نمایش فیلم‌های موزیکال برای کودکان/ سینما سیار اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
نمایش فیلم‌های موزیکال برای کودکان/ سینما سیار اجرا می‌شود

نمایش فیلم‌های موزیکال برای کودکان/ سینما سیار اجرا می‌شود

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: امسال همزمان با روزهای برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان طرح سینما سیار نیز در ۲۵ استان محروم اجرا خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، سید صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان درباره ایده طرح سینما سیار گفت: ایده اولیه این طرح در جلسه مشترکی که با آقای تابش داشتیم مطرح شد و بی‌مناسبت ندیدیم حالا که جشنواره کودک در اصفهان برگزار می‌شود و ممکن است انعکاس خبری داشته باشد و کودکان کشورمان در نقاط مختلف اخبار آن را در تلویزیون می‌بینند و شاید دوست داشته باشند در آن حضور داشته باشند این طرح را اجرا کنیم. آقای تابش نیز از این طرح استقبال کردند و قرار بر اجرای آن شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دستگاه‌های سینما سیار در اختیار انجمن سینمای جوان است به این نتیجه رسیدم که چقدر خوب می‌شود تا با همکاری بنیاد سینمایی فارابی به بهانه جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوانان ما نیز در مناطق محروم و سیل زده یک رویداد مرتبط با سینمای کودک برگزار کنیم. البته این رویداد به شکل رایگان برای کودکان برگزار خواهد شد. نام طرح را نیز به مناسبت سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان «سینما خاطره» برگزیدیم.

موسوی درباره اکران آثار در این طرح بیان کرد: ما اگر می‌خواستیم از فیلم‌های روز جشنواره برای نمایش در این طرح استفاده کنیم از آنجاییکه همه این آثار مالک دارند، باید حقوق پدیدآورندگان آنها رعایت می‌شد، ضمن اینکه فیلم‌ها در اصفهان اکران محدود دارند، اما در سینما سیار می‌خواهیم به شکل وسیع در استان‌ها و شهرهای مختلف فیلم‌هایی را اکران کنیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که آثار موزیکال و نوستالژیک را به نمایش دهیم. اما اصل این بود که همزمان با یک رویداد مهم فرهنگی و بین‌المللی که در اصفهان برگزار می‌‌شود خدمات رایگان و افتخاری برای حوزه کودک و نوجوان ارائه شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان درباره استقبال از این طرح در استان‌ها و مناطق محروم نیز اظهار داشت: ما تیم‌هایی را برای رصد، ثبت و ضبط وقایع و مستند سازی مامور کردیم و به مدیران دفاتر انجمن سینمای جوانان استانها نیز اعلام کردیم تا از صحنه‌هایی که بچه‌ها حضور دارند فیلم بگیرند، به نظرم بعد از برگزاری این رویداد می‌توانیم قضاوت کنیم که چقدر از این طرح استقبال شده است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی همچنین یادآور شد: این طرح در بیش از ۱۵۲ شهر و روستا و در بیش از ۲۵ استان کشور برگزار خواهد شد.

موسوی در پاسخ به این پرسش که این طرح تنها محدود به زمان برگزاری جشنواره خواهد بود یا ادامه خواهد داشت نیز گفت: این طرح از ۳۰ مرداد تا ۳ شهریور به مدت ۵ روز اجرا خواهد شد، اما درباره ادامه آن باید شرایط را سنجید. ممکن است رخدادهای دیگری در حوزه کودک داشته باشیم اما آن مناسبت‌ها ممکن است که ارتباط مستقیمی با فضای سینما و تصویر نداشته باشند. ما الان از طریق جشنواره‌ فیلم‌های کودکان و نوجوانان که در اصفهان برگزار می‌شود یک رخداد سینمایی مواجه هستیم و به بهانه این رویداد این طرح را اجرا کردیم، البته این به این معنا نیست که در موقعیت‌های دیگر نمی‌توان این طرح را اجرا کرد. امیدوارم اجرای این طرح سنتی شود تا همزمان با جشنواره کودک اصفهان بتوان در سال‌های آینده نیز این طرح را اجرا کنیم.

وی در پایان درباره تاثیرگذاری این طرح به ترغیب و تشویق کودکان و نوجوانان به تماشای فیلم و سینما رفتن نیز بیان کرد: کودکان سرزمین ما در این فرصت‌ها شاید بتوانند شادتر شوند و ما نیز شاید بتوانیم در کنار هم گامی در جهت رسیدن آنها به رویاهایشان برداریم. امیدوارم با اجرای این طرح اوقات فراغت هر چند محدود ولی به یاد ماندنی برای آنها فراهم کنیم. ضمن اینکه این طرح شاید بتواند حس مشارکت و وحدت نیز در کودکان ایجاد کند. همچنین ما با اجرای این طرح می‌خواهیم به دستگاه‌های فرهنگی دیگر هم اعلام کنیم، بخشی از این حرکت‌ها که به شکل یارانه‌ای است و بابت آنها از مردم هزینه‌ای دریافت نمی‌شود باید فراگیرتر شوند چراکه حتما از لحاظ فرهنگی اثربخش هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگ «سازش» با صدای سعید کرمی منتشر شد

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید کرمی سومین اثر رسمی‌اش را با عنوان «انتظار»، در اختیار اهالی موسیقی قرار داد. کرمی در هفته‌های گذشته قطعه‌های «سرنوشت» و «انتظار» را منتشر کرده بود و اکنون با انتشار سومین اثر رسمی‌اش وارد فاز تازه‌ای از فعالیتش شده است. کرمی علاوه بر آهنگسازی قطعه «سازش» نواختن کلارینت را هم برعهده دارد. «سازش» نخستین اثر رسمی سعید کرمی در عرصه خوانندگی است. این هنرمند پس از مدتی برای آموختن کلارینت به ترکیه رفت.

حمله احسان علیخانی به بازیگر زن سینما: کجای تلویزیون رقصیدی؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

هنرمندان غدیر به حوزه هنری آمدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

عید الله الاکبر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فعالیت اورژانس اجتماعی در ۱۵۰ شهر کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لزوم تقویت نقش بازدارنده اورژانس اجتماعی در بروز آسیب‌های اجتماعیهمایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی با حضور خانم «معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آقای «وحید قبادی دانا» رئیس و جمعی از معاونان و مسئولان سازمان بهزیستی کشور برگزار شد. خانم ابتکار افزود: افتخار می‌کنم که در دولت دوازدهم یکی از رویکرد‌های اصلی ما، حمایت از اورژانس اجتماعی است و حدود ۴۰ بازدید از مراکز اورژانس اجتماعی داشته‌ام و گزارش‌های متعددی دریافت کرده‌ام و در جریان بسیاری از مشکلات و پیگیری‌های انجام شده هستم. وی افزود: اورژانس اجتماعی به طرحی جامع نیاز دارد و ارزیابی ما از این سازمان، موثرترین ساز و کار مداخله‌ای کشور است. وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا با هم افزایی با اورژانس اجتماعی و به طور خاص در جامعه بر مسئله مهارت‌های ارتباطی تمرکز شود. در انتهای همایش از نمایندگان اورژانس اجتماعی تمامی استان‌ها با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

نظرها

اخبار بیشتر