تشخیص رایگان سرطان در قزاقستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سلامت
تشخیص رایگان سرطان در قزاقستان

تشخیص رایگان سرطان در قزاقستان

فارسخبرگزاری فارس |
وزارت بهداشت قزاقستان از تشخیص بیماری سرطان به طور رایگان در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، وزارت بهداشت قزاقستان از تشخیص بیماری سرطان به طور رایگان خبر داد.

به گفته کارشناسان وزارت بهداشت این اقدام به پیروزی بر سرطان کمک خواهد کرد و در آینده آمار شهروندان درگیر سرطان که معالجه شدند با آمار کشورهای اروپایی یکسان می‌شود.

تشخیص سرطان، وارد خدمات بیمه‌ای می‌شود و در سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۵ میلیارد تنگه جهت معالجه بیماران و انجام آزمایشات مختلف اختصاص داده می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

قرار است شهروندان از دستگاه‌های پزشکی برای تشخیص سرطان به طور رایگان استفاده کنند تا بیماری در مراحل اولیه مشخص و فرصت‌های خوبی برای معالجه فراهم شود.

در حال حاضر در قزاقستان احتمال معالجه سرطان ۵۰ درصد است اما در کشورهای اروپایی این شاخص ۷۰ درصد می‌باشد.

هم‌اکنون در قزاقستان ۱۸۵ هزار بیمار سرطانی وجود دارد و هر سال ۳۵ هزار مورد جدید ثبت می‌شود.

