایشان یک موضع شخصی است و با موضع نظام فاصله دارد. برجام تصمیم کل نظام از جمله مقام رهبری بود و به نفع نظام بود و با وضع فعلی هم به نفع نظام است و اساسا آمریکا به‌خاطر اینکه برجام به نفع ایران بود از آن خارج شد. اگر برجام ادامه پیدا کند بسیاری از محدودیت‌های ایران مثل غنی‌سازی اورانیوم و خرید و فروش سلاح برداشته می‌شود.
خانه ملتخانه ملت18 ساعت قبل
مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا مهم‌ترین اولویت بازار مسکن در شرایط کنونی حمایت همه جانبه برای افزایش تولید مسکن در کشور است. افزایش صدور پروانه ساختمانی نمایانگر رویکرد مثبت سازندگان به آینده بازار مسکن استافزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی نشان دهنده این است که سازندگان نسبت به آینده بازار ساخت و ساز مسکن چشم انداز روشنی دارند، البته افزایش صدور پروانه به معنای اجرای پروژه‌های عمرانی نیستوی تصریح کرد: افزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی نشان دهنده این است که سازندگان نسبت به آینده بازار ساخت و ساز مسکن چشم انداز روشنی دارند، البته افزایش صدور پروانه به معنای اجرای پروژه‌های عمرانی نیست. قیمت ملک با افزایش تولید مسکن و کاهش تقاضا به تدریج کاهش می‌یابدکیانپور با اشاره به روند کاهش قیمت مسکن در دو ماه اخیر، گفت: یکی از دلایل این مسئله، برنامه ریزی کلان دولت برای تولید انبوه مسکن است، قطعا با افزایش تولید مسکن و کاهش تقاضا، قیمت ملک به تدریج کاهش می‌یابد. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر خریداران نیز به دلیل افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت مسکن، برای خرید مسکن مورد نظر خود دست نگه داشته‌اند تا در زمان مناسب و با کاهش قیمت‌ها، خرید کنند. صبر استراتژیک مردم برای نخریدن مسکنوی ادامه داد: به طور حتم صبر استراتژیک مردم برای نخریدن مسکن در شرایط کنونی، امری موقتی است و نمی‌توان از این ابزار برای پایین آوردن مسکن استفاده کرد، بنابراین مهم‌ترین راهکار حمایت دولت از تولید مسکن در کشور است.

انصارالله یمن؛ کابوس آمریکا و هم پیمانان واشنگتن

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
کارشناس مسائل منطقه افزود: مردم یمن دارای ذخایر عظیم و نیرو‌های توانمندی هستند که اگر نیرو‌های استعماری و استکباری نبود و اگر سیطره رژیم‌های فاسد نبود، ملت یمن امروز در منطقه ما و در حوزه عربی یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های منطقه و جهان عرب به حساب می‌آمد. آقای زارعی با بیان اینکه چشم اندازی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی درباره یمن و آینده یمن بیان فرمودند، چشم انداز روشنی است، گفت: رهبر معظم انقلاب هم‌چنین در این دیدار درباره توطئه عربستان و امارات برای تجزیه یمن، ضرورت بیرون راندن متجاوزان از یمن و لزوم گفتگو‌های یمنی - یمنی برای حل مسایل یمن بر پایه بکارگیری و پوشش دادن مذاهب و قومیت‌ها در یمن تاکید کردند و در واقع رهبر معظم انقلاب یک راه تازه‌ای را بیان کردند که فراتر از گفتگو‌هایی است که احزاب یمن درباره یمن با هم دارند. وی با بیان اینکه انصارالله توانسته است با یک جنگ گسترده جهانی از شرافت، تمامیت ارضی و موجودیت یمن در برابر متجاوزان دفاع کند، افزود: امروز آمریکایی‌ها، رژیم صهیونیستی، رژیم عربستان و امارات و برخی دولت‌های دیگر بزرگترین کابوس شان را انصارالله و مردم یمن می‌دانند، جنگی به راه انداختند تا خود را از این کابوس برهانند، اما به لطف خدا با مجاهدت مردم و انصارالله؛ دشمنان یمن شکست خورده‌اند. آقای زارعی با بیان اینکه منصور هادی و عربستان بجز نابودی انصارالله هدف دیگری نداشتند، گفت: هادی دست آخر مجبور به استعفا شد و از اینجا بود که جنگ ۵۳ ماه یمن شروع شد. قطعنامه ۲۲۱۶ یک جبهه غربی - عربی را علیه مردم یمن به راه انداخت و مجوزی برای تجاوز به یمن را صادر کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اوضاع کشور رو به بهبودی است و اثر تحریم‌های ظالمانه دشمن هرروز کمرنگ‌تر و بی‌خاصیت‌تر از قبل می‌شود. وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با وحدت و انسجام، ولایتمداری و تکیه‌بر ارزش‌ها و مدیریت جهادی از همه مسیرهای سخت عبور می‌کند. ذوالنوری با اشاره به توان بالای موشکی کشور گفت: امروز جنگنده‌های اف ۳۵ دشمن که از پیشرفته‌ترین هواپیماهای نظامی محسوب می‌شوند، در صورت ورود به آسمان کشور به‌سرعت منهدم خواهند شد. وی ابراز داشت: حاکمان اسلامی در برابر فرهنگ مردم وظیفه دارند و نمی‌توانند نسبت به سقوط اخلاقی و فرهنگی جامعه بی‌تفاوت باشند. ذوالنوری همچنین جایگاه والای شهید را مورداشاره قرار داد و گفت: همه ما باید راه پرافتخار شهدا را ادامه دهیم و از انقلاب و آرمان‌های آن دفاع کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر