حماس: قدرت مقاومت چندبرابر شده؛ تهدید اسرائیل تبلیغاتی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
حماس: قدرت مقاومت چندبرابر شده؛ تهدید اسرائیل تبلیغاتی است

حماس: قدرت مقاومت چندبرابر شده؛ تهدید اسرائیل تبلیغاتی است

فارسخبرگزاری فارس |
سخنگوی حماس تهدیدهای رئیس اسبق ستاد مشترک رژیم صهیونیستی را تلاش وی برای کسب آرای افراطی‌های جامعه صهیونیستی در انتخابات دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حماس تهدیدهای «بنی گانتز» رئیس حزب «آبی سفید» رژیم صهیونیستی برای ترور «یحیی السنوار»، از رهبران حماس در نوار غزه را کم اهمیت خواند و در عین حال تل‌آویو را به پاسخی تند علیه هر گونه تجاوز آن به نوار غزه تهدید کرد.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس در اظهاراتی خبری در واکنش به تهدیدهای رژیم صهیونیستی گفت: تهدیدهای رئیس حزب موسوم به آبی و سفید رژیم صهیونیستی علیه رهبران حماس تلاشی برای کسب آرای افراط گرایان در جامعه صهیونیستی است.

وی با اشاره به جنگ‌هایی که رژیم صهیونیستی در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ به راه انداخت، گفت: گانتز باید به یاد داشته باشد زمانی که وی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل بود، مقاومت چگونه به حملات علیه نوار غزه در نبردهای حجارة السجیل والعصف المأکول پاسخ داد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در طی آن جنگ‌ها حماس راکت‌های پرشماری را به قلب اسرائیل شلیک کرد به ویژه در جنگ اخیری که ۵۱ روز به طول انجامید (۲۰۱۴) و در آن اسرائیل از زور بیش از حد و مرگبار نظامی استفاده کرد و کشتارهای زیادی را مرتکب شد که جنایات جنگی و به منزله نابودی کل خانواده‌های فلسطینی بود و تخریب چشمگیر ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها را به همراه داشت.

سخنگوی حماس گفت: جنایاتی که ارتش رژیم اشغالگر در دوران گانتز مرتکب شده است رژیم صهیونیستی را مجبور به پرداخت بهای آن کرد. مقاومت صدها موشک به تل آویو، قدس اشغالی و شهر حیفا شلیک کرد و کار را در تأسیسات حیاتی این رژیم مختل کرد.

وی با اشاره به اینکه این راکت‌ها ‌میلیون‌ها شهرک نشین را به پناهگاه‌ها آورد و بدترین دوره در زندگی به اصطلاح ساکنان غلاف غزه بود، تاکید کرد: شاخه نظامی حماس، گردان‌های القسام موفق به اسیر کردن سربازانی از ارتش اشغالگر شد.

حازم با هشدار به رژیم اشغالگر درباره تبعات هر گونه ترور تازه رهبران حماس یا تجاوزی جدید علیه غزه گفت: مطمئنا پاسخ مقاومت علیه هر گونه جنایت اسرائیل چند برابر قبل خواهد بود. مقاومت قدرت خود را توسعه داده و هر چه در توان خود دارد برای دفاع از ملت خود جمع کرده است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که دشمن، این سرزمین را اشغال کند و حرمت مقدسات مسلمانان را نگاه نمی‌دارد و نوار غزه را محاصره می‌کند، آرامشی که گانتز به دنبال آن است، نخواهد یافت.

السنوار دو روز پیش در دیدار با تعدادی از خانواده‌های فلسطینی در پاسخ به تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره جنگ علیه غزه گفته بود: مقاومت ارتش اشغالگر را در صورت وقوع جنگ در هم خواهد شکست.

وی افزود: ما می‌دانیم چه می‌گوییم و به هر چه می‌گوییم عمل می‌کنیم. دشمن باید بداند ما صادق هستیم و سرسری حرف نمی‌زنیم.