انتهای پیام/ح

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرونده الکترونیک سلامت برای همه ایرانیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر سعید نمکی با حضور در برنامه نگاه یک سیما، درباره طرح تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان افزود: در ۲۵ خرداد امسال خدمت رئیس جمهور اعلام آمادگی کردیم و در اوایل تیر، این طرح کلید خورد. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره طرح تحول سلامت گفت: این طرح یکی از طرح‌های بسیار کاربردی دولت بوده است. دکتر نمکی افزود: شریف‌ترین داروسازان را در داخل کشور داریم و در مبارزه با فساد در حال رسیدن به وحدت ملی هستیم. دکتر نمکی افزود: در بحث استفاده از کارتخوان‌های بانکی هم با توجه به مصوبه قانونی باید تمکین کنند و در اجرای قانون همکاری می‌کنیم. دکتر نمکی افزود: اگر تعداد پزشک از تعداد مورد نیاز بالاتر برود جمعیت بیکار متوقعی را ایجاد می‌کنیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
متاسفانه بسیاری از افراد که به‌دلایل مختلف، دچار «اختلال خواب» می‌شوند به‌جای یافتن دلیل اصلی بی‌خوابی خود، ساده‌ترین راه ممکن که البته با عوارض و ضایعات فراوانی همراه است را انتخاب می‌کنند: مصرف «قرص‌های خواب‌آور!» باید توجه داشت که صرفا یکی از عوارض مصرف قرص‌های شیمیایی خواب‌آور، ابتلا به «فراموشی» و تخریب حافظه کوتاه‌مدت است. غافل از اینکه استفاده بلندملت و طولانی در ساعات منتهی به خواب از تلفن همراه و اینترنت می‌تواند موجب ایجاد اختلالات خواب دائمی در افراد شود و در درازمدت، این امر تبدیل به بی‌خوابی‌های مزمن و آزاردهنده شود. پس یکی از راهکارهای درمان اختلالات خواب، پرهیز جدی از استفاده از تلفن همراه و کامپیوتر پیش از خواب است. اما استفاده از برخی از دمنوش‌ها نیز می‌تواند در بهبود وضعیت خواب و درمان بیخوابی بسیار موثر باشد؛ در ادامه به برخی از این دمنوش‌ها و نوشیدنی‌ها اشاره شده است: دمنوش ترکیبی گل‌گاو زبان + سنبل الطیب + عرق بیدمشک خنکترکیب عسل + شیر دمنوش رازیانه (مخصوص خانم‌ها) دمنوش به لیمو + نبات دمنوش بابونه۴۷۲۳۷
همشهریهمشهری1 روز قبل
یکی از سالم‌ترین عادات این بخش از جمعیت در سراسر جهان، جلوگیری از پرخوری است. جزایر اوکیناوای ژاپن مملو از افرادی است که بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند. آنها ورزش را به یک عادت در زندگی خود تبدیل کرده‌اند و در مناطقی زندگی می‌کنند که سیستم حمل و نقل عمومی محدود است و بخش عمده‌ای از کارها باید با دست انجام شود نه ماشین آلات مدرن. مفهوم ژاپنی «ikigai» و یا ارزش زندگی، تأثیر زیادی بر شیوه زندگی مردم اوکیناوا دارد و دلیل برخاستن آنها از خواب و شروع زندگی است. البته منظور این نیست که کسانی که بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند، در گذشته سیگاری نبوده‌اند.
الفالف2 ساعت قبل
سعید برومند، رئیس اداره داروخانه‌های سازمان غذا و دارو گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر تصمیم گرفته است که متادون از طریق داروخانه‌ها توزیع شود تا به وضعیت توزیع داروی متادون سر و سامان بدهیم و با نشتی این دارو در بازار مواجه نشویم. طرح پایلوت توزیع متادون در داروخانه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال اجراست و کلینیک‌های ترک اعتیاد در مناطق زیر پوشش این دانشگاه داروی متادون خود را از داروخانه‌ها دریافت می‌کنند. به گفته او، در طرح توزیع داروی ترک اعتیاد متادون در داروخانه‌ها بیماران و کلینیک‌های ترک اعتیاد با تحویل پوکه، داروی ترک اعتیاد داروی جدید (متادون) دریافت می‌کنند. صفاتیان گفت: در همه جای دنیا داروهای درمان اعتیاد در قالب بسته خدمات درمانی در مراکز درمان اعتیاد تعریف شده که در آن خدمات مشاوره و روان درمانی نیز وجود دارد. قیمت متادون در بازار ۳۰ برابر داروخانهصفاتیان افزود: استدلال سازمان غذا و دارو برای توزیع متادون در داروخانه‌ها کاهش قاچاق متادون بود اما قطعا با توزیع متادون در داروخانه‌ها قاچاق و نشت متادون در بازار بیشتر می‌شود چون باید این واقعیت را بذیریم که داروخانه‌ها زیرساخت نظارت قوی ندارند، در ظاهر می‌گویند می‌خواهند نظارت قوی داشته باشند اما در واقعیت چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مدیر کل سلامت شهرداری تهران ادامه داد: سال گذشته در حوزه سلامت جسمی برنامه‌های متنوعی برگزار شد. با این هدف در تمام مناسبت‌ها تقریبا میدان عمل ما تمام واحد‌های تابعه شهرداری تهران و بستر شهر بوده است. مدیر کل سلامت شهرداری تهران افزود: همچنین ۵۲ هزار و ۸۱۵ نفر از شهروندان در کارگاه‌های آموزشی ۳۵۲ سرای محله شهر تهران آموزش دیدند. مدیر کل سلامت شهرداری تهران ادامه داد: با توجه به جمعیت ایران که با سالمندی رو به رو است، حوزه سالمندان اهمیت فراوانی دارد. شهر تهران با شهر‌های پیاده بسیار متفاوت است و باید روی این مسئله اقدامات بسیاری صورت بگیرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
«دیلی‌میل» نوشت، استاد وی پروفسور کریستوفر مک‌گریگور دو ژن ساخته که اجازه می‌دهد قلب خوک به انسان پیوند زده شود. این جراح سرشناس توضیح می‌دهد که اگر نتیجه این پیوند عضو میان گونه‌ای (xenotransplantation) رضایتبخش باشد، احتمالا ۳ سال دیگر از «قلب خوک‌ها» در انسان استفاده خواهد شد؛ اگر کلیه این حیوان در بدن انسان کار کند، در مورد قلب نیز کار می‌کند. آناتومی قلب خوک شبیه قلب انسان است و به همین دلیل از آن به‌عنوان مدلی برای ابداع روش‌های درمانی جدید استفاده می‌شود؛ دکتر «شاوی‌گارگ»، عضو دانشکده علوم پزشکی روتاک هند در مقاله‌ای آناتومی قلب انسان و خوک را با یکدیگر مقایسه می‌کند؛ براساس تحقیقات وی، میانگین وزن قلب انسان ۲۶۶گرم است و میانگین وزن قلب خوک ۳۰۲گرم است. او با تحقیق بر نمونه‌های قلب انسان و خوک و با اندازه‌‌گیری آن‌ها، شباهت میان دو قلب را بررسی می‌کند؛ «متوسط قلب انسان بالغ حدود ۹٫۹ سانتیمتر، از پایه تا مورب حدود ۸٫۶ سانتینتر و در گسترده‌ترین قطر عرضی آن ۷٫۱ سانتیمتر است؛ متوسط قلب خوک حدود ۱۰ سانتیمتر، از پایه تا مورب ۸٫۹ سانتیمتر و گسترده‌ترین قطر عرضی آن ۶٫۶ سانتیمتر است؛ از لحاظ فشار خون، قلب انسان و خوک پرفشار است.» به باور"اینگلیش، پیوند موفقیت‌آمیز قلب خوک به انسان، پایانی بر دوره فهرست انتظار پیوند عضو خواهد بود که در آن تقاضا از عرضه پیشی می‌گیرد! با توجه به این کمبود، دانشمندان همواره به دنبال منابع جایگزین برای تامین نیاز بشر به قلب پیوندی بوده‌اند و از آن جا که اندازه قلب خوک به قلب انسان شبیه است، آن را گزینه مناسبی برای این کار می‌دانند!

نظرها

اخبار بیشتر