مالک ایران ایرتور: نسبت فامیلی با پوری‌حسینی ندارم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

مالک ایران ایرتور: نسبت فامیلی با پوری‌حسینی ندارم

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: هواپیمایی ایران ایرتور در پاسخ به گزارش خبرگزاری مهر وجود نسبت فامیلی با رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی را رد کرد اما درباره سایر ابهامات سکوت اختیار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری مهر با نام «واگذاری ایرتور روی میز قوه‌قضائیه/ منتقدان: پول ۱۵ توپولف را ندادند»، این شرکت هواپیمایی در توضیحاتی که به مهر ارسال کرده، بدون آنکه پاسخی به چند ابهام مطرح شده در زمینه واگذاری ایرتور بدهد، صرفا وجود نسبت فامیلی میان رئیس تبریزی سابق سازمان خصوصی سازی و خریدار تبریزی ایرتور را تکذیب کرده است.

متن کامل توضیحات روابط عمومی ایران ایرتور به شرح زیر است:

پیرو نشر خبر با تیتر «نسبت فامیلی مالک شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با آقای پوری‌حسینی» به اطلاع می‌رساند انتشار خبر یاد شده مصداق بارز نشر اکاذیب، تشویش افکار عمومی به قصد اضرار به غیر مصرح در قانون مطبوعات بوده، دستور فرمایید مطابق بند ۲۳ قانون مطبوعات، جوابیه این شرکت در اسرع وقت و همسان ارزش ردیف خبری در آن رسانه درج گردد.

متن جوابیه:

«هواپیمایی ایران‌ ایرتور با اعلام عدم صحت و کذب محض بودن خبر نسبت فامیلی مالک شرکت هواپیمایی ایران‌ ایرتور با آقای پوری‌حسینی، انتشار این خبر را مصداق بارز نشر اکاذیب، تشویش افکار عمومی به قصد اضرار به غیر مصرح در قانون مطبوعات می‌داند و خواستار انتشار هرگونه مستند دال بر اثبات این ادعاهای واهی در ذیل این جوابیه است. همچنین حق خود در پیگیری موضوع از مجاری صالحه قضایی را محفوظ می‌دارد.

رضا رضایی

مدیر روابط عمومی

نظر به انتشار خبر تخفیف ۶ هزار میلیاردی در واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ احتراما دستور فرمایید جوابیه این شرکت مطابق ماده ۲۳ قانون مطبوعات در رده و ارزش همسان خبری برای تنویر افکار عمومی و مخاطبان آن خبرگزاری درج گردد.

عدم پاسخ گویی به ابهامات

به گزارش مهر، بر اساس آنچه روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور برای این خبرگزاری ارسال کرده، صرفا نسبت فامیلی رئیس سازمان خصوصی سازی با مالک این شرکت هوپمایی تکذیب شده و به سایر ابهامات موجود در روند واگذاری این شرکت پاسخی داده نشده است.

این در حالی است که در گزارش خبرگزاری مهر، هیچ گونه موضع گیری در خصوص داشتن یا نداشتن نسبت فامیلی میان مالک ایرتور و رئیس سازمان خصوصی سای اخذ نشده و صرفا از زبان یکی از مدیران اسبق این شرکت در پیش از واگذاری ایرتور، موضوع نسبت فامیلی آقایان مجید شکاری به عنوان خریدار ایرتور و سید عبدالله پوری حسینی به عنوان رئیس سابق سازمان خصوصی سازی در زمان واگذاری این شرکت هواپیمایی مطرح شده است.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

گذشته از مورد فوق، روابط عمومی ایران ایرتور درباره نامه هایی که از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس در سال ۹۷ خطاب به رئیس سابق قوه قضائیه درباره ابهامات واگذاری تعدادی از شرکت‌های دولتی در دوره ریاست پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی مانند نیشکر هفت تپه و هواپیمایی ایرتور که نام آنها در این نامه برده شده بود، هیچ توضیحی ارائه نداده است.