وی افزود: درست است که ما می‌خواهیم تا جایی که بتوانیم مردم خود را از جنگ در امان بداریم، اما موشک می‌سازیم تونل حفر می‌کنیم و جوانانمان را آموزش می‌دهیم و به رغم محاصره از این وظیفه خود دست نخواهیم کشید.

السنوار همچنین از برگزاری نشستی در سطح بالا با حضور برخی از رهبران سیاسی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی و با حضور فرماندهان گردان‌های قسام (شاخه نظامی حماس) و سرایا القدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) خبر داد که در آن جزئیات طرح مقاومت و آمادگی‌ها و تدابیر برای آزادسازی و بازگشت (آوارگان) و دفع تجاوزات دشمن بررسی شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

گانتز دو روز پیش گفت: السنوار باید ترور احمد الجعبری از رهبران حماس را به یاد بیاورد و اگر لازم باشد اسرائیل دوباره چنین کاری خواهد کرد.

درخواست حماس برای حمایت از اسرای فلسطینی اعتصاب کننده از غذا

از سوی دیگر «فتحی القرعاوی»، یکی از رهبران حماس بر ضرورت حمایت از اسرای فلسطینی تاکید کرد که در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

القرعاوی که عضو مجلس قانونگذاری فلسطین است که با تصمیم سابق دادگاه عالی قانون اساسی تشکیلات خودگردان منحل شد از تشکیلات خودگردان خواست اقدام فوری برای آزادی بازداشتی‌های اداری بکار گیرد.

القرعاوی گفت: قانون بازداشت اداری نوعی سیاست ظلم و اقدامی خوسرانه است که توسط رژیم اشغالگر دنبال می‌شود و در هیچ جای دیگر دنیا وجود ندارد.

«بازداشت اداری» اصطلاحی است که بر اساس آن رژیم اشغالگر اسرائیل بدون اتهام و محاکمه، فلسطینی‌ها را برای مدتی نامحدود زندانی می‌کند.

وی تاکید کرد: حقوق بین الملل تأیید می‌کند که زندانی اداری بی گناه است زیرا هیچ مدرکی علیه وی وجود ندارد، و ادامه بازداشت او یک جرم قابل مجازات توسط قانون است.

این مقام حماس بر ضرورت حمایت همه فلسطینی‌ها از اسرای فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند تاکید کرد و گفت: شمار زیادی از اسرا هم به این اعتصاب ملحق شده‌اند. اسرائیل باید فورا سیاست بازداشت اداری را متوقف و زندانیان را آزاد کند.

القرعاوی گفت براثر اعتصاب غذای این بازداشتی‌ها حال برخی از آنها بخصوص سالمندان وخیم شده است.

هنوز شش اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر در مخالفت با بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذای باز زده‌اند که قدیمی‌ترین آنها حذیفه حلبیه است که از یک ماه و نیم پیش یکسره در اعتصاب به سر می‌برد. آنها خواهان آزادی خود و تمدید نشدن بیشتر مدت بازداشتشان هستند.

در طول روزهای گذشته ده‌ها اسیر دیگر در زندان‌های رژیم صهیونیستی هم به منظور اعلام همبستگی با اسرای اداری اعتصاب کننده از غذا دست به اعتصاب غذا زدند تا بر اداره زندان‌ها برای پاسخ به خواسته‌هایشان فشار آورند.

در دو روز گذشته دو نفر از این اسرای فلسطینی که حال آنها به دلیل اعتصاب غذا رو به وخامت رفته بود به مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی منتقل شدند.

اسرائیل قریب به شش هزار نفر از فلسطینی‌ها را اسیر کرده که در بین آنها شماری زن کودک و سالخورده و بیمار هستند همه آنها از برخورد بدی که با آنها در زندان می‌شوند ناراضی اند.

