گزارش فروش هفتگی سینمای ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصلاحات پرس
  4. فرهنگ
گزارش فروش هفتگی سینمای ایران

گزارش فروش هفتگی سینمای ایران

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس |
اکران سینمای ایران در حالی این هفته را سپری کرد که فیلم سینمایی «ایده اصلی» توانست به چندین هفته صدرنشینی بی رقیب «شبی که ماه کامل شد» با بازی الناز شاکردوست پایان دهد.

به گزارش خبرآنلاین، سینمای ایران در حالی این هفته را به پایان برد که اضافه شدن فیلمی به چرخه اکران نبود، البته این اتفاق در حالی رخ داد که قرار بود فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان از چهارشنبه ۲۳ مرداد روی پرده برود اما با مراجعه به سامانه فروش بلیت سینما، هنوز خبری از امکان خرید بلیت این فیلم فراهم نشده است و باید دید که علت این اتفاق چیست.

فیلم رئیسیان قرار بود هفته گذشته به سرگروهی سینما فرهنگ اکران شود که به علت به کف فروش نرسیدن فیلم پیشین این گروه، اکرانش یک هفته به تعویق افتاد و گویا این تعویق ادامه دارد.

همچنین در این هفته شاهد یک اتفاق بودیم و آن هم پایان صدرنشینی نرگس آبیار با فیلم «شبی که ماه کامل شد» در جدول فروش هفتگی بود.

فروش همچنان در کانال چهار میلیارد

با این حال از این اتفاق بگذریم و به میزان فروش هفتگی سینمای ایران بپردازیم، این هفته هم فروش همچون هفته‌های گذشته رضایت بخش نبود و تنها با افزایش ۶۰ میلیون تومانی در مقایسه با هفته گذشته همراه شد و این در حالیست که در تابستان همواره سینمای ایران روند خوب فروش را تا پایان فصل حفظ می‌کرد اما گویا فیلم‌های روی پرده آنطور که باید و شاید در جلب نظر مخاطبان موفق نبودند.

گزارش فروش هفتگی سینمای ایران - 6

این هفته مجموع فروش هفتگی به چهار میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسید که دو میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان آن اختصاص به شهر تهران داشت. همچنین ۳۹۲ هزار و ۷۵۶ نفر در این هفته به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند که سهم اهالی تهران ۱۸۳ هزار و ۹۸۴ نفر بوده است.

ایده اصلی صدرنشین شد/ شبی که ماه کامل شد سقوط

فارغ از اوضاع نه چندان خوشایند فروش سینما، به سراغ رقابت داغ و حساس فیلم‌ها برویم جایی که آزیتا موگویی با فیلم «ایده اصلی» توانست به سلطه طولانی مدت فیلم «شبی که ماه کامل شد» بر گیشه هفتگی پایان ببخشد.

این هفته فیلم موگویی به فروش ۶۶۴ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان دست پیدا کرد و این اتفاق در حالی رخ داد که «شبی که ماه کامل شد» با سقوط سه پله‌ای ناگهانی و فروش ۴۹۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومانی در جایگاه چهارمین فیلم پرفروش این هفته قرار گرفت.

آزیتا موگویی تازه‌ترین ساخته سینمایی‌اش را نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآورد، فیلمی که درباره راه اندازی یک پروژه بزرگ با همکاری ایران و اسپانیا در جنوب ایران ساخته شده است و داستان طمع افراد مختلف برای پیروزی در این مناقصه را روایت می‌کند.

گزارش فروش هفتگی سینمای ایران - 12

بهرام رادان، هانیه توسلی، مریلا زارعی، مهرداد صدیقیان و پژمان جمشیدی بازیگران اصلی «ایده اصلی» را تشکیل می‌دهند، چهره‌هایی که دارای محبوبیت قابل قبولی میان مخاطبان سینما هستند و با شروع چشمگیر این فیلم در هفته اول اکران و رسیدن به صدر جدول فروش به نظر می‌رسد می‌توان به «ایده اصلی» به عنوان یکی از آثار پرفروش سینمای ایران در سال ۹۸ نگاه کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

جانان با امین حیایی نمی‌فروشد

دیگر فیلمی که یک هفته از اکرانش می‌گذرد، «جانان» ساخته کامران قدکچیان با بازی امین حیایی است. فیلمی که داستانی عاشقانه را روایت می‌کند و از دیگر بازیگرانش می‌توان به مژگان بیات، پروانه معصومی، بیژن بنفشه خواه و … اشاره کرد.

این فیلم با وجود آنکه از حضور ستاره محبوبی چون حیایی بهره‌مند است اما هنوز نتوانسته در میان فیلم‌های روی پرده جای برای خود دست و پا کند تا دیده شود. البته مطمئنا حضور حیایی در هر فیلمی هم نمی‌تواند تضمین کننده فروش باشد و موضوع، حال و هوای اثر و همچنین سایر بازیگران در این مسئله نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

«جانان» این هفته را با فروش ۶۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تومانی به پایان برد.

ایکس لارج و تگزاس در اوج

این هفته دو فیلم کمدی پا به پای هم توانستند در صدر جدول حضور پیدا کنند، «تگزاس ۲» به کارگردانی مسعود اطیابی که هر چه به روزهای پایانی اکرانش نزدیک می‌شود بیشتر می‌فروشد و «ایکس لارج» ساخته محسن توکلی که از هفته دوم اکران توانست حسابی دل مخاطبان را ببرد و با فروش خوبی که داشت به صدر جدول رسید.

