گزارش تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صحن علنی مجلس ارجاع شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
گزارش تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صحن علنی مجلس ارجاع شد

گزارش تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صحن علنی مجلس ارجاع شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نهایی شدن گزارش این هیئت خبر داد و جزئیاتی از این گزارش را تشریح کرد.

- اخبار سیاسی -

احمد انارکی محمدی رئیس کمیته تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت این تحقیق و تفحص، گفت: گزارش هیئت پس از بررسی و تصویب در کمیسیون اقتصادی، تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد تا در نوبت بررسی در صحن علنی پارلمان قرار گیرد.

وی با اشاره به جزئیات گزارش این هیئت درباره میزان قاچاق کالا، اظهار داشت: طبق اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا ارز که در گزارش هیئت هم ذکر شده سالیانه ۱۲/۶ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که این حجم از قاچاق نیز از شکاف موجود در عرضه و تقاضا وارد کشور می‌شود.

نماینده رفسنجان در مجلس با بیان اینکه آماری که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه کرده، آمار دقیقی نیست، افزود: برای پی بردن به حجم واردات کالای قاچاق میزان تولید و مصرف داخلی و همچنین صادارت کشور را احصاء کردیم و سپس آماری از حجم واردات کالای قاچاق به کشور را مشخص کردیم.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در روند تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این نتیجه رسیدیم که برخی از دستگاه‌ها به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند، اضافه کرد: در روند این تحقیق و تفحص مشخص شد برخی از کالاها از طریق مرزهای رسمی کشور با تخلفاتی که انجام می‌شود وارد کشور می‌شوند و برخی از آنها نیز از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند.

رئیس هیئت‌ تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که پس از افزایش قیمت ارز واردات کالای قاچاق به کشور نیز کاهش یافته است، عنوان داشت: پس از اتفاق افتادن این روند شاهد قاچاق معکوس هستیم و این بدان معنا که برخی از کالاهای اساسی به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا17 ساعت قبل
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران با اشاره به معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو از تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی این بیماران انتقاد کرد. یونس عرب (مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با مشکلات بیماران تالاسمی در کشور گفت: مشکل اصلی ما با بیمه‌ها است، چرا که سازمان‌های بیمه‌‌گر دخالت خودمختار در برخی حوزه‌های داروئی بیماران تالاسمی دارند. معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارووی گفت: این بیماران حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند. مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران تصریح کرد: ما در ارتباط با دو قلم داروی بیماران تالاسمی گلایه مندیم. مابقی یعنی حدود ۵۵ درصد آنها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۵ درصد هم تحت پوشش بیمه‌ نیروهای مسلح و سایر بیمه‌ها قرار دارند.

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
ما نوار ویدیویی را با گینر که مامور ویژه نظارت اف بی‌ای در پرونده مالوری بود و جنیفر گلی که از طرف بخش امنیت ملی وزارت دادگستری پرونده را پیگیری می‌کرد، تماشا کردیم. ماموران می‌گویند برخی از اطلاعاتی که مالوری ارسال کرد می‌تواند هویت زوجی که مخفیانه برای آمریکا از چین جاسوسی کرده‌اند را افشا کند. ما مکالمه‌ای انجام ندادیم؛ که این افراد برای نهادهای امنیتی چین کار می‌کنند. اندرسون کوپر: آیا فکر می‌کنید پرونده مالوری از الگوی سازمان‌های امنیتی چین پیروی می‌کند؟ جان دمرز: بله. ما الان سه پرونده معلق بر علیه افسران امنیتی سابق داریم که گفته می‌شود برای چین جاسوسی می‌کرده‌اند.
موجموج16 ساعت قبل
سعید سلطانی با بیان اینکه در یک سال اخیر مبارزه با قاچاق دام نیز بیشتر از گذشته جدی گرفته شده است، افزود: علاوه بر این اقدامات افزایش تخصیص ارز برای واردات گوشت و کاهش قدرت خرید مردم در روند کاهش قیمت گوشت قرمز نیز تاثیر داشته است، به طوری که به تازگی قیمت دام زنده نسبت به اوج قیمت گوشت در سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند، در حالی که دامداران گوشت را ۳۰ درصد کمتر از قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند. او با تاکید بر اینکه سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشت قرمز نه تنها موجب کاهش قیمت گوشت قرمز نشد، بلکه بخش عمده‌ای از منابع ارزی کشور از این طریق خارج شد، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت دام زنده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است، هرچند در بازار اثر آن برای مردم دیده نمی‌شود که این ناشی از ضعف نظارتی و نبود نهادی واحد برای پذیرفتن مسئولیت بازار است. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی برای واردات گوشت قرمز در کشور وجود ندارد، گفت: در شرایطی که یک برنامه منسجم وجود ندارد و سازمان واحدی نیز مسئولیت نظارت بر آن را به عهده نمی‌گیرد به‌طورقطع این روند بی‌نظمی در واردات و عدم تعادل قیمت در بازار گوشت قرمز ادامه خواهد داشت. آیا پای افراد با نفوذی در میان است که مانع از تصمیم‌گیری‌های موثر در دستگاه‌های متولی و نظارتی شده است؟
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این کارشناس حوزه مبارزه با قاچاق دارو گفت: در بسیاری از کشورها نوشتن نسخه دارو با برند جرم است. در سال ۶۸ و یک سال بعد از جنگ سرانه مصرف دارو ۱۳٫۶ دلار بوده اما در سال ۹۳ این رقم به ۶۴ دلار سیده است. وی با اشاره به اینکه، از تمام دستگاههای نظارتی تقاضا داریم در خصوص سامانه تی تک ورود کنند، گفت: موضوع تخلفات حوزه دارو را پیگیری می‌کنیم. قائم دیده بان شفافیت گفت: نرم افزار سامانه تحویل سازمان غذا و دارو نشده است در حالی که اطلاعات این سامانه حاکمیتی است. جلواتی گفت: دیده بان شفافیت با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کند و جزییات را به اطلاع مردم می‌رساند.

نظرها

اخبار بیشتر