همه آنها از سیاست «سهل انگاری پزشکی»، «شکنجه»، «ضرب و شتم» و «تحقیر» توسط رژیم صهیونیستی شکایت دارند و مقامات اشغالگر تعداد زیادی از آنها را در سلول‌های انفرادی قرار داده و مانع ملاقات آنها با خانواده‌هایشان می‌شوند و از نظر کمیت و کیفیت غذای بدی برای آنها فراهم می‌کنند و آنها را از آموزش محروم می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشمیر، زخم خباثت انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «من از وضع کشمیر ناراحتم، حالا این دوستان وزارت خارجه اینجا حضور ندارند، واقعا به مردم مسلمان کشمیر دارد زور گفته میشود، حقیقتا دارد فشار وارد آورده میشود، یک سیاست منصفانه‌ای بایستی برای این مردم نجیب که در آنجا هستند، در پیش گرفته بشود از سوی دولت هند. ما البته با دولت هند روابطمان روابط خوبی است ولی این انتظار و توقع را نسبت به آنها داریم. این را هم به شما عرض بکنم، این کار انگلیس خبیث است؛ این زخمی است که در شبه قاره از سال ۱۹۴۷ انگلیس‌ها این زخم را ایجاد کردند؛ از همان اول که داشتند خارج میشدند و شبه قاره به دو قسمت تقسیم شد -یعنی هند و پاکستان- از همان وقت این زخم کشمیر را آنها اینجا کاشتند و گذاشتند و تعمد در این قضیه داشتند که این زخم خوب نشود و همیشه بین این دو کشور، مشکل و اختلاف و دعوا وجود داشته باشد؛ خب این فشارهایی که روی مردم می‌آید هم عوارضش است دیگر.» ۱۳۹۸/۰۵/۳۰پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کشمیر، زخم خباثت انگلیس» را منتشر کرد.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل حسن‌زاده ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با تبریک به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزی دولتی است که حمایت و پشتیبانی میلیونها تن از ملت خود را همراه دارد. وی با اشاره به افتتاح و بهره برداری از ۲۲پروژه عمرانی در بابلسر از افتتاح نیروگاه مولد کوچک مقیاس به عنوان پروژه شاخص شهرستان نام برد و افزود: دو پروژه در بخش تامین برق شامل نیروگاه کوچک مقیاس به ارزش ۱۶۸ میلیارد و افزایش ظرفیت پست برق به ارزش ۴ میلیارد تومان و ۹ پروژه در بخش امور توزیع برق به ارزش ۱ میلیارد و ۱۶۵ میلیون در این هفته افتتاح خواهد شد. رئیس ستاد گرامی‌داشت هفته دولت شهرستان بابلسر از افتتاح فاز دوم چاپخانه فرهنگ با ماشین‌آلات پیشرفته با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴ میلیارد تومان همزمان با هفته دولت و روز صنعت چاپ به عنوان پروژه حوزه فرهنگ و هنر نام برد. اسماعیل حسن‌زاده گفت: کلنگ‌زنی مدرسه ۶ کلاسه محمدیه در روستای اسی‌کلا بخش رودبست و تعریض محور بابلسر به بهنمیر نیز به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون در دستور کار ستاد شهرستان در هفته دولت قرار دارد. فرماندار بابلسر، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان و بیان کرد: آیین تجلیل از کارکنان نمونه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و میز خدمت با حضور کلیه مدیران ادارات در این هفته از سوی ستاد گرامی‌داشت هفته دولت شهرستان بابلسر برگزار می‌شود.
فارسفارس17 ساعت قبل
