سالانه ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می‌شود/ برخی دستگاهها به تکالیف قانونی خود عمل نمی‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
سالانه ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می‌شود/ برخی دستگاهها به تکالیف قانونی خود عمل نمی‌کنند

سالانه ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می‌شود/ برخی دستگاهها به تکالیف قانونی خود عمل نمی‌کنند

احمد انارکی محمدی، با اشاره به آخرین وضعیت این تحقیق و تفحص، گفت: گزارش هیئت پس از بررسی و تصویب در کمیسیون اقتصادی، تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد تا در نوبت بررسی در صحن علنی پارلمان قرار گیرد.

اعتمادآنلاین|رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نهایی شدن گزارش این هیئت خبر داد و جزئیاتی از این گزارش را تشریح کرد.

احمد انارکی محمدی، با اشاره به آخرین وضعیت این تحقیق و تفحص، گفت: گزارش هیئت پس از بررسی و تصویب در کمیسیون اقتصادی، تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد تا در نوبت بررسی در صحن علنی پارلمان قرار گیرد.

نحوه فعالیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخص شد

وی با اشاره به جزئیات گزارش این هیئت درباره میزان قاچاق کالا، اظهار داشت: طبق اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا ارز که در گزارش هیئت هم ذکر شده سالیانه ۱۲/۶ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که این حجم از قاچاق نیز از شکاف موجود در عرضه و تقاضا وارد کشور می‌شود.

نماینده رفسنجان در مجلس با بیان اینکه آماری که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه کرده، آمار دقیقی نیست، افزود: برای پی بردن به حجم واردات کالای قاچاق میزان تولید و مصرف داخلی و همچنین صادارت کشور را احصاء کردیم و سپس آماری از حجم واردات کالای قاچاق به کشور را مشخص کردیم.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در روند تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این نتیجه رسیدیم که برخی از دستگاه‌ها به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند، اضافه کرد: در روند این تحقیق و تفحص مشخص شد برخی از کالاها از طریق مرزهای رسمی کشور با تخلفاتی که انجام می‌شود وارد کشور می‌شوند و برخی از آنها نیز از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند.

رئیس هیئت‌ تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که پس از افزایشقیمت ارز واردات کالای قاچاق به کشور نیز کاهش یافته است، عنوان داشت: پس از اتفاق افتادن این روند شاهد قاچاق معکوس هستیم و این بدان معنا که برخی از کالاهای اساسی به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف1 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ طبق بررسی‌ها در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ در شهر تهران، افزایش ۱۷۴٫۶ درصدی قیمت فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، افزایش ۱۰۹٫۶ درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ۳۵٫۰ درصدی متوسط مبلغ اجاره به علاوه‎ سه درصد ودیعه‎ پرداختی برای اجاره‎ی یک مترمربع زیربنای مسکونی رقم خورد. بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات همه معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‎ اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند. با توجه به اینکه کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحد‌های مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

نظرها

اخبار بیشتر