گفتنی است یکی از مهمترین موارد مذکور در گزارش خبرگزاری مهر درباره واگذاری ایرتور، عدم بازپرداخت اقساط تسهیلاتی است که ایرتور بابت خرید ۱۵ فروند توپولف به ارزش ۸٫۵ میلیون دلار از بانک مرکزی دریافت کرده بود؛ اما در پاسح ایرتور به گزارش مهر، این ابهام همچنان بی پاسخ باقی مانده است.

خاطرنشان می‌شود سید عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی نیز اخیرا هر گونه داشتن نسبت فامیلی با خریدار ایرتور را رد کرده بود که این خبر نیز در خبرگزاری مهر منعکس شد.

یکی از موارد عجیب مذکور در جوابیه ایران ایرتور، تیتری است که در این جوابیه برای گزارش مهر انتخاب شده است؛ در حالی که ایرتور با استفاده از ترفند «مصادره به مطلوب» سعی کرده تا مخاطب را گمراه کند، اعلام کرده که تیتر خبر مهر، داشتن نسبت فامیلی میان مالک ایرتور و رئیس سازمان خصوصی سازی است؛ در حالی که این گزارش با عنوان «واگذاری ایرتور روز میز قوه قضائیه/ منتقدان: پول ۱۵ توپولف را ندادند» بوده و در تیتر این خبر هیچ اشاره‌ای به نسبت فامیلی پوری حسینی و مجید شکاری نشده است.

مورد عجیب دیگر در جوابیه مذکور این است که در انتهای جوابیه، گزارش مربوط به یکی دیگر از خبرگزاری‌ها را به خبرگزاری مهر نسبت داده و نوشته است: خبر تخفیف ۶ هزار میلیارد تومانی در واگذاری ایرتور در تاریخ ۱۳ مرداد ماه تکذیب می‌شود.

این در حالی است که در این تاریخ چنین گزارشی در مهر منتشر نشده و خبر مورد نظر روابط عمومی ایرتور، مربوط به یکی دیگر از خبرگزاری هاست.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

هجدهمین نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این نمایشگاه، ۲۹۰ شرکت داخلی و خارجی آخرین دستاورد‌های خود در حوزه دامپزشکی، صنایع دامداری، خوراک دام و تجهیزات وابسته را به نمایش می‌گذارند. با آخرین روش‌های اصلاح نژادی دام، افزایش بهره وری در صنعت دامپروری هدف گیری شده است.

ویدئو / تهران تا آنکارا، با یک بلیت قطار

ایسناایسنا1 روز قبل
قطار تهران - آنکارا از ۱۶ مرداد امسال راه‌اندازی شد. این قطار چهارشنبه ساعت ۲۱:۵۰ ایستگاه راه‌آهن تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد. این قطار قرار است هر چهارشنبه، ۲۵۰ مسافر را با متوسط قیمت بلیت ۷۶۹ هزار و ۲۵۰ تومان به ترکیه ببرد. این قطار، چه مسیری را طی می‌کند و سفر در این مسیر چند ساعت طول می‌کشد؟ تدوینگر: امید ابراهیمی

ماجرای یک بازداشت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی یک ضرورت برای اقتصاد کشور است، اما باید دید با تغییر مدیریت، فرآیند خصوصی سازی اصلاح خواهد شد؟
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ترامپ در بخشی از سخنان خود مدعی شد که ایران و چین خواستار توافق با او هستند. نظرتان درباره اینکه ما به آنها ۱۵۰ میلیارد دلار پول و ۱٫۸ میلیارد پول نقد دادیم چیست؟ پول نقد، پول نقد، پول نقد، پول نقد! چین می‌خواهد توافق کند و بگذارید به شما بگویم که ایران هم می‌خواهد توافق کند، چون تحریم‌های برای آنها خوب نیست و از این مسئله خشنود نیستند. یکی از ادعاهای ترامپ که سی‌ان‌ان به صحت‌سنجی آن پرداخته بود ادعای انتفاع ۱۵۰ میلیارد دلاری ایران از برجام بود. سی‌ان‌ان این اظهارات ترامپ را خلاف واقع توصیف کرده و نوشته آمریکا در نتیجه توافق هسته‌ای به ایران ۱۵۰ میلیارد دلار نداد.

نظرها

اخبار بیشتر