دولت و مجلس با هدف تلفیق و یکدست نمودن منابع اشتغالزایی در بودجه سنواتی، کلیه منابع اعتباری (بودجه‌ای و تسهیلاتی) مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های تولیدی و اشتغالزایی را در قالب بند «الف» تبصره ۱۸ لحاظ نموده‌اند. البته بدیهی است که رویکرد پول‌پاشی در تبصره ۱۸ تا حدودی این امر را اقتضا می‌کرد زیرا برنامه‌های تبصره ۱۸ تنها بهانه‌ای برای تزریق منابع ارزان بوده است و هیچ سازوکاری برای ارزیابی اثربخشی این منابع تزریق شده پیش‌بینی نشده است. *چالش اصلی انتقادات وارده بر مفاد تبصره ۱۸ استدر ادامه این گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس آمده است: «علیرغم موانع اجرایی فوق در جهت اجرای تبصره ۱۸ به‌نظر میرسد چالش جدی و اساسی‌تر مربوط به انتقادات وارد بر مفاد این تبصره است. بنابراین لازم است تا درخصوص ماهیت تبصره ۱۸ شفاف‌سازی گردد و مفاد این تبصره از رویکرد برنامه‌ریزی به رویکرد بودجه‌ریزی سوق داده شود. *مفاد غیرمرتبط به اشتغالزایی از تبصره ۱۸ خارج شودضمن اینکه مفادی از تبصره ۱۸ که شامل طیف گسترده و متنوعی از موضوعات با اهداف اصلی غیر از اشتغالزایی است (برای مثال بازسازی بافت فرسوده شهری، توسعه حمل‌ونقل شهری و … که ممکن است به‌طور غیرمستقیم به اشتغالزایی منتج شود) از بطن تبصره ۱۸ خارج و در جای مربوط به خود به آن پرداخته شود.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد حججی‌، نماینده ادوار اول و سوم مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت. بسم‌الله الرحمن الرحیمانالله و اناالیه راجعوندرگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد حججی‌، نماینده ادوار اول و سوم مجلس شورای اسلامی را به خانواده گرامی ایشان و سایر بستگان و بازماندگان تسلیت عرض نموده، از درگاه احدیت برای آن مرحوم رحمت و آمرزش و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می‌کنم. علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامیانتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه‌نیوز: دیدار محمدجواد ظریف با امانوئل ماکرون رویدادی مهم محسوب می‌شود زیرا ممکن است این دیدار منشأ اتفاقات مثبتی در رابطه ایران با جامعه جهانی باشد و فشارهای فزاینده آمریکا بر ایران را کاهش دهد. طرح فرانسه تا پیش از دیدار ظریف با ماکرون با سه محور چالش برانگیز همراه بود؛ نخستین مورد طرح فرانسه به بندی با نام «بند غروب» اشاره دارد. دومین محور گفت‌وگو بر سر فعالیت‌های موشکی ایران و مسائل مورد بحث در خاورمیانه بود و در نهایت در طرح مذکور آمده است که در صورت کمک مالی فرانسه به ایران، باید تعهدات برجامی ایران به نقطع آغاز بازگردد. ایران همواره بر تأکید دارد که مسائل موشکی قابل بحث و گفت‌وگو نیست زیرا از یک‌سو ابزار دفاعی ایران است و از سوی دیگر در متن برجام هیچ اشاره‌ای به فعالیت‌های موشکی نشده است که ایران اکنون بر سر این مووضع گفت‌وگو کند. ماکرون در حاشیه اجلاس جی۷ در دیداری غیر رسمی با دونالد ترامپ جزئیات طرح اخیر فرانسه درباره ایران را برای همتای آمریکایی خود تشریح کرد.

حمله موشکی اسرائیل به جنوب دمشق/ ادعای نیروی هوایی اسرائیل: مقر پهپادهای ایران در دمشق را زدیم

فراروفرارو22 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش داد که پدافند هوایی ارتش برای مقابله با اهداف متخاصم، فعال شده است. در پی وقوع انفجار‌ها در آسمان دمشق، ارتش رژیم صهیونیستی وضعیت امنیتی در شمال سرزمین‌های اشغالی را به حالت هشدار افزایش داد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز ضمن تایید حمله هوایی به سوریه، مدعی شد: «در عملیاتی بزرگ، ما مانع حمله نیرو‌های ایرانی و شبه‌نظامی به اسرائیل شدیم. بر این اساس، تمام جوخه‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی «از بیم پاسخ ایران، سوریه یا حزب‌الله» به حالت هشدار درآمده و جنگنده‌های اسرائیلی نیز به پرواز در حریم هوایی لبنان ادامه می‌دهند. فیلمی از شلیک پدافند هوایی ارتش سوریه که توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود

نظرها

اخبار بیشتر