این دو فیلم با کنار گذاشتن «شبی که ماه کامل شد» دومین و سومین فیلم پرفروش این هفته بودند و به ترتیب ۵۳۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان و ۵۲۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان فروختند.

گزارش فروش هفتگی سینمای ایران - 22

«تگزاس ۲» با این روند تا به امروز ۲۳ میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان فروش داشته است و عنوان دومین فیلم پرفروش سال را پس از «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی با ۲۷ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان در اختیار دارد.

ادامه روند خوب قسم، افت نامحسوس قصر شیرین

حال سری به فیلم‌های دیگر روی پرده بزنیم، جایی که فیلم سینمایی «قسم» دومین ساخته سینمایی محسن تنابنده با وجود آنکه رشد محسوسی را تجربه نکرده است اما به روند خوب هفته گذشته ادامه داده است.

این فیلم ۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان فروخته است و در آستانه عبور از مرز یک میلیارد تومان فروش است.

«قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی دیگر فیلم روی پرده است که این هفته هم توانست روندی نسبتا خوبی را دنبال کند و تنها افت چند میلیون تومانی را در گیشه در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرد.

فیلم میرکریمی با ۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانی که این هفته فروش داشت، فروش کلی خود را به یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان رساند.

در ادامه جزییات فروش هفتگی و کلی فیلم‌های روی پرده را به صورت تفکیک شده از تاریخ جمعه ۱۸ مرداد تا صبح روز ۲۵ مرداد مشاهده می‌کنید. (آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)

نام فیلمنام کارگردانفروش هفتگیفروش کلی
ایده اصلیآزیتا موگویی۶۶۴ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان۸۴۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان
تگزاس ۲مسعود اطیابی۵۳۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان۲۳ میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان
ایکس لارجمحسن توکلی۵۲۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تومانچهار میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان
شبی که ماه کامل شدنرگس آبیار۴۹۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان
قصر شیرینرضا میرکریمی۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانیک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان
سرخپوستنیما جاویدی۳۷۶ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان۱۳ میلیارد و ۱۴۸ میلیون تومان
قسممحسن تنابنده۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان۸۱۷ میلیون و ۶۰۹ هزار تومان
زهرمارجواد رضویان۳۲۴ میلیون و ۸۶۶ هزار تومانپنج میلیارد و ۳۱۹ میلیون تومان
تپلی و منحسین قناعت۲۸۱ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان۹۰۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان
نیوکاسلمحسن قصابیان۱۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانیک میلیارد و ۴۰۵ هزار تومان
سرکوبرضا گوران۱۳۱ میلیون و ۲۱ هزار تومان۶۴۴ میلیون و ۸۸۳ هزار تومان
ما همه با هم هستیمکمال تبریزی۹۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان۱۰ میلیارد و ۴۳۹ میلیون تومان
سامورایی در برلینمهدی نادری۷۸ میلیون و ۷۸۷ هزار تومانشش میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان
جانانکامران قدکچیان۶۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان۸۵ میلیون و ۱۱۷ هزار تومان

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم/ اولین گفتگوی شهید لشگری با همسرش بعد از ١٨ سال اسارت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
شهید سرلشگر خلبان حسین لشگری، در شهریورماه سال ٥٩ به اسارت نیروهای عراقی درآمد و سرانجام پس از ١٨ سال از اسارت در زندان‌های حزب بعث عراق آزاد شد، این نخستین مکالمۀ تلفنی این شهید با همسرش است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سوگیری بخش قابل توجهی از رسانه‌ها در حوزه‌های غیرسیاسی نیز تحت تأثیر گارد سیاسی آن‌ها قرار دارد. به عنوان یک نمونه ملموس، سفر خارجی «رامبد جوان» و نحوه پرداختن شبکه ماهواره‌ای «من و تو» به ماجرا، قابل بررسی است. تصویر رامبد در شبکه من وتو (قبل از مصاحبه) اما پس از آنکه رامبد شایعه مهاجرت از ایران را تکذیب کرد و طی مصاحبه‌ای از قصد خود برای تولید فصل جدید خندوانه خبر داد، ورق برگشت. تصویر رامبد در شبکه من وتو (بعد از مصاحبه) نظرسنجی کانال تلگرامی من وتوآیا واقعا مردم ایران با تولید و پخش فصل جدید «خندوانه» مخالفند؟! برنامه‌ای که در دوره‌های متوالی از سوی افکارعمومی به عنوان محبوب‌ترین جنگ تلویزیونی انتخاب شده است.

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک1 روز قبل

پایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گزارش تصویریپایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتینوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که به مدت یک هفته با اجرای ۱۵۱ اثر در کاشان و تهران برگزار شد، امشب پایان می‌یابد
تسنیمتسنیم1 روز قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.

یکی از شادترین روز‌های انقلاب بازگشت آزادگان بود

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سردار رحیمی در مراسم تقدیر از خانواده جانبازان، آزادگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باورمان این است که سهم اصلی تمام موفقیت‌ها در طول ۴۰ سال متعلق به خانواده ایثارگران و آزادگان است. وی گفت: نیروی انتظامی امروز تصمیم گرفت که به پاس تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های این عزیزان در طول اسارت همانند سال‌های گذشته از این عزیزان تقدیر کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از اولویت‌های ویژه ما توجه به خانواده ایثارگران است که حداقل در طول سال یک بار آن‌ها را پذیرایی و هر دو ماه یک بار نیز نشستی با این عزیزان برای حل مشکلات آن‌ها داریم.

نظرها

اخبار بیشتر